Teraz jest Pt 29 mar, 2024 12:08


Mig - Firefox

Czyli rozmowy o wszystkim co związane jest z tym pojęciem.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

sjojok

Major

Major

  • Posty: 676
  • Dołączył(a): Pt 06 sie, 2004 16:16
  • Lokalizacja: Gliwice

Mig - Firefox

PostN 08 sty, 2006 13:26

Mam pytanie odnośnie tego czegoś
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czy ten samolot wogóle istnieje czy tylko jest to wymysł autorów filmu
"Fire Fox"
bo jak narazie nie znalazłem więcej informacji na temat tego samolotu a zdjęcie wygladają troche wiarygodnie


Dodane:
Obrazek
Obrazek
Offline

PoP

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 238
  • Dołączył(a): Pt 14 sty, 2005 17:11

PostN 08 sty, 2006 14:53

1. www.google.pl
2. wpisujesz
Kod: Zaznacz cały
mig firefox

3. otwierasz pierwsza stronke ktora wyskoczy
4. czytasz
An online resource devoted to the fictional soviet aircraft...

5. wiesz wszystko
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostN 08 sty, 2006 15:11

Dokładnie... pozatym on by się nawet nie wzbił w powietrze... no chyba ze by włożyli do niego więcej komputerów niz do EF-2000 :P
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

mossin

Major

Major

  • Posty: 516
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 18:40
  • Lokalizacja: Jaworzno/Gliwice

PostN 08 sty, 2006 16:50

Ma źle umiejscowiony srodek ciężkoszci. Prawdopodobnie po dopaleniu silników i zwiększeniu mocy, wyrzucło by go do góry, zrobiłb by beczke i kapotaż.

Wszystkie zdjęcia pochdzą z filmu.
..|..
Offline
Avatar użytkownika

Jerry

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2598
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:28
  • Lokalizacja: 52° 14'N, 20° 56'E

PostN 08 sty, 2006 17:01

Dokładnie, choć nawet trochę Concorde'a przypomina :P Ale bałbym się czymś takim odlecieć :P
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

stormshadow

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 113
  • Dołączył(a): N 25 lip, 2004 18:09
  • Lokalizacja: Warszawa

PostWt 10 sty, 2006 20:16

a pozatym skąd za komuny w amerykańskich rekach znalazłby sie najnowszy rosyjski samolot?? jeśli nawet to byłby on badany i w życiu byśmy go w żadnym filmie nie zobaczyli.
Tak samo było z Rambo 3. Moi koledzy natretnie mi wmawiali (a nawet pobili) że to jest MI-24A, a tak anprawdę to była bodajże PUMA
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostWt 10 sty, 2006 22:31

genialne spostrzeżenie towarzyszu ! dać mu order zielonej chorągwi pierwszej klasy (jakoś tak to szło...).
Pozatym ta bajeczka o sterowaniu myślami :lol: :D dobre ;D
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

żuker

Major

Major

  • Posty: 517
  • Dołączył(a): Wt 22 lut, 2005 18:40
  • Lokalizacja: Naugatuck CT; USA

PostWt 10 sty, 2006 22:47

{RB} THE NATURAT napisał(a):a ja gdybym miał to oblatać to bym poleciał tzn. odpalił slilniki i w jak najszybszym czasie EJECT:) w ten sposób sprawziłbym czy to oderwie się od ziemi i nie złapie fazy


Tak, podczas katapultowania prawdopodobnie byś stracił przytomność i miałbyś uszkodzenie kręgosłupa. Choćby ze względu na wiek. Trzeba być super zdrowym żeby latać na myśliwcach. A katapultowanie to najgorsza rzecz dla pilota.

Wiem, bo mam kolegę którego ojciec był pilotem myśliwskim przez 20 lat. I jako że się tym interesuję, przeprowadzałem z nim długie rozmowy. Należy mieć też idealnie prosty kręgosłup (przyczyna wyżej), proste zęby i brak dziur w nich, brak problemów z sercem, brak astmy, brak uczuleń na pyłki które powodują np. katar, idealny wzrok i dalej już nie wymieniam. Się rozpisałem, ale musiałem bo jak czytam niektóre wypowiedzi 13 latków to się łapię za głowę. I lepiej się nie przyznawaj że masz więcej, bo to rozumowanie dziecka 10 letniego.
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostWt 10 sty, 2006 22:57

żuker napisał(a):
{RB} THE NATURAT napisał(a):a ja gdybym miał to oblatać to bym poleciał tzn. odpalił slilniki i w jak najszybszym czasie EJECT:) w ten sposób sprawziłbym czy to oderwie się od ziemi i nie złapie fazy


Tak, podczas katapultowania prawdopodobnie byś stracił przytomność i miałbyś uszkodzenie kręgosłupa. Choćby ze względu na wiek. Trzeba być super zdrowym żeby latać na myśliwcach. A katapultowanie to najgorsza rzecz dla pilota.

Wiem, bo mam kolegę którego ojciec był pilotem myśliwskim przez 20 lat. I jako że się tym interesuję, przeprowadzałem z nim długie rozmowy. Należy mieć też idealnie prosty kręgosłup (przyczyna wyżej), proste zęby i brak dziur w nich, brak problemów z sercem, brak astmy, brak uczuleń na pyłki które powodują np. katar, idealny wzrok i dalej już nie wymieniam. Się rozpisałem, ale musiałem bo jak czytam niektóre wypowiedzi 13 latków to się łapię za głowę. I lepiej się nie przyznawaj że masz więcej, bo to rozumowanie dziecka 10 letniego.


żyłem szczęśliwy w błogiej niewiedzy aż do dziś...
w 30 sekund rozwiałeś 16 lat pięknych marzeń... :P potwór :P
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

mossin

Major

Major

  • Posty: 516
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 18:40
  • Lokalizacja: Jaworzno/Gliwice

PostŚr 11 sty, 2006 15:47

Wiem, bo mam kolegę którego ojciec był pilotem myśliwskim przez 20 lat. I jako że się tym interesuję, przeprowadzałem z nim długie rozmowy. Należy mieć też idealnie prosty kręgosłup (przyczyna wyżej), proste zęby i brak dziur w nich, brak problemów z sercem, brak astmy, brak uczuleń na pyłki które powodują np. katar, idealny wzrok i dalej już nie wymieniam. Się rozpisałem, ale musiałem bo jak czytam niektóre wypowiedzi 13 latków to się łapię za głowę. I lepiej się nie przyznawaj że masz więcej, bo to rozumowanie dziecka 10 letniego.


A nie wiesz jak jest z egzaminami i co tam potrzebują??
Angielski i matma rozszerzone to wiem, coś jeszcze??
Niekoniecznie na pilota, nawigacja też może być :razz:
..|..
Offline
Avatar użytkownika

żuker

Major

Major

  • Posty: 517
  • Dołączył(a): Wt 22 lut, 2005 18:40
  • Lokalizacja: Naugatuck CT; USA

PostŚr 11 sty, 2006 21:55

ppsh41 napisał(a):
Wiem, bo mam kolegę którego ojciec był pilotem myśliwskim przez 20 lat. I jako że się tym interesuję, przeprowadzałem z nim długie rozmowy. Należy mieć też idealnie prosty kręgosłup (przyczyna wyżej), proste zęby i brak dziur w nich, brak problemów z sercem, brak astmy, brak uczuleń na pyłki które powodują np. katar, idealny wzrok i dalej już nie wymieniam. Się rozpisałem, ale musiałem bo jak czytam niektóre wypowiedzi 13 latków to się łapię za głowę. I lepiej się nie przyznawaj że masz więcej, bo to rozumowanie dziecka 10 letniego.


A nie wiesz jak jest z egzaminami i co tam potrzebują??
Angielski i matma rozszerzone to wiem, coś jeszcze??
Niekoniecznie na pilota, nawigacja też może być :razz:


Już ci piszę jeśli na pilota chcesz iść:

- język, matma i fizyka na rozszerzonym
- plywanie
- biegi
- przysiady
- pompki
- podciaganie
- bieg na wytrzymalosc

Tyle ile się dowiedziałem. Powinno ci starczyć, a jak nie to pisz na PW :).
Offline
Avatar użytkownika

Przezdzieblo

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 107
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2004 00:17

PostŚr 11 sty, 2006 22:57

[quote="ppsh41"]Ma źle umiejscowiony srodek ciężkoszci. Prawdopodobnie po dopaleniu silników i zwiększeniu mocy, wyrzucło by go do góry, zrobiłb by beczke i kapotaż.
[/z quote]

A F-16 ma dobrze? ;) Z CCV to i cegła poleci, byle dać jej ciąg i powierzchnie sterowe.
Offline
Avatar użytkownika

mossin

Major

Major

  • Posty: 516
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 18:40
  • Lokalizacja: Jaworzno/Gliwice

PostŚr 11 sty, 2006 23:39

Zgadza się, ale popatrz ile ten mig ma naprane wszystkiego z tyłu, silniki ważą najwięcej, + całe skrzydłą, a z przodu sama kabina. Ponadto są ta k zagięte, że prawdopodobnie nie złapią siły nośnej.

Do wszystkich:
Ja wole tego:
Obrazek
Już ci piszę jeśli na pilota chcesz iść:

- język, matma i fizyka na rozszerzonym
- plywanie
- biegi
- przysiady
- pompki
- podciaganie
- bieg na wytrzymalosc

Tyle ile się dowiedziałem. Powinno ci starczyć, a jak nie to pisz na PW .

Wystarczyła mi fizyka rozszerzona :beksa: :beksa: :beksa: :beksa: :beksa:
..|..
Offline
Avatar użytkownika

Arika

Major

Major

  • Posty: 515
  • Dołączył(a): Cz 05 sie, 2004 21:40
  • Lokalizacja: Lublin/Wisznice

PostCz 19 sty, 2006 01:59

żuker trochę przesadziłeś z zębami wystarczy mieć wszystkie zaleczone wtedy o ile Cię przyjmą to przed semestrem lotnym wymieniają Ci plomby które masz na implanty bądź plomby które nie będą wypadać pod wpływem przeciążeń. podobno koszt jednej plomby to wydatek liczony w tysiącach złotych.

W tym roku na egzaminie były bieg na 100 i 1000m pływanie na 50 i podciąganie na drążku.

Taka ciekawostka propo kapultowania. To w pewnym momencie na kręgosłup działa siła 16G. I po czymś takim możesz być o parę cm niższy. Po dwóch razach jak się katapultujesz automatycznie jesteś uziemiony i nie możesz latać myśliwcem. Do tej pory w WSOSP-ie jest specjalny trenażer do ćwiczenia katapultowania ale od kilku lat na nim nikt nie ćwiczy bo jest to zbyt niebezpieczne.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

sjojok

Major

Major

  • Posty: 676
  • Dołączył(a): Pt 06 sie, 2004 16:16
  • Lokalizacja: Gliwice

PostCz 19 sty, 2006 18:40

już to czuje dostać 16G w kręgosłup :/
Obrazek
Następna strona

Powrót do Militaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron