Teraz jest Pt 03 maja, 2024 13:37


wasze ulubione sceny z filmów wojennych??

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostŚr 16 mar, 2005 23:12

¦nieżkami chyba :rotfl: "We've got the snowball fight here :!:" :rotfl2: A film wymiata, trafił na listę moich ulubionych :)
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

Death

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 313
  • Dołączył(a): N 21 lis, 2004 02:03
  • Lokalizacja: Szczecin

PostCz 17 mar, 2005 10:28

¦wietne było jak szli przez polane i zobaczyli szwabów z wycelowanymi prosto w nich mauserami 98k, jankesi podnieśli ręce do góry a jeden z nich zaczął przeklinać :lol: . A tu po chwili szwaby zniknęły. (w tym momencie jeden z amerykanów zgubił mapę i lunetę) Co by nie mówić, film był świetny :spoko:
Offline
Avatar użytkownika

Raiden

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Pt 22 paź, 2004 20:42
  • Lokalizacja: Bolesławiec

PostŚr 27 kwi, 2005 11:47

Spoko jest też scena w "Szyfry wojny" jak to jeden z amerykańskich żołnierzy obrywa w butle od miotacza ogna... gorąca scena... albo właśnie w Ryanie Ohama Beach. Nie zapomne też filmu "Wróg u bram" i wielu, wielu superowych scen z "Black Hawk Down"
fucking irene ! ! !
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostŚr 27 kwi, 2005 11:50

"Szyfry wojny"

? Ja pamiętam podobną scenę jedynie z "Gdy milkną fanfary", gdy Dowódca i główny bohater zarazem strzela z Colta w butlę od flamethrowera na plecach jednego z podkomendnych, gdy ten rzucił się do ucieczki...
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

Death

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 313
  • Dołączył(a): N 21 lis, 2004 02:03
  • Lokalizacja: Szczecin

PostŚr 27 kwi, 2005 12:17

scenę jedynie z "Gdy milkną fanfary", gdy Dowódca i główny bohater zarazem strzela z Colta w butlę od flamethrowera na plecach jednego z podkomendnych, gdy ten rzucił się do ucieczki...

Oj ta, pamiętam też bo atakowali stanowiska osiemdziesiątek ósemek - świetna scena to była... gdyby spie**** tamten z miotaczem ognia reszta też by uciekła, a 88mm dalej by strzelały ... :) Więc gośc nie miał wyboru :)
Dowódca i główny bohater zarazem

A ten gość nie był głównym bohaterem. Głównym bohaterem chyba był ten fajtłapa co się zgubił podczas patrolu.
Offline
Avatar użytkownika

Przemo_212

Major

Major

  • Posty: 703
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 18:59

PostŚr 27 kwi, 2005 16:11

Skoro temat odkopany...
Nikt nie wymienił chyba filmu "Byliśmy żołnierzami".... a szkoda :) najbardziej mi się w nim podobała scena, kiedy.....hmm.. dużo było takich scen... ale najlepsza chyba była, kiedy phantomy (i inne samoloty) zaczęły zrzucać napalm... piekna scenka :)
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Mekto

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 113
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 11:09
  • Lokalizacja: Zamość

PostCz 09 cze, 2005 22:23

Taak..
Ta scenka piekna musiala byc dla amerykancow co swoim napalmem oberwali...
Offline

Mr0Buggy

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Śr 08 cze, 2005 17:07

PostCz 30 cze, 2005 20:44

Virgo napisał(a):"...
Jak ok. 20 Niemców broniło się przed 10-12 ruskimi T-34 - Stalingrad
Jak ze Stalingradu odlatywał ostatni niemiecki samolot - Stalingrad - smutne :|..."


Jedna rzecz (nie uważąj mi tego za złe) ale mi wydaje się że to był film Leningrad.

Przemo_212 napisał(a):Skoro temat odkopany...
Nikt nie wymienił chyba filmu "Byliśmy żołnierzami".... a szkoda :) najbardziej mi się w nim podobała scena, kiedy.....hmm.. dużo było takich scen... ale najlepsza chyba była, kiedy phantomy (i inne samoloty) zaczęły zrzucać napalm... piekna scenka :)

Mekto napisał(a):Taak..
Ta scenka piekna musiala byc dla amerykancow co swoim napalmem oberwali...


No cóż ta scena była piękna, no ale każdy czasem popełnia błędy.

Sceana z tego samego filmu - tzn. "Byliśmy żołnierzami":
- Idą tu.
- Skąd wiesz ??
- Te żółtki rozsiewają charakterystyczną woń.
Podnosi słuchawke radia.
- Poprosze o flary na pozycje...
Z tego samego filmu gdy żółtki atakują UH-1 Iroques kiedy one robią Med-Evac. Kiedy amerykańce scigają "żółtego" zwiadowce i wpadają w zasadzke. Kiedy taxi driver podjeżdza pod dom żony Generała i pyta sie gdzie kto mieszka bo nie zna adresu :D .
Szeregowiec Rayan: Lądowanie na Omaha, jak snajper strzelał z wieży kościoła i cała obrona miasteczka (i ostatnia scena na cmentarzu).
Wróg u bram: zamiana lokomotyw na początku, przeprawa na rzece i pojedynki snajperskie.
Czas Apokalipsy: atak na na wioskę z muzyką "Ride of the Valkyries" (prosze poprawcie mnie jak się myle).
Blach Hawk Down (kto to tłumaczył na polski :-x ??) - sceny zestrzelenia obu UH-60, atak Little-Birdów w nocy, powrót 3 Hummerów do bazy (i ta muzyka Hansa Zimmera w tle !! ahhh), scena gdy zamyka sie platforma samolotu w którym są trumny.
- C2 this is McKnight !! We got KIA Dominick Pilla, over !!
- Roger that !!
Demony Wojny wg Goi: ogólnie cały film jest zajefajny !!
Pearl Harbour: jak bomba wpadła do składu amunicji Arizony i nalot na Tokio.
Kompania Braci: scena jak C-47 nadlatują i zaczyna sie desant (ahhhh nie ma jak jasne rozbłyski od wybuchu amunicji kal. 88 mm) i Ardeny.
O Jeden Most Za Daleko: cały film.
Złoto dla zuchwałych: jw.
To tyle, jakby co to jeszcze dopisze.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 30 cze, 2005 21:36

Złoto dla zuchwałych

Heh. Mój ulubiony moment to ten, gdy amerykanie mówią dowódcy Tygrysa ile jest kasy w szkopskim banku... pamiętacie jego minę? :rotfl2:

Demony Wojny wg Goi: ogólnie cały film jest zajefajny

Bzdura, niestety. Jak na ironię polski film, który jest "za bardzo amerykański", jak to kiedyś stwierdziłem. Choć bardzo podobała mi scena na końcu filmu - gdy Keller leciał samolotem [? Już nie pamiętam] do domu, razem z trumnami z ciałami swych żołnierzy... a w tle przysięga żołnierzy WP... naprawdę, super to było.

Szeregowiec Rayan

Ryan, nie Rayan ;]
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostPt 02 lut, 2007 01:34

"Byliśmy żołnierzami" - scena "BrokenArrow!BrokenArrow!", i końcowa kiedy helikoptery nagle wyłaniają się zza wzgórza i urządzają NVA dzień apokalipsy.
"Wróg u bram" - przeprawa przez Wołgę.
"Demony wojny wg.Goyi" - pierwsza walka z partyzantami i reakcje żołnierzy "ja jestem pacyfistą", "panie poruczniku ale oni, k....a strzelają".
"Full Metal Jacked" - rozmowa ze strzelcem bocznym "jak możesz strzelać do kobiet i dzieci?" "To proste, wolniej biegają więc łatwiej wycelować" czy chłopaki wesoło podśpiewujące sobie na tle płonącego miasta.
"Buffalo Soldiers" - ćwiczenia czołgowe w wykonaniu naćpanych czołgistów.
"Bestia" - T-55 przyblokowany, bez amunicji, koleś wyciąga RPG z ostatnią rakietą strzela na pewniaka i trafia W LUFĂŠ!
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline
Avatar użytkownika

traffix

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 235
  • Dołączył(a): So 04 mar, 2006 19:39

PostPt 02 lut, 2007 01:40

Pluton - Bieg Sgt. Eliasa w ucieczce przed Wietnamcami widziany z Hueya... extra scena :o
Full Metal Jacked - Cały film fajny :D Te piosenki były extra :D No i sierżanta mieli fajnego na szkoleniu :)
Szeregowiec Ryan - Desant na plażę
Offline
Avatar użytkownika

Severb

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 385
  • Dołączył(a): N 15 paź, 2006 00:45
  • Lokalizacja: Die Warschau

PostPt 02 lut, 2007 01:43

Ja trochę nie typowo.
"Pianista" - scena kiedy Szpilman idzie i jest kamera na zrójnowaną Warszawę; scena na peronie; Powstanie Warszawskie
"Lista Schindlera" - sceny budowania obozu; likwidacja getta krakowskiego; scena wprowadzenia planu Endlosung i masowej eksterminacji żydów; zakończenie.
Przy tym jeszcze muzyka z obu filmów wprawia mnie w nastrój do robienia screenów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostPt 02 lut, 2007 02:01

Ja się zawsze wzruszam na perl harbour kiedy Ben Affleck zostaje zestrzelony. Zawsze wtedy zamykam oczy. A tego jego niby przyjaciela co dmuchnął mu panienke to za jaja powiesił bym. Dobrze że zginął w Chinach!
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline

D@ri0

Kapral

Kapral

  • Posty: 66
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2005 23:51

PostPt 02 lut, 2007 02:04

Gwiazda (film produkcji rosyjskiej, opowiadający o zwiadowacach działających na tyle wroga w 44)) - scena w której ruskie zamoczyli sobie prowiant idąc przez bagno. Potem jeden z nich chciał napaść wóz szwabów z żarciem. Fajne miny strzelał.

Film opowiadający o Wasjilu Zajcewie bardzo popularny lecz nie pamiątam dokładnie nazwy (chyba Wróg u bram) - zafascynowały mnie dwie sceny: scana erotyczna w której Wasili uprawiał sex z jakąs tam kobietą, (wokół wojna a im namyśli sex) :grin:

druga to ta, w której najlepszy niemiecki snajper trafia pomocnika wasiliego w pełnym biegu prosto w łeb. :lol:
Alah akbar.
Offline
Avatar użytkownika

101st Paratroop

Major

Major

  • Posty: 691
  • Dołączył(a): Cz 11 sie, 2005 12:51

PostPt 02 lut, 2007 02:05

Kompania Braci - Scena skoku podczas D-Day; Walka w uliczkach Carentan; "Dlaczego zawsze idziemy na szpicy, mimo że w kompanie są od A do I..." a chwilę potem "A nie mówiłem?"; Ujęcie czołgów ze spadochroniarzami 'na pace', na tle pięknej Holandii; Spadochroniarze przyglądają się porządkom Niemców, a w muzycy grają pewien utwór ( już nie pamiętam kogo )

Szeregowiec Ryan - Kamera oczami alianckiego żołnierza szturmującego pozycje na plaży Omaha; ¦wietna scena miasteczka w deszczu; Atak na Radar

Byliśmy żołnierzami - Kamera ukazuje od góry lądujące helikoptery z pierwszą falą zrzutu; Szturm na koryto rzeki; Ostrzał M60 na wzgórzu do napierających Wietnamczyków

Helikopter w Ogniu - "Voodoo Child" Jimmy'ego Hendrix'a w tle, i odlatujące helikoptery; Sceny ze spadającymi helikopterami

9 Kompania - Scena gdy samolot transportowy obrywa; Zasadzka na rosyjskich żołnierzy pod wzgórzem
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości