Teraz jest Cz 28 mar, 2024 20:33


Jak dołączyć do fanów ARMA?

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

FireHawk

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): N 03 paź, 2010 19:40

Jak dołączyć do fanów ARMA?

PostN 03 paź, 2010 21:29

(Temat może mylić, ale nie potrafię innego wymyślić). Bry wszystkim, pierwszy post idioty, nooba, i trola którego widzieć zbyt często nie będzięcie :P, ale na temat. Zamierzam zakupić ARMA 2 (czy mi pójdzie, nie wiem nie miałem czasu sprawdzić a teraz używam starego kompa) i mam pytanie, co trzeba kupić aby do was dołączyć? Nie licze na szczęście bo moje szczęście jest za przeproszeniem G. warte :twisted:

oraz co pobrać aby pograć na publikach i waszych coopach

(prosze mi wytłumaczyć wszystko łopatą w trybie łopatologicznym dla blondynki :D)
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostN 03 paź, 2010 21:54

Przecież jest łopatologicznie.

Najlepiej zaopatrzyć się od razu w "czystą" (standardową) ArmA II oraz samodzielny dodatek Operation Arrowhead. Oba się integrują [instalowane po kolei].

Potem patchujesz grę (Patch 1.54), ściągasz i instalujesz moda ACE. I jesteś gotów do gry.

Warto się zaczepić w jakiejś ekipie... zapraszamy :)

PS: Wtedy warto też mieć program TeamSpeak 3. I wejść do nas ;)
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

FireHawk

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): N 03 paź, 2010 19:40

PostPn 04 paź, 2010 08:08

Aha, czyli bez podwójnych kosztów się nie obejdzie, szkoda myślałem przynamniej że nie potrzebuje OA :l, Team speaka mam chyba najnowszego, ale i tak się upewnię, co do grupy brakuje mi jeszcze troche do was (ale mam nadzieje że zrobicie wyjątek ;)). Natomiast patch 1.54 nie działa, wchodze w link i pokazuje że nie ma takiej strony. Możecie jeszcze mi powiedzieć ile te patchy i mod ACE waży? Ostrzegam, nie zamierzam pobierać 4 gb dla samego online (no chyba że jest w partach to co innego).

@EDIT: moje mikrofony zgineły, chwała im za ostatnie siły w team speaku i serii Left 4 Dead

(ktoś chętny na kampanie w l4d1? nie pogardze też w 2, ale preferuję tą pierwszą ;).Ofc kiedy mój "czarny mesershing" zacznie działać :D)
Offline
Avatar użytkownika

RRBM

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 161
  • Dołączył(a): Śr 10 mar, 2010 19:49
  • Lokalizacja: GŁOGÓW

PostPn 04 paź, 2010 08:38

ACE - 3 post od góry.
Przed czym ostrzegasz ?
Przed tym, że nie kupisz gry i nie zagrasz ?
Poczytaj sobie forum, wszystko jest opisane w przystępny sposób.
Arma jest wymagającą grą. Jest symulatorem pola walki. Nie mam w niej miejsca na solowe akcje. Tutaj gra się zespołowo, z nastawieniem na przeżycie, wykonanie misji i małą ilością "fragów". Nie ma tu miejsca na "Roketdżampy" i "Hetszoty".
Zakup grę, ściągnij wszystko i zapraszamy do wspólnej zabawy.
Obrazek
Obrazek
Offline

FireHawk

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): N 03 paź, 2010 19:40

PostPn 04 paź, 2010 08:58

@RRBM nie musisz tak odrazu na mnie, być może źle mnie zrozumiałeś, nie mam uber neta na pobieranie kilkunastu gb przeciągu dnia. Wiem co to ArmA i OFP, grałem i mi się straasznie podobają, ale nie miałem dużo szczęścia aby zakupić orginały :L, poza tym lubie gry w którym teamwork do wygranej jest potrzebny, bo tylko takie potrafią wyciągnąć maksimum zabawy :D. I jeszcze jedno, ArmA to nie mój pierwszy symulator, mam jeszcze IŁ-Sturmovik 1496 w którego niestety nie pogrywam ale mam zamiar i Red Orchestra, jeszcze lepszy symulator wojskowy o WWII :D
Offline
Avatar użytkownika

RRBM

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 161
  • Dołączył(a): Śr 10 mar, 2010 19:49
  • Lokalizacja: GŁOGÓW

PostPn 04 paź, 2010 10:14

@FireHawk.
Chciałem ci uświadomić, że Arma jest wymagającą grą. Niestety jeżeli nie masz gry, a twoje dochody są niewielkie ( zakładam, że jeszcze się uczysz ), musisz się liczyć z wydatkami na grę.
Aby do tego zagrać, musisz dociągnąć dodatkowe mody ( ACE itp. ). Bez nich niestety nie zagrasz na serwerach, bo każdy posiada listę niezbędnych modyfikacji.
Arma do tego nie jest typową "strzelanką" więc nie każdemu przypadnie do gustu.
Rozgrywki są długie i wymagające.
Nie chce cię odstraszyć. Oglądnij filmy z rozgrywek, poczytaj forum, powoli wejdź do świadka Army. Nie musisz wszystkiego zrobić z dnia na dzień.
Arma warta jest wydania tych pieniędzy. Świat gry jest właściwie nieograniczony.
Jak najbardziej zapraszam.
Jeszcze raz powtórzę, nie musisz wszystkiego zrobić w jeden dzień. Kup grę podstawową, pograj w single player, oswój się z przepastnym rozmiarem Army. Dopiero później, powoli dociągnij co potrzeba. Na TS ludzie bardzo chętnie wytłumaczą ci co i jak zrobić. Dojdziesz do wszystkiego o wiele szybciej niż na forum, bo na bieżąco ludzie cię pokierują.
Obrazek
Obrazek
Offline

FireHawk

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): N 03 paź, 2010 19:40

PostPn 04 paź, 2010 11:09

@RRBM z kosztami aż tak krucho nie jest, mimo że będę żebrakiem (z powody choroby która nie pozwala żyć normalnie), jeżeli zestaw będzie nie wiele większy niż 100 zł to może mama mi kupi obie naraz (tak samo było z l4d, było 99zł ale 100 nie było :D). Wiem że ArmA to wymagająca gra. Poza tym, mam doświadczenie w uciekaniu (Red Orchestra D:) także nie powinenem mieć problemów z przeżyciem :clever:
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPn 04 paź, 2010 13:57

Link do pacza poprawiłem w odnośniku.

Przypomina tylko, że warto nie poruszać tematu piractwa na tym forum. Tak, pewnie nie-jedna osoba zaczynała od "rozszerzonego dema" niemniej zasady to zasady.

Nie musisz się obawiać bycia świeżym. Jeśli tylko chcesz się uczyć i umiesz słuchać rozkazów, to zgodnie z tym co pisze RR - ludzie nauczą Cię czego trzeba.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

FireHawk

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): N 03 paź, 2010 19:40

PostPn 04 paź, 2010 14:22

A ja mam jedno pytanko, myślę o arma 2 w steamie bo steam jest bardzo przydatny, ale mając steama nie będzie wam to przeszkadzać? tak się pytam, bo steam ma bardzo dobre zabezpieczenia :D.
Offline
Avatar użytkownika

RRBM

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 161
  • Dołączył(a): Śr 10 mar, 2010 19:49
  • Lokalizacja: GŁOGÓW

PostPn 04 paź, 2010 14:28

Jeżeli na steamie dostępna jest Arma 2 i Arma OA, to nie widzę problemu aby komukolwiek przeszkadzało.
Obrazek
Obrazek
Offline

FireHawk

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): N 03 paź, 2010 19:40

PostPn 04 paź, 2010 14:30

no dobra a co z sprawą pobierania misji? Jakiś pacz jest czy poprostu się pobiera z serwa?
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPn 04 paź, 2010 14:31

a) będzie drożej.
b) będziesz mieć później patche.
c) po co Ci jakieś dodatkowe zabezpieczenia?

No i pytanie do Jaromaza pt. "Jak działa Combined Ops na Steam'ie", tj. czy w ogóle działa (czy gry się integrują jak w normalnej instalce).


Misje pobiera się z serwera
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

FireHawk

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): N 03 paź, 2010 19:40

PostPn 04 paź, 2010 14:35

a) kto powiedział że jak trzeba na steam to tylko przez niego? Jest sposób, wystarczy wpisać kod do steama :D
b) nie rozumiem pytania
c) przezorny zawsze ubezpieczony

dobra, mój natręt się powoli kończy ile kosztuje sama ArmA w empiku? mi pokazuje OA tylko :l
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPn 04 paź, 2010 14:48

Obie gry kosztują w granicach 70 zł


To nie pytanie tylko informacja nt. potwierdzonego faktu. Ci co mają steama dostają łatki z opóźnieniem.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

FireHawk

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): N 03 paź, 2010 19:40

PostPn 04 paź, 2010 15:00

czy mógłbyś mi podać dokładną cene empikową? jest mi to potrzebne do obliczenia kosztów (nie musisz, ale było by fajnie) a co do paczów, wiem że dostają troche później ale jakby mi brakło neta to bym nie musiał się tropić o powtórne pobieranie od początku.

oraz czy ArmA pójdzie mniej więcej w takim "czarnym mesershingu":

dual core 2.80 MGHZ (coś takiego)
Ge Force 9800(0*) GT 1 gb

*nie jestem pewien ile zer na końcu D:
Ostatnio edytowano Pn 04 paź, 2010 15:36 przez FireHawk, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron