Teraz jest So 27 kwi, 2024 14:46


Katastrofa w Smoleńsku

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

wektork

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 135
  • Dołączył(a): Pt 12 mar, 2010 22:56

PostPt 14 sty, 2011 11:51

Jaka by ta konwencja nie była , wina pilotów jest oczywista.
A opowieści, że winę ponoszą Ruscy, to zwykła bezczelność.
Jeśli już na to poszło, to w pierwszej kolejności powinno się ukarać kontrolerów, którzy nie zamknęli lotniska dla CASA...
On też mógł powiedzieć 'poszol won'.
Offline
Avatar użytkownika

zGuba

Moderator

Moderator

  • Posty: 1182
  • Dołączył(a): N 05 lut, 2006 19:15
  • Lokalizacja: Praga/Kraków

PostPt 14 sty, 2011 12:27

wektork napisał(a):Jaka by ta konwencja nie była , wina pilotów jest oczywista.
A opowieści, że winę ponoszą Ruscy, to zwykła bezczelność.
Jeśli już na to poszło, to w pierwszej kolejności powinno się ukarać kontrolerów, którzy nie zamknęli lotniska dla CASA...
On też mógł powiedzieć 'poszol won'.


Lot do Smoleńska był wojskowy. Zresztą patrz polskie uwagi do raportu MAK - bezczelni to są właśnie Rosjanie.

Oficjalna Wersja Zdarzeń jest taka, że CASA rozbiła się "sama", bez udziału wieży o ile pamiętam?
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostPt 14 sty, 2011 14:54

No dokładnie, a to dlatego że do dziś nie ma raportu MAK w tej sprawie.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

zGuba

Moderator

Moderator

  • Posty: 1182
  • Dołączył(a): N 05 lut, 2006 19:15
  • Lokalizacja: Praga/Kraków

PostPt 14 sty, 2011 16:21

To żeby odwołać ministra Klicha trzeba było zaangażować w tamto śledztwo MAK?

EDIT:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa ... za_w_Mirosławcu
- nieumiejętne doprowadzenie samolotu do strefy ruchu lotniskowego przez kontrolera ruchu lotniczego stanowiska kontroli zbliżania,


W Smoleńsku sami geniusze byli. Choćby pozorów obiektywizmu można by jednak od Rosjan oczekiwać... nie, wymagać.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

jozi02

Kapral

Kapral

  • Posty: 68
  • Dołączył(a): N 24 sty, 2010 23:45

PostPt 14 sty, 2011 17:17


Okazuje się, że Tusk nie miał w sprawie konwencji chicagowskiej nic do gadania.
(...)
W tym kontekście jego zapewnienia, że cała prawda o katastrofie smoleńskiej zostanie ujawniona, brzmią cynicznie.



Czyli śledztwa prowadzone na podstawie konwencji Chicagowskiej nie prowadzą do ujawnienia całej prawdy ale inne już tak?
Swoją drogą ciekawe jestem jaka alternatywę (w domyśle lepszą) pan dziennikarz byłby w stanie zaproponować.
Offline
Avatar użytkownika

zGuba

Moderator

Moderator

  • Posty: 1182
  • Dołączył(a): N 05 lut, 2006 19:15
  • Lokalizacja: Praga/Kraków

PostPt 14 sty, 2011 17:22

Pała z logiki.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Duku

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 127
  • Dołączył(a): Pn 12 paź, 2009 19:15

PostPt 14 sty, 2011 18:43

zGuba napisał(a):Pała z logiki.
Powinieneś sobie dać za rażące braki w wiedzy odnośnie tego tematu. Jaki wpływ mieli kontrolerzy na to, że Jak-40 wylądował bez pozwolenia na ten manewr ?; że gen.Błasik siedział w kabinie załogi podczas lądowania?; Ze obydwie załogi polskie "olały" wszelkie międzynarodowe normy bezpieczeństwa ignorując warunki meteo będące znacznie poniżej minimum bezpieczeństwa dla tego lotniska, tych samolotu i tych załóg ? Ilu jeszcze ludzi musi zginąć, żebyście idioci zdjęli "polityczne okulary" i zrozumieli, ze te katastrofy lotnicze to wynik 20 lat zaniedbań i rozpieprzania naszych sił zbrojnych przez polityków rożnych opcji. Przed chwilą widziałem w naszej kantynie omówienie tego tematu przez pilotów wojskowych z Polski, Anglii i USA. Wypunktowali wszystkie błędy naszych pilotów. Dobrze, ze jestem daleko od tego syfu który się teraz dzieje w Polsce.
PS. Jeśli ktoś szuka rzetelnej wiedzy na temat katastrofy smoleńskiej to zajrzyjcie do tych tematów: http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne ... skiem.html i tu http://www.nfow.pl/viewtopic.php?t=34444. Pozdrowienia z daleka. S!
Panie, jesteśmy pielgrzymami i zawsze będziemy się starali dojść coraz dalej...
Motto 22. SAS
Offline
Avatar użytkownika

zGuba

Moderator

Moderator

  • Posty: 1182
  • Dołączył(a): N 05 lut, 2006 19:15
  • Lokalizacja: Praga/Kraków

PostPt 14 sty, 2011 19:00

Duku napisał(a):Powinieneś sobie dać za rażące braki w wiedzy odnośnie tego tematu.

Erystyce może już dziś podziękujemy. Nie ze mną takie numery.

Co do syfu ze szkoleniem się zgadzam, ale to co przedstawił MAK to jest kpina z nas wszystkich - nie chodzi o zagadnienia techniczne, ale o "portret psychologiczny polskiego oficjela/oficera". Kolejna cegiełka do mitu nieodpowiedzialnego Polaka pijaka, tak jak goebbelsowska szarża na czołgi. I w tym widzę problem szanowny kolego.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jager

Major

Major

  • Posty: 602
  • Dołączył(a): Wt 29 gru, 2009 17:28
  • Lokalizacja: Twilight Zone

PostPt 14 sty, 2011 19:45

Ale z drugiej strony ... co niby mieli te ruskie powiedzieć??
Offline
Avatar użytkownika

Kadryl

Major

Major

  • Posty: 883
  • Dołączył(a): Cz 14 wrz, 2006 14:04
  • Lokalizacja: Wa-wa

PostPt 14 sty, 2011 22:28

A mnie zastanawia w jaki cudowny sposób rosjanie wiedzieli jaka była przyczyna katastrofy już 10 minut po wypadku. Potrafi ktoś z Was wytłumaczyć mi ten fenomen ?

@Duka napisz nam co myslą międzynarodowi piloci o:
- braku informacji kto naprowadzał samolot i czy kontrolerzy na wieży byli poddani sprawdzeniu na spożycie alkoholu i narkotyków
- czy kontrolerzy nie byli poddani naciskom - jest dowód że prowadzono rozmowę ze służbami w Moskiwe tuż przed lądowaniem - oczywiście to tylko nasz pijany ganerał wywierał presję na pilotów :twisted:
- no i najwazniejsze, dlaczego nie przekazano Polsce wszystkich urządzeń kontrolujących lot ? - to już nie jest farsa.

A poza tym to nałatwiej zwalić cała winę na tych co nie żyja, bo jak mają się bronić, prawda ?
Offline
Avatar użytkownika

jozi02

Kapral

Kapral

  • Posty: 68
  • Dołączył(a): N 24 sty, 2010 23:45

PostPt 14 sty, 2011 23:04

A mnie zastanawia w jaki cudowny sposób rosjanie wiedzieli jaka była przyczyna katastrofy już 10 minut po wypadku. Potrafi ktoś z Was wytłumaczyć mi ten fenomen ?

Szczerze powiedziawszy to nie wydaje mi się żeby Rosjanie wiedzieli 10 minut po wypadku jaka była przyczyna.


- no i najwazniejsze, dlaczego nie przekazano Polsce wszystkich urządzeń kontrolujących lot ? - to już nie jest farsa.

Ponieważ do zdarzenia doszło na terytorium Federacji Rosyjskiej, której suwerenne organy prowadzą śledztwo, i raczej dziwne by było gdyby państwo to przekazywało dowody w owym śledztwie innemu państwu przed jego zakończeniem.


A poza tym to nałatwiej zwalić cała winę na tych co nie żyja, bo jak mają się bronić, prawda ?

Jeśli ci co nie żyją bezpośrednio odpowiadają za wypadek to nie widzę żadnego powodu by o tym nie mówić.
Offline
Avatar użytkownika

Kadryl

Major

Major

  • Posty: 883
  • Dołączył(a): Cz 14 wrz, 2006 14:04
  • Lokalizacja: Wa-wa

PostSo 15 sty, 2011 00:24

jozi02 napisał(a):
A mnie zastanawia w jaki cudowny sposób rosjanie wiedzieli jaka była przyczyna katastrofy już 10 minut po wypadku. Potrafi ktoś z Was wytłumaczyć mi ten fenomen ?

Szczerze powiedziawszy to nie wydaje mi się żeby Rosjanie wiedzieli 10 minut po wypadku jaka była przyczyna.

No własnie w tym problem Jozi że Tobie się wydaje.
Natomiast ja zwróciłem szczególną uwagę na pierwsze wypowiedzi strony rosyjskiej, a pojawiłe się one własnie 10 minut po katastrofie.


jozi02 napisał(a):
- no i najwazniejsze, dlaczego nie przekazano Polsce wszystkich urządzeń kontrolujących lot ? - to już nie jest farsa.

Ponieważ do zdarzenia doszło na terytorium Federacji Rosyjskiej, której suwerenne organy prowadzą śledztwo, i raczej dziwne by było gdyby państwo to przekazywało dowody w owym śledztwie innemu państwu przed jego zakończeniem.


No tak, oczywiście "suwerenne organy" maja wyłącznosć na badanie dowodów i nie jest istotne że zginął prezydent innego Państwa. :twisted:
Rozwalasz mnie tymi argumentami. Ciekawe co by się stało gdyby to samolot prezydenta US uległby zniszczeniu na terenie Federacji Rosyjskiej ?
Czy Rosjanie mieliby wyłacznośc na prowadzenie śledzwa ?

jozi02 napisał(a):
A poza tym to nałatwiej zwalić cała winę na tych co nie żyja, bo jak mają się bronić, prawda ?

Jeśli ci co nie żyją bezpośrednio odpowiadają za wypadek to nie widzę żadnego powodu by o tym nie mówić.

Wybacz ale odpowiedz jest bez sensu.
Ja mówię o ustaleniu winy a ty mówisz o prawie do mówienia że ktoś jest winny.

p.s General Błasika strona rosyjska nie była w stanie zidentyfikowac przez 11 dni (fakty). Czyli rozumiem że badano krew wszystkich zabitych lub generał mial wyjatkową krew w której te 0,6 promila alkoholu utrzymało się przez cały ten okres.
Offline
Avatar użytkownika

Rafalsky

Major

Major

  • Posty: 748
  • Dołączył(a): Cz 21 sty, 2010 23:27
  • Lokalizacja: Londyn

PostSo 15 sty, 2011 18:34

General Błasika strona rosyjska nie była w stanie zidentyfikowac przez 11 dni (fakty). Czyli rozumiem że badano krew wszystkich zabitych lub generał mial wyjatkową krew w której te 0,6 promila alkoholu utrzymało się przez cały ten okres.

niezupelnie: znalezli cialo (szczatki), zbadali zawieralo 0.6 promila a po 11. dniach (testy DNA) stwierdzili czyje to cialo(szczatki). (Ale oczywiscie ludzie czytajacy Nasz Dziennik wiedza lepiej :) jak to bylo, i ze Rosjanie falszuja probki itd )

PS. juz 1 dnia po wypadku, ludzie (czytajacy nasz dziennik i ogladajacy jedynie sluszne polskie TV) krzyczeli, ze Smolensk=Katyn=Morderstwo=Zamach. Skad oni to wiedzieli ?!!!.
Coz jakto mowil JG klamstwo powtorzone 1000 razy staje sie prawda...

PS2. co ze sprawa dobijania rannych :)
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostSo 15 sty, 2011 19:20

Rafalsky napisał(a):PS2. co ze sprawa dobijania rannych


Też już było.
"Medialny strzał w tył głowy" ;-)
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

KaRV

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 312
  • Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 01:28
  • Lokalizacja: Skierniewice

PostSo 15 sty, 2011 20:15

jozi02 napisał(a):
Czyli śledztwa prowadzone na podstawie konwencji Chicagowskiej nie prowadzą do ujawnienia całej prawdy ale inne już tak?


podobno tak klik

jozi02 napisał(a):Ponieważ do zdarzenia doszło na terytorium Federacji Rosyjskiej, której suwerenne organy prowadzą śledztwo, i raczej dziwne by było gdyby państwo to przekazywało dowody w owym śledztwie innemu państwu przed jego zakończeniem.


Żydzi(to nie epitet na milosc Boska) jakos potrafia klik

@Duku tutaj Jaromaz zadal ciekawe pytanie co sadza ci zagraniczni piloci wojskowi o zastrzezeniech płk. Edmunda Klicha do raportu MAKu.. aa no tak toz to moher jak ja i wszyscy inni ktorzy uwazaja ze wina moze byc jednak rozlozona w wiekrzych proporcjach niz 100 do 0 zapomnialem dodac frondysta sluchacz rm i wierny prenumerator nd
dziekuje.

btw. najbardziej podobala mi sie akcja na temat stresu psychologicznego u pilotow wojskowych(jak zauwazyl maj. Fiszer)(nomen omen czlowiek powiazany z wsia ;P klik ) bo byl u nich w kabinie przelozony (racja skandal ze tam byl) ale jak by ci sie piloci zachowali (mowie o stresie) jak by sie znalezli np: pod ogniem przeciwlotniczym przeciez to piloci wojskowi... z tych ludzi robi sie nieukow mieczakow i kanalie ktorzy z obawy ze ktos i opi... laduja sie na hurra z ulanska fantazja na pewna smierc...

btw.2 no tak Raf 1sza doba 96 sekcji zwlok.. mhm zreszta z tego co wypowiada sie zona Edgar Gosiewski przytyl w jeden dzien 20kg i nabawil sie chorob ktorych nigdy nie mial.. i to od 9tego do 10 kwietnia
Obrazek
A2C
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości

cron