Teraz jest Cz 28 mar, 2024 15:53


Obsługa broni.

Czyli rozmowy o wszystkim co związane jest z tym pojęciem.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Blackburn

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1437
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 11:36
  • Lokalizacja: Raz tu, raz tam...

PostCz 12 maja, 2011 09:31

W siedlcach mój znajomy, dowódca js1010, organizuje strzelanie dla związku Strzeleckiego i nie tylko. Wiele razy prowadził strzelania dla fanatyków asg. Z tego co wiem ceny wynosiły 150- 190 (nie potwierdzona informacja, bo ja zawsze miałem za free ]:>) za cały dzień napie...... z różnego rodzaju broni- koleś ma arsenał w domu i zajmuje się zawodowo prowadzeniem szkoleń strzeleckich. Szkopuł jest taki, że zazwyczaj jest to w zamkniętej strzelnicy, ale myśle, że da się to zrobić na świeżym powietrzu. Poza tym ceny 150- 190 są w przeliczeniu na członka grupy zorganizowanej i musi się zebrać tyle ludzi, żeby jemu się opłacało.

Oto kilka próbek Waldkowego arsenału i szkoleń:

http://www.youtube.com/watch?v=oODLJFSj ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=CnmLOFVQSPA
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 12 maja, 2011 10:12

lol.


Widziałem ten drugi filmik :) I tak się zastanawiałem, jak to jest że Strzelec dysponuje lepszym arsenałem niż WP...
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

PostCz 12 maja, 2011 11:19

Blackburn napisał(a):W siedlcach mój znajomy, dowódca js1010, organizuje strzelanie dla związku Strzeleckiego i nie tylko.
Znajomi jeżdżą z Warszawy na szkolenia do Siedlec, pewnie u tego samego kolesia. Pytanie byłe o okolice Piotrkowa Trybunalskiego ;) Jeśli piszemy "znam fajną strzelnicę" to zaraz mogę podać kilka miejsc gdzie można postrzelać pod okiem byłych gromików, albo ludzi podobnego pokroju, tylko czy ktoś pojedzie po to 400 km?

Jon napisał(a):Widziałem ten drugi filmik :) I tak się zastanawiałem, jak to jest że Strzelec dysponuje lepszym arsenałem niż WP...
Yyyy, a co w tym niezwykłego? To dotyczy 90% cywilizowanych krajów, nie tylko strzelców, ale wszelkich airsoftowców itd. Przyczyna jest prosta - hobbysta ma normalną pracę, ma kasę, interesuje się tematem sprzętu, czyta, wybiera sobie to co mu pasuje i kupuje, to co uważa dla siebie za najlepsze.

Jeśli chodzi o broń to nie jest broń Strzelca tylko klubu strzeleckiego, albo prywatna jakiegoś hobbysty.

Armia jest wyposażana przez państwo, musi "ubrać" nie jednego człowieka, a kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy, przetargi wygrywa najtańszy oferent, a sprzęt ma pasować większości ludzi nie zainteresowanych i nie mających porównania do topowych rozwiązań.

Wszelkie siły specjalne, których powyższe ograniczenia nie dotyczą, mają sprzęt, któremu tacy hobbyści w niewielkiej ilości i z rzadka mogą prawie dorównać.
Rule #2: Double tap!
Offline
Avatar użytkownika

Blackburn

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1437
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 11:36
  • Lokalizacja: Raz tu, raz tam...

PostCz 12 maja, 2011 20:34

Foka nie spinaj tak, to nie forum ASG :cfaniak:

Foka napisał(a):Jeśli chodzi o broń to nie jest broń Strzelca tylko klubu strzeleckiego, albo prywatna jakiegoś hobbysty.


Tak, jes to broń prywatna. Ten hobbysta poza tym, że posiada te broń, potrafi z niej skorzystać i nauczyć innych- był zawodnikiem IPSC, prowadzi szkolenia dla ochroniaży, grupy GSR ZS OSW (jak było widać na filmiku) i wiele innych.

Foka napisał(a):Pytanie byłe o okolice Piotrkowa Trybunalskiego Jeśli piszemy "znam fajną strzelnicę" to zaraz mogę podać kilka miejsc gdzie można postrzelać pod okiem byłych gromików, albo ludzi podobnego pokroju, tylko czy ktoś pojedzie po to 400 km?


Nie przeczytałem wszystkiego i rzuciłem propozycję, my bad. Ale widziane filmiki nie były nagrywane w Siedlcach, z czego wnioskuje, że istnieje możliwość ugadania miejsca szkolenia z tym, że koszty wynajmu strzelnicy będą rzutowały na koszt całego szkolenia.

Pozatym pytanie brzmiało gdzie można "poszczelać", więc moja propozycja z całym szkoleniem pewnie będzie tu średnio pasowała.
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

PostPt 13 maja, 2011 11:12

Ogólnie jeśli kogoś temat strzelania bojowego interesuje to szkolenia są fajne, ale po pierwsze trzeba mieć grupę na szkolenie, po drugie kasę na szkolenie. Jak ktoś chce "zobaczyć jak się strzela" lepiej zacząć od opcji tańszej i krótszej ;) A może się nie spodoba? ;)
Rule #2: Double tap!
Poprzednia strona

Powrót do Militaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron