Teraz jest Cz 28 mar, 2024 10:16


Laptop

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Dudi

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): Wt 14 gru, 2010 22:54

Laptop

PostŚr 18 kwi, 2012 10:59

Cześć kto może polecić lapka za około 3 tys. ? Ma pociagnąć Arme 2 i nie spieprzyć sie po kilku dniach. :) Jadę na misję i szukam czegoś takiego.
Offline

krejzy

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): Wt 25 maja, 2010 08:39

PostŚr 18 kwi, 2012 14:38

hej, z checia sie podlacze do tego tematu, powoli sie rozgladam za czyms w cenie do 3,5k

ja uzywam hp pavilion dv7-3015ew 4gb ram, ma on grafe ati radeon 4650
dokladna specyfikacja

tutaj

to tak bys mial dla porownania przy tym sprzecie:
a2 wyglada u mnie tak, ze gram 1600x900 wsio na low, view distance 1,5k, sredni fps to 15, misja fabryka czarnous lub warpig jakies 7-8, roadblok 28-29, nie jest lekko przez to z celowanie, dlatego zazwyczaj godze sie byc medykiem, chociaz misje na takistanie juz spoko, no chyba ze fallujah ;P

zmienilem teraz ustawienia co do maxmem w a2 luncher oraz 2 rdzenie, wydaje mi sie, ze jest lepiej, ale za malo misji gralem na tej konfiguracji by cos wiecej powiedziec

za okolo 3k mysle, ze trza cos dobrac 15"+nvidia gt540m+i7+min 4gb ram (moze asus/acer), gra pojdzie wtedy na 1600x900 i powinno byc dobrze, jednak moze wypowie sie ktos kto ma taki sprzet lub podobny, ewentualnie ktos inny cos doradzi. Ja niestety nie widzialem a2 na innych laptopach, trudno mi powiedziec jak to chodzi na konkretnym sprzecie, co by detale jeszcze byly high
powodzenia ;>
Offline
Avatar użytkownika

Blackburn

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1437
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 11:36
  • Lokalizacja: Raz tu, raz tam...

PostŚr 18 kwi, 2012 15:46

Dudi zależy co rozumiesz przez "ma pociągnąć Arme2". Ja mam lenovo (juz po gwarancji i bez usterek) y550 z dwujajowcem 2.13 (p7450) i gf GT240M; daje rade z ok 20-25 fps, ale na minimalnych wymaganiach z rozdziałką natywną czyli 1366/768. Mój już jest sprzętem powiedzmy poprzedniej generacji, ale nie narzekam. Na prawdę dobrze sie trzyma a wydajnośc jest dla mnie zadowalająca jak na laptopa. Możesz poszukac info (np TU) o Y560 siedzi w nim już i7, cena okolo 3 000 zł.
Btw w Camp Bondsteel mają dobrego neta, skype z obrazem śmiga bez zwiechy to może i w coopa z nami pograsz ;)
Offline
Avatar użytkownika

Artek3333

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 223
  • Dołączył(a): Śr 18 lip, 2007 19:17
  • Lokalizacja: Żywiec

PostŚr 18 kwi, 2012 16:56

Że się wtrącę. Zasada nr1. Laptopy nie są stworzone do gier, a zwłaszcza tak wymagających ja Arma X. Owszem istnieje laptop, który pociągnie Arma 2 na rozsądnych ustawieniach, ale trzeba dać minimum około 6 tyś. Zrobiłem kiedyś taki pseudo test. Mój stary komputer z Prockiem AMD x2 z zegarem 3.1. 2Gb ram DDR2 i grafą Geforce GTX8800.
Kontra kumpla laptop z Prockiem i7 grafą nie pamiętam, jakiś z ATI z obsługą directx 11. Rok temu dał za lapka 5 tyś. I wiecie, co? Arma2 z dodatkiem OA chodziła dużo gorzej, jak na moim powyższym stacjonarnym. Mój komputer warty na stan dzisiejszy około 400zł z lapkiem wart dzisiaj około 3 tyś. :razz: :twisted: :twisted:
Offline
Avatar użytkownika

Dudi

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): Wt 14 gru, 2010 22:54

PostŚr 18 kwi, 2012 17:03

Blackburn napisał(a):Dudi zależy co rozumiesz przez "ma pociągnąć Arme2". Ja mam lenovo (juz po gwarancji i bez usterek) y550 z dwujajowcem 2.13 (p7450) i gf GT240M; daje rade z ok 20-25 fps, ale na minimalnych wymaganiach z rozdziałką natywną czyli 1366/768. Mój już jest sprzętem powiedzmy poprzedniej generacji, ale nie narzekam. Na prawdę dobrze sie trzyma a wydajnośc jest dla mnie zadowalająca jak na laptopa. Możesz poszukac info (np TU) o Y560 siedzi w nim już i7, cena okolo 3 000 zł.
Btw w Camp Bondsteel mają dobrego neta, skype z obrazem śmiga bez zwiechy to może i w coopa z nami pograsz ;)


Ja zastawawiam się nad Lenovo Y570 na i5 lub i7 z grafiką GT555 ma kilkanaście konfuguracji i mieści się w granicach 3000. Ale znalazłem też zajebisatą maszynę MSI na i5 , 4 GB RAM i GTX560 za 3499 zł nie wiem jak będzie z jego dostępnością do końca miesiąca mam zamiar coś kupić. Nie wiem też do jakiej kwoty żona pozwoli mi zaszaleć. Myślałem też nad serią HP taką jak ma Krejzy ale już z grafiką HD 6770 i prockiem chyba i7 (nie pamiętam) ale nie mam do HP zaufania.

Link do MSI - http://www.x-kom.pl/p/73304-notebook-la ... vd-rw.html

Link do Lenovo - http://www.x-kom.pl/p/76730-notebook-la ... vd-rw.html

Link do HP - http://www.x-kom.pl/p/75965-notebook-la ... 64-tv.html

Muszę sobie porównać karty grafiki :)
Offline

krejzy

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): Wt 25 maja, 2010 08:39

PostŚr 18 kwi, 2012 18:05

jeden znajomy mowil mi, ze zadowolony jest z samsunga tego

mowil ze gra w battlefilda nowego, niestety nie widzialem, wiec nie wiem jak to tyglada ;/
no i samsung... jakos wole dell/hp/acer/asus co do firm lapow, ale prawda jest taka, ze trza trafic ino w dobry model ;>
Offline
Avatar użytkownika

Dudi

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): Wt 14 gru, 2010 22:54

PostŚr 18 kwi, 2012 18:57

krejzy napisał(a):jeden znajomy mowil mi, ze zadowolony jest z samsunga tego

mowil ze gra w battlefilda nowego, niestety nie widzialem, wiec nie wiem jak to tyglada ;/
no i samsung... jakos wole dell/hp/acer/asus co do firm lapow, ale prawda jest taka, ze trza trafic ino w dobry model ;>


dla mnie za słaby, sam procek to nie wszystko, grafa jest też ważna no i ten szajsung ;)
Offline
Avatar użytkownika

Blackburn

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1437
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 11:36
  • Lokalizacja: Raz tu, raz tam...

PostŚr 18 kwi, 2012 19:35

Ja moge się jedynie wypowiedzieć na temat Lenovo i Dell. Seria Ideapad nie jest najmocniejszą, ale mocne lapki mają oni ok 5 tyś, za to brzydkie ze się patrzeć nie da. Kompa traktuje w miarę oszczędnie i zero problemów. jedynie musiałem przeczyścić chłodzenie, ale to po 2ch latach używania. Ciężko za to jest z naprawami gwarancyjnymi czego sam nie doświadczyłem. W necie piszą, że potrafią po miesiącu oddać nie do końca naprawionego.
Odnośnie Della to mam mieszane uczucia. Co prawda miałem do czynienia ze słabszym modelem, ale za to zaliczył serwis ze względu na uszkodzony ram. Poza tym jest problem z cdromem ,który nie wymaga naprawy, ale irytuje. Co prawda wsparcie jest super, bo mogą nawet przyjechać ludzie na telefon i załatwić naprawę od ręki w domu jeżeli będzie możliwość.

Artek3333 napisał(a):Że się wtrącę. Zasada nr1. Laptopy nie są stworzone do gier, a zwłaszcza tak wymagających ja Arma X.

Jakbys uważnie czytał, to byś zobaczył, że w tym przypadku komp ma po pierwsze być mobilny, a ten warunek spełnia laptop.
Żadne odkrycie, że podzespoły mobilne są o wiele mniej wydajne niż ich odpowiedniki desktopowe.
Offline
Avatar użytkownika

Dudi

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): Wt 14 gru, 2010 22:54

PostŚr 18 kwi, 2012 20:54

Wiem, że laptop ma być mobilny ale to nie znaczy, że nie może być wydajny i z tego co widziałem to ten MSI taki jest i wcale nie kosztuje 6000.
Offline
Avatar użytkownika

Artek3333

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 223
  • Dołączył(a): Śr 18 lip, 2007 19:17
  • Lokalizacja: Żywiec

PostCz 19 kwi, 2012 07:19

Blackburn napisał(a):Jakbys uważnie czytał, to byś zobaczył, że w tym przypadku komp ma po pierwsze być mobilny, a ten warunek spełnia laptop.
Żadne odkrycie, że podzespoły mobilne są o wiele mniej wydajne niż ich odpowiedniki desktopowe.


Tu było pytanie o laptopa za 3 tyś, który pociągnie Arma 2, więc wyjaśniam, że niema takiego laptopa za nawet i 4 tyś.” Pociągnie” rozumiem, jako komfortową grę, bo odpalić to na moim cztero letnim Hapeku się da. O mobilności mowa? Przecież wiadomo, że laptopy są mobilne, ale nie do wymagających gier.
Offline
Avatar użytkownika

Dudi

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): Wt 14 gru, 2010 22:54

PostCz 19 kwi, 2012 07:56

Dziekuje wam za pomoc, myślę że zostanę przy Lenovo lub bardziej przy MSI.
Offline
Avatar użytkownika

4teLL

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 374
  • Dołączył(a): Pn 12 lip, 2010 11:59
  • Lokalizacja: Skierniewice

PostCz 19 kwi, 2012 11:45

Bierz lenovo: http://www.youtube.com/watch?v=XZ1i2ZjJ ... eS_epnQ%3D

http://www.youtube.com/watch?v=liwGiycK ... uF_dT5U%3D

http://www.youtube.com/watch?v=Keq8n94JueM

http://www.youtube.com/watch?v=2dm7HhNs8T4

Edit: chociaż MSI też wygląda nieźle, pytanie tylko co bedzie ważniejsze lepsza karta (MSI) czy procesor (Lenovo)
Offline
Avatar użytkownika

Dudi

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): Wt 14 gru, 2010 22:54

PostCz 19 kwi, 2012 11:56

Mnie zastanawia co ma większy wpływ na wydajność army, procek czy grafa ? Wiem,że i7 kusi ale i5 chyba nie jest dużo słabsze.
Offline
Avatar użytkownika

Blackburn

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1437
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 11:36
  • Lokalizacja: Raz tu, raz tam...

PostCz 19 kwi, 2012 12:45

Słyszałem opinie, że któraś wersja i5 dorównuje i7. Nie pamiętam dokładnie oznaczenia modelu, więc poszperaj w necie. Tutaj już piszą w krótkim teście, że różnica cen jest bezpodstawna, wiec warto zastanowić się nad i5.

Dobrze jak przed wyborem poczytasz artykuły na notebookcheck- robią dość dokładne testy nowych egzemplarzy i mają sporą bazę przetestowanych laptopów.
Offline
Avatar użytkownika

Dudi

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): Wt 14 gru, 2010 22:54

PostCz 19 kwi, 2012 14:05

Czytałem podobny artukuł i doszedłem do wniosku, że faktycznie i5 mi wystarczy i raczej dobra grafa będzie potrzebna. Napaliłem sie już na tego MSI :) ale jak wrócę do domu z pracy zerknę na Tubie jak wygląda gameplay.
Następna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

cron