Teraz jest So 27 kwi, 2024 19:15


Mój Album - Ostrzeżenie !

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostSo 11 lis, 2006 19:34

Wniosek? Nikt Cię nie lubi, pewnie spamu też nie dostajesz ;p
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

sjojok

Major

Major

  • Posty: 676
  • Dołączył(a): Pt 06 sie, 2004 16:16
  • Lokalizacja: Gliwice

PostSo 11 lis, 2006 20:24

Od 7 lat mam konto pocztowe w onecie a dopiero od roku zaczeły do mnie przypływać maile ze spamem niestety jest ich coraz więcej i więcej....
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Severb

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 385
  • Dołączył(a): N 15 paź, 2006 00:45
  • Lokalizacja: Die Warschau

PostSo 11 lis, 2006 20:42

Tak jest na Onecie. Na początek otrzymujesz normalne wiadomości od znajomych lub zasrany SPAM reklamowy z Onetu, a później po upływie około roku zaczyna się.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Mitnic

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 226
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 19:29
  • Lokalizacja: urA

PostSo 11 lis, 2006 23:17

Jak podajcie byle gdzie swojego maila to wam nie pomoze nawet konto na home.pl
Obrazek
Athlon 64 3800+ 2460Mhz, 768 DDRAM PC 400, Palit GeForce 6800 GS 450/1000 Mhz, Fujitsu 8GB, Modecom MC 350 PFC
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostŚr 27 gru, 2006 11:34

www.mvroepvsqb.info
www.hsqvyrpzeh.info/uciffi.jpg (występują różne nazwy pliku jpg, ale zawsze z tej samej strony)

dwa gówna rozsyłane przez internet, a konkretniej przez gg. Dostajecie to od osób z listy.
Jedni klikali i nic nie było, innym zapuścił się jakiś wirus...
Czyli generalnie nie klikać ;)
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

Clon

Major

Major

  • Posty: 734
  • Dołączył(a): Śr 05 kwi, 2006 16:02
  • Lokalizacja: Poznań

PostŚr 27 gru, 2006 13:54

Wczoraj w nocy przeczytałem właśnie o tym robalu... a raczej o jego rozkodowanej wersji ;) Na pewnym blogu (niestety nie pamiętam nazwy) koleś przeanalizował linijki kodu tego gówna i (jak dobrze zrozumiałem) robak ten powoduje "jedynie" zablokowanie konta na okres kilku lub kilkunastu godzin... A wszystko dlatego, że wirus ten rozsyła w ekspresowym tempie te linki do znajomych z listy, a Gadu-Padu uznaje to za spam i wbudowany w program filtr anty-spamowy blokuje konto zarażonego użytkownika... Jeszcze przeczytałem co nieco o tych "pustych" stronach... otóż się okazuje, że gdy otworzy się tą feralną stronkę w np. Operze, to pokazuje się jedynie pusta strona i nic się nie dzieje... Ale w IE już jest o wiele gorzej... Wiecie dlaczego tylko w IE to działa? Otóż jak chyba wszyscy wiemy w orginalnym kliencie GG strony przesyłane w wiadomościach są najczęściej otwierane właśnie w IE... A gdy się kliknie w tym kliencie tą feralną stronę... Wtedy można się już tylko modlić, żeby jak najszybciej odblokowali konto :] To tyle wyjaśnienia ;)

¬ródła - Nie pamiętam :P W wikipedii zostało cosik skrobnięte o tym trojanie ;)

EDIT - A jednak znalazłem :) http://pl.wikinews.org/wiki/Gadu-Gadu_rozsyła_spam_linki
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostŚr 27 gru, 2006 13:58

To w końcu robak czy trojan? :P
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

Clon

Major

Major

  • Posty: 734
  • Dołączył(a): Śr 05 kwi, 2006 16:02
  • Lokalizacja: Poznań

PostŚr 27 gru, 2006 14:01

Hmm... mi się wydaje, że trojan :] Jedni mówią, że to robal, a inni że to trojanek :P Instaluje się na pececie jako jakiś tam program (nie pamiętam nazwy) w autostarcie ;)
Poprzednia strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości