Teraz jest Cz 28 mar, 2024 19:42


Rocznica śmierci Jacka Kaczmarskiego

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

zGuba

Moderator

Moderator

  • Posty: 1182
  • Dołączył(a): N 05 lut, 2006 19:15
  • Lokalizacja: Praga/Kraków

Rocznica śmierci Jacka Kaczmarskiego

PostN 10 kwi, 2011 19:41

Siedem lat temu w szpitalu zmarł jeden z największych poetów w najnowszej historii Polski. Gorąco polecam każdemu zapoznanie się z jego twórczością (wraz z autorskimi komentarzami JK na jej temat).

Większość Polaków słyszała zapewne Mury. To jedna z niewielu jego piosenek, które mi się nie podobają... więc może darujmy ją sobie na wstępie i posłuchajmy czegoś ciekawszego.

Dobre rady Pana Ojca - z albumu Sarmatia, staropolskie tradycyjne wychowanie w krzywym (czy aby na pewno?) zwierciadle
Ballada wrześniowa - utwór na cześć niebywałego sukcesu Armii Czerwonej jakim był 17.IX.1939 :)
Pan Wołodyjowski - po prostu: nic to.


Tu wypada mi zaznaczyć: głównie twórczości Kaczmarskiego zawdzięczam to, że dzisiaj potrafię napisać jakąkolwiek sensowną wypowiedź :)

Zachęcam do kontynuacji wątku :)
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostN 10 kwi, 2011 20:22

http://www.youtube.com/watch?v=4ips0iAxM8A to jest majstersztyk, reszta to jakieś idiotyzmy
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPn 11 kwi, 2011 05:19

Kiddin', right

Tak czy siak ja od Kaczmarskiego zazwyczaj wolałem covery, co ja polecam:
Quasimodo - Glaca & Magic
Encore, jeszcze raz - Cezary Studniak
A my nie chcemy uciekać stąd - Marek Dyjak
Obława - org, J. Kaczmarski
Obława - Paweł Cookies
Obława - Zakopower
Obława - WB, mój kumpel
Czerwony Autobus - SNL
Szklana Góra - SNL

Wg. wielu wykonanie Kukiza czy Zakopower może być profanacją, ale bliżej temu do czegoś do słuchania niż jedynie muzyki-pomnika.

I wg. mnie są świetne. W przeciwieństwie do (znakomitej większości) płyty "Autor" ekipy słynnego Grabaża - Strachy na Lachy, z coverami Kaczmarskiego. Słabymi coverami.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

zGuba

Moderator

Moderator

  • Posty: 1182
  • Dołączył(a): N 05 lut, 2006 19:15
  • Lokalizacja: Praga/Kraków

PostPn 11 kwi, 2011 14:01

Spotkanie w porcie kolejna piosenka Wysockiego przetłumaczona na ludzki. Jedna z zabawniejszych, muszę zaznaczyć :)
Obrazek

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron