Teraz jest Cz 28 mar, 2024 10:48


Kampania KAUKAZ

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Kadryl

Major

Major

  • Posty: 883
  • Dołączył(a): Cz 14 wrz, 2006 14:04
  • Lokalizacja: Wa-wa

Kampania KAUKAZ

PostSo 15 maja, 2010 11:06

W tym temacie piszemy wszystko co dotyczy przygotowań do kampanii KAUKAZ.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek
Grafika RRBM

Rys sytuacyjny:
W Czarnorusi wybucha wojna domowa.Jej przyczyną jest bunt wysokiej rangi generałów przeciwnych pro-europejskiej polityce rządu .Kraj jest mocno podzielony, wschodnia jego część opowiada się za Rosjanami,zaś zachodnia dąży do wejścia do struktur europejskich, na co sie nie zgadza Rosja.W ciagu dwóch tygodni cała zachodnia Czarnoruś zostaje zajęta przez "pobratymców"ze wschodu ,wspieranych oczywiście przez Rosjan. Sojusz postanawia interweniować.
-----------

Kim jesteśmy:
V Corps - "Victory Corps"
2nd Brigade Combat Team, 1st Armored Division "The Iron Brigade"
1st Battalion, 35th Armored Regiment "Conqueror"

The 1st Battalion, 35th Armor Regiment was first constituted on 13 January 1941, as a company of the 5th Armored Regiment and assigned to the 4th Armored Division. On 15 April 1941, the 4th Armored Division was activated at Pine Camp, New York. On 8 May 1941, the 5th Armored Regiment as a whole was redesignated as the 35th Armored Regiment. The Regiment spent most of 1942 in Tennessee performing training maneuvers and in California conducting desert training. In 1943, the 35th Armored Regiment continued training in California and later moved to Massachusetts. On 10 September 1943, the Regiment was broken up, reorganized, and its component units redesignated. The unit was redesignated as a company of the 771st Tank Battalion and was relieved from assignment to the 4th Armored Division.
The 771st Tank Battalion was deployed as a corps-level asset, an independent tank battalion providing armor support to infantry divisions, which at the time had no organic tank support. The 771st moved to the United Kingdom in 1944 in preparation for the Normandy invasion. The Battalion landed at Utah beach on 11 July 1944. From there the unit started its long and proud tradition as one of Americas foremost tank battalions in the European theater. The 771st Tank Battalion swept across Europe, fighting in the Normandy, Northern France, Rhineland, Ardennes-Alsace, and Central Europe campaigns, including the famous Battle of the Bulge.

After World War II, on 1 May 1946, the 771st Tank Battalion was converted and redesignated as Troop A, 71st Constabulary Squadron. On 20 September 1947, Troop A, 71st Constabulary Squadron was inactivated at Augsburg, Germany. On 11 December 1951, the unit was reactivated and redesignated as Company A, 771st Tank Battalion.

On April 1, 1957, Company A, 771st was redesignated as Headquarters and Headquarters Company, 1st Medium Tank Battalion (Patton), 35th Armor under the Combat Arms Regimental System. It was concurrently assigned to 4th Armored Division and activated at Fort Hood, Texas, along with its subordinate units, which were also activated. Later that year it moved as part of the 4th Armored Division to Erlangen, Germany. In 1963 the unit was redesignated as 1st Battalion, 35th Armor. 1-35th Armor joined the 1st Armored Division after the 4th Armored Division was inactivated on 10 May 1971.

1-35th Armor served with distinction in 1990 and 1991 as part of Operations Desert Shield and Desert Storm. 1-35th Armor was deactivated shortly after Desert Storm and remained inactive until 1997, when 2-68th Armor at Baumholder, Germany was deactivated and reflagged as the 1st Battalion, 35th Armored Regiment.

From February 1998 to September 1998, 1-35th Armor participated in SFOR, the Stabilization force in Bosnia-Herzegovenia, enforcing the Dayton Peace Accords. In May 1999, C Company became the first airlifted heavy tank company in US Army history when they deployed as part of Task Force Hawk to Tirane, Albania. As 1-35th Armor prepared for its deployment to Kosovo as part of KFOR, it remained the only active battalion of the 35th Armored Regiment and as such was the home unit for the Regiment.

C Company, the Comanches, was the first American ground force to enter Kosovo in June 1999. In addition to leading the way into Kosovo, Comanche tanks were responsible for clearing mines from the land that became Camp Bondsteel. Between 1999 and 2001, the Comanches have participated in the Bosnia and Kosovo peacekeeping missions, 3 tank gunnery rotations, 2 CMTC rotations, and a 6 month training cycle in preparation for another peacekeeping mission to Kosovo in 2001. The company held honors for the highest average Tank Table VIII and XII scores, and the high individual tank score for Tank Table VIII.
--------------

Główno dowodzący:
United States Army Europe (USAREUR)
BG Michael A. Ryan
Heidelberg, Germany
--------------

Siły przeciwnika:
Regularne oddziały lekkiej piechoty rebeliantów, sporadycznie uzbrojone w AT. Lekki sprzęt mobilny (uaz, ciężarówki) oraz możliwość zastosowania przez partyzantów czołgów T 72. Szczególnie należy zachować uwagę na bojówki uzbrojone w miny przeciwpancerne, jak i na możliwosć penetracji rejonu przygranicznego przez bojowe jednostki lotnicze Rosji.
--------------

Czym dysponujemy
W skład 2 Regimentu pancernego Kaukaz wchodzi:
- Grupa zwiadowcza "Kruk": 2 osoby w HMMWV (broń snajperska) + 3 osoby w M1A2 ("Biały"),
- Grupa pancerna "Mur": 12 osób w M1A2 ("Niebieski", "Zielony", Żółty", "Czerwony"),
- HQ: 2 osoby w LAV25_HQ + 3 osoby w zespole wsparcia technicznego "Stanley" : naprawa, ambulans, amunicja lub cysterna
---------------

Poligon doświadczalny:
W ramach ćwiczeń przeprowadziliśmy 3 treningi z czego pierwszy był nieudany z powodu błędów generowanych przez pojazdy ACE, czego skutkiem była multi desynchronizacja graczy. Drugi trening przebiegł zadowalająco, przez ponad godzinę pluton składający się z 4 M1A1 HC przeprowadził ćwiczenia w formowaniu szyku oraz wykonał 2 akcje bojowe w celu rozbicia sił wroga i przejęcia kontroli w obszarze działań.
3 trening zakończył się sukcesem zniszczenia wszyskich celów chociaż dwa zespoły musialy z przyczyn technicznych wycować się z walki.
-------------------

W dotychczasowych treningach udzial brali:

trening 1 :
Darek - dowódca plutonu
Rafalski - dowódca czołgu
RRBM - dowódca czołgu
tsuki
Danickas
Kriss
Piotr
Spitfire
Dymion
Wynarator (=7Cav=CPL.Vynaratorski)
Zeman
Wirus

trening 2 :
tsuki - dowódca plutonu (biały)
Rafalski - dowódca czołgu (niebieski)
Kriss - dowódca czołgu (zielony)
Boster - dowódca czołgu (żółty) (edit)
Duku - zwiad
Spitfire
Patryk
Pablodanzig
Milmi
Wiktor
nie pełny udział:
Piotras
Piotr
obok
Mateusz

trening 3 : (Edit 27.05)
tsuki - dowódca plutonu (biały)
Rafalsky - dowódca czołgu (niebieski)
Kadryl - dowódca czołgu (zielony)
REDO
Kriss
PL-Spitfire
Danikas
RRBM
nie pełny udział:
Tasman - dowódca czołgu (żółty)
Piotr
Piechur.
Wiktor

W przypadku nieścisłości w opisie powyżej pisać uwagi poniżej.
Uwagi, sugestie mile widziane.
--------------------
(Edit 16.05)
- Tsuki dodał misje treningową na serwer: co@12-GCE (ACE).Chernarus.pbo
- Nowa wersja treningowa co@22_X-KAUKAZ_trening_v3 (Edit 18.05)
- Uzupełnieni amunicji: kierowca czołgu podjeżdza pod tył ciężarówki (dowódca i gunner wysiadają)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano Cz 27 sty, 2011 13:20 przez Kadryl, łącznie edytowano 20 razy
Offline
Avatar użytkownika

Boster

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 21
  • Dołączył(a): Pn 15 lut, 2010 20:13
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski

PostSo 15 maja, 2010 11:08

Kadryl napisał(a):W przypadku nieścisłości w opisie powyżej pisać uwagi poniżej.


Trening 2
Boster - dowódca czołgu (żółty)
Offline
Avatar użytkownika

Pablodanzig

Kapral

Kapral

  • Posty: 65
  • Dołączył(a): Cz 13 maja, 2010 18:19
  • Lokalizacja: Gdańsk

PostSo 15 maja, 2010 11:48

Wczoraj brałem udział w ćwiczeniach jako członek załogi czołgu zielonego na pozycji strzelec w związku z tym posiadam jedna sugestię fajnie by było jak dowódca czołgu informował załogę o aktualnym szyku bojowym, ja jako strzelec nie widzę w jakim obecnie szyku się poruszamy. Dzięki tej informacji wiedziałbym jak mam ustawić lufę i jaki obszar mam skanować.


Następna sprawa to komunikacja z kierowcą wczoraj dostaliśmy w bak z paliwem, z RPG w pewnym momencie zauważyłem żołnierza jak do nas celuje niestety kierowca obrócił czołg i było już za późno. Jak ktoś zauważył dobrze jest w takiej sytuacji używać klawiszy WSAD i wydawać bezpośredni rozkaz do kierowcy.



Gdyby nie było problemów z radiem to by to też lepiej wyglądało ja wiecznie słyszałem jeden wielki szum jak by ktoś radia nie wyłączył i w przeplocie Rafalskiego i kogoś tam jeszcze

To tyle fajnie się z wami gra i to najważniejsze !!!
Mess with the best die like the rest....

[center]Obrazek[/center]
Offline
Avatar użytkownika

Kriss

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 140
  • Dołączył(a): Wt 02 mar, 2010 10:41

PostSo 15 maja, 2010 11:53

Uwaga od dowódcy zielonego czołu:
Przez ustawianie czołgu w formacji kompletnie pominąłem raport mojego strzelca o wrogu.
Z góry przepraszam.
Offline
Avatar użytkownika

tsuki

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 491
  • Dołączył(a): Cz 21 sty, 2010 22:33
  • Lokalizacja: z Nienacka

PostSo 15 maja, 2010 12:02

Pablodanzig napisał(a):Wczoraj brałem udział w ćwiczeniach jako członek załogi czołgu zielonego na pozycji strzelec w związku z tym posiadam jedna sugestię fajnie by było jak dowódca czołgu informował załogę o aktualnym szyku bojowym, ja jako strzelec nie widzę w jakim obecnie szyku się poruszamy. Dzięki tej informacji wiedziałbym jak mam ustawić lufę i jaki obszar mam skanować.

Przy kazdej zmianie formacji dowódca plutonu (czyli ja) wydał rozkaz ustawienia się w nowym szyku przez radio dalekiego zasięgu. Informacja na pewno dotarła do wszystkich, a więc formacja była znana.
Dowódca natomiast powinien powiedzieć którą pozycje w szyku zajmuje czołg, lub po prostu poinstruować strzelca gdzie ma patrzeć. Od tego jest. Starałem się od czasu do czasu kontrolować jak jesteście ustawieni, ale wiadomo - w trakcie walki zbyt proste to nie jest.

Tymczasem polecam lekturę tego.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Rafalsky

Major

Major

  • Posty: 748
  • Dołączył(a): Cz 21 sty, 2010 23:27
  • Lokalizacja: Londyn

PostSo 15 maja, 2010 12:35

moze da sie to przerobic na potrzeby czolgow ? http://www.armaholic.com/page.php?id=9936
albo skorzystac z tego co jest w misjach na co@06 Stary Sobor, i Kammieny. na mapie jednoski oznaczone sa jako trójkąty (widać pozycje i kierunek). To znacznie by ulatwilo ustalanie pozycji w szyku
- "Nigdy nie mów ludziom, jak mają wykonywać swe zadania. Powiedz im tylko, co mają robić, a będziesz zdziwiony ich pomysłowością."
Offline
Avatar użytkownika

tsuki

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 491
  • Dołączył(a): Cz 21 sty, 2010 22:33
  • Lokalizacja: z Nienacka

PostSo 15 maja, 2010 12:46

Zrobienie skryptu, który pokazuje pozycje oddziału na mapie nie jest problemem, ale nie wiem jak sprawdzić w którą stronę patrzy gunner w pojeździe. Normalne komendy (direction (=) getDir, vectorDir, formationDirection) nie działają na gunnera.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Boster

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 21
  • Dołączył(a): Pn 15 lut, 2010 20:13
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski

PostSo 15 maja, 2010 13:06

Ja, jako dowódca czołgu po usłyszeniu rozkazu dowódcy plutonu starałem się mówić kierowcy na jaki azymut ma się udać oraz jaki przedział azymutu ma skanować strzelec (czy było dobrze to już powinni się wypowiedzieć moi podopieczni we wczorajszym treningu). To akurat nie jest problemem żeby dowódca poinstruował załogę co mają robić. Tak czy siak rozkaz nadany na długim radiu jest słyszany przez całą załogę czołgu (przynajmniej powinno tak być). Problemem natomiast jest samo tworzenie formacji. Dowódcy czołgów po usłyszeniu komunikatu dowódcy plutonu sami powinni wiedzieć gdzie jest ich miejsce w szyku. Moim skromnym zdaniem to jeszcze nie jest dopracowane. Warto by było żeby dowódca plutonu zawsze mówił w jakim azymucie tworzymy formację. No i kolejna sprawa, czyli ruszanie w utworzonej formacji bez utracenia szyku, bo potem się okazuje że po usłyszeniu rozkazu, każdy rusza na pałę przed siebie i formacja się wali.
Offline
Avatar użytkownika

tsuki

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 491
  • Dołączył(a): Cz 21 sty, 2010 22:33
  • Lokalizacja: z Nienacka

PostSo 15 maja, 2010 13:14

Jakby nie patrzeć, to na treningu ćwiczylismy tylko "stanie" w formacji, a utrzymywanie jej w ruchu, to już inna kwestia ;).

Dowódcy znalby swoje miejsca, gdyby czołgi były połączone w pary, jak jest to napisane w "jest taktycznie". Moja wina, że nie dopilnowałem tego.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

RRBM

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 161
  • Dołączył(a): Śr 10 mar, 2010 19:49
  • Lokalizacja: GŁOGÓW

PostSo 15 maja, 2010 13:28

Z tego co rozumiem, wszyscy w każdym czołgu słyszą dowódcę plutonu.
A nie lepiej dla wszystkich by było gdyby wszyscy prócz dowódców czołgów wyłączyli radio długiego zasięgu.
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

tsuki

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 491
  • Dołączył(a): Cz 21 sty, 2010 22:33
  • Lokalizacja: z Nienacka

PostSo 15 maja, 2010 13:56

Co do walki:
Chyba jako jedyny raportowałem widoczne kontakty na radiu dalekiego zasięgu. To jest ważne! To nalezy do obowiązków dowódcy czołgu.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Kadryl

Major

Major

  • Posty: 883
  • Dołączył(a): Cz 14 wrz, 2006 14:04
  • Lokalizacja: Wa-wa

PostSo 15 maja, 2010 15:26

tsuki napisał(a):Zrobienie skryptu, który pokazuje pozycje oddziału na mapie nie jest problemem, ale nie wiem jak sprawdzić w którą stronę patrzy gunner w pojeździe. Normalne komendy (direction (=) getDir, vectorDir, formationDirection) nie działają na gunnera.

Chyba że gunnera potraktujemy indywidualnie, jako obiekt o nazwie własnej.
Markery na mapie oznaczające pozycję poszczególnych czołgów będą, natomiast kierunek lufy, IMO, wykracza poza zakres realności.
Jezeli strzelec nie może odnaleźć się w tej robocie, to są wolne miejsca w zapleczu technicznym, zapraszam.
Offline
Avatar użytkownika

Boster

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 21
  • Dołączył(a): Pn 15 lut, 2010 20:13
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski

PostSo 15 maja, 2010 16:54

hmmmm...... dla mnie w ogóle jakaś dziwna ta rozmowa.
To chyba nie jest aż tak skomplikowane pod warunkiem że dowódca nie gubi się w kierunkach.

Przykładowe rozkazy:
Przykład 1:
- strzelec, skanujesz azymut 60-120

Przykład 2:
- strzelec, skanujesz lewą stronę plus-minus 30 stopni (czyt. azymut 270+-30 względem kierunku jazdy czołgu)
analogicznie "prawa strona" i "tył"
Offline
Avatar użytkownika

Darek

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 417
  • Dołączył(a): Pt 22 sty, 2010 00:28

PostSo 15 maja, 2010 18:07

W "jest taktycznie" są podane startowe sektory odpowiedzialności dla każdego z pojazdów będących w danej formacji.Trzeba się na tym bazować.Czyli jeśli DP poda wstępnie rodzaj formacji i ustali kolejność w szyku,każdy czołg będący w takiej formacji automatycznie zajmuje się swoim sektorem.Jednak podczas bitwy może być różnie.Można przyjąć że do kontaktu z wrogiem posługujemy się informacją jaka jest w "jest taktycznie",w przypadku kontaktu z licznym,silnym wrogiem DC może podać ten sektor "ręcznie" że się tak wyrażę.
Offline
Avatar użytkownika

RRBM

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 161
  • Dołączył(a): Śr 10 mar, 2010 19:49
  • Lokalizacja: GŁOGÓW

PostSo 15 maja, 2010 19:05

Żeby nie komplikować sprawy z azymutami, bo zależne są one od kierunku poruszania się czołgów. DC podaje zakres godzinowy skanowania. np. 12-3
Taki sposób jest niewrażliwy na częste zmiany kierunków jazdy.
Obrazek
Obrazek
Następna strona

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron