Teraz jest Pt 29 mar, 2024 03:38


"Wojskowy przegląd symulatorów działań zaczepno-obronny

Czyli rozmowy o wszystkim co związane jest z tym pojęciem.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Nypel

Cywil

Cywil

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): So 03 wrz, 2005 18:18
  • Lokalizacja: warszawa

"Wojskowy przegląd symulatorów działań zaczepno-obronny

PostN 04 wrz, 2005 16:47

Tak się pewnego dnia złożyło iż czytając ostatnigo Newsweeka natrafiłem na artykuł o niczym innym jak o grach (we flashu) na w/w stronie (tak tak to nie żart a żartów jest tam równie dużo). Jako że od dziecka jest ciekawski postanowiłem przetestować dla was parę "gierek".

gra nr 1 - CZOłG.
Jest to nic innego jak "wojenna" przeróbka starej dobrej Dyny. Tak też zamiast złowrogich stworów, w labiryncie mamy całą "watachę" równie złowrogich rakiet ( które notabene świetnie tam radzą a to dzięki dodatkowym silnikom umieszczonym po bokach :spoko: ) a zamiast zdaje się niebieskawego ludka z orginału czołg ( T80 to to nie jest :wink: ). Wspomnieć przytym należy iż zamiast poszukiwania teleportu musimy zebrać 4 miny (poprostu na nie najeżdżamy i tyle).

gra nr 2 - KOMANDOS
Bojowy symulator działań jednostki specjalnej w której wcielasz się w strzelca wyborowego osłaniającego desant swoich kompanów. Niby nic trudnego, jednak na horyzońcie co chwila moment pojawiają się złowrodzy teroryści (w śmiesznych brązowych mundurkach) których da się wyeliminować tylko i jedynie przez strzał w głowę. Hmm po akcjach stabilizacyjnych w Iraku ta gra nabiera nowego znaczenia :lol: .

gra nr 3 - ORP "Orlik"

Wcielasz się w dowódcę okrętu podwodnego (made in poland) i pokonując lodowate morze arktyki ( bo niby skąd kry wielkości 100ha ? ) niczczymy wrogie statki (UBOTY ? ) i wyławiamy nurków (hmm ciekawe ). Gierka niczego sobie przy czym zaznaczyć trzeba że jest to do tej pory najbardziej grywalna gierka.

Jako że czas nie pozwala mi się za bardzo delektować tymi wojskowymi ( i jakże realistycznymi :D ) symulatorami działań wojennych pozostaje mi zapewnić was iż za niedługo kolejna część mojego "Wojskowego przeglądu symulatorów działań zaczepno-obronnych" :wink: .
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostN 04 wrz, 2005 17:20

Ale nie podałeś gdzie znajdują się te gry.
Bo chętnie bym zagrał :P
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

sjojok

Major

Major

  • Posty: 676
  • Dołączył(a): Pt 06 sie, 2004 16:16
  • Lokalizacja: Gliwice

PostN 04 wrz, 2005 21:11

www.wp.mil.pl gdzieś tam to było

Dopisane [Sjojok]

tutaj jest http://wojsko-polskie.pl/wortal/news,,katId,54.html
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Nypel

Cywil

Cywil

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): So 03 wrz, 2005 18:18
  • Lokalizacja: warszawa

chochliki w tekscie

PostPn 05 wrz, 2005 14:30

Tak się niehybnie złożyło, iż podczas pisania zapomniałem o adresie tej strony. A jest to nic innego jak strona Ministerstwa Obrony Narodowej ( http://wojsko-polskie.pl/wortal/news,,katId,54.html ).
Wszystkich zainteresownych przepraszam ( w imieniu chochlika :wink: )
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostPn 05 wrz, 2005 16:42

Aaaaa to wiem o co chodzi...
Tuż po wybraniu F-16 także pojawiła się ta minigierka z tym myśliwcem w roli głównej... nic specjalnego ale jednak wciągało :D
Jest zresztą do teraz "Misja specjalna F-16" :D
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "

Powrót do Militaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron