Teraz jest Pt 29 mar, 2024 09:25


Nowy "Play"

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

smola93

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): Pt 06 sty, 2006 22:28
  • Lokalizacja: ZE WSI :-)

Nowy "Play"

PostSo 23 cze, 2007 14:41

Cześć,
Dziś chciałbym się z wami podzielić informacją, o nowej formie playa tu możecie zobaczyć o co chodzi dokładnie :)

Teraz przejdę do rzeczy. Nowy play całkiem mnie zaskoczył. Niska cena, świetne pełniaki, Nowy layout. Dziś napewno kupie czasopismo, więc podzielę się z wami wrażeniami. Ale do tego czasu zadam wam pytanie - Czy ta nowa forma playa może w przyszłości wyprzeć Cd - Action z miejsca nr. 1?? Ja śmiem wątpić, że nowa forma czasopisma ma takie szanse. Po pierwsze - Takich pełniaków jak w tym numerze playa w CDA nie ma zbyt często (choć wiadomo - ostatnio morrowind zaskoczył chyba wszystkich) W cda pojawiają sie wybitne tytuły, ale raz na kilka miesięcy i to najczęściej na coverku znajduje się jeden takowy. tu (IMO) mam aż 3 grywalne tytuły, w które można sobie pykać przez długi czas. W tej kwestii nie można jeszcze w pełni rozpocząć dyskusji, bo to dopiero pierwszy numer "zmienionego" playa więc czas pokaże. Pozostaje sprawa najważniejsza, czyli teksty. O tym napisze dziś, gdy będę miał numer w łapkach. To samo tyczy się layoutu. Jak narazie, zapraszam do dyskusji :)

Editł Yac, błędy poprawione ;)
Ostatnio edytowano So 23 cze, 2007 16:48 przez smola93, łącznie edytowano 1 raz
Offline
Avatar użytkownika

Godzil

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 281
  • Dołączył(a): Wt 27 gru, 2005 15:26
  • Lokalizacja: Wołomin

PostSo 23 cze, 2007 16:54

Moim zdaniem Play niema szans prześćgnąć Cd-Actiona bo Cd jest owiele grubszy,z lepszego papieru,ma dłusze recenzje,a niektóre tematy numeru jak np: Call of Duty 4 jest na pięć stronic ! no i CD ma swoich czytelników w całym kraju.A Play jest dobrym pismem ale ma słaby papier fakt gry ma na dobrym poziomie ale niedorówna CD bo CD ma swoją tradycję.A ja i tak kupuje obydwa pisma ale wygrywa CD.
Offline
Avatar użytkownika

smola93

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): Pt 06 sty, 2006 22:28
  • Lokalizacja: ZE WSI :-)

PostSo 23 cze, 2007 17:39

taaa, ja też jestem zagożałym fanem CDA ale play w połączeniu z takimi pełniakami, i niską ceną może być już poważniejszą konkurencją...
Offline
Avatar użytkownika

Volt

Major

Major

  • Posty: 905
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 09:50
  • Lokalizacja: Wrocław

PostSo 23 cze, 2007 17:53

Czy ty kupujesz czasopisma dla pełniaków czy dla pisma?
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostSo 23 cze, 2007 18:22

1. "Porządne" pełniaki to pojęcie bardzo względne. Dla mnie na przykład żadna z owych gier hitem nie jest. Arcadowa ścigałka, strzelanka, która jest od dawna w taniej serii (czyt. kto ją lubi, już ją ma), żaba na motocyklu, no może Comanche 4, choć wiekowy jest dość atrakcyjny i to tylko dlatego, że zgubiłem płytkę (też była w taniej serii). Poza tym porównać ten numer Playa należałoby raczej z jakimś "specjalnym" CDA, bo wiadomo, że Play na "nowy początek" dał najlepsze co mógł.
2. Pismo kupuję dla pisma, jeśli chcę nową grę, idę do empiku. Fandom CDA stworzyły nie pełniaki, ale styl całego pisma, AR (kiedyś dział listów, teraz swoisty Hyde Park), i indywidualny autorów poszczególnych artykułów (drugiego EGM w skali kraju raczej nie znajdziesz :D)
3. CDA ma ugruntowaną pozycję nie tylko w kraju, z pożytkiem dla gracza/czytelnika. Ile pism jest w stanie zdobyć pełniak na covera, jeszcze przed premierą?.
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline
Avatar użytkownika

smola93

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): Pt 06 sty, 2006 22:28
  • Lokalizacja: ZE WSI :-)

PostSo 23 cze, 2007 18:44

Ozywiście że pismo kupuję również dla pisma, ale akurat dla mnie pełne wersje w nim zawarte są też bardzo ważne :) Narazie moją wypowiedź argumentowałem, głównie pełnymi wersjami, bo o nich narazie wiem najwięcej. I raczej do poniadziałku to sie nie zmieni, bo oblazłem dziś całe osiedle, a playa nie ma :) Anyway, jak już wcześniej pisałem sam jestem fanem CDA, zastanawiam sie tylko, czy gdyby play stworzył własny, ciekawy i oryginalny styl, CDA mogło by mieć wreszcie jakąś powarzniejszą konkurencję, bo to nam (graczom) wyszło by tylko na dobre :)
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostSo 23 cze, 2007 19:50

Play już ma [lub miał - kiedy ostatni raz go czytałem, a było to dawno temu] swój własny styl - i dobre teksty, jeśli chwilami nie lepsze nawet niż CDA w niedawnym okresie przekwitu. [moim zdaniem oczywiście - dopiero niedawno znów kupiłem CDA]

A ja tęsknię za Resetem. To pismo miało swój klimacik :D
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostSo 23 cze, 2007 20:53

a ja kupuje pisma dla pełniaków... a co! Recki mam w necie, bardzo duży wybór... Czasem można kupić CDA jako tako dla pisma, ale tez musi być coś ciekawego na coverze... Pozatym kupuje też pisma tuningowe i muzyczne więc no niestety nie stać mnie na wydawanie tony kasy co miesiąc na gazety... Kiedyś dawno temu owszem, teraz już nie...

Co do Play'a... Ja wiem czy taki hit? Pełniaki wcale nie zachwycają. C4 i Colina mam, SS mnie nie kręci a juz tym bardziej jakas zaba.
Co do tekstów to nie wiem... musiał bym kupić i przeczytać...
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

W4tchdog

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 409
  • Dołączył(a): Śr 10 sie, 2005 13:58
  • Lokalizacja: ...i po co ?

PostSo 23 cze, 2007 23:17

A co wy tam możecie wiedzieć ....

Secret Service ...rulllzzz
Offline
Avatar użytkownika

DeviAnCE

Major

Major

  • Posty: 611
  • Dołączył(a): So 07 sie, 2004 12:09
  • Lokalizacja: Terra

PostN 24 cze, 2007 03:32

Równie dobrze można przytoczyć Gamblera, którego mało kto już pamięta.

A teraz tak ładnie się spytam - i po co? Po co rozgrzebywać to, czego już nie ma? Nie patrz na wczoraj, nie patrz na jutro. Jest tylko dziś, czyli teraźniejszość.

W owej 'teraźniejszości' chcąc, czy nie chcąc mamy CD-Action, Click'a, Play'a i kilka innych czasopism; każde ma swój charakterystyczny i niezastąpiony klimat oraz styl. One także kiedyś w końcu zgasną i zostaną zastąpione przez gorsze, równie dobre, a nawet lepsze twory dziennikarskiego polotu.
Od czasu do czasu jesteśmy również świadkami próby zmartwychwstania dawnego mocarza, niestety zwykle kończącą się fiaskiem. Za przykład może posłużyć właśnie Secret Service. Powód jest jasny.

Teraz prym wiedzie CDA i nikt lub nic tego nie zmieni; żadne próby zmiany layoutu, stylu pisania, a tym bardziej dodania opcjonalnego deseru pod postacią "lepszych pełniaków" (zresztą jak chcecie te swoje "lepsze pełniaki" to kupcie sobie je marudy w sklepie, osobno).

Które inne czasopismo z obecnie egzystujących może się pochwalić podobnym - że tak to nazwę - "stażem trwania"? Które ma tak barwną i specyficzną ekipę? Które tak często serwuje swym czytelnikom ekskluzywne i profesjonalne recenzje/zapowiedzi/wywiady? No które? Właśnie.
Tak samo jak tytuły wspomniane parę pięterek wyżej, tak i CDA stało się "tytanem epoki".

Fin.
We do not know death... only change. We cannot kill each other without killing ourselves.
Offline
Avatar użytkownika

Firefly

Kapral

Kapral

  • Posty: 67
  • Dołączył(a): Pn 16 sty, 2006 22:47

PostN 24 cze, 2007 09:23

Tez przyznam, ze od czasu do czasu czytuje CDA. Jakies raz na kwartal, jesli jest cos ciekawego. Niestety nienawidze artykulow w formie opowiadania z pierwszej osoby i to mnie potwornie denerwuje. Szczesliwie rzadko sie zdarzaja.
Retired. Unavailable until further notice.
Offline
Avatar użytkownika

Loony

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1613
  • Dołączył(a): Pt 11 mar, 2005 21:19
  • Lokalizacja: Avalon

PostN 24 cze, 2007 15:28

CDA czytam od grudnia '98. Wtedy mój ojciec pokazał mi pierwszy numer.
Mam sentyment do tego magazynu. Ale panowie nadaj robią swoje i robią to świetnie. To najlepszy Polski magazyn i jeden z najlepszych na świecie.

Nowy Play... buahaha :lol: dali dobre pełniaki po to żeby przyciągnąć ludzi. Poza tym, nie każdemu akurat takie tytuły będą pasować.
Ważne jest też co mają w środku. CDA nie zajmuje się tylko i wyłącznie grami.

Zresztą, jakiś tam play mi zwisa, bo i tak tego pisemka nie będę kupował :P
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

smola93

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): Pt 06 sty, 2006 22:28
  • Lokalizacja: ZE WSI :-)

PostŚr 27 cze, 2007 11:34

Dopiero wczoraj to zauważyłem, ale jest jeszcze IMO bardzo ważna rzecz dla której warto playa kupić. Mianowicie jest to unikatowy kod dzięki któremu możemy kupić kilka ścigałek za pół ceny w tym TDU i TRD 3! Część z nich jest co prawda przekłamana np. Juiced jest tu rzekomo w Fajnej Cenie, lecz naprawde jest już w eXtra Klasyce czyli za Juiced w FC za połowe ceny to 25 zł a w Klasyce 20. Jest kilka takich takich tytułów jakie wymieniłem już wyżej (TDU, TRD3) Oto pełna lista gier za pół ceny:
-FlatOut 2
-ToCA Race Driver 3
-Moto GP 3
-Test Drive Unlimited (50zł!!!)
-Juiced

Według mnie warto :]
Offline
Avatar użytkownika

Remcio

Major

Major

  • Posty: 500
  • Dołączył(a): N 25 lip, 2004 20:54
  • Lokalizacja: Brwinów

PostŚr 27 cze, 2007 15:35

A ja uważam, że Play z pewnością nie prześcignie CDA. I to nie ze względu na gorszej jakości papier (lol). CDA to nie tylko 146 lakierowanych stron, ale świetna marka. CD-Action cieszy się renomą na całym świecie, ich redaktorzy są wpuszczani na pokazy zamknięte, na które wstęp mają tylko wiodące czasopisma na całym świecie, nie skupiają się na tym, by dać czytelnikom za jak najniższą cenę jak najfajniejsze coverki, ale za te 15 zł dają mnóstwo świetnych i wiarygodnych recenzji, opisy sprzętu, relacje z różnych targów growych, wywiady z twórcami gier i często jeszcze więcej! Ponadto z tego co pisze Smola wynika, że płyty dodawane przez play są lepsze, bo mają fajniejsze gry. Tymczasem CDA daje wcale nie słabe gierki, a poza nimi zawsze sporo dem, często bardzo świeżych, trailery, patche, bonusy, kąciki dla graczy i przez graczy pisane, sterowniki i programy.
Widzicie tego Playa? On jest jak zwykły banan, a widzicie CDA? To jest chiquita!
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

smola93

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): Pt 06 sty, 2006 22:28
  • Lokalizacja: ZE WSI :-)

PostŚr 27 cze, 2007 17:28

I wszyscy macie całkowitą racje :) w playu to co najwarzniejsze nie uległo zmianie - Styl i teksty. Ale warto kupić akurat ten numer ze względu na fajne pełniaki i kod na tańsze gry. Ja też prawdopodobnie nie będe kupował Playa stale, wole CDA :)
Następna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron