Teraz jest Cz 28 mar, 2024 12:32


Zdjęcia 101 desantowej.

Czyli rozmowy o wszystkim co związane jest z tym pojęciem.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Marshal

Major

Major

  • Posty: 882
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:03
  • Lokalizacja: K-Lin

PostSo 22 lip, 2006 16:55

Przede wszystkim to przede wszystkim pisze się "przede wszystkim" :twisted:
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

101st Paratroop

Major

Major

  • Posty: 691
  • Dołączył(a): Cz 11 sie, 2005 12:51

PostSo 22 lip, 2006 19:08

Tak patrze na te wasze wypowiedzi w tymże odkopanym topicu i sobie myśle czy nie być pod ksywą"82nd Paratroop" :wink: Dzieciaki, komandosi, Do tego w ACU.... co się stało z tą 101szą :roll:

I tak zostaje przy tej samej ksywie :twisted:
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostSo 22 lip, 2006 22:38

A w czasie Drugiej wojny światowej czy w Wietnamie to stare byki w 101 służyły :roll:
Zresztą, naogladaliście się "Kompani braci" i coś się wam w głowach poprzewracało.
Wojsko to nie zbieranina herosów którzy bagnetem roztwierają czołgi jak konserwe :/
Tamta jednostka to był ewenement (chyba na skale ¦wiatową). Zresztą naleza do niej wszystkie niemal "rekordy" jeżeli chodzi o testy sprawnościowe w armi amerykańskiej (reszta pułku też jest w "czubie" tej klasyfikacji). Jeżeli dodamy do tego dobre dowodzenia (dowódctwo im się trafiło) i chodliwość (widowiskowość) operacji w jakich wzieli udział to mit już gotowy.
Dlaczego nie jest tak dzisiaj?
Bo:
1. Dziś mało kto wierzy że słodko umrzeć za swoją ojczyzne (i słusznie, przynajmniej wie w co się "pakuje").
2. Nie ma pełnej mobilizacji (co właściwie nie zmienia sytuacji bo i tak jak narazie :P służa tam ochotnicy), do woja w stanach idą ochotnicy a nie wszyscy facenia do tego ustawowo zobowiązani (stąd ten młody wiek oraz skład etniczny)*.

P.S Ocenianie wartości bojowej jednostki na podstawie kilku zdjęc jest troche nietrafionym pomysłem...

* Armia Rzymska niegdyś (IV, V w n.e.) miała taki skład etniczny że w dialektach staro germańskim można było się łatwiej dogadać z "żołnierzami" niż po łacinie. Za jakiś czas USA będą bronić chłopcy w wiekszej części mówiący płynnie po hiszpańsku/portugalsku niż po angielsku...

Cały temat jest zresztą mocno nietrafiony... Co za problem wklepać w google "101 st airborn"?
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

101st Paratroop

Major

Major

  • Posty: 691
  • Dołączył(a): Cz 11 sie, 2005 12:51

PostSo 22 lip, 2006 23:10

Barbarian napisał(a):Cały temat jest zresztą mocno nietrafiony... Co za problem wklepać w google "101 st airborn"?


Omg, wtedy zaczynałem znajmości z tym forum i nie wiedziałem dokładnych zwyczajów, podejścia userów itp. Czy ktoś wogóle spojrzał na datę pierwszego postu ? No więc :x
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostN 23 lip, 2006 12:24

I po co ta złość :P Zresztą nieznajomość zwyczajów jest raczej słabym wyjaśnieniem, co inego jeżeli byś chciał aby na forum była baza fajnych zdjęć z WWII, aby je użyć w misjach i kampaniach :P Ale dobra, temat zobowiązuje ;)

Obrazek
P.S W 82 też służą
"dzieciaki" :P
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

101st Paratroop

Major

Major

  • Posty: 691
  • Dołączył(a): Cz 11 sie, 2005 12:51

PostN 23 lip, 2006 13:04

Barb nie jestem zły na ciebie, tylko chodzi mi o to że ktoś odkopał tak stary temat nie patrząc na datę ostatniego postu, przy czym większość albo zboczyła z tego tematu, albo tym bardziej nie zrozumiała założeń.

Dobrze mówisz, tak trochę miała to być baza takich zdjęć "wygrzebanych" ale że sam temat i tytuł nie był trafny topic się nie "rozpędził".

Co do dzieciaków, wstąpie do Delty. Tam dzieciaków nie ma na pewno :D
Offline
Avatar użytkownika

mossin

Major

Major

  • Posty: 516
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 18:40
  • Lokalizacja: Jaworzno/Gliwice

PostN 23 lip, 2006 14:04

Najpierw sprawdź się w zasadzie...
..|..
Offline
Avatar użytkownika

Interceptor

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 41
  • Dołączył(a): Śr 21 cze, 2006 12:05

PostN 23 lip, 2006 17:24

101 st paratroop napisał(a):Co do dzieciaków, wstąpie do Delty. Tam dzieciaków nie ma na pewno :D
Racja :P
[mg]http://marre.sfod-d.nu/pics/SOF/army_sf.jpg[/img] > 100 KB
AMD Athlon 64x2 3600+MHz/Galaxy GF7900GS 256mb/ GoodRam 1024mb/ Seagate 160GB
Offline

Wojtciu

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 27
  • Dołączył(a): Pt 20 sty, 2006 18:00

PostŚr 26 lip, 2006 18:08

Kto napisał że 1 SBS Sosabowskiego walczyła pod Monte Cassino? Pod Monte Cassino walczyła 5 Kresowa i 1 Karpacka. Spadochroniarze owszem ale po stronie Niemieckiej. 5 Dywizja Spadochronowa ( jak sie pomyliłem niech mnie ktoś poprawi )
Co do 101 to powstała z 1 Amerykańskiej dywizji Piechoty zdaje sie słynne "Czerwone Jedynki".
Filmu całego nie widziałem ( chyba ze 2 odcinki ) ale wiem ze walczyli w wielu ciekawych operacjach min "Overlord", "Market Garden" itd. Swoją drogą ciekawa historia.
Wie ktoś czy walczyli w Korei, zdaje sie że w Witnamie walczyli.
Pozdr
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostŚr 26 lip, 2006 20:15

5 Dywizja Spadochronowa

Chyba 1 dywizja strzelców spadochronowych broniła klasztoru ( jak sie pomyliłem niech mnie ktoś poprawi ) :P
2 dsp. wtedy operowała na Ukrainie ( jak sie pomyliłem niech mnie ktoś poprawi ) :P
Natomiast 3 i 6 we Francji ( jak sie pomyliłem niech mnie ktoś poprawi ). Co do 5 to nie wiem gdzie wtedy była (ale mozliwe że wzieła udział w którejś z bitw pod Monte Cassino). Co do reszty to 9 i 10 sformowano w 1945 (utworzona z żołnierzy którzy raczej nadawali się do Volsgrenadierów; walczyli w okolicach Berlina).

Co do 101 to powstała z 1 Amerykańskiej dywizji Piechoty zdaje sie słynne "Czerwone Jedynki".

Pierwsze słysze.
A nie sformowano jej w czasie I wojny światowej (tak jak 82) i potem przekształcono w jednostke powietrznodesantową?
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

101st Paratroop

Major

Major

  • Posty: 691
  • Dołączył(a): Cz 11 sie, 2005 12:51

PostŚr 26 lip, 2006 20:37

Nie. 101 była sformowana podczas drugiej wojny światowej, wtedy gdy amerykanie potrzeboali takiej dywizji.

Kod: Zaznacz cały
Amerykańska 101. dywizja powietrzno-desantowa powstała 15 sierpnia 1942 roku. Utworzona docelowo jako dywizja spadochronowa (w przeciwieństwie do 82 dywizji, która została przemianowana z dywizji piechoty na powietrznodesantową).
Artykuł z Wikipedii.
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostŚr 26 lip, 2006 20:42

Człowiek uczy się przez całe życie :P
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

mossin

Major

Major

  • Posty: 516
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 18:40
  • Lokalizacja: Jaworzno/Gliwice

PostŚr 26 lip, 2006 21:29

Dziwne, byłbym gotów przysiądz iż w "Kompanii braci" kilka razy czytałem iż ojcowie żołnierzy 101 powietrzno desantowj walczyli podczas I wojny również w 101 aczkolwiek niekoniecznie w spadochronowej :idea:
..|..
Offline
Avatar użytkownika

sjojok

Major

Major

  • Posty: 676
  • Dołączył(a): Pt 06 sie, 2004 16:16
  • Lokalizacja: Gliwice

PostŚr 26 lip, 2006 23:35

mossin napisał(a): walczyli podczas I wojny również w 101 aczkolwiek niekoniecznie w spadochronowej :idea:

Wojska spadochronowe powstały podczas II światowej
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostŚr 26 lip, 2006 23:39

Ale niektóre jednostki które sławe zyskały jako jednostki powietrzno desantowe "kariere" rozpoczeły jako dywizje piechoty (tak jak np. 82 dpd.). Pytanie za 100 pkt :P Co oznzczają litery "AA" w emblemacie 82 dpd (oczywiście zagadka niepunktowana :P )?
P.S niktóre jednostki natomiast rozpoczeły kariere jaki spadochroniarze a skończyły jako jednostki elitarnej piechoty (niemiecy spadochroniarze)- taka "ciekawostka".
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Militaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron