Teraz jest Cz 18 kwi, 2024 04:46


wasze ulubione sceny z filmów wojennych??

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

traffix

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 235
  • Dołączył(a): So 04 mar, 2006 19:39

PostSo 03 lut, 2007 00:42

ło jezu, to jego sprawa co go śmieszy co nie? A wy tylko spam tworzycie
Offline
Avatar użytkownika

101st Paratroop

Major

Major

  • Posty: 691
  • Dołączył(a): Cz 11 sie, 2005 12:51

PostSo 03 lut, 2007 00:48

Parę mi się zapomniało dodać ( późno było, i troszkę przyćmiony umysł miałem ;) ):

Wróg u Bram - Bombardowanie budynku w którym Vasilij znajdował się z tą dziewczyną, która nie wytrzymała psychicznie i uciekła wprost pod lufę snajpera niemieckiego; Marsze pomiędzy budynkami trzech snajperów ( zima ) z których tylko Vasilij przeżył ( pierwszego złapali i za Niemca przebrali a drugi został ustrzelony w locie )

Złoto dla zuchwałych (co za tłumaczenie :spoko: ) - Sceny przebywania na tej farmie, w nocy, podczas ulewy; Cała bitwa o miasteczko; "Most stoi!" a chwilę potem "Już nie stoi"

Parszywa 13 - ucieczka z zameczku jako ogół

Tylko dla orłów - Marsze spadochroniarzy przez lasy ( ah, ten klimat ); Ucieczka samolotem

Bitwa o Anzio - Przestraszony żołnierz przebiega przez pole minowe, bo zaczął w jego stronę Tygrys jechać; Zasadzka na alianckich żołnierzy, gdzieś na jakimś polu

Paragraf 22 - kłótnia i zrzucenie bomb prosto w wodę; Rozmowy Yossariana z postrzelonym młodzieńcem; Zaplanowany atak Mailo, na amerykańskie lotnisko

łzy Słońca ( Czy jakoś tak to się nazywało ) - Rzeź jaką urządzili rebelianci wycofującym się jednostkom specjalnym, US Army
Offline
Avatar użytkownika

Tygrys205

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 267
  • Dołączył(a): Pn 05 cze, 2006 15:50
  • Lokalizacja: Chrzypsko Wielkie

PostSo 03 lut, 2007 01:08

Ano jeszcze zapomniałem: "Pearl Harbor" - ogólnie cały atak na port (chociaż komputerowo), "Kelly's heroes" - jak wybili całą ciężarówkę Germańców i przed tym przechodząc przez pole minowe.
BTW: traffix co ty taki przemądrzały? Nie widziałem żebyś miał gdzieś coś w stylu plakietki "Psychiatra do ciężkich przypadków" :|
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

traffix

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 235
  • Dołączył(a): So 04 mar, 2006 19:39

PostSo 03 lut, 2007 01:24

Szeregowiec Ryan: Końcowa obrona miasteczka.

@Tygrys: Kurde, nie ale wszystkiego sieczepiacie.
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostSo 03 lut, 2007 02:08

Pluton: końcowe sceny (zwłaszcza te sceny oczekiwania na wroga).
Cienka czerwona linia: Pierwsze strzały z bunkrów (oraz sceny w której amerykanie strzelali do japończyków- noszowych, wyłaniajacych sie za pokrytego gęstą trawa wzniesienia- bardzo realistyczna scena :] ).
Kompania braci: 2 odc. skok; 6 odc. Winters zabija tego "dzieciaka" z Waffen SS oraz sceny w których rozwalaja stanowisko CKM).
odc. 3 zdobycie Carentan; odc.7 atak na Foy (ale te sceny ze snajperem już nie były tak dobre).
Złoto dal zuchwałych- scena (właściwie krótka migawka) jak Sherman z piechota na pancerzu przejeżdza przez wioske.
I wiele, wiele innych (nocy by nie starczyło aby to wszystko opisać :P ).
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

Stary wiarus

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 240
  • Dołączył(a): So 25 lis, 2006 14:32

PostPn 05 lut, 2007 13:36

Czytam i widzę,że wszystkich przeważnie fascynuje kino amerykańskie.Fakt stoi na bardzo wysokim poziomie.A nasza rodzima produkcja? Dla mnie podoba się końcówka z "Demonów wojny" Pasikowskiego.Film taki sobie,ale scena w której Linda wraca do Polski w samolocie pełnym trumien,a w tle słychać przysięgę żołnierzy wywarła na mnie duże wrażenie.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPn 05 lut, 2007 15:14

To była jedyna dobra scena z tego chałowatego - i co najśmieszniejsze bardzo... amerykańskiego [w sensie formy] filmu.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

SaS TrooP

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1143
  • Dołączył(a): Wt 06 cze, 2006 17:18
  • Lokalizacja: Wodzisław

PostPn 05 lut, 2007 22:16

Pluton- kiedy Ellias biega dookoła żołtych, a oni dookoła niego, co pokazuje bezsens sytuacji.
Private Ryan- Omacha Beach, walka ze snajperem.
9 Rota- Też scena z Samolotem, atak na konwój i kłótna zakończona strzelaniną, jeszcze w przyczółku przez wymarszem na wzgórze.
Helikopter w Ogniu- walki w mieście, sceny spadających helikopterów i różne sceny z życia niszczonego stopniowo konwoju.

Już dawno nie oglądałem filmu wojennego, dlatego więcej nie pamiętam.

Berna

PostPn 05 lut, 2007 23:01

Czterej Pancerni i Pies gdy Gustlik broni mostu, oraz scena gdy załoga Rudego wspiera oddział Baranova ;]

Jarzębina Czerwona-Atak na klumne niemiecką :P
Offline
Avatar użytkownika

lucter

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 19
  • Dołączył(a): Cz 22 cze, 2006 23:41
  • Lokalizacja: Radom

PostWt 06 lut, 2007 01:15

Za linią wroga: uciczka (raczej próba ucieczki) przed rakietami oraz końcowa scena kiedy Burnettowi przybywają na odsiecz śmigłowce Huey
Offline
Avatar użytkownika

javelin

Kapral

Kapral

  • Posty: 96
  • Dołączył(a): Pt 08 lip, 2005 17:27
  • Lokalizacja: Olsztyn

PostWt 06 lut, 2007 15:33

BlackHawk Down - scena kiedy ginie Dominic Pilla (dobrze napisałem nazwisko?) obsługujący M2 na dachu Hummera - w trakcie cudowny utwór "Leave no Man Behind", gość z Delty obejmuje stanowisko KMu za zmarłego kolegę.
Scena ze snajperami Delty, którzy poświęcili się aby ratować pilota.
Mowa "Delciarza" po powrocie do bazy. "Wracam. Tam wciąż zostali nasi" itd.
Potem scena końcowa filmu w hangarze pełnym czarnych worków.


Wzruszający film :)
Legio Patria Nostra

Obrazek
Offline

helmutt

Kapral

Kapral

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): Wt 29 lis, 2005 07:50
  • Lokalizacja: Lublin

PostCz 08 lut, 2007 14:51

9. Kompania:
- scena gdy ginie Wróbel (chyba najporządniejszy z "roty")
- po obronie wzgórza - słowa "9. kompania wykonała zadanie" - i gdy okazuje się, że cała ta jatka, smierć tylu ludzi była na nic.
Offline
Avatar użytkownika

Confederat_UA

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): So 15 paź, 2011 01:14
  • Lokalizacja: Ukraina, Charków

PostCz 20 paź, 2011 23:37

Moja ulubiona to zdecydowanie "Szeregowiec Ryan"- Lądowanie w Normandii, motyw ten trwał ok. 20 minut i o ile pamiętam został uznany za najlepszą scenę w historii kina.
także moja

Byliśmy zołnierzami - desant pod ostrzałem.
także moja

i wiele innych :]
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

gremdek

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 428
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2006 15:02

PostPt 21 paź, 2011 11:29

Westerplatte było fajnie zrobione, bez efekciarstwa.
:(
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPt 21 paź, 2011 15:03

Ja żałuję, że nie powstało nowe Westerplatte (miało powstać, ale chyba PISF utopił projekt), ciekaw jestem co by z niego wyszło.


Bo Bitwa Warszawska 1920 jest kiepska, niestety.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron