Teraz jest Cz 28 mar, 2024 15:35


Testy na oficera sił powietrznych

Czyli rozmowy o wszystkim co związane jest z tym pojęciem.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

DesertFox

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Śr 15 sty, 2014 14:10
  • Lokalizacja: Irlandia Północna

Testy na oficera sił powietrznych

PostWt 10 mar, 2015 00:43

Pan Desert za trochę ponad rok będzie dołączał do Royal Air Force. Mam zamiar zostać oficerem sił powietrznych no i w przyszłości, jeżeli się zakwalifikuje to pilotem F-35. 8)

Żeby zostać oficerem RAFu trzeba być dość łepskim gościem i pozdawać sporą ilość testów kwalifikacyjnych. Selekcja jest trudna do przejścia a mi bardzo zależy żeby mnie przydzielili na Pilota. Wszyscy wiemy że w Internecie krążą bardzo przydatne pliki, jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek przykładowe testy, po polsku, chińsku, cokolwiek, co by pomogło to chętnie przyjmę. Jeżeli też ktoś wie cos na ten temat to chętnie posłucham, co ma do powiedzenia.

Rozumiem ze polskie siły powietrzne I załóżmy RAAF lub USAF nie będą miały takich samych testów, lecz w jakimś stopniu muszą być jakieś podobieństwa. Chce mieć po prostu większe pojęcie na temat tych testów.
ObrazekConcussion you say? We will amputate immediatly!
Offline
Avatar użytkownika

czernobyl10

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 392
  • Dołączył(a): Pn 10 lut, 2014 15:58
  • Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa

Re: Testy na oficera sił powietrznych

PostWt 10 mar, 2015 12:24

To powodzenia chłopie, pilotem nie łatwo jest zostać trzeba mieć "końskie zdrowie" tak jak piszesz testy są różne i raczej na nic Ci testy z WSOWL Dęblin skoro program jest inny bo szkolenie jest na innym sprzęcie. Szukaj w internecie ewentualnie jakiś znajomych którzy studiują na Akademiach w Anglii. Powodzenia osobiście nie jestem pilotem ale służę w SP. :spoko:
Poczytaj
http://lotnictwo.net.pl/10-lotnictwo_wo ... liwca.html
http://www.edwards.af.mil/library/facts ... sp?id=6467
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

Re: Testy na oficera sił powietrznych

PostWt 10 mar, 2015 14:07

Testy testami; jedni chodzą 3x dziennie na trening dowolnego sportu w którym chcą być mistrzami - Ty chyba musiałbyś na możliwie jak najbardziej szaleńczy... rollercoaster!..
:)
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

Re: Testy na oficera sił powietrznych

PostWt 10 mar, 2015 16:28

Popytam tu i ówdzie.
Rule #2: Double tap!
Offline
Avatar użytkownika

szajder

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 245
  • Dołączył(a): Cz 09 cze, 2011 17:08
  • Lokalizacja: Białystok

Re: Testy na oficera sił powietrznych

PostWt 10 mar, 2015 19:16

Po co ci te testy. Myślę, że nasi szkoleniowcy pilotów w ACPLu wystarczająco dobrze ciebie przepytają. Tak przepytają, że od razu do 160th wezmą :)
Offline
Avatar użytkownika

DesertFox

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Śr 15 sty, 2014 14:10
  • Lokalizacja: Irlandia Północna

Re: Testy na oficera sił powietrznych

PostWt 10 mar, 2015 20:31

Co do zdrowia to genetycznie jestem na tyle szczęśliwy ze nic złego zemną nie jest i pod tym względem się nie mam co martwic. Poza faktem ze mam wadę wzroku lekko za duża od tej wymaganej od pilota, 10 minut pod laserem i po kłopocie. Co do sprawnościowych to tez bez większych kłopotów będzie.

Jedyna rzecz, która mnie martwi to testy sprawnościowe przed komputerem. Grasz w gierki przez 8 godzin i masz 6 zadani do wykonania na raz, przy czym zapamiętujesz szyfry, rozwiązujesz fizykę balansujesz piłki i klikasz jakieś kolorowe pudełka. Taki totalny mind fuck próbują ci zrobić po czym jeszcze przeprowadzają z tobą rozmowę w której podobno zadają jakieś kosmicznie podchwytliwe pytania itp. Ogólnie to brzmi jak by chcieli z pilotów master rasę zrobić.

Szajder to niezły pomysł zaraz zgłoszę się do Rafał i za parę miesięcy mi wystawi pieczątkę na pilota myśliwca. Przy okazji dzięki za linki Czernobyl, bardzo przydatne. No i jak jesteś w SP to mam nadzieje, że kiedyś przylecę do polski w lśniącym F-35 i odwiedzę lotnisko, na którym stacjonujesz. :P
ObrazekConcussion you say? We will amputate immediatly!
Offline
Avatar użytkownika

Mustang185

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1032
  • Dołączył(a): N 04 kwi, 2010 00:30
  • Lokalizacja: Jasło

Re: Testy na oficera sił powietrznych

PostWt 10 mar, 2015 21:14

Z laserową korekcją uważaj, czasem robi przykre niespodzianki, np. duże pogorszenie jakości widzenia po zmierzchu (nie mówię o żadnej kurzej ślepocie). Mnie się tak przydarzyło :)

Powrót do Militaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron