Teraz jest Cz 28 mar, 2024 16:39


POLACY NA FRONTACH II WOJNY ¦WIATOWEJ...

Czyli rozmowy o wszystkim co związane jest z tym pojęciem.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

FLESZ

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): Pn 26 cze, 2006 14:09
  • Lokalizacja: BYDGOSZCZ

POLACY NA FRONTACH II WOJNY ¦WIATOWEJ...

PostN 08 paź, 2006 01:59

CZÊ¦Æ I
http://www.youtube.com/watch?v=8YK3iXbL ... ish%20army
CZÊ¦Æ II ROZBUDOWANA
http://www.youtube.com/watch?v=6VbYDPRQ ... ed&search=

¦wietne filmiki :)
Mnie osobiście bardzo cieszą te jak najbardziej zasłużone komentarze...
Bardzo dobrze, że obcokrajowcy oglądają takie filmiki...
Zobaczą, że miliony Polaków przelewało krew za Polaskę i Europę... Cóż był wspólny cel...

Szkoda, że brakuje go dzisiejszym politykom :(




Jeszcze tak na marginesie
http://www.onesixthcollectors.co.uk/clu ... php?t=3989
Na prawdę świetna robota...
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostN 08 paź, 2006 02:55

Jak to politycy (i to wszędzie na ¦wiecie) mają jeden wspólny cel... Zdobyć władze i jak najdłużej ją utrzymać (co jest szczególnie trudne w w szeroko pojętym ustroju demokratycznym). Wbrew pozorom to nie jet patologia ale cel istnienia parti politycznych (bo przecież każda partia ma z założenia realizować swój program- cz. to co chce ich elektorat- a elektorat ma za to rozliczać przez pewien czas partie co ma zmusić partie do wypełniania swego programu).

A co do filmiku to jak pisałem już na innym forum jest to tak "laurka" "raklamująca" (bo sprzedająca naszą wersje tamtych wydażeń) Polske...
Osobiście uważam że to dobrze że powstał ten filmik (jest on raczej skierowny do obcokrajowców niż do Polaków- ale jak i my go obejżymy to też podbudujemy sobi ego- więc zadanie swoje spełnia)...
Takie publikacje (w ramach polityki historycznej) powinno wspierać państwo... Bo skoro dzięki takiej (w podobniej wymowie) agitacji Francuzi sprawili że 61 lat po zakończeniu IIW¦ większość ludzi na świecie na żucone chasło Francja podczas IIW¦ widzi dzielnego członka/członkinie ruchu oporu (a nie kolaboranta czy żołnierza pierdzącego w stołek w czasie "dziwnej wojny"). Skoro Francuzom udało się wyeksponować działalność "wolnych francuzów" w obozie "V" i zamaskować całą ta impreze związaną z Rządem Vici, to dlaczego My nie mamy reklamować swojej historii aby zbudować wizerunek państwa...
Więc musi być to łatwostrawne i dostosowane do szerokiego grona odbiorców (niech błyszczy i gra melodyjka :P )
A jak ktoś chce się dowiedzieć jak to naprawde było* to marsz do biblioteki :P
Tylko fachowa literatura może wybić z głowy takie "reklamówki" :P

* to go pociesze... Nie dowie się nigdy :twisted:
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

FLESZ

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): Pn 26 cze, 2006 14:09
  • Lokalizacja: BYDGOSZCZ

PostPn 09 paź, 2006 16:11

"Szkoda, że brakuje go dzisiejszym politykom"

To była tylko docinka nie do tematu... :lol: ale odpowiedziałeś i zeszłeś na cienką linię polityki to odpowiem 8)

Racja... ale"
- nie trzeba robic głupich wieców poparcia czy też przeciwników o byle co bo ja tak naprawdę nie widziałem powodów do tych wieców, a jak ktos powie, że był jakiś cel, to takich wieców powinny być dziesiątki i to codziennie. Zresztą widać, że większość Polaków miała to w nosie, bo te skromne 21tys ludzi z całej Polski to nawet nie kropla w morzu, skoro w samej Wawie mieszka 1mln :?
Węgrom się nie dziwię bo mają powody..
-atakować się kretyńsko i dziecinnie w spotach reklamowych na oczach milionów Polaków, że o innych babolach nie wspomnę...

Raczej powinny być normalne rozmowy na temat jak zmienić państwo a nie na temat co konkurencyjna partia zrobiła i jak ją pogrążyć 8) TYLE


A jak ktoś chce się dowiedzieć jak to naprawde było* to marsz do biblioteki
Tylko fachowa literatura może wybić z głowy takie "reklamówki"

Nie wszyscy mają czas, chęci i możliwości, żeby pogłębić swoją wiedzę. A taki film to krótko a na temat :D

Tak na marginesie filozofów nie lubię :P
Teologów owszem :D

:)
Offline
Avatar użytkownika

Bezel

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 16
  • Dołączył(a): Pn 07 sie, 2006 15:33

PostPn 09 paź, 2006 16:47

http://www.onesixthcollectors.co.uk/clu ... php?t=3989 - Muszę przyznać że ten gość ma naprawdę talent! (musiało go to kupe kasy kosztować)
Na prawdę świetna robota...
Offline
Avatar użytkownika

FLESZ

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): Pn 26 cze, 2006 14:09
  • Lokalizacja: BYDGOSZCZ

PostPn 09 paź, 2006 17:26

Jeszcze tak na marginesie
http://www.onesixthcollectors.co.uk/clu ... php?t=3989
Na prawdę świetna robota...

HEHE
Dałem juz linka :P
Offline
Avatar użytkownika

MM'r

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 102
  • Dołączył(a): N 15 paź, 2006 18:37
  • Lokalizacja: Bydgoszcz/Rzeszów

PostPn 16 paź, 2006 20:43

Ja się bardzo cieszę, ze w końcu mówimy o swoich załugach, na co nie pozwalała komuna. Większość rzeczy, które dokonaliśmy chcieli sobie przypisać głównie Angole, ale w dobrym momencie wybraliśmy PIS jako partię rządzącą, oni nie pozwalają sobie... Marcinkiewicz nie pojechał do Berlina kiedy po raz kolejny próbowano zrobic z Niemców ofiary a z Polaków katów. (mowa o wystawie "Wypędzonych ¦wiń") Naszą zaslugą (Rejewskiego, Zygalskiego i Różyckiego) jest rozszyfrowanie Enigmy, wiele bitew też wygrali Alianci dzięki nam. Mamy wiele zasłóg, o których z podniesioną głową mówimy... bo teraz możemy.

@FLESZ

Wiesz, że Rejewski był z Bydgoszczy? :D (jeden z tych 3 kryptologów od enigmy)
MM'r - mission maker

Obrazek

Strona Loony'ego o OFP - polecam
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostPn 16 paź, 2006 21:08

To fascynujące... Szkoda tylko że na historie potrafimy tylko (w większości) patrzeć tylko głosząc swą wielkość i wspaniałe zasługi (które oczywiście były, ale nie wolno popadać w megalowamnie) lub powtarzając w kółko na obchodach- maszach "slogan" (jakże pasujący do dotychczasowej "polityki historycznej") "gloria victis"...
Jestem daleki od określeń typu "[...] Wystawie 'Wypędzonych ¦wiń'"... Dla mnie zbrodnia/przestępstwo jest zbrodnią/przestępstwem (i niezależnie czy dokonali tego Rosjanie w Katyniu czy Alianci używając fosforu do nalotów dywanowych- np. "słynne" zbombardowanie Drezna; albo Japończycy na Chińczykach w 1937)...

Co do "wypędzonych"- jest to organizacja mająca przedewszystkim na celu uzyskanie "zwrotu" dóbr jakie utracili w skótek wojny (to "ziomkowstwo" działa dla kożyści majątkowych i o tym należy pamiętać).
Większośc z 10mln. wypędzonych Niemców (cz. ludzi posiadających w 1945 obywatelstwo niemieckie) samo uciekło przed Armią Czerwoną (i nie ma co się im dziwić- też bym uciekał jakby docierały do mnie takie "wieści" na temat postepowania Rosjan z Niemcami :P ).

Co do "Centrum wypędzonych" to niech sobie powstaje (przecież exodus tych ludzi- nie tylko niemców, ale np. Ormian "przepędzonych" przez Turków czy Polaków wypędzonych przez Niemców jest też częśćią histori- więc nie widze przyczyn aby blokować inicjatywy które mają na celu propagowanie historii- o ile wykonane są zgodnie z "kanonami" pozwalającymi przedtawić "prawde historyczną")...
Jezeli ekspozycja powstanie na skótek wspólnych konsultacji zainteresowanych stron.

Ten który chce wiedzieć o tym jak (i kto) rozszyfrował enigme napewno zna "prawde" (i to wbrew tym "publikacją" na zachodzie). A przełomem w tej dziedzinie nie było objęcie rządów przez PiS ale "opadnmięcie żelaznej kurtyny" (swobodny "przepływ myśli i poglądów badaczy") oraz odtajnienie (udostepnienie) dokumentów (żródeł historycznych dla badacza historii najnowszej).
Ostatnio edytowano Wt 17 paź, 2006 23:06 przez Barbarian, łącznie edytowano 1 raz
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

Andrea

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 48
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 11:25
  • Lokalizacja: Gdańsk

PostPn 16 paź, 2006 23:14

MM'r

Ja się bardzo cieszę, ze w końcu mówimy o swoich załugach, na co nie pozwalała komuna.

Co ty mówisz ??? Na co nie pozwalała komuna ???
[8BZ] Clan
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostPn 16 paź, 2006 23:59

1 Komunizmu w Polsce nie było (na szczęście zmarł Stalin). Polska była najmniej czerwona z demoludów... (z kilku mniej lub bardziej obiektywnych przyczyn).
2 "Komuna" rzeczywiście naginała (i to miejscami mocno) historie do własnych (często ideologicznych) celów (np. uwypuklenie istnienia Berezy kartuskiej; "anarchi" I Rzeczpospolitej; Mit powstania warszawskiego i września 1939- niestety w wypadku powstania teraz IV RP zastępuje ten stary nowym :/ ; Podział, złe intencje oraz nieudolność rządu na obczyżnie... czy nawet podkreślenie buntu Spartakusa w starozytności- jako przykładu walki klasowej itp). Wymieniać można długo... Wystarczy poczytać opracowania naukowe z tamtego okresu aby natknać się na rozmaite "kwiatki" (bo np. Stalin czy Lenin to byli "wybitni uczeni" :D ).
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

MM'r

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 102
  • Dołączył(a): N 15 paź, 2006 18:37
  • Lokalizacja: Bydgoszcz/Rzeszów

PostWt 17 paź, 2006 10:13

Tak, byliśmy najmniej czerwonym krajem, ale cenzura nie pozwalała na mówienie o naszej historii, o to mi chodziło.
MM'r - mission maker

Obrazek

Strona Loony'ego o OFP - polecam
Offline
Avatar użytkownika

javelin

Kapral

Kapral

  • Posty: 96
  • Dołączył(a): Pt 08 lip, 2005 17:27
  • Lokalizacja: Olsztyn

PostWt 17 paź, 2006 14:36

MM'r napisał(a):Tak, byliśmy najmniej czerwonym krajem, ale cenzura nie pozwalała na mówienie o naszej historii, o to mi chodziło.


Przecież nawet w "Czterech pazernych" (książce) nie wspomina się o ataku ZySyRyRy na Polskę...

Janek Kos:
"Mój ojciec zaginął na wojnie, w 39 roku"
Jakiś rusek:
"Przecież wtedy nie było wojny!"
Janek Kos:
"Była! Ale w Polsce!"


Mniej więcej taki dialog był...
Legio Patria Nostra

Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostWt 17 paź, 2006 14:53

Przecież pisałem o naginaniu histori do własnych potrzeb (czyli sprzedawaniu nieprawdy)...
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

zGuba

Moderator

Moderator

  • Posty: 1182
  • Dołączył(a): N 05 lut, 2006 19:15
  • Lokalizacja: Praga/Kraków

PostWt 17 paź, 2006 14:58

Tak, WSI robiły to najsprawniej ;] ku chwale jedynie słusznej GW!!!
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

FLESZ

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): Pn 26 cze, 2006 14:09
  • Lokalizacja: BYDGOSZCZ

PostWt 17 paź, 2006 16:24

@FLESZ

Wiesz, że Rejewski był z Bydgoszczy? (jeden z tych 3 kryptologów od enigmy)

WIEM :D ... ale nazwiska nie pamiętałem :D

"Większość rzeczy, które dokonaliśmy chcieli sobie przypisać głównie Angole, ale w dobrym momencie wybraliśmy PIS jako partię rządzącą, oni nie pozwalają sobie..."

Tu bym się zgodził, że PiS nie da sobie dmuchać w historię Polski...
I bardzo dobrze...


A nawiązując jeszcze do filmiku to fajnie, że obcakrajowcy to oglądają bo nie wszyscy się interesują II wojną światową. Wcale sie nie dziwię, że większość obcakrajowców nie zna zasług polskich żołnierzy, bo sam naród polski ich nie pamięta...
Wystarczy luknąć w dzisiejsze książki historii, gdzie o II wojnie praktycznie nie ma nic :? ... poza tym pamiętam czasy liceum gdzie wiele osób miało problemy z historią z lat 39-45...

:wink:
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostWt 17 paź, 2006 16:36

Wcale sie nie dziwię, że większość obcakrajowców nie zna zasług polskich żołnierzy

A Ty pamietasz (znasz) zasługi żołnierzy np. Nowozelandzkich lub Greckich... ?
bo sam naród polski ich nie pamięta

Lepiej by było jakby "żyli" historią... (jak znam życie to ta ich znajomość histori polegała by na tym że pamiętali by jak nas wszyscy "zdradzali" w 1939).
Pzecież nie chodzi o to aby wszyscy znali dokładną date (np.) zakończenia bitwy pod Faleise czy Monte Cassino (ewentualnie Lenino)... Dla mnie wystarczy aby znali hymn narodowy oraz 10 dat z historii Polski (966; 1025; 1410; 1569; 1791; 1795; 1918; 1939; 1980; 1989) z wiedzą co się za nimi "kryje". Tyle starczy...
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Następna strona

Powrót do Militaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości