Teraz jest Cz 28 mar, 2024 11:19


wasze ulubione sceny z filmów wojennych??

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Ptachu

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): Pn 21 mar, 2011 20:11

PostPt 21 paź, 2011 20:20

Paschendele - na samym początku jak zdobywają stanowisko CKM-u.Ogłuszony niemiec dostaje bagnetem w czoło.

9 Kompania - wiele tego było

Ogniem i Mieczem - jak nasi wygrywają ostateczną bitwę :)
Offline
Avatar użytkownika

Confederat_UA

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): So 15 paź, 2011 01:14
  • Lokalizacja: Ukraina, Charków

PostPt 21 paź, 2011 22:55

Ogniem i Mieczem - jak nasi wygrywają Bitwa o "żółte wody" :bejzbol:

PS Byłoby lepiej, poszliśmy razem do Moskwy jak w 1612 roku, a nie rzucają braterskiej krwi... :przytul:
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Cerberus094

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 138
  • Dołączył(a): N 13 cze, 2010 18:15
  • Lokalizacja: Podlasie

PostSo 26 lis, 2011 20:00

A czy ktoś oglądał film pod tytułem Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej, opowiadajacy o I wojnie w Zatoce?

Podobały mi się w nim sceny z zołnierzami rozmawiającymi na temat roli samolotów na współczesnym polu walki ("Te sukinsyny wygrywają za ciebie całą wojnę. Raz przelecą i front jest już dwa kilometry dalej"), atak A-10 na własne jednostki oraz rozpacz żolnierzy, ktorzy w trakcie calej wojny nie oddali ani jednego strzalu do nieprzyjaciela...

Z innych to lądowanie na plaży Omaha w Szeregowcu Ryanie, no i chyba w Byliśmy żołnierzami wspomniane desanty z Hueyów przeprowadzane pod ostrzałem albo ta walka niemal wręcz z hordami Wietnamczyków... jest moc!
ehh anoni
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

PostN 27 lis, 2011 03:21

Cerberus094 napisał(a):A czy ktoś oglądał film pod tytułem Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej, opowiadajacy o I wojnie w Zatoce?
Nieee, a co to? Jakaś nowość chyba?
Rule #2: Double tap!
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostN 27 lis, 2011 13:23

Foka... nie gryź kolegi :)
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Cerberus094

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 138
  • Dołączył(a): N 13 cze, 2010 18:15
  • Lokalizacja: Podlasie

PostN 27 lis, 2011 15:17

Foka napisał(a):
Cerberus094 napisał(a):A czy ktoś oglądał film pod tytułem Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej, opowiadajacy o I wojnie w Zatoce?
Nieee, a co to? Jakaś nowość chyba?


Tak zapytałem, bo zazwyczaj jak rozmawiam ze znajomymi to nikt go nie kojarzy, a mnie przypadł do gustu i uważam go za jeden z ciekawszych/oryginalniejszych, a jakoś przeszedł bez echa.

Peace...
ehh anoni
Offline
Avatar użytkownika

Godzil

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 281
  • Dołączył(a): Wt 27 gru, 2005 15:26
  • Lokalizacja: Wołomin

PostN 27 lis, 2011 18:59

ponieważ nie grała w nim żadna gwiazda a szkoda bo film pokazuje oblicze choroby na która chorują żołnierze do dzisiaj.

A moimi ulubionymi scenami są

Desant z helikopterów przy "Hotel Olimpic " o ile dobrze pamiętam ;-) Helikopter w ogniu
końcowa Scena w której tygrys zostaje zniszczony przez P-51 mustang Szeregowiec Ryan
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostN 27 lis, 2011 20:53

Jest to oczywista nieprawda.

Jake Gyllenhaal, Jamie Foxx - jeśli to wg. Ciebie nie są gwiazdy, to boję się pytać kto jest - Paris Hilton? :P

Film miał całkiem niezłe przyjęcie, ale:
a) w czasach gdy był nowością (premiera PL 5 lat temu)
b) siłą rzeczy jest bardziej popularny w US of A niż w Polsce
c) to nie jest "Pulp Fiction" (czyli film dla każdego*)

Tak już jest niestety. Świat gna naprzód, dziś lenistwo osiągnęło już taki poziom, że nierzadko nie tylko nie czyta się już książek, ale nawet nie ogląda filmów :P zwłaszcza tych "starszych" i tych bardziej hmm... specyficznych. Pewnie wiele więcej osób widziało lub zobaczy takie Cloverfield (w PL jako "Projekt Monster", żenła) czy choćby Blair Witch Project, niż właśnie Jarheada.

*słyszałem o dziewczynie, która nazwała ten film głupim i bezsensownym i zarządała włączenia innego, (JESZCZE) "lżejszego" w oglądaniu.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Poprzednia strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron