Teraz jest Cz 28 mar, 2024 21:21


MP 44 vs Sturmgewehr 44 ?

Czyli rozmowy o wszystkim co związane jest z tym pojęciem.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Melon

Kapral

Kapral

  • Posty: 87
  • Dołączył(a): N 02 paź, 2005 18:17
  • Lokalizacja: Olsztyn

MP 44 vs Sturmgewehr 44 ?

PostPt 26 maja, 2006 16:16

m1a1 carbine; STG itd
Co to jest STG? :shock: :twisted:


Edit-
Temat wydzielony z Wrzesnia 1939 -Mod Teoria-YacieK
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Melon

Kapral

Kapral

  • Posty: 87
  • Dołączył(a): N 02 paź, 2005 18:17
  • Lokalizacja: Olsztyn

PostPt 26 maja, 2006 16:43

Chodziło mi o to,że nie ma takiej broni jak STG,jest tylko MP 44 ;]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

101st Paratroop

Major

Major

  • Posty: 691
  • Dołączył(a): Cz 11 sie, 2005 12:51

PostPt 26 maja, 2006 17:00

To tylko przypuszczenia , ale melon mógł nie wiedzieć gdyż z tego co widziałem w grach ta broń jest zapisywana w taki oto sposób: STGw 44.

To niewiele zmienia, ale jednak!

Mimo to popieram DeviAnCE'a gdyż troche zainteresowania i samodzielności mógł wykazać znajdując samemu informacje na dręczące go pytanie.
Offline
Avatar użytkownika

Melon

Kapral

Kapral

  • Posty: 87
  • Dołączył(a): N 02 paź, 2005 18:17
  • Lokalizacja: Olsztyn

PostPt 26 maja, 2006 17:12

101 st paratroop napisał(a):To tylko przypuszczenia , ale melon mógł nie wiedzieć gdyż z tego co widziałem w grach ta broń jest zapisywana w taki oto sposób: STGw 44.

To niewiele zmienia, ale jednak!

Mimo to popieram DeviAnCE'a gdyż troche zainteresowania i samodzielności mógł wykazać znajdując samemu informacje na dręczące go pytanie.


Ty lolu...przeczytaj mojego poprzedniego posta.Gry to nie zawsze jest wiarygodne źródło informacji.Z tego co wiem ta broń występuje pod nazwą "STG 44" w Battlefieldzie i Medal of Honor.A obie gry pozostawiają wiele do życzenia,popatrz chociażby na Call of Duty.

DeviAnCe-wiesz jaka jest różnica między STG 44 a MP 44?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

101st Paratroop

Major

Major

  • Posty: 691
  • Dołączył(a): Cz 11 sie, 2005 12:51

PostPt 26 maja, 2006 17:15

Melon napisał(a):Wiesz,ja nie tak jak większość biorę info z gier,ja czytam książki i oglądam programy naukowe w telewizji.


W telewizji ( Ba! Nawet w książkach oraz na programie Discovery! ) nie zagłębiają się w takie rzeczy jak: " jaki skrót może mieć odmiana MP44 pod nazwą Sturmgewehr 44 ".

Jakbyś miał się wdawać w jakieś większe spory z Reyhardem ( którego podziwiam za jego wiedzę oraz niedawno wydany INV44 winter :spoko: ) to byś został zupełnie zmieszany z błotem.

EDIT:
melon napisał(a):Ty lolu...przeczytaj mojego poprzedniego posta.Gry to nie zawsze jest wiarygodne źródło informacji.Z tego co wiem ta broń występuje pod nazwą "STG 44" w Battlefieldzie i Medal of Honor.A obie gry pozostawiają wiele do życzenia,popatrz chociażby na Call of Duty.


A kto tu mówi o CoD, MoH i BF 1942? Nigdy nie grałeś w Hidden & Dangerous 2? Tam jest wszystko dobrze nazwane i napisane.
Offline
Avatar użytkownika

Melon

Kapral

Kapral

  • Posty: 87
  • Dołączył(a): N 02 paź, 2005 18:17
  • Lokalizacja: Olsztyn

PostPt 26 maja, 2006 17:18

101 st paratroop napisał(a):
Melon napisał(a):Wiesz,ja nie tak jak większość biorę info z gier,ja czytam książki i oglądam programy naukowe w telewizji.


W telewizji ( Ba! Nawet w książkach oraz na programie Discovery! ) nie zagłębiają się w takie rzeczy jak: " jaki skrót może mieć odmiana MP44 pod nazwą Sturmgewehr 44 ".

Jakbyś miał się wdawać w jakieś większe spory z Reyhardem ( którego podziwiam za jego wiedzę oraz niedawno wydany INV44 winter :spoko: ) to byś został zupełnie zmieszany z błotem.


Tak się składa że to właśnie na Discovery był niejeden program o tej broni.
Zawsze mówili tam "MP 44" a nigdy "STG".
Z książkami było podobnie,przeczytałem ich dziesiątki o broni palnej,więc nie próbuj mi wmówić,iż nie wiem czegoś,co naprawdę wiem,a w rzeczywistości ty nie wiesz.

A co do H&D - co z tego że jest napisane?Powtarzam kolejny raz-GRY TO NIE JEST WIARYGODNE ¬RĂ“DłO.To jak ktoś ci napisze,że Mauzera wymyślili Polacy a Browning nie wywodzi się z Amerykańskiego karabinu tylko Rosyjskiego to też byś w to uwierzył?Naiwny jesteś.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

101st Paratroop

Major

Major

  • Posty: 691
  • Dołączył(a): Cz 11 sie, 2005 12:51

PostPt 26 maja, 2006 17:30

Melon napisał(a):Z książkami było podobnie,przeczytałem ich dziesiątki o broni palnej,więc nie próbuj mi wmówić,iż nie wiem czegoś,co naprawdę wiem,a w rzeczywistości ty nie wiesz.


Mówienie że " ja wiem napewno , i wiem że ty nic nie wiesz " uważam za głupie. Ale się nie kłócę bo się moderacja zdenerwuje.
Offline
Avatar użytkownika

mossin

Major

Major

  • Posty: 516
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 18:40
  • Lokalizacja: Jaworzno/Gliwice

PostPt 26 maja, 2006 19:07

Tak się składa że to właśnie na Discovery był niejeden program o tej broni.

Tak się właśnie składa, że w sprawach IIW¦ lepiej nie polegać na Discovery. Czasem rzuci jakimiś ciekawymi informacjami, jednak bardzo często podawane przez nich info mija się z prawdą. Jeżeli będziesz kiedyś mówił z jakimś historykiem i będziesz się upierał, że słyszałeś o tym na Discovery, to nie ździw się jak cię wyśmieją...
Zagłęb się może w jakieś encyklopedie tematyczne, lub literaturę naukową, najlepiej niebeletryzowaną.


Do reszty-> Zamiast rzucać dziesiątkami stron wyszukanych w google i zamiast bawić się w wyśmiewanie gościa może ktoś udzieliłby konkretnego info??

Melon-> Tak ogólnie:
Kiedy obywatel Louis Schmeisser rozpoczął prace nad karabinem, który będzie mógł "miotać" nabój pośredni 7,62mm. Broń ta otrzymała nazwę maschinekarabiner 42(h) czyli MK 42(h), następnie została przemianowana na Maschinpistole 43, czyli MP 43. Pod tą nazwa skierowano ją do produkcji, później powstała wersja MP 43/1 z możliwością mocowania granatnika. W 1944 gdy Hitler poznał moc MP 43, wycofał wszystkie swoje zastrzeżenia względem tej broni i nadał jej "bardziej" odpowiednią nazwę Sturmgewehr 44(StG 44). Nazw MP 44 i StG44 używa się zamiennie.

Nigdy nie grałeś w Hidden & Dangerous 2


Poprostu boskie żródło wiedzy :hahaha:
Ostatnio edytowano Pt 26 maja, 2006 23:30 przez mossin, łącznie edytowano 1 raz
..|..
Offline
Avatar użytkownika

101st Paratroop

Major

Major

  • Posty: 691
  • Dołączył(a): Cz 11 sie, 2005 12:51

PostPt 26 maja, 2006 21:04

Konkretne info i żeby nie było dalszych sporów oraz by rozwiać wątpliwości ( wiem że kolega mossin już napisał , ale myślałem że te info też się przyda )
------------------------------------------------------------------
W 1942 roku Niemcy rozpoczęli pracę nad zaprojektowaniem karabinka automatycznego, który miał połączyć cechy pistoletu maszynowego z karabinem maszynowym tj. mieć stosunkowo niską wagę, przy możliwości strzelania ogniem ciągłym na odległość do 1000 m, dużą siłę ognia i szybkostrzelność.

Projekt takiego karabinka oznaczono jako MKb-42 (niem. Machinenkarabiner 42). Pracą nad tym projektem zajęły się dwie wytwórnie broni: Karl Walther oraz C.G. Haenel. W broni tej użyto naboi pośrednich Karabinerpatrone 7,9 x 33 mm wytwórni amunicji Polte. Dzięki zastosowaniu tej amunicji zasięg efektywny broni wynosił 600 metrów a prędkość początkowa wynosiła 680 m/s.

Po przebadaniu obu projektów: MKb-42 (W) firmy Walther i MKb-42 (H) firmy C.G. Haenel, ostatecznie przyjęto projekt MKb-42 (H), zaprojektowany przez Hugo Schmeissera został przyjęty do produkcji seryjnej jako MP-43B (niem. Machinenpistole 43) i wprowadzony na uzbrojenie oddziałów pancernych Wehrmachtu i Waffen SS. W toku dalszych prób karabinek ten został zmodyfikowany i produkowany pod nazwą MP-43/1. Dalej, w marcu 1944 roku, zmieniono jego nazwę - ciągle był to MP, ale teraz już 44. Następnie w grudniu 1944 roku wprowadzono nowy wariant karabinka, który oznaczono jako Sturmgewehr 44 (Stg-44) (pol. karabin szturmowy 44).

łącznie w latach 1943 – 1944 wyprodukowano 425 977 sztuk karabinków szturmowych wszystkich wersji.

Po wojnie karabiny StG44 były używane przez milicję Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Trafiły także w ręce członków rozmaitych organizacji zbrojnych w krajach trzeciego świata. Zakończenie w 1961 r. produkcji amunicji 7,92 x 33 mm Kurz w NRD (milicja enerdowska zastąpiła StG44 karabinem AK) spowodowało spadek użyteczności StG44 jako broni wojskowej (problemy z amunicją). Nadal był jednak cenioną bronią kolekcjonerską w USA. Popularność i ilość w pełni sprawnych egzemplarzy StG44 jest tak duża, że w 2004 r. niemiecka firma SM Chemnitzer Sportwaffen und Munitionfabrik GmbH ponownie uruchomiła produkcję amunicji 7,92 x

OPIS TECHNICZNY:
Karabinek działa na zasadzie odprowadzenia gazów przez boczny otwór w ściance lufy. Komora gazowa typu zamkniętego ma stałą objętość.

Karabinek składa się z następujących części: lufy z komorą gazową, komorą zamkową z płaszczem lufy, komory spustowej z rękojeścią, zamka, mechanizmów: ryglowego, spustowego i uderzeniowego; sprężyny powrotnej, tylca z kolbą i magazynka z mechanizmem podawania.

Ryglowanie przewodu lufy następuje przez wychylenie zamka w płaszczyźnie pionowej podczas ryglowania. Ryglowania i odryglowania dokonuje się za pomocą współpracujących ze sobą odpowiednio pochyłych płaszczyzn na zamku i suwadle. Karabinek posiada mechanizm uderzeniowy typu kurkowego. Mechanizm spustowy pozwala na prowadzenie ognia zarówno pojedynczego, jak i ciągłego.

Celownik sektorowy pozwala na prowadzenie ognia do 800 m. Podziałka celownika naniesiona jest na ramię celownika. Każda podziałka odpowiada zmianie odległości o 50 m. Szczerbinka i muszka posiadają zarys trójkąta.

Zasilanie nabojami karabinka automatycznego odbywa się z wymiennego magazynka łukowego o pojemności 30 naboi z dwurzędowym ułożeniem naboi.

Oryginalną cechą tego karabina jest to, że większość części jest tłoczona, a w połączeniu najczęściej stosowano nitowanie i spawanie punktowe.
------------------------------------------------------------------

Wydaje mi się że to by było na tyle!
Offline
Avatar użytkownika

żuker

Major

Major

  • Posty: 517
  • Dołączył(a): Wt 22 lut, 2005 18:40
  • Lokalizacja: Naugatuck CT; USA

PostPt 26 maja, 2006 21:39

Wszystko fajnie, ale wyluzujcie. Co to za teksty "ty lolu"?, jak w kinder garden. Można prowadzić dyskusję spokojnie i bez wyzwisk.
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostPt 26 maja, 2006 22:16

Browning nie wywodzi się z Amerykańskiego

Zacznijmy od tego że Browning jest Amerykańskim karabinem :lol:

Tak się składa że to właśnie na Discovery był niejeden program o tej broni.
Zawsze mówili tam "MP 44" a nigdy "STG".


MP44 albo StG44- znam 2 nazwy tego KARABINKU SZTURMOWEGO (bojowa nazwa na proźbe Hitlera).


Czyli najprawdopodobniej kolejna fanaberia Hitlera...

a tak BTW.

Google prawde Ci powie. Zwróć uwagę na to, że obok nazwy MP-44 prawie zawsze występuje StG-44... Jak zwykle odpowiedź jest prosta... Ludzie google naprawde nie gryzą...
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

Zaitsev

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 103
  • Dołączył(a): So 07 sty, 2006 21:48
  • Lokalizacja: Nysa

Sturmgewehr-44

PostPt 26 maja, 2006 22:24

Ze względu na zmieniane amunicji jakiej dokonali konstruktorzy zastępując standardową 9mm na 7,92mm, przyjęto nową broń jako Sturmgewehr-44 czyli w skrócie [StG]. Dlatego też często spotyka się nazwe MP-44 co jesdt niedokładnym określeniem tej broni gdyż nie był to już pistolet maszynowy
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostPt 26 maja, 2006 22:26

Mnogośc nazw mp44 (mp43, stg) nie wynika z czyjegoś "widzi mi się", tylko z dość dużych perypeti jakie wiazały się ze wdrożeniem tej broni do produkcji (a właściwie nadanie odpowiedniej skali produkcji tej "rewolucyjnej"* konstrukcji).

* Bo pierwszy karabin sturmowy to nie był, ale przyczynil się do rozreklamowania tego typu broni wśród sztabów wszystkich liczących się armii (a szczególnie radzieckiej).
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

Bezel

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 16
  • Dołączył(a): Pn 07 sie, 2006 15:33

PostPn 07 sie, 2006 15:57

W 1942 roku Niemcy rozpoczęli pracę nad zaprojektowaniem karabinka automatycznego, który miał połączyć cechy pistoletu maszynowego z karabinem maszynowym tj. mieć stosunkowo niską wagę, przy możliwości strzelania ogniem ciągłym na odległość do 1000 m, dużą siłę ognia i szybkostrzelność.

Projekt takiego karabinka oznaczono jako MKb-42 (niem. Machinenkarabiner 42). Pracą nad tym projektem zajęły się dwie wytwórnie broni: Karl Walther oraz C.G. Haenel. W broni tej użyto naboi pośrednich Karabinerpatrone 7,9 x 33 mm wytwórni amunicji Polte. Dzięki zastosowaniu tej amunicji zasięg efektywny broni wynosił 600 metrów a prędkość początkowa wynosiła 680 m/s.

Po przebadaniu obu projektów: MKb-42 (W) firmy Walther i MKb-42 (H) firmy C.G. Haenel, ostatecznie przyjęto projekt MKb-42 (H), zaprojektowany przez Hugo Schmeissera został przyjęty do produkcji seryjnej jako MP-43B (niem. Machinenpistole 43) i wprowadzony na uzbrojenie oddziałów pancernych Wehrmachtu i Waffen SS. W toku dalszych prób karabinek ten został zmodyfikowany i produkowany pod nazwą MP-43/1. Dalej, w marcu 1944 roku, zmieniono jego nazwę - ciągle był to MP, ale teraz już 44. Następnie w grudniu 1944 roku wprowadzono nowy wariant karabinka, który oznaczono jako Sturmgewehr 44 (Stg-44) (pol. karabin szturmowy 44).

łącznie w latach 1943 – 1944 wyprodukowano 425 977 sztuk karabinków szturmowych wszystkich wersji.

Po wojnie znajdował się na wyposażeniu niektórych oddziałów podziemia antykomunistycznego w Polsce. Karabiny StG44 były używane przez milicję Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Trafiły także w ręce członków rozmaitych organizacji zbrojnych w krajach trzeciego świata. Zakończenie w 1961 r. produkcji amunicji 7,92 x 33 mm Kurz w NRD (milicja enerdowska zastąpiła StG44 karabinem AK) spowodowało spadek użyteczności StG44 jako broni wojskowej (problemy z amunicją). Nadal był jednak cenioną bronią kolekcjonerską w USA. Popularność i liczba w pełni sprawnych egzemplarzy StG44 jest tak duża, że w 2004 r. niemiecka firma SM Chemnitzer Sportwaffen und Munitionfabrik GmbH ponownie uruchomiła produkcję amunicji 7,92 x 33 mm.

Karabinek działa na zasadzie odprowadzenia gazów przez boczny otwór w ściance lufy. Komora gazowa typu zamkniętego ma stałą objętość.

Karabinek składa się z następujących części: lufy z komorą gazową, komorą zamkową z płaszczem lufy, komory spustowej z rękojeścią, zamka, mechanizmów: ryglowego, spustowego i uderzeniowego; sprężyny powrotnej, tylca z kolbą i magazynka z mechanizmem podawania.

Ryglowanie przewodu lufy następuje przez wychylenie zamka w płaszczyźnie pionowej podczas ryglowania. Ryglowania i odryglowania dokonuje się za pomocą współpracujących ze sobą odpowiednio pochyłych płaszczyzn na zamku i suwadle. Karabinek posiada mechanizm uderzeniowy typu kurkowego. Mechanizm spustowy pozwala na prowadzenie ognia zarówno pojedynczego, jak i ciągłego.

Celownik sektorowy pozwala na prowadzenie ognia do 800 m. Podziałka celownika naniesiona jest na ramię celownika. Każda podziałka odpowiada zmianie odległości o 50 m. Szczerbinka i muszka o zarysie trójkąta.

Zasilanie karabinka nabojami odbywa się z wymiennego magazynka łukowego o pojemności 30 naboi z dwurzędowym ułożeniem naboi.

Oryginalną cechą karabinka jest to, że większość części jest tłoczona, a do ich łączenia najczęściej stosowano nitowanie i spawanie punktowe
Offline
Avatar użytkownika

javelin

Kapral

Kapral

  • Posty: 96
  • Dołączył(a): Pt 08 lip, 2005 17:27
  • Lokalizacja: Olsztyn

PostPt 18 sie, 2006 18:39

Spokojnie chłopaki - Melon jakiś czas temu wykłócał się ze mną, że magazynek od Desert Eagle'a waży ponad kilogram, a sam pistolet 0,75kg :lol: No ale On czyta poważne źródła i dziesiątki książek o broni. Niestety - informacje podawane przez producenta tej broni nie były dla Niego dość poważne :twisted:
Legio Patria Nostra

Obrazek
Następna strona

Powrót do Militaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron