Teraz jest Cz 28 mar, 2024 17:21


Doskonały first person shooter

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Logitech

Cywil

Cywil

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Cz 14 sty, 2010 11:37
  • Lokalizacja: Rumia

Doskonały first person shooter

PostCz 14 sty, 2010 14:49

Witam.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego że nie ma gry doskonałej. Każda posiada swoje wady i zalety.
Ale zastanawiam się nad tym co by było aby powstał projekt na wielką skale. Czyli gra komputerowa
bez wad a dokładnie FPS z przyzwoitą grafiką, fabułą, fizyką itp.. Bo w grze takiej jak
Crysis najbardziej dominuje grafika natomiast w Arma II symulacja pola walki.
A co by było gdyby trzej producenci np: EA Games, Bohemia Interactive i Crytek
połączyli by swoje siły i stworzyli by projekt który wstrząsną by na rynku najlepszych gier ?

Chciał bym abyśmy podyskutowali na ten temat.
Ciekaw jestem czy jest to w ogóle możliwe a jeśli nie to dlaczego.

Ps. Nie za bardzo wiedziałem w jakim dziale umieścić ten temat.
Więc z góry przepraszam jeśli jest to nie odpowiedni dział.
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostCz 14 sty, 2010 15:06

Przy obecnych technologiach i komputerach raczej jest to nie możliwe. Dlaczego? Choćby wymagania. Aktualnie nie ma komputera który pociągnie ArmA II na najwyższych ustawieniach (mowa o max. czyli 200% 3d i viewDistance 10k). Nawet najlepsze i najdroższe sprzęty wymiękają (Core I7 i HD5870). A weźmy pod uwagę że ArmA II nie ma genialnej grafiki, powiedzmy sobie szczerze grafika ArmA II jest po prostu przeciętna. Może w przyszłości, ale nie przy obecnych standardach.
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 14 sty, 2010 16:50

EA Games? Chłopcze...

Do 2012 mielibyśmy 5 arm, każda z wyspą 3 x 3 km, Twoja różniąca się 18 polygonami (zarost) w porównaniu do ostatniej części postać mogłaby przyjąć na klatę 3 pociski, ale to nic, bo przecież po schowaniu się w krzaki zdrowie by się odnowiło. Wróg by się respawnował aż byś dotarł do jakiegoś punktu. Byłoby 10 x tyle wybuchów, krzyków i chaosu. AI byłoby jeszcze głupsze, żeby przypadkiem nie zrobić Ci krzywdy. I wreszcie... Gra wyszłaby na konsolę i zrobiła tam furorę, a PC'towcy urządzili by sobie na Ciebie i zarząd BISu polowanie. I taki byłby smutny koniec ostatniej true PC'owej, hardkorowej serii...

Utopie są fajne, ale dobrze byłoby gdyby i one miały sensowne wytłumaczenie ;-)
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Maverick

Generał

Generał

  • Posty: 772
  • Dołączył(a): Pn 30 kwi, 2007 12:12
  • Lokalizacja: Kutno

PostCz 14 sty, 2010 16:59

Zgadzam się z szanownym przedmówcą :twisted:.

Jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego, tak ogólnie można podsumować moje zdanie na ten temat. Wolę mieć trzy gry - jedna wyróżniająca się grywalnością (bo chyba pod taką kategorię podpiąłeś EA Games, sam wstawiłbym tu Infinity Ward), druga realizmem a trzecia grafiką (przy czym w każdej pozostałe elementy nie powinny być kompletnie zaniedbane), niż jedną która usiłuje połączyć te wszystkie trzy elementy.
Obrazek
Obrazek


"Read about the history of the place that we live in and stop letting corporate news tell lies to your children." - Immortal Technique
Offline
Avatar użytkownika

Logitech

Cywil

Cywil

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Cz 14 sty, 2010 11:37
  • Lokalizacja: Rumia

PostCz 14 sty, 2010 17:41

No tak macie racje.

Ale to że Ea Games podałem w tej świętej trójce to był to tylko taki przykład.
Nie chodziło mi o to że to muszą być dokładnie ci producenci.
Lecz szkoda że wspólny projekt przynajmniej na razie nie powstanie.
Ciekawe ile by kosztowała taka gra.
Powiedzmy że jeden producent chce za swoje dzieło 100zł
A trzech to będzie 300zł a może i więcej.
Lecz pewnie zanim by coś stworzyli to prędzej by się chyba pozagryzali.
Znaczy kłócili by się o to kto więcej pieniążków dostanie za gre.
Tak mi się przynajmniej wydaje. :]
Offline
Avatar użytkownika

Maverick

Generał

Generał

  • Posty: 772
  • Dołączył(a): Pn 30 kwi, 2007 12:12
  • Lokalizacja: Kutno

PostCz 14 sty, 2010 19:58

Logitech napisał(a):Ciekawe ile by kosztowała taka gra.
Powiedzmy że jeden producent chce za swoje dzieło 100zł
A trzech to będzie 300zł a może i więcej.


Pozostaje pytanie - kto by to kupił. Trzy stówy nawet za nie wiadomo jaką grę to imo za dużo. W tym miejscu niemiło przypomniało mi się Halo 2 wydane na PC. Kto kojarzy, ten wie, o co mi chodzi. Twórcy przecenialiby grę tak długo, aż doszłaby do pułapu cenowego osiągalnego dla większości graczy (a wcześniej - piraci by szaleli...).

Poza tym nawet, gdyby powstała doskonała gra (tzn. w znaczeniu - doskonały shooter) - i tak pewnie gralibyśmy Amerykanami :razz: .
Obrazek
Obrazek


"Read about the history of the place that we live in and stop letting corporate news tell lies to your children." - Immortal Technique

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości