Teraz jest Wt 16 kwi, 2024 14:04


Komp pod ArmA2

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostPn 31 maja, 2010 16:17

Gdziez sa routery, liveboxy czy inne modemy (nonUSB)?

1. po cholere mi router do powolnego neta
2. po cholere ten live-szajs
3. a to są takie ? oO

Panowie, wy instalujecie tego syfa z plytki, ktora TP dolacza do Neo?


Tak bo to bylo w miare proste i wrecz wymagane by uzyskac jakakolwiek pomoc od zawszonego TP. Win 7 zablokowal oprogramowanie to sie to po prostu obeszło i fajrant.
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostPn 31 maja, 2010 17:37

Router fajna rzecz jak ma sie 2+ kompy w domu no i chce sie uniknąć schodów z podłączeniem netu na egzotycznym systemie (albo od egzotycznego providera).
Mam na zbyciu taki który wiernie służył mi na Neo, moge oddac za jakieś grosze. Jest bez WIFI bo jestem zwolennikiem skrętki, teraz mam z WIFI i na razie po cholere mi to nie wiem :twisted:
Obrazek
Offline

rad

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 382
  • Dołączył(a): So 03 paź, 2009 18:56

PostPn 31 maja, 2010 23:16

Ja wlasnie chce kupic z WiFi. Kiedy nagle w domu pojawia sie 5 laptopow, platanina kabli w pokoju moze doprowadzic do smierci lub trwalego uszczerbku na zdrowiu. Pewnie skonczy sie na WRT54GL, cobym mogl cos pogrzebac :P

Modemy na USB to nowy wymysl. Pewnie chodzilo (przynajmniej na poczatku kiedy TP je wprowadzila) o utrudnienie udostepniania netu innym i/lub ciecie kosztow. Od zawsze modemy byly wyposazone w RJ45 (ewentualnie starsze gniazda), ktore jest typowym gniazdem do zastosowan sieciowych. Oczywiscie przejscie na USB spowodowalo koniecznosc instalowania roznych dziwnych driverow, emulujacych tradycyjny interfejs sieciowy.
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostWt 01 cze, 2010 00:21

Modemy od Neo na USB to masakra. A z WRT54GL uważaj bo to ma taką przebijalnść że 2 bloki dalej będą ludziska Twojego neta łapali :twisted: Musisz 10 haseł dać :clever:
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

PostŚr 02 cze, 2010 15:07

Zainstalowałem win 7 i już żałuję :/ . Za Chiny ludowe nie mogę stworzyć LANu z komputerem na którym jest XP
Offline
Avatar użytkownika

kondor

Major

Major

  • Posty: 880
  • Dołączył(a): Pt 11 lut, 2005 04:00
  • Lokalizacja: Berlin (wschodni)

PostŚr 02 cze, 2010 15:19

A LAN nie jest niezalezny od systemu? (tzn mam na mysli taki normalny TCP/IP)
Offline

rad

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 382
  • Dołączył(a): So 03 paź, 2009 18:56

PostSo 12 cze, 2010 17:44

Slabo sie starasz, ja kilka dni temu zrobilem to w 2 minuty :P

A tak na powaznie:
1. Ustaw na obu komputerach odpowiednie adresy IP
2. Upewnij sie, ze kompy sie widza (ping)
3. Na Win7 w Centrum Sieci i Udost. klikasz Zmien zaaw. ust. udost.
4. Rozwijasz Dom i Praca lub Publiczny, w zaleznosci do jakiej grupy dodales swoj interfejs sieciowy zapewniajacy polaczenie z drugim kompem. Mozesz tez rozwinac obie, jezeli nie wiesz do ktorej nalezy ww. interfejs.
5. Wlaczasz Udost. plikow i drukarek
6. Wylaczasz Udost. chronione haslem
7. Potwierdzasz. Voila!

Oczywiscie nie wspominam o pierdolach typu zapora, protokoly itd. Zakladam, ze czytelnik ma elementarna wiedze na ten temat.

@kondor

Jezeli chodzi ci o udostepnianie drukarek i folderow pod Windows to nie jest ono niezalezne od systemu. Nie ma pelnej zgodnosci miedzy 95/98 a nowszymi wersjami okienek. Istnieja nieoficjalne rozwiazania, umozliwiajace korzystanie z tej uslugi pod Linuxem.
Offline
Avatar użytkownika

kondor

Major

Major

  • Posty: 880
  • Dołączył(a): Pt 11 lut, 2005 04:00
  • Lokalizacja: Berlin (wschodni)

PostSo 12 cze, 2010 18:20

Nie, chodziło mi o najnormalniejszy LAN bazujący na TCP/IP, który w xp ustawia się właśnie w tak nazwanej opcji połączenia sieciowego.
(Osobiście gardzę wszystkimi autorskimi protokołami Microsoftu i chyba to "Udostępniania plików i drukarek" są właśnie takim wynalazkiem?)
Offline

rad

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 382
  • Dołączył(a): So 03 paź, 2009 18:56

PostSo 12 cze, 2010 19:55

kondor napisał(a):Nie, chodziło mi o najnormalniejszy LAN bazujący na TCP/IP, który w xp ustawia się właśnie w tak nazwanej opcji połączenia sieciowego.
(Osobiście gardzę wszystkimi autorskimi protokołami Microsoftu i chyba to "Udostępniania plików i drukarek" są właśnie takim wynalazkiem?)

