Teraz jest Cz 28 mar, 2024 10:49


Pytania dotyczące gry

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Pacio

Cywil

Cywil

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Śr 03 lis, 2010 22:48
  • Lokalizacja: Gniezno

Pytania dotyczące gry

PostCz 04 lis, 2010 21:46

Mam takie pytanie ,ponieważ w necie nie mogę nic znaleźć ,więc tak...
Jak wszyscy wiedzą jestem tu nowy i chciałbym się czegoś dowiedzieć o tej grze ,tzn. czy moglibyście mi napisać jakie są klasy postaci w tej grze ,jaka klasa postaci jest wam najbardziej potrzebna w ogóle.
Chciałbym ,żeby każdy coś napisał o tej gierce(jeśli można) i myślę ,że ten dział by mógł bardzo pomóc nie tylko mnie ,ale i innym nowym ,którzy by chcieli się czegoś dowiedzieć ,jeśli uważacie ,że ten temat jest zbędny ,to przepraszam ,ale serio chciałbym się czegoś dowiedzieć (z góry dzięki ;-) )
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 04 lis, 2010 23:38

W necie nie możesz nic znaleźć? a to ciekawe. (Lektura tego zapewne też nie zawadzi)

Trudno jest opisać, jak wygląda ArmA 2 - trudno nawet ją do czegokolwiek przyrównać, poza poprzedniczką (Op. Flashpoint), bo ta gra jest po prostu wyjątkowa.

Na stronie producenta dostępne jest demko - ściągnij je i przekonaj się sam. W demo Op. Arrowhead nie grałem, ale demko czystego ArmA 2 mogę śmiało polecić.

Co do klasy postaci, najrzadziej w grupach brakuje wyszkolonych operatorów wyrzutni ppanc, plot i załóg ciężkiego sprzętu. Co druga osoba chce być pilotem lub snajperem.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Pacio

Cywil

Cywil

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Śr 03 lis, 2010 22:48
  • Lokalizacja: Gniezno

PostPt 05 lis, 2010 02:09

Przepraszam ,ale nie rozumiem co to znaczy plot i załoga ciężkiego sprzętu :co:
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPt 05 lis, 2010 04:25

operatorów wyrzutni ppanc, plot
Operatorów wyrzutni przeciwpancernych (oraz) przeciwlotniczych.

Załoga ciężkiego sprzętu - chodziło o załogi czołgów, ciężkich transpoterów piechoty, itd.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Pacio

Cywil

Cywil

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Śr 03 lis, 2010 22:48
  • Lokalizacja: Gniezno

PostPt 05 lis, 2010 16:17

A czy ci "operatorzy" ,to mają jakąś nazwę ,tzn. czy postacie w ArmA2 mają jakieś klasy (jeśli wiesz o co mi chodzi)
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPt 05 lis, 2010 16:33

Niby są, ale nie wygląda to tak jak w większości gier.

Podczas wyboru misji wybiera się rolę - jedną z dostępnych w danej misji. Tzw. Lobby wybranej misji widać np. na tym filmiku.

Każdy żołnierz może pełnić rolę operatora broni ppanc czy plot, za strzelca CKM'u czy strzelca wyborowego - wystarczy, że zaopatrzy się w odpowiednią broń (przy skrzyniach, na trupach, bądź wymieniając się z kimś innym). W modzie ACE, przy odpowiednich ustawieniach, każdy może pełnić też rolę medyka. Saperem może być niby każdy, jednak klasa "saper" ma też unikatową umiejętność naprawy uszkodzonych pojazdów, pozwalającą naprawić rozpieprzoną gąsienicę czy koło (to akurat jest takie mocno "battlefieldowe" rozwiązanie, ale lepsze to niż nic ;) ).
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Pacio

Cywil

Cywil

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Śr 03 lis, 2010 22:48
  • Lokalizacja: Gniezno

PostPt 05 lis, 2010 20:28

Kurczę wielkie dzięki (cieszę się ,że trafiłem akurat do was ;-)) ,ale widzę na tamtym filmiku ,że ten multi może być nieźle skomplikowany.
Póki jeszcze nie mam ArmA 2 ,to chcę się dowiedzieć na temat tej gry jak najwięcej ,więc oglądam wasze filmiki i czytam co jest zamieszczone na waszej stronie ,jeśli czegoś nie ma opisanego na tamtej stronie ,to proszę o pisanie tych informacji ,jak napisałem chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o tej gierce
Offline
Avatar użytkownika

SNUPPi

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 37
  • Dołączył(a): Śr 27 paź, 2010 22:16
  • Lokalizacja: Zakładu Karnego

PostN 07 lis, 2010 18:43

Nie będę już zakładał nowego tematu dla jednego pytania by nie zaśmiecać forum.

Czy jak mam Armę 2 to mogę te wszystkie addony i pluginy zainstalować by potem tylko zainstalować na to OA? Czy muszę najpierw Armę 2 potem OA i wtedy dopiero te pluginy i addony? Dodam, że zainstalowałem już patch 1.07 do Army 2
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostN 07 lis, 2010 18:56

O ile plugin ACRE możesz sobie wgrać od razu o tyle narzędzia do ACE'a trzeba by przestawiać odpowiednio co jest upierdliwe. W Six-Updaterze trzeba przestawić preset na A2 OA afair - jeśli bardzo chcesz możesz z tym kombinować ale IMO lepiej pozostawić to automatycznym ustawieniom już po instalacji OA.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

SNUPPi

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 37
  • Dołączył(a): Śr 27 paź, 2010 22:16
  • Lokalizacja: Zakładu Karnego

PostN 07 lis, 2010 19:01

Dobra dzięki. Podejrzewam, że i tak ktoś bardziej doświadczony będzie mi musiał pomóc z instalacją ;p

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron