Teraz jest Cz 28 mar, 2024 23:50


Pola bitew w ARMA II

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...

Jaki jest twój ulubiony teren działań?

Leśny
17
46%
Pustynny
14
38%
Zimowy
6
16%
 
Liczba głosów : 37

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Jasina

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 433
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2010 13:26
  • Lokalizacja: Inowrocław

Pola bitew w ARMA II

PostN 05 gru, 2010 13:29

W tym temacie dyskutujemy o ulubionych "wsypach", sceneriach, itd.
nick w grze: Jasina
kanał na YouTube: http://www.youtube.com/user/Jasina85
Offline
Avatar użytkownika

LukeOne

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Pn 06 gru, 2010 20:45
  • Lokalizacja: Kraków

PostN 13 lut, 2011 16:32

Dobra to ja coś napiszę. Zapomniałeś dodać dżungli, ostatnio modny temat. Moja ulubiona mapa to na pierwszym miejscu:

Czarnoruś (za specyficzny klimat, rozmiar i za to że jest leśna)

na drugim:

Zargabad (jedyna mapa z dużym miastem)

na trzecim:

Podagorsk (to jedyna mapa jaką znam dorównująca BISowskim tzn. nie jest taka "sztuczna")

Nie specjalnie lubiane prze zemnie to:

Takistan (co prawda ma dobry klimat i kilka ciekawych miejsc lecz jest zbyt "monotonna")

Proving Grounds... :)
"-Pojazdy Hitman, wieziemy wariatów, by dołączyli do 1-1-dziewięć o 14:00 Zulu. Odbiór.
-Zrozumiałem, Dwa Dwa zrozumiał wszystko. Rozpoznanie, potrzebuję szyfranta.
Wiecie, kto ma CYZ10? Ja chyba swój zgubiłem, odbiór.
-Nie, ni cholery nie wiem."

generation kill
Offline
Avatar użytkownika

JaFranek

Major

Major

  • Posty: 581
  • Dołączył(a): Wt 16 lis, 2004 14:46
  • Lokalizacja: Tbg

PostN 13 lut, 2011 17:26

Ja lubie pustynne. Na innych denerwuja mnie trawy które zasłaniaja widok jak sie leży.
Nie pytaj, co OF może zrobić dla ciebie, ale co Ty możesz zrobić dla OF
Offline
Avatar użytkownika

Pokrakk

Cywil

Cywil

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Pt 15 sty, 2010 13:53
  • Lokalizacja: Cieszyn

PostPn 14 lut, 2011 18:05

Mnie osobiście najbardziej leży Fallujah. Nie dość, że jest na niej ze dwadzieścia razy tyle budynków co na Zargabadzie (bez cienia przesady), to jeszcze chodzi znacznie płynniej. Niech mi to ktoś wytłumaczy. Doskonała do walki w mieście a latanie Litllebirdem między budynkami to poezja :-)

Niezły jest Lingor, Razoreniya też ujdzie - jeśli ktoś lubi dżunglowe klimaty. Niestety spora ilość zielska na obu mapach skutecznie zżera fps-y, ale za to jakie widoczki...

Ze standardowych zaś map to w zasadzie jedynie Czarnoruś. Szkoda, że obecnie trudno znaleźć publiki z tą lokacja - wszyscy mają konkretnego zajoba na punkcie Takistanu i juz można mieć dość takich klimatów. Na Czarnorusi znacznie ważniejsza staje się obserwacja otoczenia - ilość trawy skutecznie potrafi ukryć wroga - moim zdaniem dodaje to sporo "nerwa" rozgrywce. W Takistanie zaś każdego widać jak na patelni. Eee...
Obrazek

Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostPn 14 lut, 2011 18:26

Pokrakk napisał(a): Niech mi to ktoś wytłumaczy


Bo ponoć w Faludży użyto budynków z Arma 1.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPn 14 lut, 2011 18:28

Pokrak napisał(a):Niech mi to ktoś wytłumaczy.
Proste - porównaj sobie jakość budynków z A1 (te na Falludży) i tych z OA. Możliwość stopniowego ich niszczenia... to niestety kosztuje. I to w cholerę (mocy obliczeniowej komputera).

Mój ranking:
1) Czarnoruś (za bycie najbardziej urokliwym, swojskim, oryginalnym, i klimatycznym terenem w historii gier komputerowych)
2) Kunar Province (ogromna, niesamowita i zarazem najbardziej realistyczna mapa do A2 - wciąż WIP)
3) Kiska-Skira (daje dużo radości, świetnie nadaje się do walk piechoty, jest duża i ma świetny FPS)
4) MBG Nam (znakomita mapa Wietnamska z toną klimatu i kulawym FPS)
5) Isla Caparia (śliczna i bardzo dopracowana mapa, niestety również kiepski FPS)

Nie ukrywam - mój komp nie jest jednym z tych, które dziś nazywa się hi-endowymi ;) niemniej jeżeli ogromny Kunar chodzi nieźle, to nie rozumiem czemu Caparii nie mieliby zoptymalizować dla gości z kompami średniej klasy (wystarczy zmniejszyć gęstość trawy i drzew tu i tam)

Warto wspomnieć też o Mana Island - są dwie wersje tej wyspy. Jedna jest całkiem ładną prezentacją roślinek mikebarta (niestety, nie nadaje się do misji), druga zaś ma znakomicie urządzoną platformę wiertniczą (podczas gdy reszta wyspy jest słaba) - bardzo jej szkoda :D
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Jasina

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 433
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2010 13:26
  • Lokalizacja: Inowrocław

PostPn 14 lut, 2011 19:54

Jon napisał(a):5) Isla Caparia (śliczna i bardzo dopracowana mapa, niestety również kiepski FPS)
LukeOne napisał(a):Zapomniałeś dodać dżungli, ostatnio modny temat.

Co do Isla Caparia to wciąż nie rozumiem co robi lotnisko na pełnym morzu ;-) Ja tam lubie na niej te forty
Temat powstał sprzed wysypu mapek tropikalnych dlatego dżungli nie ma.
nick w grze: Jasina
kanał na YouTube: http://www.youtube.com/user/Jasina85
Offline
Avatar użytkownika

Artek3333

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 223
  • Dołączył(a): Śr 18 lip, 2007 19:17
  • Lokalizacja: Żywiec

PostPn 14 lut, 2011 21:21

Widzę, że Czarnorus dominuje. A już myślałem, że tylko ja stawiam Czarnorus na pierwszym miejscu. Jeśli chodzi o mnie, to nie spotkałem się z tak realistyczną mapą jak Czarnorus. Takistan to już troszeczkę odbiega. Mieszkam w Beskidzie śląskimi i gdy Jesienią wędruję jakimś szlakiem, to czasami się zastanawiam czy to Beskidy czy Czarnorus. :twisted:
Offline
Avatar użytkownika

Jasina

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 433
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2010 13:26
  • Lokalizacja: Inowrocław

PostWt 15 lut, 2011 08:24

To sobie wydrukuj mapę Czarnorusi bo się zgubisz albo przekroczysz rosyjską granicę albo wpadniesz na obozy Czedaków ;-)
nick w grze: Jasina
kanał na YouTube: http://www.youtube.com/user/Jasina85
Offline
Avatar użytkownika

LukeOne

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Pn 06 gru, 2010 20:45
  • Lokalizacja: Kraków

PostWt 15 lut, 2011 22:44

Też mieszkam w rejonach przypominających Czarnoruś może dlatego tak lubię tą mapę. Jest takie poczucie realizmu jak sie gra w terenie który się widzi na co dzień w rzeczywistości.
"-Pojazdy Hitman, wieziemy wariatów, by dołączyli do 1-1-dziewięć o 14:00 Zulu. Odbiór.
-Zrozumiałem, Dwa Dwa zrozumiał wszystko. Rozpoznanie, potrzebuję szyfranta.
Wiecie, kto ma CYZ10? Ja chyba swój zgubiłem, odbiór.
-Nie, ni cholery nie wiem."

generation kill

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron