Teraz jest So 27 kwi, 2024 14:43


Uzbrojmy własne państwo

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostŚr 07 lut, 2007 19:02

ciężkim drewnianym (lub plastikowym) gównem

Durnyś. H&K zaniechało drewna od czasu G3a3 (ew hk33 ale żadko :P ). Teraz maja same plastiki. Rodzina AR-15 też ma tworzywa. G36 jest cały z tworzyw. Wyjdź stąd bo sie tylko błaźnisz.
Offline
Avatar użytkownika

Remcio

Major

Major

  • Posty: 500
  • Dołączył(a): N 25 lip, 2004 20:54
  • Lokalizacja: Brwinów

PostŚr 07 lut, 2007 20:16

Hmm... Chciałbym tylko zauważyć, że on mówił o AK, PK i SWD "Ciężkie, drewniane lub plastikowe gówno"...
Obrazek
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostŚr 07 lut, 2007 21:30

ale nie obłoże swojej armii ciężkim drewnianym

Chciałbym zauważyć że ^ nie mówi tylko o AK, PKM i SWD. Dlaczego ? Trochę dedukcji - skoro nie chcę obkładać armii drewnianym i plastikownym "gównem" to nie tylko ma to AK PKM i SWD ale też i zachodnie konstrukcje co jest totalnie bez sensu...
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostŚr 07 lut, 2007 22:17

Zamawiam dla moich jednostek specjalnych 20 karabinów wyborowych Cheyenne Tactical M-200 wraz z amunicją .408, komputerami balistycznymi, zestawami meteorologicznymi i tłumikami dźwięku OPS-Inc.
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

SaS TrooP

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1143
  • Dołączył(a): Wt 06 cze, 2006 17:18
  • Lokalizacja: Wodzisław

PostŚr 07 lut, 2007 23:27

Goose napisał(a):
ale nie obłoże swojej armii ciężkim drewnianym

Chciałbym zauważyć że ^ nie mówi tylko o AK, PKM i SWD. Dlaczego ? Trochę dedukcji - skoro nie chcę obkładać armii drewnianym i plastikownym "gównem" to nie tylko ma to AK PKM i SWD ale też i zachodnie konstrukcje co jest totalnie bez sensu...


Zamilcz prosze. Mówiłem o AK. W SWD i PK da się wagę wybaczyć, ale nie w AK. Sprzęt Kałasznikowa jest ogólnie ciężki, bo rozjanie nie patrzą na wygody swoich ludzi, tylko na ty, żeby dobrze walczyli i mieli czym. A ja nie chce takiego efektu. PAtrzecie na te fajne bajery do np. M4 Carbine. Reflex, Aimpoint, Eotech, 3000 tłumików i inne cuda. Do AK cos tam jest, ale w życiu nie tyle (w zasadzie to ja znam tylko PBS i celownik optczny, którego nazwy zapomniałem).


________________________________________________________________
Moi naukowcy opracowali nowy pistolet maszynowy- LBM (Light Battle Malaxer).

Bardzo tania konstrukcja. Kaliber 8.9 mm (nowy, żeby kupowali kule tylko ode mnie :]). 29 nabojowy magazynek (miało być 30, ale wytopili o 7 mm za krótkie). Całość z plastiku. Najgorszy model wytrzymał 18 strzałow, najlepszy 64. Zrobiliśmy także 100 sztuk na serio, które damy na wierzch, żeby obejrzeli kupujący te najlepsze. Cena wytworu 35$. Zamierzamy go sprzdawać za 95$, albo jak sie jacyś jelenie znajdą, to nawet za 175$. Na dowód profesjonalnie wykonne zdjęcie z tajnych labolatoriów:

Obrazek

Postaram się to opchnąć Kambodży. Skoro używają hełmów niemieckich z WWII to kupią i to...
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostŚr 07 lut, 2007 23:40

Zamilcz prosze. Mówiłem o AK. W SWD i PK da się wagę wybaczyć, ale nie w AK. Sprzęt Kałasznikowa jest ogólnie ciężki, bo rozjanie nie patrzą na wygody swoich ludzi, tylko na ty, żeby dobrze walczyli i mieli czym. A ja nie chce takiego efektu. PAtrzecie na te fajne bajery do np. M4 Carbine. Reflex, Aimpoint, Eotech, 3000 tłumików i inne cuda. Do AK cos tam jest, ale w życiu nie tyle (w zasadzie to ja znam tylko PBS i celownik optczny, którego nazwy zapomniałem).


PAtrzecie na te fajne bajery do np. M4 Carbine. Reflex, Aimpoint, Eotech, 3000 tłumików i inne cuda.

AK należy chyba porównać z M16A2/A3. I tu już nie jest tak słodko jak piszesz.
Pozatym do AK też są łoża z szynami i też możesz montować tone tłumików, laterek, laserów, gripów i celowników...

to ty lepiej zamilcz...
pozatym słyszałeś o AK74?
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

SaS TrooP

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1143
  • Dołączył(a): Wt 06 cze, 2006 17:18
  • Lokalizacja: Wodzisław

PostŚr 07 lut, 2007 23:52

O ile się nie myle, to on właśnie jest z plastiku? No chyba, że się myle.
Pozatym musisz przyznać, że Rosjanie nie stawiają na perfekcyjnie uzbrojonego żołnierza, ale takiego, jakiego napisałem wyżej.
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostCz 08 lut, 2007 00:00

Bo żołnierz nie ma sobie robić dobrze karabinem tylko celnie strzelać i nie dać się ustrzelić. Broń ma być wytrzymała, pancerna zeby wytrzymały wszelkie trudy walki. Czy błoto woda czy śnieg ma być zawsze gotowa do strzału. A z tego co wiem M4 sa bardzo wrazliwe na brud ;]
Pozatym jaka armia używa M4 jako broni podstawowej?
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 08 lut, 2007 00:07

United Spades Of Hamerica?
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostCz 08 lut, 2007 00:13

Jako podstawowej? A nie przypadkiem M16A3/A4? Z tego co mi wiadomo M4 używają szerokiej maści jednostki specjalne...
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

SaS TrooP

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1143
  • Dołączył(a): Wt 06 cze, 2006 17:18
  • Lokalizacja: Wodzisław

PostCz 08 lut, 2007 13:26

O ile sie nie myle, to Włosi, ale nioe jestem pewien.

By the way, moi kupcy opchnęli mój złom kambodży. Kupili 28 TYSIĂŠCY egzemplaży 125$ ZA SZTUKĂŠ, co daje miłą sumkę 3 i pół miliona dolarów. Mam zamiar się wyposażyć w 3 Leclercki, a resztą kasy jeszcze nie wiem co zeobie.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 08 lut, 2007 13:28

Marker, afair m16a4 używa USMC i bodajże piechota zmotoryzowana, regularni zaś biegają z m4.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

SaS TrooP

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1143
  • Dołączył(a): Wt 06 cze, 2006 17:18
  • Lokalizacja: Wodzisław

PostCz 08 lut, 2007 13:31

Jonez napisał(a):Marker, afair m16a4 używa USMC i bodajże piechota zmotoryzowana, regularni zaś biegają z m4.


No nie, osobiście uważam, że USA ładuje z M16A2. Marker ma racje, M4 używają głównie SF.
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostCz 08 lut, 2007 13:55

no racja, mój błąd...

Martinku

Zbudowana została z powodu zapotrzebowania armii USA na broń o mniejszych wymiarach przeznaczoną dla oddziałów specjalnych i jako broń do samoobrony.

Zasadnicze zmiany w stosunku do poprzednich wersji to skrócenie lufy, zastąpienie kolby stałej kolbą składaną. Produkowany jest w kilku wersjach różniących się rodzajem mechanizmu spustowego, rodzajem łoża i komory zamkowej. Skrócenie lufy zmniejszyło zasięg skuteczny. Dodano szynę na górnej części broni dzięki czemu można zdejmować rękojeść do przenoszenia broni i montować w jej miejscu różnego rodzaju celowniki optyczne lub kolimatorowe.

Początkowo M4 był używany przez żołnierzy jednostek specjalnych, a czasem stał się popularną bronią także w jednostkach zwykłej piechoty, zwłaszcza jako uzbrojenie młodszych oficerów i obsług broni ciężkiej. M4 stał się także następcą pistoletów maszynowych M3 używanych przez załogi czołgów M1 Abrams.


Jon ma racje ;)

By the way, moi kupcy opchnęli mój złom kambodży. Kupili 28 TYSIĂŠCY egzemplaży 125$ ZA SZTUKĂŠ, co daje miłą sumkę 3 i pół miliona dolarów. Mam zamiar się wyposażyć w 3 Leclercki, a resztą kasy jeszcze nie wiem co zeobie.


Czegoś takiego nawet w grze byś nie zrobił...
3 Leclercki? żal.. i co? postawisz sobie przed domem? :lol:
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

SaS TrooP

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1143
  • Dołączył(a): Wt 06 cze, 2006 17:18
  • Lokalizacja: Wodzisław

PostCz 08 lut, 2007 13:58

To są cholernie dobre czołgi. Czas się na Albanie gotować.

PS: Nigdy nie handlowałem bronią, wiec nie jestem w tym specem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości

cron