Takie rzeczy sa standaryzowane - TCP i IP jest wszedzie takie samo. O ile nie spieprzysz implementacji :P

Wszystkie uslugi, ktore znajduja sie w warstwach wyzszych niz TCP to juz inna sprawa - jedne sa standaryzowane (jak np. HTTP, FTP) a inne juz nie bardzo - typowym przedstawicielem jest tutaj udostepnianie plikow i drukarek. Microsoft nie zachowuje tu nawet jednakowej postaci uslugi miedzy kolejnymi wydaniami swoich systemow.
Offline
Avatar użytkownika

SiD

Major

Major

  • Posty: 588
  • Dołączył(a): Pn 26 lip, 2004 17:09
  • Lokalizacja: Wrocław

PostN 13 cze, 2010 15:31

Zabawne bo ja na win7 spokojnie przerzucam pliki na drugi komputer (winxp) nawet bez konfiguracji czegokolwiek.
Oba adresy w tej samej podsieci i działa bez jakiejkolwiek konfiguracji
\\nazwa_kompa i viola!
Offline

rad

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 382
  • Dołączył(a): So 03 paź, 2009 18:56

PostN 13 cze, 2010 19:01

Prawdopodobnie przy instalacji (pierwszym uruchomieniu) win7 wlaczony byl komp z winxp. Wtedy przy automatycznym tworzeniu grupy domowej komp z xp zostal prawdopodobnie do niej dodany. Prawdopodobnie, bo nie wiem, czy przy automatycznym tworzeniu grupy domowej dodawane sa do niej komputery.

Ewentualnie udostepnianie chronione haslem bylo domyslnie wylaczone / kiedys wylaczyles i zapomniales.

Edit: Jest jeszcze trzecia opcja: na obu komputerach masz konto o tej samej nazwie i hasle lub wpisales odpowiedni login i haslo.
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

PostWt 15 cze, 2010 15:48

Nie chciało mi się pisać, ale poradziłem sobie jakoś tzn. połączyłem skrosowanym kablem i przynajmniej ten z xp widział tego z Win7. Nie chce mi się przy tym grzebać, bo raczej nie będę trzymał obu komputerów, a co miałem przerzucić już przerzuciłem.

Nie znam się na sieciach, ale do tej pory miałem po prostu switch i wiele razy było tak że dwa kompy z winXP miały z niego internet (oba otrzymywały zewnętrzne IP). Widziały się też wzajemnie korzystając z protokołu NetBEUI i wszystko grało, ale przy nowym kompie z Win7 już tak gładko wszystko nie poszło.
Offline

MaxiKaaz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): So 16 lip, 2005 13:47
  • Lokalizacja: Łódź

PostŚr 16 cze, 2010 12:36

rad napisał(a):...Pewnie skonczy sie na WRT54GL, cobym mogl cos pogrzebac :P


WRT jak na swoje możliwości jest trochę za drogi... Ten sam sprzęt to Ovislink WL1600GL, tyle że o połowę tańszy, i z szybszym procesorem... Alternatywny soft jest ten sam.

Algrab napisał(a):Modemy od Neo na USB to masakra. A z WRT54GL uważaj bo to ma taką przebijalnść że 2 bloki dalej będą ludziska Twojego neta łapali :twisted: Musisz 10 haseł dać :clever:

Jak posadzi na nim alternatywę to będzie mógł zjechać z mocą nawet do 1mW. Przy dołączonych antenkach wystarczy na mieszkanie ok. 50m2 w bloku z płyty.
Offline

rad

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 382
  • Dołączył(a): So 03 paź, 2009 18:56

PostŚr 16 cze, 2010 12:41

MaxiKaaz napisał(a):Ten sam sprzęt to Ovislink WL1600GL, tyle że o połowę tańszy, i z szybszym procesorem...

Bede sie musial zainteresowac.
alderous napisał(a):Widziały się też wzajemnie korzystając z protokołu NetBEUI

NetBEUI nie jest konieczny, zeby komputery sie widzialy. :P
Offline

MaxiKaaz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): So 16 lip, 2005 13:47
  • Lokalizacja: Łódź

PostŚr 16 cze, 2010 12:47

rad napisał(a):
MaxiKaaz napisał(a):Ten sam sprzęt to Ovislink WL1600GL, tyle że o połowę tańszy, i z szybszym procesorem...

Bede sie musial zainteresowac.

Może zerknij raczej na coś nowszego - WNR3500L od Netgeara... Też Broadcom w środku, gigabitowy switch ze świetnym mostkiem WAN-LAN, jest USB, jest mocny procek, jest 64MB RAM... Można posadzić pomidorka z ftp i sambą, i z vpn. No i radio "N". Przy obecnej cenie ok. 300PLN nie ma routera, co by go przeskoczył. Najbliższy wydajnościowo RT-N16 od Asusa to już okolice 500pln...
Aha - wgranie do niego alternatywy nie zabiera gwarancji :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron