Teraz jest Cz 28 mar, 2024 22:11


Ws_ftp - Darmowy Kilient FTP - instrukcja uproszczona

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

jack_410

Kapral

Kapral

  • Posty: 76
  • Dołączył(a): So 18 gru, 2004 19:41
  • Lokalizacja: Gdynia

Ws_ftp - Darmowy Kilient FTP - instrukcja uproszczona

PostPn 21 lut, 2005 13:27

Ponieważ zauwazyłem że wielu szczególnie młodszych userów ma problem z obsługą kont ftp postanowiłem wrzucic ten opis kozystania ze starutkiego programu ws_ftp.
Można oczywiście korzystać z wielu innych programów klienów FTP można równiez wykorzystać inegralne klienty ftp danego systemu (np. winXP), opisąłem ws_ftple bo jest darmowy oraz mały i łatwy w obsłudze.... i myśle że dla kogos kto nigdy nie kozystał z ftp będzie dobrym "pierwszym krokiem"...
Nowsze lepsze programy cżesto maja faktycznie duzo wieksze możliwości, oferują też wiele (zbyt) opcji w kórych często userzy błądza po omacku... - dobrym rozwiązaniem wydaje mi się też urzywanie www.google.com w celu uzyskania nurtujacyh odpowiedzi - dobrze postawione pytanie może czesto zoszczedzić mase czasu .... :twisted:
Ja np. osobiscie nie korzystam z wynalazkow pt. Windows Commander/Total Commander - owszem czasem z Midnigt Commander ale to inna piłka.. - nie robie tego z załozenia - nie lubie chodzic po obu stronach rzeki naraz - albo dos(linux) albo windowsy - mieszanie bywa przykre - ale to moje zdanie..


jak to zrobić:
1. Jeśli nie bawiłeś sie nigdy ftp - to podaje jedną z możliwości
pobierz program ws_ftp np. z http://sp10.gdynia.ids.pl/download/ws_ftple.exe i zainstaluj akceptując warunki licencji - jest free dla uczniów min...
podaje równiez link do stronki znacznie nowszej 30-dniowej wersji programu http://www.ipswitch.com/products/WS_FTP/home/index.html - której jednak nie mam zamiaru opisywac w tym info

2. odpal ws_ftple
- nacisnij NEW - aby wyczyścić wszystkie pola - innaczej bedziesz się łączył z serverkiem bodajże ws_ftple w UK
- w pole "profil name" wpisz co chcesz to nazwa zestawianego połaczenia - dla ciebie - nazwa pod jaką będziesz
to miał po nacisnięciu trujkącicka przewijania w tym polu
- w pole "host name/adress" wpisz nazwe serverka z jakim sie chcesz połączyć lub jego adresik IP
- pole "host type" - możesz zostawić na "Automatic detect"
- pole "User_ID" - jest ważne to nazwa urzytkownika
- następne pole "Password" - wiadomo hasełko - tylko mała uwaga lepiej pozostaw puste serverek sam cię o nie zapyta po nawiązaniu połaczenia
- daj "OK" - nastąpi próba nawiązania połaczenia z serverkiem
- jesli udana powinieneś zobaczyć nowe okienko na środku ekranu ws_ftp z tekstem w tym stylu: "Please enter a password for (User_ID) to site (host name/adress)"
- teraz daj hasełko
- powinna się po chwili wyświetlic w prawym oknie zawartośc katalogu (User_ID) na maszynce ( host name/adress) - poznasz to po zawartości..
- zaznaczasz w prawym oknie to co chcesz sciągnąć a w lewym przewijasz sobie strzałeczką u góry scieżke do miejsca na twoim dysku gdzie to ma być wrzucone - jesli tego nie zrobisz skopiujesz do katalogu z ws_ftp - a to raczej kiepski pomysł !
- i chyba wszystko - czekasz cierpliwe aż się sciągnie
- przy ładowaniu na serverek oczywiscie zaznaczamy najpierw w lewym okienku plik na naszym lokalnym hdd a nastepnie miejsce na ftp-ie w oknie prawym..

rady:
jeśli się zwieśi - wyłacz ws_ftp (ALT=F4) lub wyłaczając proces ws_ftp
teoretycznie po ponownym właczeniu powinno kontynuować..
jesli sie czesto wiesza (w zaleznosci od połaczenia) sciagaj duże pliki pojedynczo..
- i to chyba powino wystarczyć

pozdrawiam
jacek
Offline
Avatar użytkownika

Sejtan

Major

Major

  • Posty: 676
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:26
  • Lokalizacja: Starogard Gdański

PostPn 21 lut, 2005 19:26

Jacku, miło z Twojej strony, że napisałeś ten poradnik, ale addon-making to nie był za dobry wybór do jego umieszczenia. :]
Offline
Avatar użytkownika

jack_410

Kapral

Kapral

  • Posty: 76
  • Dołączył(a): So 18 gru, 2004 19:41
  • Lokalizacja: Gdynia

PostPn 21 lut, 2005 21:48

Wiesz nie bardzo wiedziłem gdzie go wrzyucić...
Chodzlo mi o to aby mozna go było znalężć dosyć łatwo...

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron