Teraz jest So 27 kwi, 2024 19:57


Mój Album - Ostrzeżenie !

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Ovg

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 379
  • Dołączył(a): Pt 03 lis, 2006 20:14
  • Lokalizacja: z domu

PostN 05 lis, 2006 21:52

Ja dostałem ten obrazek, kilknąłem i... mam wirusa! A wszystko przez to, że włączyło się w Internet Explolerze.
Offline
Avatar użytkownika

Severb

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 385
  • Dołączył(a): N 15 paź, 2006 00:45
  • Lokalizacja: Die Warschau

PostN 05 lis, 2006 21:55

I?
Co nas to obchodzi? Trzeba było uważać na lekcjii "Bezpieczeństwo w Internecie" lub chociaż wejść na Dziecko w Sieci lub Sieciaki, a nie jak to mówił Loony "patrzeć się na tyłki koleżanek".
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Ovg

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 379
  • Dołączył(a): Pt 03 lis, 2006 20:14
  • Lokalizacja: z domu

PostN 05 lis, 2006 21:57

Fajne te strony! Sieciaki rulz!
"Ojej, jakże ja kocham koniczki!"
:kloda:
  ▲
▲ ▲
Offline
Avatar użytkownika

Jerry

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2598
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:28
  • Lokalizacja: 52° 14'N, 20° 56'E

PostN 05 lis, 2006 22:19

Ovg napisał(a):Ja dostałem ten obrazek, kilknąłem i... mam wirusa!


Jak Wy to robicie... :|
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

traffix

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 235
  • Dołączył(a): So 04 mar, 2006 19:39

PostN 05 lis, 2006 22:51

Też czasem się dziwię xD Pełna ochrona w postaci ArcaMicroScanPro i Kiero Firewall + FireFox 2.0 załatwiają sprawę xD
Offline
Avatar użytkownika

sjojok

Major

Major

  • Posty: 676
  • Dołączył(a): Pt 06 sie, 2004 16:16
  • Lokalizacja: Gliwice

PostN 05 lis, 2006 23:15

Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Interceptor

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 41
  • Dołączył(a): Śr 21 cze, 2006 12:05

PostPn 06 lis, 2006 18:58

Polecam przeczytać tego newsa
http://di.com.pl/news/15119,4.html

Jak się ktoś boi wchodzić to skopiuje treść
W sieci Gadu-Gadu krąży wiadomość z odnośnikiem do rzekomych zdjęć z imprezy. Po wejściu na podaną w wiadomości stronę, na komputerze ofiary zostaje zainstalowany złośliwy kod - poinformował nas jeden z czytelników. Zagrożenie dotyczy użytkowników przeglądarki Internet Explorer oraz prawdopodobnie także Firefox.

Kiedy zobaczysz w wysłanej do ciebie poprzez komunikator wiadomości poniższy tekst:

"zdjęcie z imprezy www.yojane.com/img16349.jpg"

radzimy poskromić ciekawość i nie klikać w odnośnik!

W img16349.jpg zawarty jest kod Java Script, który prawdopodobnie nie ma przyjaznego zastosowania dla użytkowników Sieci, prócz jego twórcy oczywiście. Jeden z programów antywirusowych podaje, że jest to Trojan-Downloader.JS.Agent.ab.
Jeśli korzystasz z Internet Explorera z włączoną opcją uruchamiania kontrolek AciveX, podczas wejścia na podaną wyżej stronę wczytany zostanie kod Java Script, który zawiera exploit na tę przeglądarkę. Dla zmylenia, na stronie wyświetlone zostanie zdjęcie z imprezy, pochodzące ze strony clubbing.slask.pl.

Widoczny powyżej zrzut ekranu przedstawia reakcję IE, w której wyłączone jest domyślne uruchamianie skryptów.

W przypadku używania przeglądarki Firefox z podanego wyżej adresu nastąpi przekierowanie na adres www.yojane.com/frx.html (zrzut po prawej). Według doniesień naszego czytelnika znajduje się tam exploit powodujący zamknięcie Firefoksa. Jednak po sprawdzeniu działania tej strony w przeglądarce Firefox 2.0, program nie został zamknięty, a moim oczom ukazało się okienko odtwarzacza plików wideo.
Otwarcie podanego odnośnika w przeglądarce Opera powoduje wyświetlenie wspomnianego wyżej zdjęcia (zrzut z lewej). Wydaje się więc jakby skrypt częściowo zadziałał, jednak program antywirusowy nie wysłał żadnego ostrzeżenia.

Strona www.yojane.com należy do mieszkanki USA, która najprawdopodobniej nie ma nic wspólnego ze zdjęciem z imprezy clubbingowej. Wydaje się więc, że ktoś włamał się na jej serwer i umieścił tam złośliwy kod, który dla zmylenia wyświetla odwiedzającemu wskazane wyżej zdjęcie z imprezy. Przed chwilą wysłałem do właścicielki strony wiadomość o szkodliwej zawartości na jej serwerze, z prośbą o usunięcie szkodliwych plików.

Zachęcamy do zapoznawania się z komentarzami, w których Czytelnicy publikują adresy innych podejrzanych adresów.

Przy okazji radzimy wszystkim internautom bardzo ostrożnie podchodzić do podsyłanych im poprzez komunikatory, czy w wiadomościach e-mail, odnośników. Nawet od znajomych!
Często złośliwe programy podszywają się, w przesyłanych wiadomościach, pod znalezione na komputerach ofiar adresy e-mail, badź też - po zainfekowaniu - rozsyłają "w naszym imieniu" wiadomości ze szkodliwym kodem do wszystkich osób znajdujących się w książce adresowej naszego programu pocztowego lub na liście kontaktów komunikatora.

Dziękujemy adminowi serwisu KotOR2.pl za podesłanie informacji.

Kolejny przykład wiadomości - rosyłanej najprawdopodobniej automatycznie poprzez komunikator zainfekowanego systemu - z adresem, pod którym kryje się trojan (liczby w adresie mogą ulegać zmienie):

"mój album http://album.e-designweb.com/album20523.php"

Dziękukemy SzoPik za przesłanie informacji.
AMD Athlon 64x2 3600+MHz/Galaxy GF7900GS 256mb/ GoodRam 1024mb/ Seagate 160GB
Offline
Avatar użytkownika

Remcio

Major

Major

  • Posty: 500
  • Dołączył(a): N 25 lip, 2004 20:54
  • Lokalizacja: Brwinów

PostPn 06 lis, 2006 19:45

Wirus jak najbardziej atakuje Mozillę w pełnym wydaniu, nie wiem jak z Firefoxem, wolę sam nie sprawdzać. Avast na szczęście radzi z tym sobie bez problemu.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Severb

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 385
  • Dołączył(a): N 15 paź, 2006 00:45
  • Lokalizacja: Die Warschau

PostPn 06 lis, 2006 21:42

Ja mam Operę ^^
Ja mam Ad-Aware i wirusów nie widziałem. Najlepszym sposobem na pozbycie się wira to stary dobry kumpel el formacik.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline

ThrowingMeat

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): Cz 16 lut, 2006 02:52

PostWt 07 lis, 2006 23:43

bo ja wiem... mnie już rok temu próbowali czymś takim, tylko że wtedy firefox mi pisał o syfie który próbował się otworzyć i tyle się stało.

a z tego co słyszałem, to komuś udało się było zainfekować plik graficzny, muszę poszukać o tym informacji
Offline

ThrowingMeat

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): Cz 16 lut, 2006 02:52

PostŚr 08 lis, 2006 00:07

Wzięte z pcworld.pl
---
Historia wirusów w plikach graficznych:
(...)
Piątek, 24.9.2004 r. Coraz większe zagrożenie. W Internecie krąży program do manipulowania plikami JPEG. Za jego pomocą nawet niedoświadczeni mogą wykorzystać lukę w zabezpieczeniach systemu. Wystarczy uruchomić je i podać adres sieciowy, z którego ma być wczytany wirus lub trojan. Program sam dokończy dzieła.
Offline
Avatar użytkownika

Mefiu

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): So 19 lut, 2005 23:28

PostŚr 08 lis, 2006 00:36

Jerry napisał(a):
Mefiu napisał(a):Ja dostalem to www.brico-ok.com/ja_woll.php UWAGA NIE KLIKAC W TO!!!


Kliknąłem, pusta strona wyszła i tyle :]

Nie otwierac pod IE. Mam takie szczescie, ze uzywam fire foxa.
www.armedassault.pl
www.wre.f2z.avx.pl/wre/news.php
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostSo 11 lis, 2006 16:02

www.jettechcorp.com/link17794.jpg <- Kolejny link do kolekcji, nadesłany by Przemo. Oczywiście, o niczym nie wiedział...
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

traffix

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 235
  • Dołączył(a): So 04 mar, 2006 19:39

PostSo 11 lis, 2006 17:01

Dzisiaj rano dostałem kilka linków od koleżanki, 3 linki każdy z wirusem, ona nic o tym nie wiedziała.

Do archiwum:

http://www.districttherapy.com/img12889.jpg
http://www.districttherapy.com/img17524.jpg
http://www.districttherapy.com/img13571.jpg
Offline
Avatar użytkownika

Clon

Major

Major

  • Posty: 734
  • Dołączył(a): Śr 05 kwi, 2006 16:02
  • Lokalizacja: Poznań

PostSo 11 lis, 2006 18:01

Ciekawe, kiedy sobie z tym poradzą... btw, ja jakoś jeszcze żadnego podejrzanego linku nie dostałem...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości