Teraz jest Cz 28 mar, 2024 10:49


Nowe Polskie mundury :)

Czyli rozmowy o wszystkim co związane jest z tym pojęciem.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Paweł

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 107
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2004 14:59

Nowe Polskie mundury :)

PostCz 16 mar, 2006 17:39

Yo. Coś dla addonmarkerów :)

16 marca br. w Dowództwie Wojsk Lądowych na warszawskiej Cytadeli odbył się pokaz nowoczesnego umundurowania dla Wojska Polskiego. W prezentacji udział wzieli: minister obrony narodowej Radosław Sikorski, dowódca Wojsk Lądowych gen. broni Edward Pietrzyk oraz przedstawiciele Sztabu Generalnego WP. W czasie spotkania szefowi resortu obrony przedstawione zostały informacje dotyczące perspektyw wdrożenia nowoczesnego umundurowania w Siłach Zbrojnych.


http://www.wp.mil.pl/galeria_wiecej.php ... aleria=472
Offline
Avatar użytkownika

Chooca

Kapral

Kapral

  • Posty: 72
  • Dołączył(a): Śr 18 sie, 2004 12:18

PostCz 16 mar, 2006 19:08

Nie znam sie zupelnie na tym, ale czy ten mundury wogle roznia sie czyms od tych starych? Jedyna nowaoscia dla mnie jest mundur w ktory ubrany jest manekin (?) kobiecy.
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostCz 16 mar, 2006 19:21

Róznia sie ukladem plam (co kazdy widzi :P) i moze sa wygodniejsze trwalsze i maja zywsze kolorki (po paru praniach beda bledsze kolorki)
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 16 mar, 2006 19:30

Chooca napisał(a):Jedyna nowaoscia dla mnie jest mundur w ktory ubrany jest manekin (?) kobiecy.


Chodzi Ci o TO zdjęcie? :) To raczej nie jest manekin :D A te mundury wyglądają całkiem fajnie.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

akim

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Pt 06 sty, 2006 15:00
  • Lokalizacja: Jaworzno (szkoda że nie Stalingrad)

PostCz 16 mar, 2006 23:15

czy ten mundury wogle roznia sie czyms od tych starych?

Zmieniony został krój, materiał (zwłaszcza bielizny po aferze z zimowymi manewrami na których to kilku żołnierzy odmroziło sobie stopy) i wreszcie wprowadzono odzież letnią i zimową, a nie jak dotychczas całoroczną. Kamuflaż pozostał taki sam.

P.S.
To zdjęcie mi się najbardziej podoba i jednocześnie ciekawi mnie o czym wtedy myślał nasz ministrunio :P
http://www.wp.mil.pl/galeria/472/zdjecie_472_5665.jpg
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Sztorm

Cywil

Cywil

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): So 28 sty, 2006 23:02

PostN 19 mar, 2006 22:25

z tego co widze wprowadzono WRESZCIE letnią wersje munduru polowego ta
dotychczasowy mundur był z materiału w którym latem robi się gorąco
na jednym zdjęciu widze że został zastowany nowy materiał i pewnie żołnierze nie będą latem musieli latać w samych podkoszulkach

Widze również że zmieniono kurtki i ogólne umundurowanie pilotów którzy już nie będą wyglądać jak w tych dawnych kórtkach jak ochroniaże na parkingach

Jednego nie rozumiem ile potrzeba było żeby wprowadzić tą modernizacje po około 10 latach stosowania tego umundurowania które okazało się niewypałem
Offline
Avatar użytkownika

javelin

Kapral

Kapral

  • Posty: 96
  • Dołączył(a): Pt 08 lip, 2005 17:27
  • Lokalizacja: Olsztyn

PostWt 21 mar, 2006 18:00

Nie chcę nikomu psuć humoru, ale około 80-90% sprzętu z pokazu to własność żołnierzy, którzyli kupili to na własną rękę za własne pieniądze. Np buty (Kupczaki), kamizelki i reszta oporządzenia z MIWO i JanySportu. Zwróćcie uwagę np. na fotkę gościa z berylem - kamizelka z MIWO Military, model KP, KT lub KS-12A + amerykański pas LC3 + nóż szturmowy Glock - te rzeczy na 100% kupił sobie na własną rękę, wiele innych zapewne też. Koleś na fotce poniżej (bez kominiarki) - kamizelka JanySportu, też zakup własny. A letnie mundury? Kurtki z gore-texu? Polary? To wszystko przecież juz jest, tyle że w nielicznych jednostakach i maja je nieliczni zołnierze. I przez najbliższych parę lat to się nie zmieni. Z tego co słyszałem, to większość nowych sortów mundurowych leży w magazynach - żeby się nie zniszczyły :sciana:

PS. na kilku fotkach widać leżący na stole materiał (nie wiem czy to część munduru czy sam materiał) w fińskim kamo cyfrowym FINPAT - nie wiem co to tam robi :roll:
Legio Patria Nostra

Obrazek

Powrót do Militaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron