Teraz jest Cz 28 mar, 2024 14:22


Freetrack

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

KaRV

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 312
  • Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 01:28
  • Lokalizacja: Skierniewice

Freetrack

PostN 26 wrz, 2010 13:32

Witam. Panowie uzywam freetracka... jade na odblaskach uzywam kamery a4tech pk 333 mb i tu pojawia sie dosyc powazny problem poniewaz nie moge jej uzywac w dzien.. (swiatlo) probowalem zrobic filtr (klisza wywolana) ale jakos srednio to dziala uzylem dyskietki niestety wtedy kamera nie wykrywa odblaskow (diody w pilocie jak najbardziej ;P) kwestia numer 2 czy musze do odblaskow modygikowac kamere (wywalka filtru z samej kamery?) w sumie to tyle prosze o pomoc :)
Obrazek
A2C
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Szymon

Cywil

Cywil

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Wt 14 gru, 2010 12:51
  • Lokalizacja: Myszków

PostPt 17 gru, 2010 20:43

Mam tą samą kamerę i również gram w Armę 2 poprzez Freetrack. Problemu pozbędziesz się kiedy:
1. Zakleisz oko kamery polaroidem z dyskietki
2. Zakleisz również czujnik światła by oszukać kamerę i by "myślała", że cały czas jest ciemno. Odblaski wówczas cały czas się świecą i nie ma siły by odblaski się nie sprawdziły wtedy.
3. Programem do obsługi kamery za pomocą suwaków ustaw obraz tak by były widoczne dla niej tylko te punkty odblaskowe.
4. We Freetracku ustaw troszkę większej średnicy punkty odblaskowe i suwakiem THRESHOLD (czy jakoś tak) wyreguluj obraz by tylko one były widoczne dla kamery.
5. Gdyby nadal był problem zrób sobie trochę większe odblaski, zbyt małych może kamera nie widzieć zwłaszcza kiedy odchylasz się do tyłu (moje odblaski mają średnicę 2cm i hulają aż miło).
W razie czego pisz PM
Myślę, że pomogłem
PS
Kamera nie ma w sobie filtra gdyż posiada diody IR. Nie musisz jej rozbierać
Daj znać jak z realizacją. Pozdrawiam

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron