Teraz jest Pt 29 mar, 2024 08:51


Pobor do wojska

Tematy nie pasujące do żadnych powyższych kategorii.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Klimueres

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 298
  • Dołączył(a): Śr 06 lut, 2008 12:18
  • Lokalizacja: Kraków

Pobor do wojska

PostPn 15 cze, 2009 14:40

Mam takie pytanie a mianowicie czy można iśc do wojska mając wadę wzroku ?
"Najszybszym sposobem na zakończenie wojny jest jej przegranie."
George Orwell - Eric Arthur Blair 25 czerwca 1903 - 21 stycznia 1950
Offline
Avatar użytkownika

slacker7

Major

Major

  • Posty: 550
  • Dołączył(a): Wt 21 sie, 2007 11:11

PostPn 15 cze, 2009 14:54

Z tego co słyszałem to można jeśli wada jest nie wyższa niż -3. Pewności na 100% nie mam, ale tak słyszałem.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Klimueres

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 298
  • Dołączył(a): Śr 06 lut, 2008 12:18
  • Lokalizacja: Kraków

PostPn 15 cze, 2009 17:11

Aha, dzięki za odpowiedź
"Najszybszym sposobem na zakończenie wojny jest jej przegranie."
George Orwell - Eric Arthur Blair 25 czerwca 1903 - 21 stycznia 1950
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostPn 15 cze, 2009 20:03

Na zwykłego trepa może być ciężko się dostać ze słabym wzrokiem (chociaż nie jest to niemożliwe), potrzebne są młody wiek, bardzo dobre zdrowie, kondycja, ale ostatecznie i tak wszystko zależy od fuksa.

Jeśli czujesz się na siłach zdobyć solidne wykształcenie, możesz spróbować na podoficerkę. Tam szkoła średnia+matura to rozsądne minimum, a konkurencja duża (30 chętnych na 1 miejsce w tym roku) jeśli jednak będziesz miał studia zrobione i odpowiednią kondycję fizyczną to nawet ze słabym wzrokiem dasz radę.
Takie rozwiązanie ma też tą zaletę, że mając wyższe wykształcenie będziesz miał spore szanse na zrobienie oficerki po latach służby, miejmy nadzieję, że pod tym względem mentalność kadry się zmieni w ciągu tych lat.

Wada wzroku jest problemem, jeśli bez okularów nie dajesz rady. Przy moim wzroku -1.25 lewe i -1.5 prawe(dominujące) zaliczenie strzelania bojowego bez szkieł nie było problemem (szkła straciłem na unitarce, dopiero po trzech miechach udało mi się kupić nowe), więc myślę, że wada poniżej -2 nie powinna przeszkadzać w niczym.
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostWt 16 cze, 2009 14:22

Tia, teraz na komisjach jest mnóstwo bezrobotnych w 100 % zdrowych gości a co do
Jeśli czujesz się na siłach zdobyć solidne wykształcenie, możesz spróbować na podoficerkę. Tam szkoła średnia+matura to rozsądne minimum, a konkurencja duża (30 chętnych na 1 miejsce w tym roku)
Nie było cyrku z zamknieciem poboru do podoficerki (która zawiasem też mnie interesuje) na jakiś tam czas ze względu na brak funduszy ? (a cholery z MONu nakupowały bezuzytecznych dla armii "Bryz" )
Offline

karol91

Cywil

Cywil

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 15:28

PostŚr 17 cze, 2009 14:24

Patrze każdy ma tutaj swoją teorię na temat wojska.

Wykaz chorób: http://www.pka.most.org.pl/szwejk_choroby.htm
Z- zdolny, N- niezdolny N/Z i Z/N - zleży do komisji. Te kategorie są do zawodowej służby wojskowej (zobacz na odpowiednią rubrykę)

Jeśli masz ambicje na studia wyższe, to idź na studia wojskowe, to co ci podpowiadają, że najpierw podoficerka później masz szanse na oficera - niekoniecznie.

Nie było cyrku z zamknieciem poboru do podoficerki (która zawiasem też mnie interesuje) na jakiś tam czas ze względu na brak funduszy ? (a cholery z MONu nakupowały bezuzytecznych dla armii "Bryz" )


nabór do szkół podoficerskich zamknięto, bo zredukowano armię z 120 do 100tys. Możliwe, że za rok będzie nabór.
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostŚr 17 cze, 2009 15:23

Jeśli masz ambicje na studia wyższe, to idź na studia wojskowe, to co ci podpowiadają, że najpierw podoficerka później masz szanse na oficera - niekoniecznie.

To samo ma się ze studiami wojskowymi. Pozatym na WKU jakiejś zacnej pani pisarce wypadałoby powiedzieć że chce/rozważa się wbicie na stałe w mundur.

Możliwe, że za rok będzie nabór.

Hyhyhy, tia
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostŚr 17 cze, 2009 16:46

karol91 napisał(a):Jeśli masz ambicje na studia wyższe, to idź na studia wojskowe

Oczywista oczywistość, opatrzona haczykiem, że najpierw na takie studia trzeba trafić.

Nabór w przyszłym roku będzie na pewno. Co najwyżej może zostać zmniejszony/skrócony (jak to było w tym roku, kumpel chciał wstąpić zaraz po wybronieniu magistra, teraz będzie musiał poczekać do następnego).
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

Re: Pobor do wojska

PostWt 23 cze, 2009 19:33

Klimueres napisał(a):Mam takie pytanie a mianowicie czy można iśc do wojska mając wadę wzroku ?


Jak na tablicy będziesz widział tylko te największe litery to dostaniesz "zdolny do walki z czołgami" i tyle ;)
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron