Teraz jest So 27 kwi, 2024 09:31


Resetujący się monitor i komputer.

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Severb

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 385
  • Dołączył(a): N 15 paź, 2006 00:45
  • Lokalizacja: Die Warschau

Resetujący się monitor i komputer.

PostN 11 lut, 2007 12:23

Nowy komputer mam od grudnia. Przez końcówkę grudnia i styczeń działał dobrze. Teraz jest tak, że kiedy włączam komputer to podczas ładowania Windowsa monitor mi się wyłącza, a po chwili resetuje komputer. Czasami jest tak, że może tak zrobić z 45 razy. Co mam zrobi? Monitor wyłącza się tak, że nie da się go z powrotem włączyć . Jest tak jakby był wyłączony komputer. Co mam robić ?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Severb

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 385
  • Dołączył(a): N 15 paź, 2006 00:45
  • Lokalizacja: Die Warschau

PostN 11 lut, 2007 13:07

1. Mam.
2. Mam.
3. Mam.
4. O co ci chodzi?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Mitnic

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 226
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 19:29
  • Lokalizacja: urA

PostN 11 lut, 2007 13:17

Panie developer przestan pieprzyc glupoty. Od zasilacza monitor wygasa ? Kiepski z Ciebie inteligent ...

Ja bym raczej postawił na spadki napiecia. Zainwestuj w UPS'a
Obrazek
Athlon 64 3800+ 2460Mhz, 768 DDRAM PC 400, Palit GeForce 6800 GS 450/1000 Mhz, Fujitsu 8GB, Modecom MC 350 PFC
Offline
Avatar użytkownika

Radeon

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1442
  • Dołączył(a): N 01 sie, 2004 14:10
  • Lokalizacja: Starogard Gdański

PostN 11 lut, 2007 14:46

Yaciek, ale gasnący monitor to nie wina zasiłki. Jeżeli już to natychmiastowy reset podczas ładowania systemu albo podczas pracy.
Gasnący monitor i po chwili reset kompa może też oznaczać, że coś z kartą graficzną jest nie tak.
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait.
Offline
Avatar użytkownika

kondor

Major

Major

  • Posty: 880
  • Dołączył(a): Pt 11 lut, 2005 04:00
  • Lokalizacja: Berlin (wschodni)

PostN 11 lut, 2007 15:18

monitor pewnie gasnie, bo przestaje dostawac sygnal z karty graficznej (jakakolwiek jest tego pierwsza przyczyna)
podejrzane najbardziej są: przegrzewajaca sie karta graf./ procek oraz zasilacz.
dlatego NATYCHMIAST przerwij wlaczanie takiego kompa, bo jesli to zasilacz, to moze Ci spalic troche jeszcze dobrych rzeczy.
droga eliminacji: Najpierw podlacz DOBRY zasilacz, pozniej karte/proc (oczywiscie wymiana karty jest latwiejsza)
Jesli masz win xp sp2, to po zmianie karty g./procka moze Ci sie nie wlaczyc z powodow wymyslonych w Redmont w Microsft

btw: z doswiadczenia raczej odrzucam zasilacz, bo jego wadę widać od samego właczenia kompa lub po duzym wysilku (np wymagająca graficznie gra). Tu, zdaje sie karta graficzna sie powoli nagrzewa, przegrzewa i reset i musisz pozniej troche poczekac az sie schlodzi.
Sprawdz w BIOSie, czy mozesz wlaczyc alarm na wysoka temperature procka. Masz raczej na pewno wylaczenie kompa po przekroczeniu przez procek granicznej temperatury. Wiec jesli to mozliwe (jesli masz taka opcje), ustaw sobie alarm na np 5 stopni mniej. Wtedy bedziesz wiedzial czy to procek
Ostatnio edytowano N 11 lut, 2007 15:23 przez kondor, łącznie edytowano 1 raz
Offline
Avatar użytkownika

Mitnic

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 226
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 19:29
  • Lokalizacja: urA

PostN 11 lut, 2007 15:18

@Yaciek

Tak samo ty nie masz pojecia o inteligencji Severb'a (osoby ktora jak by nie patrzec przyszla tutaj po pomoc ). Jezeli to forum jest tylko dla osob inteligentych to zrob jakas zmianke w regulaminie, a nie obrazaj na starcie :)

Skoro powiedział ze ma porządny zasilacz to drazyc to dalej ? Ja bym rozwiazal to tak: wez kompa do kolegi (najlepiej do innego budynku) i sprawdz jak tam chodzi.

Wlasnie, a w ogole monitor sie wylacza czy traci sygnal ?
Obrazek
Athlon 64 3800+ 2460Mhz, 768 DDRAM PC 400, Palit GeForce 6800 GS 450/1000 Mhz, Fujitsu 8GB, Modecom MC 350 PFC
Offline
Avatar użytkownika

101st Paratroop

Major

Major

  • Posty: 691
  • Dołączył(a): Cz 11 sie, 2005 12:51

PostN 11 lut, 2007 16:15

Już to zostało powiedziane, ale też wdaje mi się, że może to być wina karty graficznej. Miałem identyczny problem: Co włączałem komputer, zaraz wszystko gasło łącznie z monitorem, a komputer uruchamiał się ponownie, jak po resecie. Gdy oddałem sprzęt do serwisu, okazało się, że była to wina właśnie karty graficznej. Niestety, nie powiedzieli mi co dokładnie się z nią stało. Jako że komputer był na gwarancji, wymienili mi na sprawną.

Berna

PostN 11 lut, 2007 16:17

Ale macie problem. Kupiłes komputer 2 miechy temu, wiec naginaj z gwarancją do serwisu! Albo niech oni przyjda do Ciebie usunąc usterke. Sprzedali trefny towar niech sie teraz pocą. Znajac życie zaczniesz sam coś robić to jeszcze cos spieprzysz i powiedza Ci że to Twoja wina.
Tyle w tym temacie.
Offline
Avatar użytkownika

Severb

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 385
  • Dołączył(a): N 15 paź, 2006 00:45
  • Lokalizacja: Die Warschau

PostN 11 lut, 2007 18:00

Oki. Będę ich męczył z gwarancją. Po prostu chodzi o to, że kiedy uruchamiam go po wyłączeniu awaryjnym to wszystko dobrze chodzi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości

cron