Teraz jest Pt 29 mar, 2024 01:48


Co sądzicie o tym ?

Czyli rozmowy o wszystkim co związane jest z tym pojęciem.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Andrea

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 48
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 11:25
  • Lokalizacja: Gdańsk

PostŚr 18 paź, 2006 19:50

MM'r otóż to czy nóż jest bronią czy nie zależy od jego konstrukcji i wielkości ostrza . Nie wszystko co ma ostrze jest kwalifikowane jako broń .

a to
PS. Zakładam, że używa go jakieś wojsko, ponieważ w rękojeści znajduje się przedmiot wyglądający jak zapasowy nabój. Nie znam się na militariach, ale stwierdzam, że może mieć to coś wspólnego z tzw. "ostatnim nabojem", inaczej nazywanym "srebrną kulą", która kiedyś służyła do popełniania samobójstw przez żółnierzy, którzy zostali złapani. Oczywiście wolałbym iść do niewoli, ale jak łapie mnie oddział kraju, który przybija koniec jelita do drzewa i każe iść dookoła niego aż nie umrzesz, to z całą pewnością wybieram "srebrną kulę"
a na to brakuje mi słów . Za dużo filmów się naoglądałeś .

Ta "srebrna kula " którą ty tam widzisz to jest przycisk zwalniajacy blokadę ostrza , bo to jest po prostu "scyzoryk" z 9 cm składanym ostrzem , z drugiej niewidocznej strony jest klips do paska ( aż strach pomyśleć z czym on mógłby ci sie skojarzyć ) :shock:
[8BZ] Clan
Offline
Avatar użytkownika

MM'r

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 102
  • Dołączył(a): N 15 paź, 2006 18:37
  • Lokalizacja: Bydgoszcz/Rzeszów

PostŚr 18 paź, 2006 19:57

A, no chyba, że tak.

PS. Nóż jest klasyfikowany jako broń chyba od długości ostrza 9cm (chyba, nie jestem pewien) Wydaje mi się, że ten nóż, a dokładniej jego ostrze ma chyba troszkę więcej niż 9 cm.
MM'r - mission maker

Obrazek

Strona Loony'ego o OFP - polecam
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostŚr 18 paź, 2006 19:57

Za dużo filmów z Clintem Eastwoodem :lol:... też oglądałem żółtodzioba :twisted:

Jakbyś pokazał tą "broń" żołnierzowi to... hmmm został byś głośno wyśmiany... tak jak pisałem, to sobie możesz na szafce powiesić... :roll:

(chyba, nie jestem pewien)


To po jaką cholere zabierasz głos? :roll:
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

MM'r

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 102
  • Dołączył(a): N 15 paź, 2006 18:37
  • Lokalizacja: Bydgoszcz/Rzeszów

PostŚr 18 paź, 2006 20:59

bo może to być 11 cm, albo 9 albo 11cm, chyba szpikulec jest bronią od 11 cm ;)
MM'r - mission maker

Obrazek

Strona Loony'ego o OFP - polecam
Offline
Avatar użytkownika

Clon

Major

Major

  • Posty: 734
  • Dołączył(a): Śr 05 kwi, 2006 16:02
  • Lokalizacja: Poznań

PostŚr 18 paź, 2006 21:16

Mi się wydaje, że ten "nóż" jest sprzedawany w serii "Baby Born (TM)" x]
Offline
Avatar użytkownika

Andrea

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 48
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 11:25
  • Lokalizacja: Gdańsk

PostCz 19 paź, 2006 00:22

Trzeba sobie zadać trochę trudu panie MM'r

http://pasaz.wp.pl/rsklep.html?orgURL=http%3A%2F%2Fmilitaria.pl%2Fcocoon%2Fzakupy.wp.pl%2Findex.xml%3FID_IN_SHOP%3D2840

A w rozporządzeniu MSW jest mowa o 12 cm ostrza .
[8BZ] Clan
Offline
Avatar użytkownika

MM'r

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 102
  • Dołączył(a): N 15 paź, 2006 18:37
  • Lokalizacja: Bydgoszcz/Rzeszów

PostCz 19 paź, 2006 16:34

A co ma MSW do prawa? To chyba kwestja MS ;/ W każdym razie tak mi się zdaje.

Po 2gie, nie mam pojęcia jak się owy nóż nazywa. Szukać wszystkiego w internecie pod hasłem "nóż" ??

Dam ci zdjęcie głośników komputerowych i ty przeszukasz cały internet w celu znalezienia akurat tego modelu ok? Dodam, że musisz szukać pod nazwą "głośniki" bo nazwę firmy zamażę żeby nie było tak łatwo.
MM'r - mission maker

Obrazek

Strona Loony'ego o OFP - polecam
Offline
Avatar użytkownika

Andrea

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 48
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 11:25
  • Lokalizacja: Gdańsk

PostCz 19 paź, 2006 19:51

MM'r

A co ma MSW do prawa? To chyba kwestja MS W każdym razie tak mi się zdaje.


Skądś ty się wziął człowieku i ile masz lat ??

W Polsce najwyższym aktem prawnym jest ustawa , a do niej potem dodawane są przepisy wykonawcze . W przypadku broni rozporządzenia wydaje MSWiA . MS może co najwyżej wydać rozporządzenie co zrobić z tymi co nie przestrzegają zasad określonych przez tych poprzednich .
[8BZ] Clan
Offline

Dany166

Cywil

Cywil

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Pn 27 lis, 2006 20:41
  • Lokalizacja: Białystok

PostPn 27 lis, 2006 21:27

OMG MM'r co ty o tym gadasz? masz bardzo dziwne wyobrazenie na temat "brania jeńców"... :| a jesli chodz o to co nazywasz ostatnim nabojem to jest to "klamra" która mozna wsadzic za pas zeby nóz znajdował sie tam gdzie powinien :) nie mógłby byc to nabój bo:

- nie wszystkie armie swiata uzywaja tego samoego kalibru lub rodzaju amunicji wiec odlewy w rekojesci musiałyby byc przygotowywane pod kazda armie

- ładunek prochowy w łusce mógłby zamoknac podczas prac bojowych np. gdy trasa marszu wiodłą przez rzeke lub bagno

owszem to co mówisz o ostatnim naboju jest prawda ale wtedy nabój znajduje sie w szczelnie zamknietej rekojesci noza, ewentualnie w magazynku :P

pozatym nie jest to nóz typowo bojowy (krótkie ostrze i zapewne słaba konstrukcja rekojesci) a raczej tzw. multitool do róznego rodzaju prac "inzynieryjnych" :P a taki nóz zazwyczaj trzyma sie pod mundurem ewentualnie w kamizelce wiec raczej nie potrzebuje maskowania...
Poprzednia strona

Powrót do Militaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron