Teraz jest Cz 28 mar, 2024 20:43


@mój sprzęt&upgrade

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

drozdz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Pt 05 kwi, 2013 14:26
  • Lokalizacja: Warszawa

@mój sprzęt&upgrade

PostWt 21 sty, 2014 15:42

Witam, mam pytanie odnosnie mojego sprzetu. Sprzet mam stary od 7 lat nic w nim nie bylo zmieniane nie liczac hdd.

o to specyfikacja:

Motherboard:
Gigabyte Technology Co., LTD. EP35C-DS3R (x64)
CPU Type:
Intel® Core™2 Quad CPU Q9400 @ 2.66GHz
CPU Speed:
2.69 GHz
System Memory:
4.29 GB
Video Card Model:
ATI Radeon HD 4800 Series (512mb)

Wypadaloby cos w nim zmienic bo juz czasem pojawiaja mi sie problemy. I tak sie zastanawiam bo nie mam tez za duzo pieniedzy na upgrade'y czy kupic kosc 4gb ramu i tyle. Czy dokupic 2 karte taka sama za grosze i podlaczyc ja w crossfire. Czy kupic sama karte nowsza ale tez w nie wysokiej cenie tylko tam np. o 2kl lepsza zeby komp ja byl w stanie wykorzystac w pelni. Czy co zrobic zeby jak najmniejszym kosztem podniesc nieco wydajnosc kompa. Wydaje mi sie ze nowa karta na razie bedzie najlepszym rozwiazaniem i np za miesiac dokupic troche ramu. Tylko nie wiem jaka karte wladowac zeby byla w miare na czasie zeby komp ja mogl w pelni wykorzystac ale zeby nie kosztowala miliard. Bo np. Crysis 3 czy ten BF nowy chyba sa na jakims innym silniku ktorego moja karta juz nie obsluguje. Ma ktos z was jakies rady, propozycje co zrobic z moim fantem?

Pozdrowionka
Wolę, gdy ludzie popierają mnie ze strachu niż z przekonania. Przekonania są zmienne, strach zawsze jest ten sam.
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

Re: @mój sprzęt&upgrade

PostWt 21 sty, 2014 16:42

Moim zdaniem w taki sprzęt już nie warto inwestować nawet złotówki. Lepiej pomęczyć się jeszcze kilka miesięcy, odłożyc kasę i kupić nowy komputer. Zmiana RAMu czy grafiki da bardzo niewiele albo nic.
Rule #2: Double tap!
Offline
Avatar użytkownika

4teLL

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 374
  • Dołączył(a): Pn 12 lip, 2010 11:59
  • Lokalizacja: Skierniewice

Re: @mój sprzęt&upgrade

PostWt 21 sty, 2014 17:31

Popieram, takiego sprzętu się już raczej nie upgadeuje. Lepiej dozbierać do czegoś nowego.
Offline
Avatar użytkownika

drozdz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Pt 05 kwi, 2013 14:26
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: @mój sprzęt&upgrade

PostWt 21 sty, 2014 18:26

No wlasnie wiem, ale uzbierac 4k wcale nie jest tak prosto a jak juz uzbieram to wole sobie wyskoczyc gdzies na fajne wakacje niz inwestowac w kompa ;p i kurwa jestem w dupie. Nie korzystam az tak bardzo z kompa i nei gram w za duzo gier wiec kupno nowego to jak na ten czas jedna z ostatnich spraw a chcialbym miec nieco lepszego zeby byl tak hmm o 20-30% sprawniejszy i szybszy dlatego zastanawiam sie jak to zrobic najmniejszym nakladem pieniedzy.
Wolę, gdy ludzie popierają mnie ze strachu niż z przekonania. Przekonania są zmienne, strach zawsze jest ten sam.
Offline
Avatar użytkownika

Mustang185

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1032
  • Dołączył(a): N 04 kwi, 2010 00:30
  • Lokalizacja: Jasło

Re: @mój sprzęt&upgrade

PostWt 21 sty, 2014 19:16

4k? Chcesz komputer dla NASA? Już za 2k kupisz bardzo porządny sprzęt, a pewnie nawet i za 1500 - biorąc pod uwagę, że kupujesz samą jednostkę centralną.
Offline
Avatar użytkownika

drozdz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Pt 05 kwi, 2013 14:26
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: @mój sprzęt&upgrade

PostWt 21 sty, 2014 19:34

Nie no jak widzisz ja nie jestem zapalonym komputerowcem ani graczem(gier komputerowych ;p) i kupuje kompa dopoki nie zdechnie smiercia naturalna. Kupuje cos raz bo nie mam checi glowy itp do ciaglego ulepszania czegos. Za swojego zaplaiclem 7 lat temu tez w okolicach 4k i do dzisiaj smiga i jakies gta arma3 skyrim max payne czy tam diablo bf3 payday smigaja calkiem spoko. Wiec wole wydac raz 4 i znowu sie nie martwic niczym przez ladnch pare lat niz co chwile cos kupowac i wychodzi skarbonka bez dna
Wolę, gdy ludzie popierają mnie ze strachu niż z przekonania. Przekonania są zmienne, strach zawsze jest ten sam.
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

Re: @mój sprzęt&upgrade

PostWt 21 sty, 2014 20:35

drozdz napisał(a):hmm o 20-30% sprawniejszy i szybszy dlatego zastanawiam sie jak to zrobic najmniejszym nakladem pieniedzy.
Na tym kompie nie wyciągniesz więcej niż jakieś 5% zysku.

I tak jak napisał Mustang - do gier można spokojnie złożyć kompa za 2-2,5k.

PS A ja właśnie nie rozumiem ludzi, którzy odkładają rok/dwa żeby wydać na dwa tygodnie wakacji (co innego, jak ktoś sra kasą i po prostu go stać). Dwa tygodnie, jeb, nie ma kasy. Sorry, to ja właśnie wolę kupić kompa i cieszyć się nim przez najbliższe 5 lat.
Rule #2: Double tap!
Offline
Avatar użytkownika

drozdz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Pt 05 kwi, 2013 14:26
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: @mój sprzęt&upgrade

PostWt 21 sty, 2014 20:47

W tym problem ze nigdy w zyciu nie odkladalem a jak wpada mi jakas kasa to wole gdzies wyjechac cos zrobic bo komp to tylko komp a ja mam tak ze jak 2 miesiace gdzies nie wyjade to dostaje pierdolca ;p No dobra to nic z nim nie robie w sumie szkoda ze teraz o tym pomyslalem bo juz po swietach a urodziny dopiero w lipcu ;/ A na wielkanoc to chyba nie wypada zazyczyc sobie kompa jeszcze mam jakiegos ultrabooka i jest z 3x lepszy od tego pudla ale jakos nienawidze laptopow sa na maksa pizdziarskie i nie wiem na ch* mi on a do tej maszyny mam sentyment.

I Foka ty nie rozumiesz a ja tez moge powiedziec to samo kazdy ma i robi to co lubi :p Bo ja np tez nie kumam ludzi co wola wladowac w remont kibla 30k i sie jarac ze na marmurze maja stopy jak siedza na kiblu a inni wola kupic kafelki i kibel w castoramie a za 20k przezyc cos co beda pamietali cale zycie ;P
Wolę, gdy ludzie popierają mnie ze strachu niż z przekonania. Przekonania są zmienne, strach zawsze jest ten sam.
Offline
Avatar użytkownika

Pyjter

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 314
  • Dołączył(a): Cz 01 mar, 2012 13:11
  • Lokalizacja: Mysłowice

Re: @mój sprzęt&upgrade

PostWt 21 sty, 2014 20:57

jak grasz okazjonalnie to jak się da to podkręć tego proca ile wlezie i kup nowszą, mocniejszą grafe.
Offline
Avatar użytkownika

Maximus

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 110
  • Dołączył(a): N 12 maja, 2013 21:39
  • Lokalizacja: Gdynia

Re: @mój sprzęt&upgrade

PostWt 21 sty, 2014 22:36

Jak już chcesz wydać więcej kasy to to jest dobra specyfikacja:

Płyta główna: ASROCK Fatal1ty H87 Perfomence Intel LGA1150
Procesor: Intel Core I5 4670K 3.4 GHz LGA 1150
Karta graficzna: GeForce GTX770 2048MB DDR5/256bit
RAM: 8gb
HDD: 1 TB
Do tego opcjonalne chłodzenie (jak nie masz), nowa obudowa, SSD.
Cena: ok. 3200 zl
I <3 HL

"Jedziemy, opróżnij sracz."- Kierowca transportera SdKfz 251 Half-Track, 1941
Offline
Avatar użytkownika

Diapan

Kapral

Kapral

  • Posty: 75
  • Dołączył(a): Cz 04 kwi, 2013 12:28
  • Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: @mój sprzęt&upgrade

PostWt 21 sty, 2014 23:37

Na ten moment nie ładowałbym nic. Zaczekać do okresu wiosennego/letniego, bo wychodzą wtedy nowe nVidie serii 800 i niereferenty od r9 280.
Teraz władujesz ponad 3 kafle a sprzęt za te 4 miesiące będzie już kosztował poniżej 3tyś.
Tym bardziej, że te 770 nie są teraz zbyt opłacalne. No chyba, że naprawdę potrzebujesz nowego sprzętu od zaraz.
Offline
Avatar użytkownika

drozdz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Pt 05 kwi, 2013 14:26
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: @mój sprzęt&upgrade

PostŚr 22 sty, 2014 02:10

@up To elegancko bo w lipcu mam urodziny ;) A jak wspomnialem srednio z kasa jak na ten moment a az tak bardzo nie marudze tak tylko chcialem sie dowiedziec czy cos sie da zrobic ale skorzystam z rady Pyjtera i faktycznie na wakcje cos sobie zloze.
Wolę, gdy ludzie popierają mnie ze strachu niż z przekonania. Przekonania są zmienne, strach zawsze jest ten sam.

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron