Teraz jest Wt 19 mar, 2024 04:17


Okresowe spadki fps

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

Re: Okresowe spadki fps

PostN 23 cze, 2013 22:41

Mustang185 napisał(a):zwykłą silikonową pastę termoprzewodzącą do elektroniki

Białą? Mam taką posmarowaną już od X czasu, więc żadna kosmiczna być nie musi.

Ale jak chcesz to spoko, są takie z domieszką pyłu aluminium czy jakoś tak, 5zł za 1,5g
http://pclab.pl/art24195-6.html
Obrazek
Offline

Adek

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): Pt 10 cze, 2011 22:09

Re: Okresowe spadki fps

PostPt 28 cze, 2013 20:46

Jak nie podkręcasz to wystarczy, żebyś miał zwykłą pastę.
Mi ostatnio zaczął się przegrzewać ( i wyłączał komputer) to posmarowałem i po 15min temp. nie były wyższe niż 50*C (stabilne 45*C, o ile pamiętam - przed osiągał 100*C..).
Już kiedyś chciałem wymienić pastę, chciałem "markową", ale że nie było to wziąłem tą co była za 5zł, przy okazji mam jej zapas w razie "w", szybka wymiana i gotowy komputer :)
Jak ktoś wyżej pisał, pasty muszą "przepracować" xx godzin (100 lub 200, ale ręki nie dam uciąć), wtedy osiągają swoje maximum :D Ale jest to max. 5*C w porównaniu do świeżej (ale raczej 1-2*C, z tego co u mnie było).
Offline
Avatar użytkownika

Mustang185

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1032
  • Dołączył(a): N 04 kwi, 2010 00:30
  • Lokalizacja: Jasło

Re: Okresowe spadki fps

PostPn 21 lip, 2014 20:35

A, odkopię dinozaura i napiszę, o co chodziło. Przegrzewał się, ale nie procek, tylko moduł zasilania na płycie głównej. Inne chłodzenie procka pomogło, bo inaczej był zamontowany wentylator - dmuchał akurat na sekcję zasilania i trochę ją chłodził. Odkryłem to przy okazji prób podkręcania. Chwilowo (akurat) mam kolejny wentylator dmuchający tylko na zasilanie, ale chcę dokleić miedziane radiatorki, co powinno pomóc się jej chłodzić.
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

Re: Okresowe spadki fps

PostWt 22 lip, 2014 00:37

picture or it did not happen!

za zasilanie to odpowiada zasilacz, a to co z wtyczki ATX dochodzi do płyty głównej to może być jedynie zestaw kondensatorów zgrupowanych wokół złącza, które na przykład - puchną. Masz taki objaw? Chciałbym zdjęcie rejonu płyty głównej który, jak twierdzisz, chłodzisz, żeby było dobrze.

W zamian, oferuję zdjęcie kompletnie nie wiadomo do czego potrzebnego urządzenia w moim bmw. To znaczy jak wiem do czego ono służy, natomiast Wujek Google już się mota w zeznaniach.
A więc smacznego:
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

Re: Okresowe spadki fps

PostWt 22 lip, 2014 09:44

Pochłaniacz par paliwa? Czy może bardziej fachowo filtr węgla aktywnego :D Ekolodzy se nawymyślali układy które nic nie dają, ja u siebie całe to zło wyjebałem :P

A co do mustangowego problema: fachowa to się nazywa (:D) sekcja zasilania procesora. Im lepsza (im więcej faz) tym napięcie dochodzące do CPU jest stabilniejsze i można bezpiecznie podkręcać.

Tutaj widać radiatory na sekcji zasilania:
Obrazek

A tutaj sekcja zasilania bez chłodzenia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

Re: Okresowe spadki fps

PostWt 22 lip, 2014 12:03

Okej, zabrakło mi słowa "... procesora"

Maćko napisał(a):ja u siebie całe to zło wyjebałem


ja demontowałem :)

Ale musiałem jeden koniec starej instalacji zaślepić, i to pod kątem lewego powietrza (!!) - a drugi koniec zostawić otwarty gdzieś tam dyndający na trytytce :/
Nie podobało mi się to.
A ponieważ sprawdziłem orgranoleptycznie że ten filter jest drożny, zmontowałem wszystko jak było. Nawet z tym dziwnym elektrozaworem co tam jest na trasie. :|
Obrazek
Poprzednia strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron