Teraz jest Cz 28 mar, 2024 17:18


W Polsce przez 20 lat była broń atomowa

Czyli rozmowy o wszystkim co związane jest z tym pojęciem.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Mr. Red

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): N 21 sty, 2007 19:34
  • Lokalizacja: Zielona Góra

PostN 28 sty, 2007 23:38

Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostPn 29 sty, 2007 01:00

jak tam takie w czarnobylu było promieniowanie że jak wysłali koparki zdalnie sterowane to się popsuły

Przyczyną ustaerek z koparkami rzeczywiście było promieniowanie... Ale cieplne :P
Może nasapiły problemy ze starowaniem (na skótek fal elektromagnetycznych, ale te które sa takie zabójcze- gamma- maja znacznie większa częstotliwośc niż fale radiowe)... Dodatkowo sprzet mógł byc zwodny (to była połowa lat '80).
A co do mi8... Zaczepił o liny dżwigu...

Zaraz jeszcze "ktoś" wyskoczy i powie (własciwie napisze) że jednego fizyka w Czarnobylu promieniowanie "ogryzło" do kości :twisted:

Promieniwanie jest niebezpieczne ale nie ma jakiś nadprzyrodzonych zdolności (takich jak w stalkerze)...
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

traffix

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 235
  • Dołączył(a): So 04 mar, 2006 19:39

PostPn 29 sty, 2007 01:15

Po napromieniowaniu mogą co najwyżej nastąpić zmiany w skórze (efekty jak trąd, przefarbowanie, coś jak grzybica) i rak tarczycy. Mogę się mylić ale zdaje się że to tak było. :D Swoją drogą to w Czarnobylu są normalne psy które stały się wilkami (wróciły do swoich pierwotnych instynktów po tym jak je zostawiono)... żyją w sforach i atakują wszystkich etc.
Offline
Avatar użytkownika

traffix

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 235
  • Dołączył(a): So 04 mar, 2006 19:39

PostPn 29 sty, 2007 13:46

Napisałem że to niepewne, Geografica nam naopowiadała :D

A wracając do tematu to Ruskie pewnie wolałyby zbombardować USA niż zachodnią europę, wkońcu chodzi tu głównie o Ropę czyż nie?
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPn 29 sty, 2007 14:02

O zniszczenie wroga, bo wtedy zwyciężca bierze wszystko... i nie miśku, ruscy nie zrzucili by głowic na Europę - zrobiliby to amerykanie, gdy ruscy by do owej zbrojnie wkroczyli...
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

żuker

Major

Major

  • Posty: 517
  • Dołączył(a): Wt 22 lut, 2005 18:40
  • Lokalizacja: Naugatuck CT; USA

PostCz 01 lut, 2007 23:50

Polecam zainteresować się serialem Jericho :). Tam można zobaczyć zachowanie ludzi, po zrzuceniu bomb atomowych na usa.

Pierwszy odcinek jest pięknie zrobiony, dziecko stoi na dachu swojego domu i obserwuje grzybek który pojawił się daleko na horyzoncie.
Druga seria pojawi się w TV na przełomie lutego.

Na oficjalnej stronie stacji CBS, można oglądać wszystkie odcinki pierwszej serii za darmo (Fullscreen i bardzo dobra jakość). http://www.cbs.com/innertube/player.php?cat=115191&vid=&format=&auto=0.
Ostatnio edytowano Pt 02 lut, 2007 00:42 przez żuker, łącznie edytowano 1 raz
Offline
Avatar użytkownika

Jerry

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2598
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:28
  • Lokalizacja: 52° 14'N, 20° 56'E

PostCz 01 lut, 2007 23:54

Jericho, nie Jarhead :P
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

żuker

Major

Major

  • Posty: 517
  • Dołączył(a): Wt 22 lut, 2005 18:40
  • Lokalizacja: Naugatuck CT; USA

PostPt 02 lut, 2007 00:43

Jerry napisał(a):Jericho, nie Jarhead :P


ahahahaha :lol: :D :D, pomyliło mi się:).
Offline
Avatar użytkownika

sjojok

Major

Major

  • Posty: 676
  • Dołączył(a): Pt 06 sie, 2004 16:16
  • Lokalizacja: Gliwice

PostŚr 21 lut, 2007 10:17

http://wiadomosci.onet.pl/1490147,11,item.html
Jednak byliśmy w posiadaniu broni jądrowej wkońcu te wszystkie łuny i Toczki które stoją u nas i gniją musiały do czegoś służyć
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostŚr 21 lut, 2007 12:34

Jednak byliśmy w posiadaniu broni jądrowej wkońcu te wszystkie łuny i Toczki które stoją u nas i gniją musiały do czegoś służyć

Pytanie czy rzeczywiście byliśmy w posiadaniu takiej bronii?
Skoro ZSRR nie chciało nam przekazać (lub zezwolić na produkcje na licencji) noawej broni (np. w momencie gdy u Rosjan był T64 to u nasz co najwyżej T55; jak u nich śmigały już T80 u nas co najwyżej T72, już nie wspominając o takich cackach jak mig29).
Więc dawanie nam broni atomowej (a potem jej cudowne zniknięcie) jest raczej przesadą (szukaniem sensacji).
Co do dokumentów (to doputy nie zobacze to nie uwierze- a sprzedawanie sensacji w stylu "teraz poznalismy prawde, mamy dokumęty!" jest mało wirygodne).
Wszystko wskazuje na to że w Polsce były pociski taktyczno-jądrowe średniego zasięgu (w większości zapewne do samolotów i scudów- ale zastrzegam ze nie jestem ekspertem w tych sprawach ;-) ), ale nalezały one do ZSRR (a nie do PRL). PRL prowadził także badania nad bronią jadrową (ale one przyniosły mizerne skutki- głownie dlatego że ZSRR nie podchodziło entuzjastycznie do takiego projektu).
Ale załózmy że w PRL mial broń atomową... Więc skoro pociski były własnością PRL to dlaczego nic o nich nie wspominał Kukliński (czy CIA- przecież takie informacje już obecnie nie są przydatne dla tej organizacji- no chyba że Polska sprzedała pociski USA ;) lub lub wywieżli Rosajnie- i odpowiedzialność spadła by na część polskich elit- ale teraz i tak tamte elity są na emeryturze).
Jezeli inne demoludy też posiadały na włsaność broń atomową to zapewne zwiększa to prawdopodobieństwo ze taką broń posiadała PRL (ale to działa w drugą strone, więc jezeli inne demoludy nie posiadały na włsanośc takiej broni- a z tego co wiem nie posiadały :] - to zmniejsza się tym samym prawdopodobieństwo tego że Polska miała "atomówki").

P.S (do zwoleników teorii wedle której PRL nalezał do "klubu atomowego").
Porównywanie Polski do Izraela (który potajemnie miał broń atomową) jest śmieszne (a często takim "argumentem" się posługujecie :P ).
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline

Elaś

Cywil

Cywil

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Śr 23 sty, 2008 16:55

PostŚr 23 sty, 2008 18:24

Ehhh...w mojej okolicy jest schron,w którym(prawdopodobnie) były skrywane te "atomówki".Nawet tam byłem-schrony są wielkie,nawet bloki mieszkalne dla wojskowych.
Offline

Oscypek

Major

Major

  • Posty: 858
  • Dołączył(a): Pn 01 lis, 2004 12:12
  • Lokalizacja: Maków Podhalański

PostŚr 23 sty, 2008 21:55

Dasz radę zrobić zdjęcie, wszyscy bylibyśmy szczęśliwi? :]
Offline

Elaś

Cywil

Cywil

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Śr 23 sty, 2008 16:55

PostPt 25 sty, 2008 22:27

Robić zdjęcia to niezbyt,bo mi się nie chce jechać :P
Ale jakieś poszukam z galerii :P
To nie tylko dokumenty,ale i sieć budynków!
Offline

Tenk

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): Wt 24 cze, 2008 20:52

PostPt 04 lip, 2008 12:42

ktos napisał(a):Kiedyś oglądałem w TVN Nie do wiary i było tam o Bornym Sulimowie. Podobno Sowieci mieli tam rakiety międzykontynentalne.


Borne Sulonowo jak już, mieszkam nie daleko tej miejscowości i mniej więcej wiem co się tam działo. Ale że jestem leniwy to podam wam stronkę abyście sobie poczytali

<>Klik<>

Robić zdjęcia to niezbyt,bo mi się nie chce jechać :P
Ale jakieś poszukam z galerii :P
To nie tylko dokumenty,ale i sieć budynków!

A gdzie dokładnie są te bunkry?
Poprzednia strona

Powrót do Militaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości