Teraz jest Cz 28 mar, 2024 13:03


Router adsl do domu

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Blackburn

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1437
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 11:36
  • Lokalizacja: Raz tu, raz tam...

Router adsl do domu

PostN 24 sie, 2014 18:57

Szackowni Panowie
Potrzebuję pomocy w wyborze dobrego routera ADSL do mojego domu. Sam w temacie wiem tyle, że więcej antenek = lepszy zasięg po wifi. Na tym się moja wiedza kończy więc zwracam się o pomoc.
Obecny sprzęt to jakiś edimax za 80 zł, który zupełnie nie daje sobie rady z wifi. Po podłączeniu więcej niż 2ch kompów pod wifi są okropne problemy z zasięgiem i stabilnością połączenia.
W związku z tym postanowiłem zainwestować w lepszy sprzęt. Mam na oku TP-LINK TD-W8970 ewentualnie myślałem nad dość wiekowym ale podobno dającym radę Linksysem WRT54G. Z linksysem jest taki problem, że nie ma adsl. Niby posiadam jakiś modem adsl na stanie ale marka ZyXel nic mi nie mówi i nie wiem czy warto się z tym bawić.
Najważniejsze żeby sprzęt dawał radę z 4 komputerami po wifi, miał przyzwoity zasięg bo router jest na piętrze i powinien obsługiwać dodatkowo parter. Nie musi mieć żadnych fajerwerków typu porty usb ani funkcji dysku sieciowego czy innego serwera multimediów.
Budżet do ok 200 zł.
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

Re: Router adsl do domu

PostPn 25 sie, 2014 14:31

Generalnie mogę wskazać na routery firmy Netgear jako dobrej jakości, konkretnego modelu nie znam.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Pyjter

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 314
  • Dołączył(a): Cz 01 mar, 2012 13:11
  • Lokalizacja: Mysłowice

Re: Router adsl do domu

PostPn 25 sie, 2014 18:56

Ja mam TP-Linka z jedną antenką i nie narzekam, router stabilny, moc anteny ustawiona na najsłabszą a przez beton w obrębie piętra sygnał przebija.
Offline
Avatar użytkownika

Blackburn

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1437
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 11:36
  • Lokalizacja: Raz tu, raz tam...

Re: Router adsl do domu

PostPn 25 sie, 2014 20:06

Też poszedłem w stronę TP-Linka. Kolega łącznościowiec doradzał tę markę i powiedział, że TD-W8970 na pewno da radę, więc zaufałem.
Dzięki za rady. Temat do zamknięcia. Chyba, że chcecie opis wrażeń po zakupie 8)
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

Re: Router adsl do domu

PostPn 25 sie, 2014 23:27

Tylko wspomnę że znam przypadki kiedy karta sieciowa laptopa słabo współpracuje z danym routerem wifi. Wyjściem doraźnym jest dołożenie karty wifi na usb.
Jak najbardziej napisz jak cały system działa.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Blackburn

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1437
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 11:36
  • Lokalizacja: Raz tu, raz tam...

Re: Router adsl do domu

PostWt 02 gru, 2014 23:11

Zapomniałem o temacie. Miałem coś naskrobać o wrażeniach. Generalnie mogę coś napisać z pozycji użytkownika, bo tylko na tyle mam wiedzy.
Router (TP-Link TD-W8970 aDSL) kupiłem na allegro od www_netus_com_pl. Dlaczego to piszę? Bo byłem zaskoczony szybkością realizacji. Zapłaciłem w poniedziałek przed 14.00 a urządzenie było już następnego dnia ok 10.00 rano.
Sprzęt dość pokaźnych rozmiarów. Dizajn jak dizajn, każdy ma swoje gusta. U mnie wisi to pod sufitem, gdzie nie rzuca się w oczy więc nie zwracałem na to uwagi. Jedyne co mogę podpowiedzieć, to że lepiej jest wybrać wersję z niebieskimi diodami - ładniej komponuje się z kolorem urządzenia.

Najważniejsze dla przeciętnego użytkownika będzie to, że sprzęt daje radę. Poprzednia padaka przy 3 komputerach (1 wpięty kablem, 2 na wifi) i pudełku netii nie dawała rady i rwała połączenie z kompem, który miał najsłabszy zasięg.
Jeżeli chciałem sobie ściągnoąć, powiedzmy, 35 giga addonów do army, to reszta domowników nie mogła korzystać z internetu - tak zamulało.

Przy nowym sprzęcie problemy zupełnie zniknęły. Podłączam 4 kompy, pudelko netii, 2 telefony i mam stabilne połączenie na wszystkich urządzeniach. Przy ściąganiu większych plików nie ma tak dużego spadku wydajności łącza na wszystkich urządzeniach (zawsze da się to jakoś odczuć, ale teraz jest bez porównania). Nawet można ściągać pliki z sieci na t bez obawy, że przybiegnie siostra, ojciec, matka, babcia i prababcia z krzykiem, że net zamula :)

Jeżeli chodzi o jakieś bajery to nie testowałem. Chyba standard: jakieś firewalle, przydzielanie i możliwość ograniczania połączenia dla poszczególnych urządzeń, możliwość podpinania sprzętu pod usb. Nie testowałem, nie wypowiadam się, wiem, że to jest :D

Generalnie jestem bardzo zadowolony i polecam. Dla zwykłego użytku domowego jak najbardziej trafiony zakup.

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron