Teraz jest Cz 18 kwi, 2024 22:02


Nowy polski pojazd opancerzony

Czyli rozmowy o wszystkim co związane jest z tym pojęciem.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Melon

Kapral

Kapral

  • Posty: 87
  • Dołączył(a): N 02 paź, 2005 18:17
  • Lokalizacja: Olsztyn

PostPn 03 wrz, 2007 13:01

Goose napisał(a):http://pl.youtube.com/watch?v=95V8HtygvsY&feature=dir
Filmik z jazd terenowych Tura
(na europejskich bezdrożach widać że sprawdza sielepiej...przynajmniej porównuąc to do HMMWV - niezapomniane przezycie :D[M1018 czy 14...Bóg wie miało toto z włókna maske nie opancerzone drzwi, wieża tylko z płytą czołową] btw dawno tak wygodnych siedzen w wozie terenowym nie widziałem/czułem :D)

Wcale to nie takie fajne...w maju miałem przyjemność tym jeździć i śmiem twierdzić, że w terenie na wielkich dziurach lepiej sprawdzał się wiekowy "ogórek".
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostPn 03 wrz, 2007 14:44

Rzeczywiście niedobór mocy (słaby współczynnik masa / moc) to pięta achillesowa Tur'a. Ale dobre i to, zwłaszcza jak weźmiemy pod uwagę fakt że RG 31 raczej nie zakupimy :P
P.S zna ktoś cene jednostkową RG 31 (ciekaw jestem ile takie cacko kosztuje) :]

P.S Poszukałem i nzalazłem :P mniej więcej 0,5 mln $ (USMC podpisało ostatnio kuntrakt na zakup 20 RG 31 za cene 11 mln $ ).
W pażdzierniku 2006 r. siły lądowe US zakupiły za 27,5 mln $ 60 RG31 mk.V (czyli najnowszą wersje RG31), czyli wychodzi na to nie są tak drogie, 50 RG 31 by nam w zupełności wystrczyło (i kilka by jeszcze zostało w Polsce), kosztowało by nas to max. 25 mln. $ (czyli licząc na PLN kosztowało by to przy obecnym kursi jakieś 70 mln PLN - 60% tego co wydaje kancelaria prezydenta). Starczyło by obciąć o 25% wydatki kancelarii prezydenta, premiera i kancelarii sejmu na jeden rok a było by nas stać na dość sporą liczbę tych znakomitych pojazdów. Niestety przy naszym MONie, naszym prawie o zmaówieniach publicznych, naszym lobby zbrojeniowym i rodzimych politikierach jest to niestety nierealna perspektywa. :/
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Poprzednia strona

Powrót do Militaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron