Teraz jest Pt 29 mar, 2024 12:43


Animacja przeładowania broni

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Logitech

Cywil

Cywil

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Cz 14 sty, 2010 11:37
  • Lokalizacja: Rumia

Animacja przeładowania broni

PostSo 13 lut, 2010 15:51

Na początku chciałbym was przeprosić za to że zakładam taki temat który był już poruszany na tym forum.

Ostatnio ''przeorałem'' cały armacholic i inne fora w poszukiwaniu mody lub addonu który by dodał płynną i całkowitą animacje przeładowania jakiej-kolwiek broni.
Niestety nic nie znalazłem i mam pytanie.
Czy ktokolwiek z addonmakerów się za to bieże lub weznie ?
Wiem, że to nie jest łatwe i jest to taki duperel, ale gdyby występowała takowa animacja
z pewnością w Armie II wzrósł by realizm co jest oczywiste.
Czy z pośród tylu osób zajmujących się tworzeniem addonów nikt się nie bierze za animacje przeładowania ?
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostSo 13 lut, 2010 16:00

Co dokładnie rozumiesz przez płynną i całkowitą animacje przeładowania jakiej-kolwiek broni ? Ogólnie rzecz biorąc mało kto w ogóle tworzy animacje, ponieważ jest to trudne i czasochłonne, do tego wymaga specjalnego oprogramowania, które niestety nie jest darmowe.
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

Logitech

Cywil

Cywil

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Cz 14 sty, 2010 11:37
  • Lokalizacja: Rumia

PostSo 13 lut, 2010 16:17

Chodzi mi o to że np. w M249 podczas przeładowania widać jedynie uniesioną ''klapę''.
Może nie jest to animacja ale z tym mi się skojarzyło z płynną i całkowitą animacją i w sensie że nie była to płynna i całkowita.
Czyli jak by była to żeby np: w M16 było też widać animacje tylnego naciągu.
czyli żeby magazynek i naciąg był widoczny zapewne wiesz co mam na myśli.
Ale szkoda że nic takiego nie będzie.
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostSo 13 lut, 2010 16:44

M16 było też widać animacje tylnego naciągu.
czyli żeby magazynek i naciąg był widoczny zapewne wiesz co mam na myśli

Wystarczy ze spaprali animacje suwadla w Awtomatach. W eMkach wystrczy zwolnienie zamka/suwadla za pomoc stosownego przycisku xD.

Pisz po polsku.
@Macko, zapewne chodzilo mu o ruchome czesci broni palnej.
Offline
Avatar użytkownika

Logitech

Cywil

Cywil

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Cz 14 sty, 2010 11:37
  • Lokalizacja: Rumia

PostSo 13 lut, 2010 17:12

zapewne chodzilo mu o ruchome czesci broni palnej.


Tak. Dokładnie.
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostPn 15 lut, 2010 23:32

No to przecie są kolego.
Offline
Avatar użytkownika

slacker7

Major

Major

  • Posty: 550
  • Dołączył(a): Wt 21 sie, 2007 11:11

PostWt 16 lut, 2010 01:47

Logitech napisał(a):płynną i całkowitą animacje przeładowania


A czy nie chodziło Ci raczej o płynną animację w sensie, że widać, jak żołnierz pięknie kładzie rączkę na magazynku swojego AK po czym wyjmuje go i wkłada nowy :?: Ja w addonach nie siedzę, raczej w misjach, ale jeśli chodzi Ci o to co wyżej napisałem, to sądzę, że coś takiego byłoby bardzo kłopotliwe do zrobienia, a może i nawet niemożliwe...
Obrazek
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostWt 16 lut, 2010 11:40

Rey dokooptowal animacje jeszcze w OPF pod system/y Kalasznikowa, niestety kazda pukawka z systemów zachodnich (no, prawie każda) nie bedzie pod animacje pasowac. Pamiętam że w becie ACE bodajze byly zblizone animacje ładowania, niestety A2 jest zbyd dużym tworem żeby stworzyc tego typu animacje. Wyobraźta sobie jak by to wyglądało przy duzej ilosci jednostek.
Offline
Avatar użytkownika

slacker7

Major

Major

  • Posty: 550
  • Dołączył(a): Wt 21 sie, 2007 11:11

PostWt 16 lut, 2010 16:08

Goose napisał(a): Wyobraźta sobie jak by to wyglądało przy duzej ilosci jednostek.


Jeden wielki lag, a zaraz po nim crash... Takie moje zdanie.

Goose napisał(a):Rey dokooptowal animacje jeszcze w OPF pod system/y Kalasznikowa, niestety kazda pukawka z systemów zachodnich (no, prawie każda) nie bedzie pod animacje pasowac.


Coś mi się kojarzy, czy te animki nie były czasem w Silent War Modzie :?: Tak czy siak animację kojarzę i trochę to dziwacznie wyglądało, kiedy Amerykanin ładował swojego M16 jak AK.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Logitech

Cywil

Cywil

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Cz 14 sty, 2010 11:37
  • Lokalizacja: Rumia

PostN 21 lut, 2010 22:57

slacker7 napisał(a):
Logitech napisał(a):
A czy nie chodziło Ci raczej o płynną animację w sensie, że widać, jak żołnierz pięknie kładzie rączkę na magazynku swojego AK po czym wyjmuje go i wkłada nowy ?


Tak dokładnie o to mi chodziło.
Nie wiedziałem, że jest to takie trudne bo z tego co tu piszecie...
Troche mnie to zdziwiło bo nawet gra Delta Force z 1998r ma animacje przeładowania wszystkich broni.
A to że w Armie 2 nie ma to jest to wina silnika gry ?
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostN 21 lut, 2010 23:11

Logitech napisał(a):A to że w Armie 2 nie ma to jest to wina silnika gry ?

Tak. Co jak co ale silnik arma 2 nadal oparty jest na silnik flashpoint'a. I od jego czasów zmieniła się jedynie jakość animacji, oraz to że magazynek jest wyjmowany.
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

reyhard

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1455
  • Dołączył(a): So 12 mar, 2005 09:56
  • Lokalizacja: wielkiego brata

PostN 21 lut, 2010 23:21

ja jeszcze tak dodam, że większość gier (w tym DF1), ma osobne animacje dla postaci i osobne dla broni. Co gorsza, większość z tych gier, w widoku fpp renderuje tylko animacji dla broni, przez co mamy do czynienia ze zjawiskiem ducha z rękoma, które dzierżą w swych pięknych, a nadobnych, dłoniach, wielkie żelazne kije.

W Armie i OFP natomiast, to co widzimy w fpp i w tpp (to tak w uproszczeniu, istnieją jednak w A/A2/OFP pilot view lod, które odpowiadają za osobne modele z widoku fpp/tpp ale nie o modelach, a o animacjach mowa) jest ze sobą zgodne. Cały zaś problem z animacjami polega na tym, że o ile w tych standardowych strzelankach, wystarczy tylko jeden zestaw animacji strzelania/przeładowywania/inna akcja, o tyle w grach BI trzeba tych animacji wykonać przynajmniej z 3 razy więcej (osobna dla kucania, leżenia, stania, etc, przy czym w A2 poczyniono już mały krok naprzód, wprowadzając animacje szkieltowe [które były już w A1 ale w zupełnie innym celu]).

Było nie było, wykonanie osobnych animacji dla każdej broni JEST możliwe, jest to jednak tyle czasochłonne i skomplikowane (w Mayi tudzież 3dsmaxie tego tak ładnie nie sklecisz, mocap jest jednak potrzebny), że na wydanie tego typu addonów nie ma raczej co liczyć w najbliższym czasie (chociaż kto wie).
Po prostu przyjmij do wiadomości, że nadciąga rewolucja proletariacka, lada dzień Chavez z Castro i Bin Ladenem nadjadą na białym traktorze i uwolnią ciemiężony lud polski spod władzy międzynarodowego kapitału.
Offline
Avatar użytkownika

Logitech

Cywil

Cywil

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Cz 14 sty, 2010 11:37
  • Lokalizacja: Rumia

PostPn 22 lut, 2010 14:23

Maćko napisał(a):
Logitech napisał(a):
Co jak co ale silnik arma 2 nadal oparty jest na silnik flashpoint'a.


Ciekawe czy kiedykolwiek zmienią silnik na lepszy.
Może wtedy gdy wypuszczą Arma III o ile wogle. :smile:
Bo raczej nie w Operation Arrowhead.
Offline
Avatar użytkownika

slacker7

Major

Major

  • Posty: 550
  • Dołączył(a): Wt 21 sie, 2007 11:11

PostPn 22 lut, 2010 15:36

Logitech napisał(a): Bo raczej nie w Operation Arrowhead.


Silnika zmienić nie mogą, bo jakby w Arrowheadzie chcieli zmienić silnik to już by inna gra powstała. Prawda :?:
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostPn 22 lut, 2010 15:40

Pokrótce:
1. Piękne animacje przeładowania są w grach fps gdzie gracz składa się z broni, łapek i hitboxa, dodatkowo ogląda ją zawsze z tego samego miejsca. Postacie widziane "z zewnątrz" (AI-ki i inni gracze) mają już te animacje dużo mniej ładne, bo zrobienie animacji broni i łapek, a zrobienie animacji prawdziwego modelu to dwie różne bajki. Jeśli nie wierzysz, odpal wspomnianego Delta Force, przełącz na tryb TPP (w którym gracz faktycznie ma cały model) i zobacz jak wtedy wygląda przeładowanie.
2. Zrobienie dokładnych animacji mogło by się odbić czkawką w dodatkach. Bo albo każdy addonmaker nauczyłby się pisać animacje, albo przeładowanie wielu broni wyglądałoby kolokwialnie mówiąc "po rusku" (polecam nowe bronie dla serii CoD)
3. Kupa roboty dla małego cukierka graficznego, na który prawie nikt nie zwróci uwagi.

Ponadto:
Nie słyszałem jeszcze o wymianie silnika w dodatku do gry.

Może wymienią silnik na lepszy w kolejnej części. Tylko najpierw musieliby go napisać, bo chyba żaden z obecnie istniejących nie nadaje się do specyficznych wymagań sagi flashpointowej lepiej niż ten z ArmA 2.

O powstanie ArmA 3 bym się nie martwił, choć dla mnie BIS może wydać jeszcze parę dodatków, bo akurat to wychodzi im znacznie lepiej niż wydawanie podstawek.
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Następna strona

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron