Teraz jest So 27 kwi, 2024 21:48


Uzbrojmy własne państwo

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

SaS TrooP

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1143
  • Dołączył(a): Wt 06 cze, 2006 17:18
  • Lokalizacja: Wodzisław

Uzbrojmy własne państwo

PostN 04 lut, 2007 14:41

Proponuję taką zabawę (to chyba tu, a nie do offtopu):
Niech sobie każdy wybierze własne państwo lub jedno z już istniejących, zaznaczy jakiś budżet, i trzymając się go niech wyposaży armię o dannej liczebnośći w takie bronie jak strzelby, karabiny i oczywiście czołgi, samoloty, helikoptery itd.

żeby nie trzeba było potem w necie szukać poł dnia cen broni, można sobie jakąś cenę obrać. Potem można jeszcze dodać/wymyślić swoje własne siły specjalne lub nietypowy rodzaj żołnierza (ale realistyczny, czyli nie jakiś lasernik, tylko np. ciężko uzbrojony medyk). Co o tym myślicie?

A ja proponuję byś zaczął myśleć i zakładał tematy w odpowiednich działach - Yac
Offline
Avatar użytkownika

james_gastovski

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 318
  • Dołączył(a): N 02 kwi, 2006 14:56

PostN 04 lut, 2007 15:12

Ja myślę, że zaraz moderacja to zamknie.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagi fhtagn.
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostN 04 lut, 2007 15:38

Simon mówi - wróć do szkoły cholera.
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

Re: Uzbrojmy własne państwo

PostN 04 lut, 2007 15:46

Martin napisał(a):Proponuję taką zabawę (to chyba tu, a nie do offtopu):
Niech sobie każdy wybierze własne państwo lub jedno z już istniejących, zaznaczy jakiś budżet, i trzymając się go niech wyposaży armię o dannej liczebnośći w takie bronie jak strzelby, karabiny i oczywiście czołgi, samoloty, helikoptery itd.

żeby nie trzeba było potem w necie szukać poł dnia cen broni, można sobie jakąś cenę obrać. Potem można jeszcze dodać/wymyślić swoje własne siły specjalne lub nietypowy rodzaj żołnierza (ale realistyczny, czyli nie jakiś lasernik, tylko np. ciężko uzbrojony medyk). Co o tym myślicie?


SUPER POMYSł!
zaczynaj
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostN 04 lut, 2007 16:29

strzelby

Wiesz, chyba nie mamy zakladac milicji obywatelskiej z wojny siedmioletniej czy wojny o niepodległość USA, ale nowoczesną armie :P

Nim moderacja zmknie temat zaczne zabawe :P
Przeznaczam 10-12% pkb Etiopi na zakup 8 Mig21 (i kilka bomb i rakiet niekierowanych do ww.); 24 czolgow T55A (z zapasem amunicji i paliwa); 3 wyzutnie Grad (z zapasem rakiet); 50 granatników p.panc rpg7 (i 150 głowic bojowych do ww.); 700 Ak47 (i jakieś 21000 naboi do nich- oczywiście Chińskich, bo jak żeby inaczej); do tego 200 granatów F1...
Wszystko na najbliższą ofensywe (wreszcie odbije od Erytreji ten skrawek pustyni!)...
Acha, wszystko oczywiście z przemytu (niech żyje nielegalny handel bronią- jedyny jego mankament polega na tym że broń w wiekszości już używana) :]
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostN 04 lut, 2007 16:51

a co z umundurowaniem? wyposażeniem? Mają latać w trampkach i jeansach? :>
A za te wszyskie heretyczne "Mig21", "T55A", "rpg7" i "Ak47" to kiedyś po łapach dostaniesz ;)
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostN 04 lut, 2007 16:59

a co z umundurowaniem? wyposażeniem? Mają latać w trampkach i jeansach?

Większość tak właśnie lata :P Umundurowanie we własnym zkresie (co kto ściagnie z trupów) :P
Ale, dobra... Etiopia to państwo spore, dlatego zakupie jakieś 3tyś mundurów w camo leopadrd (czy jak to inaczej zwa- deszczyk).
I dla każdego żołnierza nowe trampaki (może dostane w promocji z amunicją :P ).
Do tego najme jakiś 20 najemników jako instruktorów... I jakoś budżet się zamknie (zbaczy się ja pójdzie kolejna ofensywa :P ).

A za te wszyskie heretyczne "Mig21", "T55A", "rpg7" i "Ak47" to kiedyś po łapach dostaniesz

Ja jestem dyktatrem (wataszka), moge słać i ogołniki (zarowno doradcy i handlarze wiedza co robić :P ).

własciwie za pozostałe 2% pkb (z tych 12%) mogę jeszcze kupić doadtkowo 1000 granatów F1, ale chce miec troche kasy pod podzuszka na wszelki wypadek :P
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostN 04 lut, 2007 18:26

Przeznaczam 10% PKB Kazachstanu na zakup 5 tyś. kbk AEK-971 + licencja (w tym przestawienie produkcji 3 fabryk ^^) i na produkcję zmodyfikowanych Desert 3c . Do tego dokładam troche zielonych do prac badawczych w celu rozwoju swojej własnej zaawansowanej wersji T-72. :D. Dodatkowe 5% dokładam na przezbrojenie swoich skromnych sił specjalnych w "broń zachodnią" [czyt. 5.56x45] w celu "łatwiejszej współpracy z zachodnimi narodami podczas misji pokojowych" ( w tym celu zostają zakupione kbk AK-102 ).




(idiotyczne to mimo wszystko jak widzicie xd)
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostN 04 lut, 2007 18:42

Goose widzie że Kazachstan postanowił zwinąć spora część służby zdrowia lub administrzacji... 15% pkb :] ładnie :P
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostN 04 lut, 2007 18:45

Urzędnicy = korupcja
A u nas praktycznie służba zdrowia leży i kwiczy....i ludzie jeszcze żyją :D.
Offline
Avatar użytkownika

Clon

Major

Major

  • Posty: 734
  • Dołączył(a): Śr 05 kwi, 2006 16:02
  • Lokalizacja: Poznań

PostN 04 lut, 2007 18:47

i ludzie jeszcze żyją


To z czasem też minie ]8D
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostN 04 lut, 2007 18:54

Who cares ? Inwazję mam przygotowaną na Uzbekistan , Turkmenistan, Kirgistan i Tadżykistan. Mej potędze te maleńkie kraje się nie oprą. Pewien % z "udziałów" będzie miała Federacja rosyjska....a raczej jego "ciemna strona" bo bedzie spory przemyt z Afganistanu...a nóż widelec sobie odbije xP.
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostN 04 lut, 2007 19:14

To ja wam wyskocze z Arabią Saudyjską :P

Planowane zakupy:

300 KTO Pars
10.000 kbk rodziny HK416/417 wraz z amunicją.
Modernizajcja czołgów M60A3 oraz transporterów M113
Dalsze zakupy czołgów M1A2
40 śmigłowców transportu taktycznego NH-90

50 dalszych F-15
20 samolotów transportu taktycznego C-130J
Modernizacja 40% F-5
Modernizacja AWASC
100 systemów artyleryjskich MLRS
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostN 04 lut, 2007 19:53

50 dalszych F-15

:grin: Jak się śpi na ropie to tak można...
Najnowsze informacje z frontu sa bardzo pomyślne (odbiłem ta pustynie i troche Erytrei). Udało się zdobyć 1 T34/85; 400kb AKM (wraz z 500 jeńcami- wcieli ich się do mojej armii :P );
Straciłem 6 czołgow i 300 ludzi... Erytrea chce pertraktacji pokojowych, będe się musiał zgodzić (nie ciekawie się robi w Somali)
Troche się ONZ zdenerwował i grozi sankcjami... Ale tego się nie boje.. Zaraz Gedolf zrobi kolejne koncerty i troche kasy skapnie (no niby w formie pomocy, ale to będe mógł przehandlować u sąsiadów lub moich nowych pryjaciół :] ).
Talibany w Somalii (a raczej ich pasmo sukcesów) sprawiły że kręci się sporo amerykańskich lekarzy, biznesmenów itp.
Ostatnio bardzo nalegają na spotkanie (czyli moge liczyć na cichą pomoc od- nie ma zgrozenia że będzie powtórka z contras, więc wszystko fajnie wyglada :P ).
We wtorek spotykam się z klanami przeciwnymi lidzie północnej (doradcy ze stanów- ci lekarze itp.- nalegaja aby stworzyć lige południowa, ze mną na czele).
Obiecują mi pomoc w...
Więc sprawy ida w dobrym kierunku :P

Ostatnio nawet zastanawiam sie nad tym aby kandydowac na prezydenta (i tak nie zgłosi się zaden kontrkandydat) :] :P
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostN 04 lut, 2007 20:32

Podbiłem Tadżykistan i Kirgistamn tracąc 10 T-72 AGM (ach te RPG-22 ;) ) i 50 BWP-2 i 2 plutony piechoty....opór był nie wielki, nie spodziewali sie natarcia . Zdobyłem całą stertę T-62(dziwne...noszą jeszcze nie zatarte do końca Afgańskie oznaczenia) i T-55 a także BWP-1 . Przeznacze je do szkolenia załóg/tarcze na poligonie.
Dla uzupełnienia strat kupiłem od Federacji Rosyjskiej partię(20 sztuk) T-80UE. Mongolii wcisnąłem 70% zdobytych T-62. Zakupiłem licencje na optykę PSOP do AEK-971 w tym samym celu dla którego WB ma SUSATy ;) . Kirgistan pracował nad ulepszeniem Starlight-a z montarzem na kbw SWD. Zfinansowałem garstką oszczędności te badania zatrudniając przy okazji więcej osób poprawiając nastroje społeczne i równocześnie przymilając sie ludowi . Zaproponowałem NATO możliwość stacjonowania na moich nowych terenach przy granicy z Afganistanem dla przyszłych wypadów (w których moge pomóc...wkoncu zdobyłem "bojowe doświadczenie") i pozwoliłem również na budowę/wykorzystanie szpitalów dla rannych Afgańczyków lub swoich wojsk. ONZ sie odczepiło widząc że robię wszystko "żeby było lepiej" :).

*zaciągnąłem mały kredycik u Rosjan i zacząłem również produkować amunicję i częsci zapasowe do w/w uzbrojenia :)
Ostatnio edytowano N 04 lut, 2007 21:31 przez Goose, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości