Teraz jest Cz 28 mar, 2024 16:22


Absurdalny rachunek telefoniczny

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Pyjter

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 314
  • Dołączył(a): Cz 01 mar, 2012 13:11
  • Lokalizacja: Mysłowice

Re: Absurdalny rachunek telefoniczny

PostŚr 10 kwi, 2013 11:50

Aż tak bardzo nie siedze w telefonach, ale te "normalne" komórki w życiu nie łączyły mi się same z internetem, chyba ci wcisnęli zawirusowany telefon, a serio wygląda to tak jakby jakaś blondynka gdzieś coś w Plusie namieszała, twardy bądź na razie nic nie płać.
Offline

krejzy

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): Wt 25 maja, 2010 08:39

Re: Absurdalny rachunek telefoniczny

PostŚr 10 kwi, 2013 12:00

GPRS to transmisja danych, czyli może jakis soft ci w tle ciągle coś przepycha po sieci.

Jak nie masz wykupionego np 150MB jako pakiet, to leci ci po gprs.
Jak masz pakiet (najtańszy chyba 7zł 100mb) to leci ci z tego, a później nie płacisz więcej tylko prędkość spada na jakąś minimalną, ale nie wiem na ile. Tyle wiem, ale mogę się mylić ;>
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

Re: Absurdalny rachunek telefoniczny

PostŚr 10 kwi, 2013 12:09

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że telefon łączy się z internetem pobiera aktualizacje itp pierdoły. Jak to było w tej "aferze" z tamtego roku. Niektóre modele smartfonów nie powiadamiają chyba, że mają włączony internet w tle.
Ps: ja mam właśnie internet w Tmobile za 9zl-100mb. Po wykorzystaniu tego limitu spada transfer ale nic się więcej nie płaci i mogę siedzieć w necie 24h/na dobę.
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

Re: Absurdalny rachunek telefoniczny

PostŚr 10 kwi, 2013 12:12

Ale pamiętam jak kiedyś bez wykupionego pakietu chwilę posiedziałem na necie to złotówki szybko leciały. Ale ja mam fona na karte to nie nabije żadnego dużego rachunku, spadnie do 0 i koniec.
Offline

krejzy

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): Wt 25 maja, 2010 08:39

Re: Absurdalny rachunek telefoniczny

PostŚr 10 kwi, 2013 12:14

Dokładnie o to chodzi, by za wykorzystany pakiet więcej nie płacić tylko zmniejszyć transfer, ale to musisz wykupić pakiet.
Możliwe, że masz pocztę skonfigurowaną, czy fb, cokolwiek.
Offline
Avatar użytkownika

Pyjter

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 314
  • Dołączył(a): Cz 01 mar, 2012 13:11
  • Lokalizacja: Mysłowice

Re: Absurdalny rachunek telefoniczny

PostŚr 10 kwi, 2013 12:37

Ale telefon Jona to nie ajfon, Jon szukaj w opcjach transmisji danych i je wyłącz, a najlepiej skołuj chwilowo jakiś inny
Offline

krejzy

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): Wt 25 maja, 2010 08:39

Re: Absurdalny rachunek telefoniczny

PostŚr 10 kwi, 2013 12:51

może zrób też backup swoich danych i zrób reset do fabrycznych ustawień
Offline

Exe

Major

Major

  • Posty: 762
  • Dołączył(a): Pn 28 cze, 2010 18:35
  • Lokalizacja: Rzeszów

Re: Absurdalny rachunek telefoniczny

PostŚr 10 kwi, 2013 14:40

Tylko problem jest taki, że niema chuja żeby rachunek na 900zł zrobić w taki sposób. Też miałem kiedyś jaja z gprsem, ale to mi pożerało po 10-15 zł miesięcznie, a nie parę stów.
Widocznie bug tak chciał.
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

Re: Absurdalny rachunek telefoniczny

PostŚr 10 kwi, 2013 14:59

Oj nie jestem pewien. Jak Era zamieniła się w Tmobile nie dostałem wiadomości, że skończył mi się pakiet albo były inne jaja/ rozpiździaj jak to przy takich zmianach bywa i z konta z+10zl po jednym dniu miałem -48zl, a tylko w necie wtedy siedzialem, nigdzie nie dzwonilem. Ale po telefonie z reklamacją wszystko mi zwrócili.
Offline
Avatar użytkownika

gremdek

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 428
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2006 15:02

Re: Absurdalny rachunek telefoniczny

PostŚr 10 kwi, 2013 15:19

no wtedy co koledze zjadło na gprsie to był za granicą więc nic dziwnego. idź do plusa.
:(
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Absurdalny rachunek telefoniczny

PostŚr 10 kwi, 2013 16:53

Dzięki za info i wsparcie raz jeszcze. Sprawa się wyjaśniła.

Co się okazało - to nie GPRS, to nie dialer\wirus, ani nic takiego. Najbliżej prawdy byłem stwierdzając, że musieli się walnąć z umową. I tak w gruncie rzeczy było, w pewnym sensie.

Poszedłem w nastroju iście bojowym, ale muszę przyznać, że obsługa w obu punktach była naprawdę spoko, chociaż w obu przypadkach (odwiedziłem dziś 2 salony, jeden sprzedażowy, drugi obsługi klienta) pierwszą ich reakcją była taka oto mina: O_O ;]

Poprzednia "taryfa" z jakiej korzystałem miała nazwę "Swojaki" z 5cioma darmowymi numerami w Plusie, którą poprzednio brałem po to, by móc za darmo wisieć na telefonie ze swoją - mimo 5ciu możliwych numerów wykorzystałem praktycznie tylko jeden, ten do niej właśnie. No i tutaj zonk - system przy zmianie umowy (koniec starej, początek nowej, z nową taryfą) NIE ANULUJE SUBSKRYPCJI STARYCH USŁUG. I okazuje się, że mając w dwóch (!) taryfach darmowe połączenia na dany numer, nie miałem ich (darmowych połączeń) tak naprawdę w ogóle.

Pani nie skojarzyła, że trzeba było najpierw od-subskrybować darmowy numer w "Swojakach", by móc na niego darmowo dzwonić w ramach nowej taryfy ("OMG" 79,99). Absurd, więc się nie dziwię :D

Reklamacja została zgłoszona i kasa najprawdopodobniej szybko wróci na moje konto. O zadośćuczynienie się już nie biliśmy, bo szkoda i czasu i piany, a wielkich strat nie ma.

Niemniej od dziś mówię do swojej "najdroższa".



PS: Babka z którą gadałem w salonie sprzedaży (z którą podpisywałem umowę) prosiła, bym dał jej znać jak sprawa się wyjaśni. Dałem znać. Po raz trzeci "O_O" :D
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

Re: Absurdalny rachunek telefoniczny

PostŚr 10 kwi, 2013 18:16

Jon napisał(a):system przy zmianie umowy (koniec starej, początek nowej, z nową taryfą) NIE ANULUJE SUBSKRYPCJI STARYCH USŁUG. I okazuje się, że mając w dwóch (!) taryfach darmowe połączenia na dany numer, nie miałem ich (darmowych połączeń) tak naprawdę w ogóle.
Czyli wszystko się zgadza, dwa minusy dają plus :D

Jon napisał(a):Niemniej od dziś mówię do swojej "najdroższa".
:twisted:
Rule #2: Double tap!
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Absurdalny rachunek telefoniczny

PostWt 16 kwi, 2013 00:46

Dziś przyszło od Plusa pismo-odpowiedź na reklamację, w którym informują, że rachunek rzekomo jest zgodny z umową (że niby było tam wspomniane o drugiej taryfie "Swojaki") i że zwrotu kasy nie będzie.

Tylko, że nie jest zgodny z umową, co jeszcze jutro albo pojutrze sobie potwierdzę na 100 % u prawnika. Nie zostaliśmy też o czymś takim poinformowani i można to zgłosić w UOK, jeśli mnie pamięć nie myli.

Błąd był ewidentnie po ich stronie i to potwierdził nawet koleś od reklamacji w salonie Plusa.

Ale ok - chcą iść na wojnę z klientem? Proszę bardzo...
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

Re: Absurdalny rachunek telefoniczny

PostWt 16 kwi, 2013 01:37

Nie wiem czy to tylko Plus, czy każda sieć tak ma, ale swego czasu ojciec miał z nimi problemy z reklamacyjną naprawą telefonu, poszedł do sądu i wygrał.
Rule #2: Double tap!
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

Re: Absurdalny rachunek telefoniczny

PostWt 16 kwi, 2013 08:34

Walcz z gnojami i jeszcze bloga o tym zawieś w necie
Np na ryjobuku.
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron