Teraz jest Cz 28 mar, 2024 11:39


Wojsko Polskie

Czyli rozmowy o wszystkim co związane jest z tym pojęciem.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

mario

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 47
  • Dołączył(a): Śr 15 gru, 2004 23:26
  • Lokalizacja: Trzeszczany

PostŚr 09 lut, 2005 14:45

Nasze wojsko jest coraz szczuplejsze. Z roku na rok maleje liczba zołnierzy bo państwa na nich nie stać.Wojna światowa wybuchnie- pytanie tylko kiedy.Durnotą było by zwolnienie i wylanie żołnierzy przychodzących z Iraku, wkońcu zdobywają tam doświadczenie i warto je wykorzystać.
Kto nie może dopiąć celu chodź z rozpiętym
życie nie piści, pieśćmy się sami
Jak się ściemni to ci wyjaśnię
Offline
Avatar użytkownika

Kac

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 298
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 11:19
  • Lokalizacja: Nowa Sól

PostŚr 09 lut, 2005 15:28

Nasze wojsko jest coraz szczuplejsze. Z roku na rok maleje liczba zołnierzy bo państwa na nich nie stać.Wojna światowa wybuchnie- pytanie tylko kiedy.Durnotą było by zwolnienie i wylanie żołnierzy przychodzących z Iraku, wkońcu zdobywają tam doświadczenie i warto je wykorzystać.


Jezu jak mi się jego poglądy podobają :grin: :grin:

A ty mario wolałbyś mieć 200 tysięczną armię, gdzie większość to poborowi, któzy nie mają najmniejszej ochoty walczyć, czy małą, zawodową, dobrze przygotowaną do współczesnej wojny? Na współczesnym polu walki nie ma już miejsca dla szarż całych dywizji pancernych, armii piechoty itp. Teraz walczy się dobrze przygotowanymi, mobilnymi kompaniami. CO raz istotniejszą rolę na polu walki odgrywają siły specjalne.

Państwa nie stać na armię? Zobacz, że polska armia z roku na rok otrzymuje co raz nowocześniejszy sprzęt. Skaraca się zasadniczą służbę wojskową do 9 miesięcy (jak mój tata był w wieku poborowym to odsługiwałó się 2 lata) co rónież wiąże się ze wzrostem kosztów.

Wojna światowa wybuchnie? Nawet jeśli to nie na terenie Europy, a pewnie gdzieś na azjatyckim lub afrykańskim zadupiu, więc wojna nie będzie to grozić mieszkańcom naszego kraju.
Offline
Avatar użytkownika

mario

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 47
  • Dołączył(a): Śr 15 gru, 2004 23:26
  • Lokalizacja: Trzeszczany

PostCz 10 lut, 2005 22:30

Kac chodziło mi o to samo, lecz napewno nie da się wyszkolic żołnierza w 9 miesięcy.
PS. mój tata też był w wojsku przez 2 lata, stacjonował w zielonej górze i krakowie(aryleria przeciwlotnicza)
PS2.
A ty mario wolałbyś mieć 200 tysięczną armię

na pewno nie , lecz zawsze jest potrzebne tak zwane "mięso armatnie", gdyz nie poślesz żołnierz, który kosztował cię 2MLN na pewna śmierć.
Kto nie może dopiąć celu chodź z rozpiętym
życie nie piści, pieśćmy się sami
Jak się ściemni to ci wyjaśnię
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

PostCz 10 lut, 2005 22:34

mario napisał(a):na pewno nie , lecz zawsze jest potrzebne tak zwane "mięso armatnie", gdyz nie poślesz żołnierz, który kosztował cię 2MLN na pewna śmierć.


Ho, ho :lol: Czyli potrzebne jest "mięsko armatnie" na wypadek gdyby trzeba było posyłać ich na pewną śmierć? To raczej sowiecki sposób prowadzenia wojny - obecnie nie posyła się nikogo na pewną śmierć, bo opinia publiczna jest wyczulona na straty. Tylko Rosjanie mogą sobie pozwolić na wielotysięczne straty w Czeczenii.
Offline
Avatar użytkownika

mario

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 47
  • Dołączył(a): Śr 15 gru, 2004 23:26
  • Lokalizacja: Trzeszczany

PostCz 10 lut, 2005 22:57

Nie oto mi chodzilo. Wyobrażasz sobie 30000tys armię pełną ludzi z GROMU
1. az szkoda takiej armi stracic
2. nie obronili by lini dzialan wojennych gdyz jest ich za malo "gdzie ludzi kupa tam i herkules d..." rozumiesz.
Kto nie może dopiąć celu chodź z rozpiętym
życie nie piści, pieśćmy się sami
Jak się ściemni to ci wyjaśnię
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

PostCz 10 lut, 2005 23:05

mario napisał(a):Nie oto mi chodzilo. Wyobrażasz sobie 30000tys armię pełną ludzi z GROMU
1. az szkoda takiej armi stracic
2. nie obronili by lini dzialan wojennych gdyz jest ich za malo "gdzie ludzi kupa tam i herkules d..." rozumiesz.


Wyolbrzymiasz i nie rozumiesz współczesnych realiów - to nie druga wojna światowa. Konflikt falklandzki sprzed 20 lat pokazał dobitnie róznicę między żołnierzami zawodowymi i poborowymi np. 540 spadochroniarzy brytyjskich zdobyło chronioną polami minowymi pozycję bronioną przez solidnie okopanych 1400 argentyńskich poborowych - to jest różnica między zawodowym żołnierzem, a poborowym. Poza tym poborowy ma dużo, dużo mniejszą motywację do walki poza granicami kraju, a takie działania czekają nas w najbliższej przyszłości.

BTW Co to jest linia dzialan wojennych?
Offline
Avatar użytkownika

mario

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 47
  • Dołączył(a): Śr 15 gru, 2004 23:26
  • Lokalizacja: Trzeszczany

PostCz 10 lut, 2005 23:14

Całkowicie sie z toba zgadzam, zmieniam swoje zdanie
PS. 20 brytyjskich komandosow obroniło pozycję przed 180 niemcami.
Kto nie może dopiąć celu chodź z rozpiętym
życie nie piści, pieśćmy się sami
Jak się ściemni to ci wyjaśnię
Offline
Avatar użytkownika

Kac

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 298
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 11:19
  • Lokalizacja: Nowa Sól

PostPt 11 lut, 2005 15:25

mario napisał(a):Kac chodziło mi o to samo, lecz napewno nie da się wyszkolic żołnierza w 9 miesięcy.


Masz rację, dlatego poborowi będą teraz wypełniali takie funkcje jak pomocnik kucharza itp.

Jest tak jak alderous napisał, teraz nie walczy się armiami, tylko inwestuje się w małe jednostki i przechodzi na zawodostwo, nasza armia na pawne nie szybko zrezygnuje z poborowych, ale nie będą oni stanowili trzonu naszej armii tak jak to było w LWP, naszej armii na razie nie stać na zawodostwo, ale też SG tłumaczy, że nasze wojsko ma mieć charakter obronny, a nie ekspedycyjny, ale może to się wkrótce zmieni

mario napisał(a):Wyobrażasz sobie 30000tys armię pełną ludzi z GROMU


Już mówiłem, że podoba mi się twój sposób postrzegania niektórych zagadnień :grin:
Offline
Avatar użytkownika

jack_410

Kapral

Kapral

  • Posty: 76
  • Dołączył(a): So 18 gru, 2004 19:41
  • Lokalizacja: Gdynia

PostPt 11 mar, 2005 11:15

a propo wizji armi złozonej tylko ze "specops)...

fajnie jesli ludzie z GROMU walczyliby z poborowymi przeciwnika...
ale ciekawe co by wyszło gdyby sie spotkali z zawodowcami z swietnie wyposazonego i wyszkolonego Zmechu -- czy czasem nie wydaje sie wam ze powtórzyłby sie Arnhem...

pisze to poniewaz uważam
- armia zawodowa (swietnie wyszkolona, wyposażona) - TAK
- wizje pt. "polski RAmbo" i po krzyku - NIE

niestety (albo stety) moim zdaniem ciagle jest miejsce i dla czołgu i dla żołnierza GROM-U - problem polega tylko na proporcji oraz finansach na wyposażenie, wyszkolenie i opłacenie..

Natomiast wizje jednostek specyjalnych które w zaczarowany sposób rozwjązuja w pięć sekund wszystkie problemy - to niestety tylko "dziennikarska farsa"...

powiedzcie mi jakie szanse maiłby pluton komandosów ma odkrytym płaskim terenie przeciwko plutonowi zmechu ?
oczywiscie taktyka itp - ale moim zdaniem - choc jestem wielkim zwolennikiem GROMU - nie nalezy tracic właściwej optyki...
pamietajcie tez że wielu polityków propaguje specops ze względu na własne polityczne kozysci (tanie (najlepszy sprzet dla GROMU to i tak grosze wporównaniu do LEOPARDA 2A6z fabryki), eltarne, "medialne" itp).... zawsze mozna sie pochwalic ze sie coś zerobiło a sie kasy nie wydało... pozatym w razie spektakularnej akcji mozna sie przedsatwic jako wspólaltor sukcesu co nie przeszkadza zgnoić kazdego kto nie chce się w jednostce podpożadkować jednynie słusznej poltycznie opcji...

tak na marginesie - POLKO na Ministra ON - to moja wizja...
a obecnych na zasłuzona emeryturtke - nieodwracalna... :twisted:
Offline
Avatar użytkownika

Sgt. Hawkins

Cywil

Cywil

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): So 10 gru, 2005 10:38
  • Lokalizacja: Dębica

PostSo 10 gru, 2005 11:01

Jak wybuchnie IIIW¦ to do akcji nie wkroczy piechota, ani czołgi ( może troche ) ale głowice z bombami wodorowymi lub atmowymi. Taka jest moja wizja -.-
Skroś burze świeciło nam słońce swobody,
Nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel,
Wychował nas Stalin w wierności ludowi,
Do wielkich zapalał nas trudów i dzieł!
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jerry

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2598
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:28
  • Lokalizacja: 52° 14'N, 20° 56'E

PostSo 10 gru, 2005 11:16

Ta, pewnie... Gdyby tak chętnie używano głowic jądrowych, to Zimna Wojna dawno przekształciłaby się w gorącą... i obawiam się, że by nas tu już nie było... Nie fantazjuj, bo użycie taktycznych głowic jądrowych jest przewidziane tylko w ostateczności: w wypadku odwetu po oberwaniu "atomówką" bądź też kontrataku z wyprzedzeniem, gdy wiadomo, ze jest REALNA szansa, że przeciwnik własnie przygotowuje swoje wyrzutnie, a i wtedy NUKE'i będą zastosowane raczej do zniszczenia głowic wroga, niż niszczenia baz, miast itp. Tak naprawdę wizja totalnej wojny nuklearnej jest w obecnych czasach najmniej pożądanym i najmniej możliwym rozwiązaniem konfliktu...
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Sgt. Hawkins

Cywil

Cywil

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): So 10 gru, 2005 10:38
  • Lokalizacja: Dębica

PostSo 10 gru, 2005 11:32

No może faktycznie przesadziłem... Ach grało się w tego Fallout'a :D Ale przyznaj ze gdyby wybuchła III W¦ i Korea Północna by w niej uczestniczyła to raczej Kim Dzong Il nie zawahałby się używć swoich bomb nuklearnych, które prawdopodobnie posiada...
Skroś burze świeciło nam słońce swobody,
Nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel,
Wychował nas Stalin w wierności ludowi,
Do wielkich zapalał nas trudów i dzieł!
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jerry

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2598
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:28
  • Lokalizacja: 52° 14'N, 20° 56'E

PostSo 10 gru, 2005 11:39

Nie ryzykowałby, wierz mi... USA dysponuje paroma tysiącami głowic pierwszego uderzenia... O pozostałych nie wspomnę... Nawet Kim by się zastanowił, czy ma jakieś szanse...
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

akim

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Pt 06 sty, 2006 15:00
  • Lokalizacja: Jaworzno (szkoda że nie Stalingrad)

śmigłowce VIP dla polski i inne

PostPn 09 sty, 2006 11:48

Troche nowości:

1. Komisja przetargowa ds. wyboru śmigłowca VIP wskazała MON-owi propozycje włosko-brytyjskiej AgustaWestland jako jedyną która spełnia wymagania wojska. Pierwotnie strona polska wyceniła transakcje na 500 mln zł, tymczasem zakup sześciu śmigłowców EH-101, wraz ze szkoleniem obsługi i wsparciem technicznym może pochłonąć 750 mln zł. W tych warunkach jest możliwe, że liczba zakupionych EH-101 zostanie zmniejszona do 3-4, na korzyść mniejszych śmigłowców je uzupełniających. W grę wchodzi oferowany przez AgustaWestland AB-139 lub ZL-¦widnik W-3 Sokół.

2. Nowa wersja Jenota
Obrazek

3.Może już nie take nowe ale bardzo smutne :cry:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=12&i=7651&t=7651

Pozdrawiam
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostPn 09 sty, 2006 16:55

A masz więcej zdjęc tego jenota... jak ostatnio go widziałem (MSPO) to mi się śmiać z niego chciało... jak można takie brzydactwo zrobić... ale tu już wygląda bardziej cywilizowanie
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Militaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron