Teraz jest Pn 17 cze, 2024 08:11


Małe (legalne) gry :]

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Loony

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1613
  • Dołączył(a): Pt 11 mar, 2005 21:19
  • Lokalizacja: Avalon

Małe (legalne) gry :]

PostPt 04 sie, 2006 23:34

Postanowiłem założyć ten temat po to żeby każdy mógł zamieszczać tutaj jakieś małe i legalne gry.

Więc pierwszą z mojej strony będzie gra Siege.
Mała i prosta gierka w której gracz musi obronić swój zamek przed drugim graczem/komputerem. Możemy wybrać jeden z kilku zamków (w sumie sześć fortec). Im nasza twierdza ma większy poziom techniki, tym ma gorszą obronę. Na przykład: zamek piąty ma obronę 2, ale technikę 5.
Im wyższa technika tym lepsze jednostki możemy budować. A owych jednostek jest BARDZO dużo! Znajdziemy tu najróżniejsze: od zwykłych wojaków, łuczników, rycerzy przez katapulty, słonie, smoki, aż do deszczu meteorów, czarnoksiężników czy wzywaniu umarłych.
Budowanie jednostek jest tutaj najważniejsze, a odbywa się ono w sposób bardzo nietypowy, bowiem za pomocą puzzli! To znaczy nie dokońca, ale musimy układać odpowiednie kombinacje klocków. Mamy ich cztery rodzaje: żelazo, ogień, drewno i magia. Układanie ich obok siebie we właściwych kombinacjach powoduje powstanie jenostki.
Założenie jest proste, a wciąga jak bagno ;)
Koniecznie włączcie najpierw tutorial! Koleś, który to mówi jest nieziemski :P

ps. Muzykę wyciąłem, bo mam zawsze włączonego Winampa i mi przeszkadzała :]

Siege (700 kB)
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Loony

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1613
  • Dołączył(a): Pt 11 mar, 2005 21:19
  • Lokalizacja: Avalon

PostWt 08 sie, 2006 22:04

Już kilk lat temu odkryłem świetną grę: Schiffbruch co oznacza rozbitek.
Gra jest prosta z prostą grafiką, ale niezwykłą grywalnością!
Trafiasz na bezludną wyspę. Twoim zadaniem jest wydostać się z niej, no i oczywiście przeżyć.
Przeszukujemy teren żeby zrobić jakieś narzędzia czy budowle. Kijek+liana=wędka; liana+kamień=broń na ptaki; kije+liście=namiot itd. Mamy kupę możliwości. Możemy uprawiać pola, robić systemy irygacyjne i kilka innych budowli. Oczywiście na początku jesz owoce z krzaków i pijesz wode ze strumyka, ale później na wyspie robi się hotel :P Dużą satysfakcję daje odkrycie kilkunastu 'sekretów', a w tym skarbu!

ps. w paczce jest mój save. Jeśli chcesz grać od początku wystarczy usunąć ten plik.

Schiffbruch (850 kB)
Obrazek
Offline

Klamacz

Kapral

Kapral

  • Posty: 62
  • Dołączył(a): Śr 01 lut, 2006 14:34

PostŚr 09 sie, 2006 07:46

Revenge of The Smiles 2
http://randomworks.ppbszczytno.eu/index.php?id=59

strzelanka z elementami rozwoju postaci, troche ma z Rogue - widok tpp, 7 rodzajow broni w tym granaty, 3 rodzaje postaci do wyboru, AI przeciwnika i sprzymierzonych

uwaga: BRAK DZWIEKU I MUZYKI

freeware, jednak nie pozwalam rozpowszechniac zmian bez mojej zgody
Obrazek Obrazek
etat: dostarczyciel sprawiedliwosci dziejowej
Offline
Avatar użytkownika

Ive

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): So 10 gru, 2005 22:24
  • Lokalizacja: Biecz

PostCz 17 sie, 2006 01:05

Gierka, która niedawno całkowicie mną zawładnęła. Mimo grafy to ejst niesamowicie grywalne. Jest całkiem prosta. WYbiera się postać i bije sie na siebie, na kompa, przechdozi tryb adventure. Co więcej, można w nią grać przez neta. Kto byłby chętny na grę ?? :D

Link do klienta - ~12mb:
http://netfront.net/~marti/LF2/lf2_v19c_Setup.exe
ewentualnie:
http://www.filemirrors.com/search.src?t ... ction=Find

Obrazek
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostCz 17 sie, 2006 01:06

łeee
W LF'a to się już ze 4 lata temu grało... gdzieś chyba mam ją na dysku jeszcze
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

Loony

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1613
  • Dołączył(a): Pt 11 mar, 2005 21:19
  • Lokalizacja: Avalon

PostCz 17 sie, 2006 16:35

Cóż tu dużo mówić... Pax Galaxia... i wszystko jasne :P
Jest to kosmiczna gra strategiczna. Nie, nie coś jak Hegemonia czy inny Stracraft, ale prosta gra 2D. Prosta, ale wciągająca jak bagna nad Biebrzą...
Moja siotra praktycznie cąły czas w to pocinała, ale wyjechała do Anglii (yeah!) i teraz ja w to tnę całymi godzinami. Każdy niech to ściąga i załącza!
Oczywiście nie obyło się bez multiplaya.
Przed wyruszeniem w kosmos radzę przejść samouczek i zapoznać się ze specyfiką każdej gwiazdy.

Obrazek

Pax Galaxia (1.2 MB)
or this
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Loony

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1613
  • Dołączył(a): Pt 11 mar, 2005 21:19
  • Lokalizacja: Avalon

PostN 20 sie, 2006 22:04

I kolejną grą ode mnie jest Recreational Warfare (zwana dalej RecWar :P). Jest to gra dwuwymiarowa, z widokiem z góry. Wybieramy sobie jeden pojazd: poduczkowiec, czołg lub hummer, malujemy go i jedziemy na pole bitwy. Ta gra ma tylko jedno założenie: wyżynka wszystkiego co się rusza i strzela.
Mamy do dyspozycji kilka broni: karabin maszynowy, rakiety, plazmę, odłamki, miny i kilka innych. Wszystkie bronie możemy zmieniać w trakcie walki. Akcja jest bardzo szybka i efektowna. Mimo, że gra ma już kilka lat prezentuje się nieźle. Lecz czasem potrafi się przyciąć.
Są też różne tryby gry. Najcześciej grany jest deathmatch. Ale znajdziemy też takie opcje jak Team War (walka dwóch drużyn) i Capture The Cow (to tak samo jak CTF tylko, że kradniemy krowy :D).
Oczywiście nie zabrakło opcji grania w dwie osoby na podzielonym ekranie.
Do tego jeszcze edytor plansz i możliwość zrobie własnych terenów (textura jako bitmapa i wpis w konfigu).
Szczerze polecam tą grę każdemu, kto się chce odstresować i dobrze zabawić :P

RecWar (1.8 MB)
Obrazek
Offline

łelkam

Spammer

Spammer

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Cz 27 lip, 2006 14:36
  • Lokalizacja: Gdynia

PostWt 22 sie, 2006 16:29

Jak sie ścionga i chce się rozpakowac to pisze, że plik ma niewłaściwy format lub jest uszkodzony. Tyczy się to gry o rozbitkach i Siege'a. Co robic?
Już 7 lat od kiedy po raz pierwszy ta srebrawa płytka z OFP zagościła w naszych napędach.. [*]

HAV

PostWt 22 sie, 2006 21:41

Wystarczy :] - temat posprzątany



@łelkam

1. pisać poprawnie - jak nie potrafisz, to pisz w wordzie
2. ściągnąć z innego źródła, pewno archiwum jest uszkodzone - ObrazekTwoim przyjacielem
Offline

łelkam

Spammer

Spammer

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Cz 27 lip, 2006 14:36
  • Lokalizacja: Gdynia

PostŚr 23 sie, 2006 11:31

dzięki HAVOC, działa.
Już 7 lat od kiedy po raz pierwszy ta srebrawa płytka z OFP zagościła w naszych napędach.. [*]
Offline
Avatar użytkownika

Loony

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1613
  • Dołączył(a): Pt 11 mar, 2005 21:19
  • Lokalizacja: Avalon

PostPn 28 sie, 2006 21:35

No i kolejna malutka gierka. Tym razem jest to GeneRally w wersji 1.5
Gra ma proste zasady: wybierasz samochód, przeciwników, ruszasz na tor i wygrywasz. A przynajmniej się starasz ;] Gra jest w pełni trójwymiarowa, z rzutu izometrycznego.
Mamy kilka samochodów do wyboru: od zwykłego podstawowego przez ciężarówki, monstertrucki, formuły aż po motory czy dragstery.
Cóz tu się rozpisywać... do gry dołączony jest prosty edytor plansz, więc możemy zrobić praktycznie to co nam się podoba. Jest dużo obiektów, między innymi: domy, wieżowce, bele z sianem, betonowe mórki, drewniane płoty, łódki, kilka rodzajów drzew czy mosty. Do tego kilka nawierzchni (dwa rodzaje asfaltu, trawę, szuter, piach, śnieg i ziemię), różne linie i możliwość zwyższania terenu i obracania widoku planszy. Praktycznie możemy zrobić tor jaki tylko chcemy.

Oczywiście jest to moja wersja :P więc dołączyłem do niej kilkanaście torów ściągniętych z netu. Kilka miesięcy temu również zrobiłem spolszczenie do tej gry :D które oczywiście znajduje się w paczce.
No to miłej gry. IMO to jedna z gier które można by było z powodzeniem sprzedawać w skelpie. Oczywiście po kilkunastu przeróbkach :) Ale sam pomysł na grę jest genialny.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

ps. właśnie zrobiłem paczkę tras do tej gry (Loony pack1) i zamieszczam ją tutaj. Miłego grania ;]
ps2. zamieszczam również cztery skocznie mojego autorstwa :D
ps3. jest tutaj również spolszczenie mojego autorstwa
ps4. spróbójcie wskoczyć na trybuny :D fajnie to wygląda

Generally v1.5 (1.8 MB)
Obrazek
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostPn 28 sie, 2006 21:51

Generally...o tak pamietam jak w to u Poncha pocinałem :D
Offline

łelkam

Spammer

Spammer

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Cz 27 lip, 2006 14:36
  • Lokalizacja: Gdynia

PostPt 08 wrz, 2006 15:57

link do twej gierki nie działa, tzn przy ściąganiu anuluje bo mówi że nie ma źródła
Już 7 lat od kiedy po raz pierwszy ta srebrawa płytka z OFP zagościła w naszych napędach.. [*]

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron