Teraz jest Cz 28 mar, 2024 23:36


Warto przeczytac, warto obejrzec

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 14 paź, 2010 20:29

Honor Generała. Widziałem w TV, tutaj w wątku też ktoś chyba zapodawał. Mocna rzecz, zwłaszcza dla anglofilów.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

KaRV

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 312
  • Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 01:28
  • Lokalizacja: Skierniewice

PostCz 14 paź, 2010 20:34

nie chce zasmiecac tematu.. ale to nie ma nic wspolnego z naradowoscia... to jest po prostu polityka!
Obrazek
A2C
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

KaRV

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 312
  • Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 01:28
  • Lokalizacja: Skierniewice

PostCz 21 paź, 2010 22:15


Soviet Story

The Soviet Story 2008 (Radziecka Historia) - Łotewski film dokumentalny z 2008. To - kontrowersyjny dokumentalny film, który otrzymał wiele słów krytyki od kół, które bronią dziedzictwa Radzieckiego imperium.W dniu premiery filmu The Soviet Story w Brukseli prokremlowska gazeta Prawda nazywa go próbą przepisywania historii przez Europę. Kremlowski historyk nawołuje by ukarać jego kolegów, którzy pomogli w robieniu filmu.


DLA WIDZÓW O MOCNYCH NERWACH

wersja z lektorem



w wersji z polskim lektorem brak prawie 2ch pierwszych minut.. tutaj je odnajdziecie ;) klik
Obrazek
A2C
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Rafalsky

Major

Major

  • Posty: 748
  • Dołączył(a): Cz 21 sty, 2010 23:27
  • Lokalizacja: Londyn

PostPt 22 paź, 2010 01:40

Kulisy II Wojny Światowej
WWII Behind Closed Door

Tajne fakty z historii: polityka II Wojny Sw. Uklady Niemiecko-Sovieckie, uklady Angielsko-Niemieckie itd.
W Londynie byla wielka parada zwyciestwa, polskie jednoski nie zostaly zaproszone aby nie draznic Stalina. Mozna zobaczyc jak Polska zostala wy**ujana na koniec przez Aliantow. Mocny paradokumentalny film BBC.


Youtube (ponad 4h)
Offline
Avatar użytkownika

Rafalsky

Major

Major

  • Posty: 748
  • Dołączył(a): Cz 21 sty, 2010 23:27
  • Lokalizacja: Londyn

PostŚr 10 lis, 2010 01:38

Z Kamera na Froncie Wschodnim

Autor filmu byl jednym z kamerzystow krecacym ujecia do Niemieckich Kronik Wojennych. "Po pracy" dla wydzialu propagandy bral swoja prywatna kamere i filmowal "zycie zolnierza", takie normalne: zmywanie, spanie, odpoczynek, kopanie okopow, rozmowy z wiezniami, budowa mostu, pierwsza musztra, pomyłki, nuda dnia, kuchnia polowa itp.
Niemcy szybko zajmowali wioski, Stalin kazal zawsze podpalac wioske ktora zajmuja Niemcy, Niemcy z Ruskim probuja gasic to co jeszcze nie do konca splonelo. Nie rezyserowane amatorskie materialy.

Polecam: Niezla gratka dla milosnikow tematu II WS.
Jezyk: Niemiecki (ale chyba warto zobaczyc, osobiscie nigdy nie widzialem takich materialow o Niemieckiej Armii)

1939-1942

1943

1944

oraz inne playlisty z danego kanalu
Offline
Avatar użytkownika

KaRV

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 312
  • Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 01:28
  • Lokalizacja: Skierniewice

PostCz 09 gru, 2010 15:07

Liberum Veto

Program "Pojedynek" nadawany na kanale TVP HISTORIA
Prowadzacy Sławomir Sierakowski oraz Rafał Ziemkiewicz. Program historyczno/polityczny/filozoficzny bardzo ciekawy (przynajmniej dla mnie) polecam obejrzec inne czesci poniewaz opowiadaja o ciekawych wydarzeniach czy tez postaciach z historii mysli polityczno-filozoficznej.. w trakciee programu wyswietlane sa czesto filmy dokumentalne (niestety nie we wszyskich odcinkach w necie mozna je obejrzec) a wiec mamy de facto wstep do rozmowy (kilka minut) czesc druga jest troche o filmie ktory zostal puszczony i dyskusja na dany temat.. mimo ze jak wspomnialem wyzej filmow dokumentalnych czesto brakuje to i tak polecam obejrzec :)

Czesc 1

Czesc 2
Obrazek
A2C
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Rafalsky

Major

Major

  • Posty: 748
  • Dołączył(a): Cz 21 sty, 2010 23:27
  • Lokalizacja: Londyn

PostPt 21 sty, 2011 04:01

@ Liberum Veto - linki nie dzialaja tz. trzeba placic aby ogladac :co: dotyczy emigrantow


General Sikorski - Zamach i mistyfikacja

Rekonstrukcja jednej z teorii o zamachu na Gen. Sikorskiego: dokonana przez Anglikow z pomoca Polakow. Mocne !!!!

General - Mistyfikacja
Offline
Avatar użytkownika

KaRV

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 312
  • Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 01:28
  • Lokalizacja: Skierniewice

PostPn 24 sty, 2011 14:19

Augusto Pinochet

Program pojedynek... tym razem caly a wiec wraz filmem dokumentalnym.. jest to link do yt poniewaz nasi emigranci maja problem z ogladaniem filmow na http://www.tvp.pl/historia/serwisy (a to wielka szkoda bo programow historycznych jest tam dosc duzo.. min. wszyskie odc. "było nie mineło" oraz co ja osobiscie najbardziej lubie program z serii Historia i Film w ktorym mozna sie dowiedziec m.in. ile z prawda ma wspolnego "Stawka wiekrza niz zyci"e a ile z fikcja/propaganda oraz cykl "Z archiwum IPN")

Augusto Pinochet-Pojedynek
Obrazek
A2C
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

RRBM

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 161
  • Dołączył(a): Śr 10 mar, 2010 19:49
  • Lokalizacja: GŁOGÓW

PostPn 24 sty, 2011 18:09

Restrepo

Pełnometrażowy dokument z 15 miesięcy stacjonowania jednej z Amerykańskich kompani w Afganistanie.
Dokument bardzo dobry. Przedstawiający problemy z jakimi borykają się Amerykanie w Afganistanie.


Trailer
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

KaRV

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 312
  • Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 01:28
  • Lokalizacja: Skierniewice

PostWt 29 mar, 2011 12:23

Filmowa recenzja ksiażki,

PPR droga do władzy

klik
Książka Piotra Gontarczyka jest drugim poprawionym wydaniem, pierwszej niekomunistycznej monografii PPR-u. Autor zaprezentował w niej liczne, nieznane dotąd dokumenty z archiwów IPN. Opisywane przez autora wydarzenia, jak m.in.: denuncjowanie AK-owskich drukarni Niemcom, mordowanie partyjnych konkurentów, działanie na rzecz włączenia Polski do Związku Sowieckiego, poparte są dokumentami i świadectwami z tamtych czasów. Dzięki temu książka na zawsze obala mit, na którym zbudowano PRL. Praca Piotra Gontarczyka, w momencie ukazania się pierwszego wydania, wywołała żywą dyskusję w niemal wszystkich mediach. Jedyną gazetą, która do dzisiaj przemilczała wydanie książki jest "Gazeta Wyborcza".

klik
Obrazek
A2C
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

KaRV

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 312
  • Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 01:28
  • Lokalizacja: Skierniewice

PostPt 20 maja, 2011 16:58

PISTOLET DO WYNAJĘCIA CZYLI PRYWATNA WOJNA RAFAŁA GAN-GANOWICZA


KLIK

Miał siedem lat, kiedy zbłąkana niemiecka kula zabiła mu matkę. Kilka lat później ojciec umieścił go w piwnicy wraz z kobietami i dziećmi i poszedł walczyć w powstaniu warszawskim. Już nie wrócił. Wkrótce Rafał zetknął się z Armią Czerwoną i poraziła go niszczycielska, bezmyślna, barbarzyńska siła zwycięzców. Odtąd - jak mówi - zżerała go nienawiść do "czerwonego". Konspirował więc przeciwko nowej władzy. Kiedy dowiedział się, że są na jego tropie, postanowił "zgubić się" na Ziemiach Zachodnich. Znalazł się w tłumie kłębiącym się na dworcu. Chciał dostać się do pociągu do Wrocławia.Próbował przejść między wagonami. I wtedy dostrzegł pociąg do Berlina. W ciągu kilkudziesięciu sekund musiał podjąć decyzję. Ta minuta wyznaczyła mu los. Wczołgał się na półeczkę pod berlińskim pociągiem. Tak wyjechał z Polski. Został wartownikiem przy Armii Amerykańskiej przekonany, że to da mu możliwość walki w kolejnej wojnie światowej, która wybuchnie lada chwila. Nie wybuchła. A jego zżerała nienawiść. Ta nienawiść zawiodła go potem, jako najemnika, do Konga i Jemenu, gdzie walczył z wzniecanymi przez ZSRR rewolucjami. Rafał Gan-Ganowicz, z rodu polskich Tatarów, "pies wojny", najemnik, korespondent Radia Wolna Europa, opowiada w filmie o swych losach paląc papierosa za papierosem. Idzie po dawnych śladach - do Polski, Berlina, Brukseli, Paryża. Wspomina Afrykę: lęk, emocje, zabijanie, smak walki, przyjaźni i męskiego sprawdzenia się. Próbuje wyjaśnić swe racje, znaleźć przyczyny zwichrowania życia.Tej opowieści, zdjęciom współczesnym i archiwalnym, towarzyszy też lektura fragmentów jego książki zatytułowanej "Kondotierzy". [TVP]

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/429381


coz moge wiecej powiedziec bardzo ciekawa postac..
Obrazek
A2C
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

zGuba

Moderator

Moderator

  • Posty: 1182
  • Dołączył(a): N 05 lut, 2006 19:15
  • Lokalizacja: Praga/Kraków

PostPt 02 wrz, 2011 15:34

MOTÓR

Film z 2005 roku o życiu na PRLowskim zadupiu. Wóda, kobieta, klej, motór! IMHO warto obejrzeć.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Cienki

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 179
  • Dołączył(a): Pt 12 lis, 2010 17:02
  • Lokalizacja: Wrocław

PostPt 02 wrz, 2011 21:44

RRBM napisał(a):Restrepo
Pełnometrażowy dokument z 15 miesięcy stacjonowania jednej z Amerykańskich kompani w Afganistanie.
Dokument bardzo dobry. Przedstawiający problemy z jakimi borykają się Amerykanie w Afganistanie.

Cały dokument na Iplex.pl
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

PostPt 02 wrz, 2011 22:35

Eeee jakiś Iplex... nie ma jak HD :) Dodatkowo polecam Armadilo, to samo tylko o Duńczykach.
Rule #2: Double tap!
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostSo 03 wrz, 2011 02:38

Stary, Iplex ma taką jakość że niejeden torrencik by pozazdrościł - mówię to jako jeden z tych, co już 1/8 Iplexa obejrzał (póki nie było "Iplex Plus" była cała masa znakomitych filmów do oglądnięcia za zupełnie darmo - mniejsze i większe, bardziej i mniej znane klasyki i masa filmów rozrywkowych).

Restrepo nie widziałem, na J4 chłopaki wybrali Armadillo i zdaje się dołączyli do grona osób twierdzących że Armadillo > Restrepo. Mnie cięzko oceniać bo pierwszego nie widziałem, a na drugim zasnęłem - ze zmęczenia żeby nie było ;) ale z tego co dooglądałem zaczynało się robić naprawdę ciekawie.

Był kiedyś taki jeden temat, w którym wymieniało się fajne, związane z wojną czy militariami filmy i kłóciło nad wyższością czy odbiorem jednego czy drugiego. Zastanawiałem się nawet czy nie połączyć tego w jedność, ale że jest to temat z czasów przed "przenosinami" forum, to pełno jest krzaków zamiast polskich znaków i było nie było - nieraz mocno nastolatkowego stylu...

Więc póki co, dodam tylko to, czego tam nie wymieniłem (a dziwne, bo jestem pewien, że swego czasu listę robiłem), a powinienem był:

- Gdy milkną fanfary (a.k.a. Gdy milkną działa). Znakomity, klimatyczny i sugestywny film o walkach w Hurtgen (i nie jest wiekowy, brak "teatralności").
- Dziewczyna żołnierza. Wojna niby w tle, ale film bardzo konsekwentny i niesamowicie klimatyczny.
- Opadły liście z drzew (czy jakoś tak - w programie TV pamiętam było wpisane jako "Nim spadną liście", które to zdanie zresztą było w filmie i to dosyć istotne). Też dawno oglądałem (i niestety nie w całości), ale film również wspominam jako zadziwiająco dobry (mimo teatralności, w końcu swoje lata ma).
- Żelazny Krzyż. Dawno oglądałem, ale pamiętam że był fajny i klimatyczny (mimo że puryści go pożerają za niezgodność histeryczną)
- Opiekun (The Zookeeper, 2001). Wojna niby w tle, ale wciąż znakomity film.

No i wspomniany wcześniej w tamtym temacie "Kanał" (byłem zszokowany jak go oglądałem - że w Polsce ktoś taki film nakręcił...) oraz chyba nie wspomniany (bo temat stary) znakomity "Walc z Baszirem".

Bardzo żałuję, że nie powstał dobry współczesny remake "Najdłuższego Dnia".
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron