Teraz jest So 27 kwi, 2024 12:23


Uzbrojmy własne państwo

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Oscypek

Major

Major

  • Posty: 858
  • Dołączył(a): Pn 01 lis, 2004 12:12
  • Lokalizacja: Maków Podhalański

PostPn 05 lut, 2007 19:47

Grecja: zamierzam wykorzystać 7,5 miliara USD. Zamierzam zakupić 3 C-5 Galaxy, 25 C-130H, 20 myśliwców F-16, 12 myśliwców Saab JAS-39 Gripen oraz 12 UH-60. Powołuję dodatkowych 3200 żołnierzy (nielicząc pilotów, marynarzy, obsługi lotnisk i portów) . W tym celu zakupuję 6,5 tysięcy mundurów (w dwóch kamuflażach, na pustynię i na grzyby :) ). Tworzę w tym celu dodatkowe koszary. Do zestawu dorzucamy 80 Challangerów, 30 M2A3 Bradley. 40 HMMWV, 4 M113 AMEV. Aby było weselej kupuję 20 M82A1 Barrett, 50 M24 SWS, 500 M249 SAW, 3000 M4, 350 M203.

To narazie tyle.
Offline
Avatar użytkownika

traffix

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 235
  • Dołączył(a): So 04 mar, 2006 19:39

PostPn 05 lut, 2007 20:40

Misja moich jednostek się powiodła, niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem. Hałas helikopterów wypłoszył część terrorystów którzy jednak zostali zatrzymani przez resztą oddziałów (wjechali do obozu hehe). Moi żołnierze weszli i oczyścili budynek, jednak jeden z nich został ciężko ranny i przebywa w szpitalu w Soulu, ranny jest też inny żołnierz ale wyjdzie z tego szybko. Opór terrorystów był duży ale ostatecznie wszyscy zostali wyeliminowani.

Póki co nie kupuję więcej śmigłowców, od Korei dostałem kilka milionów $ za co uzbroję więcej jednostek.

Aktualnie moi specjaliści badają sytuację między Omanem a Arabią Saudyjską. Póki co nieciekawie ma się sprawa w Ameryce Południowej, a dokładniej w Argentynie ukrywa się poszukiwany na całym świecie Irański zamachowiec Al Jahn Bohadir, oskarżany o udział w atakach terrorystycznych na terenie USA, ma powiązania z Al Kaidą. Moje jednostki zostały tam wysłane ponieważ siły specjalne Argentyny nie chcą ryzykować i narazić się na ataki.
Offline
Avatar użytkownika

SaS TrooP

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1143
  • Dołączył(a): Wt 06 cze, 2006 17:18
  • Lokalizacja: Wodzisław

PostPn 05 lut, 2007 21:40

Sorry, że się nie wypowiedziałem jeszcze, ale:
1. Przy 40C rozdwaja się wzrok.
2. Nie lubie zaczynać.
3. Dopiero teraz widze, że temat nie jest usunięty :lol:
________________________________________________________________________

Nazwa mojego państwa- Nienazwane państwo.
Rozzmiary- ciut większe, niż Belgia
Planowany stan armii- 17-20 tysięcy żołnierzy bardzo dobrze wyszkolonych (poziom Bundeswehry)
Gotówka- 15 milionów dolarów + 10, które moge zabrać Kasie Chorych (oczywiście Nienazwanej Wersji).

_____________________________________________________________________
Broń krótka- tylko oficerowie, saperzy i snajperzy.
Typ: APS (Rosja), Tokariev (Rosja)
**************
Pistolety maszynowe- obsługiwane przez żołnierze-Którzy-Używają-Mniej-Broni-Ręcznej-Niż-Inni (czołgiści, piloci)
Typ: MP5 KPDW oraz C.G. M45, czyli Swedish K
*****************
Broń szturmowa- wszystkie jednostki walczące w pierwszej linii.
Typ: G36 i jego modyfikacje oraz G3A4.
****************
Strzelby (shotguny)- saperzy
Typ: Franchi SPAS wersja 12.
****************
Karabiny Wyborowe- snajperzy.
Typ: SVD Dragunov i jedna rusztnica przeciwpancerna M82 Barret na dwa oddziały.
******************
Ekwipunek SF:
G36C, MP5A3, MP5sd6, SA80 i jeszcze wszystkie bronie wyżej wymienione.
*****************
Karabiny Maszynowe- Celowniczy Karabinu Maszynowego
Typ: MG3, spadochroniarze HK21.
_____________________________________________________________________

Umudurowanie- nie znam się na tym za bardzo, ale w lecie/jesieni na pewno Flecktarn i jego różne wersje.
______________________________________________________________________
Czołgi itp.

Czołgi:
17 M1A2
36 BMP-1 i BMP-2
4 niemieckie działa przeciwlotnicze (nie pamiętam nazwy)
12 M113

3 F-14 Tomcat
7 F-16 (prawdziwych)
8 MI-24 Hind

50 ciężarówek typu Unimog
64 samochody typu UAZ

Na razie tyle
Offline
Avatar użytkownika

traffix

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 235
  • Dołączył(a): So 04 mar, 2006 19:39

PostPn 05 lut, 2007 21:42

Wszystko już gotowe, już niedługo terrorysta będzie w piachu. Tym razem zadziałamy w ukryciu całkowicie.

No, i z budżetu sporo (20 milionów zielonych) przeznaczyłem na sztuczną wyspę na której osadzę bazy i punkty szkoleniowe. Wystarczy tylko ją przetransportować (kopiec już usypany) co potrwa z tydzień.
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostPn 05 lut, 2007 21:43

A jeśli saperzy będą walczyć w otwartym polu to co, mają ładować saboty do SPASiaków ? Troszkę ciężko będzie z amunicją do tego wszystkiego (7.62x51, 7.62x54, 9x19, 7.62x25, 5.56x45, 9x18 [APS?] 12g...) xP
Offline
Avatar użytkownika

SaS TrooP

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1143
  • Dołączył(a): Wt 06 cze, 2006 17:18
  • Lokalizacja: Wodzisław

PostPn 05 lut, 2007 21:53

ammo ważniejsze niż leki. Pozatym to dwa pytania:
1. jak się nazywa strzelba (benelli i te inne)
2. Jaki kaliber ma G36?

No bo fakt, trzeba by było się pozbyć np. SA80. Jednak weź pod uwagę, że do niektórych broni amunicja jest bardzo tania. Teraz to na szybko pisałem, jutro sie jeszcze zastanowie.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPn 05 lut, 2007 21:59

1) LOL
2) 5.56x45 mm.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostPn 05 lut, 2007 22:05

Ammo wazniejsze niż leki z ty msie moge kłócić.
Ale Dziecko (pono nasi biją w tarabany - wersja hymnu RP pokazana na PO...) standaryzacja byłaby miła - bo TTka ma 7.62x25, a APS bodajże 9x18 - gdzie tu konsekwencja i użyteczność ? SWD ma 7.62x54 a drużyna nie posiada PKM (czyli mniejsza ilośc kalibrów łatwiejsza robota dla kwatermistrzostwa -> mniej roboty i chaosu przy dostarczaniu amunicji etc. ). Strzelby (oprócz m4 Masterkey \m/ ) są raczej bezużyteczne dla regularnego wojska.
A skoro mg3 i hk21e są na 7.62x51 mogłeś zamiast SWD zakupić M21 albo M14DMR + jakiś Leupold na "dekiel" ;) , a także jako broń "przepisową" wprowadzić G3aX (jak norwegia do dzisiaj). Rozpisałem sie o pierdoły...


Narazie wycofuje sie z opisywaniu rozwoju, bo takiego nie ma :D (czyt. mała ilość zielonych)
Offline
Avatar użytkownika

SaS TrooP

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1143
  • Dołączył(a): Wt 06 cze, 2006 17:18
  • Lokalizacja: Wodzisław

PostPn 05 lut, 2007 22:07

Jak sie jutro mój stan poprawi, to napisze więcej. Kocham HK, ale przerażą mnie wersja, że AK i jego modyfi są jednak lepsze. Dlatego go nie wymieniłem. :beksa:
Offline

Danickas

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): Pt 08 lip, 2005 18:28
  • Lokalizacja: Lubuskie

PostWt 06 lut, 2007 15:31

Przenaczam 20% pkb Księstwa Sealandii na zakup ak-74 i amunicji do niego (wreszcie mój kraj będzie mógł się bronić przed brytolami ^^) a tu troche o moim państwie http://pl.wikipedia.org/wiki/Sealandia#Gospodarka
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostWt 06 lut, 2007 18:16

Taa...Sealandia ma całe 300 obywatelów... i 550 m² do tego ma strażników uzbrojonych w strzelby....i Ak74 w "kraju" obok Wielkiej Brytanii ? Bezsens ja kcały ten temat :o
Offline
Avatar użytkownika

james_gastovski

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 318
  • Dołączył(a): N 02 kwi, 2006 14:56

PostWt 06 lut, 2007 18:32

Biorę 200 wojowników z dzidą, 150 miotaczy kokosów i atakuję sąsiednią wyspę (Tokelau) po uprzednim zbombardowaniu jej przez 2 eskadry papug bombowców. Po zabiciu wodza i zgwałceniu jego córek (a może było odwrotnie, kto tam wie tych moich dzikich wojów?) reszta mieszkańców poddaje się, reszta armii nowo podbitej wyspy w ilości 250 wojowników przechodzi do mojego wojska. Tak więc, po uwzględnieniu zabitych podczas ataku moja armia liczy teraz łącznie 1127 żołnierzy (nie wiem czy można ich tak nazwać). Aha, Tokelau należy do Nowej Zelandii, grozi ona więc atakiem na moje państwo.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagi fhtagn.
Offline
Avatar użytkownika

SaS TrooP

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1143
  • Dołączył(a): Wt 06 cze, 2006 17:18
  • Lokalizacja: Wodzisław

PostWt 06 lut, 2007 21:06

Dokonuje wielkiej modyfikacji. Pogodziłem ze sobą kalibry, i oto co powstało:

_______________________________________________________________________
Pistolety zmienione na: Glock 17 i TT33

Strzelby: Saiga 7.62

Karabiny szturmowe: G3A4, M4A1 oraz G36

Pistolety maszynowe: zmienione na MP5 Navy i Calico M-960

Karabiny wsparcia: MG3 oraz PKM

Karabiny wyborowe: SWD Dragunov
_______________________________________________________________________
Więc mamy kalibry:
1. 5,56 (M4A1 i G36)
2. 9mm (MP5, Calico oraz Glock 17)
3. 7.62 (Sajga, G3A4, MG3, TT33, SWD, PKM)

Pojazdy bez zmian.

Zredukowałem sprawę, więc powinno być dużo taniej

Rozpoczynają moi naukowcy pracę nad karabin a la Made In China, bo ma być badziewny, żeby komuś opchnąć hłe hłe hłe




UWAGA! UWAGA!
Zdradzam położenie swojego państwa! Jest ono na obszarach Macedonii oraz lekko na Bułgaii, Grecji i Albanii.
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostŚr 07 lut, 2007 00:23

Karabiny szturmowe: G3A4, M4A1 oraz G36

Pistolety maszynowe: zmienione na MP5 Navy i Calico M-960

Karabiny wsparcia: MG3 oraz PKM

Karabiny wyborowe: SWD Dragunov

Ale do tego trzeba ogromnego zaplecza logistycznego, części zamiennych itp.
Czemu nie możesz używać uniwersalnej broni która po modyfikacjach będzie zarówno dobrą bronia w każdej z wymienionych typów. Albo chociaz od jednego producenta (czy nawet kraju), a nie jeden karabin z USA, drugi z Niemiec, a trzeci z Rosji.
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

SaS TrooP

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1143
  • Dołączył(a): Wt 06 cze, 2006 17:18
  • Lokalizacja: Wodzisław

PostŚr 07 lut, 2007 12:52

1. Zostało mi jeszcze stosunkowo dużo pieniędzy.
2. Mam zamiar w najbliższym czasie co nieco zarobić.
3. H&K są stosunkowo drogie. Kupno wszystkiego jednego producenta H&K , przy tej ilośći dobrych pojazdów jest za drogą inwestycją.
4. Nie trawie AK. PK i SWD tak, ale nie obłoże swojej armii ciężkim drewnianym (lub plastikowym) gównem. To głupie zboczenie, ale z niego nie zejde.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości

cron