Teraz jest Cz 28 mar, 2024 11:18


Problem z joyem w Arma 2

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Szymon

Cywil

Cywil

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Wt 14 gru, 2010 12:51
  • Lokalizacja: Myszków

Problem z joyem w Arma 2

PostPt 31 gru, 2010 01:02

Posiadam joystick z przepustnicą Thrustmaster T Flight Hotas X
Testując go programem wszystko działa ok, ale podczas latania w grze nie potrafię ustawić go tak by przepustnica działała tak jak chcę, czyli:
- będąc w położeniu neutralnym (w połowie) helikopter pozostał na obecnym w danej chwili pułapie
- wychylając przepustnicę w górę czyli zwiększając ciąg płynnie to się odbywało i stopniowo jak na analog przystało wysokość zwiększała się
- analogicznie w dół (hamowanie/opadanie)

Próbowałem różnych kombinacji i zauważyłem, że:
- wybierając tylko gaz i hamulec analogowe to zamiast pełnego zakresu ruchu mam tylko połowę tzn od położenia neutralnego wzwyż. Położenie neutralne jest wówczas gdzieś pośrodku tego dostępnego i trzeba celować by lecieć na konkretnej wysokości.
- wybierjąc tylko cyfrowe (zastępując klawisze Q i Z) nie mam wówczas płynnej regulacji jak przy analogu.
- ustawiając jednocześnie oba te sterowania pod przepustnicę pozornie wszystko jest ok ale czasami np opadanie jest zbyt szybkie a i lot na konkretnej wysokości (przepustnica w położeniu neutralnym) czasami zawodzi i helikopter lekko aczkolwiek stopniowo przyspieszając - opada

Nie widzę w Armie 2 kalibracji joysticka bym mógł precyzyjnie wybrać zakres ruchu przepustnicy.

Jeśli jakiś pilot mógłby pomóc mi w tej kwestii będę wdzięczny. Póki co heli nie słucha się tak jak należy :/
Ostatnio edytowano So 08 sty, 2011 20:49 przez Szymon, łącznie edytowano 2 razy
Offline
Avatar użytkownika

Maverick

Generał

Generał

  • Posty: 772
  • Dołączył(a): Pn 30 kwi, 2007 12:12
  • Lokalizacja: Kutno

PostPt 31 gru, 2010 02:22

Brak rodzaju tematu. Zapoznaj się z regulaminem.
Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 02:00 przez Maverick, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek


"Read about the history of the place that we live in and stop letting corporate news tell lies to your children." - Immortal Technique
Offline
Avatar użytkownika

laxentis

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): N 04 lip, 2010 14:00
  • Lokalizacja: Poznań

PostSo 01 sty, 2011 14:47

<ciach>

Z joystickami mam podobne odczucia. Gdy podpiąłem pod "analogowe" gaz i hamulec - w pozycji neutralnej nic się nie działo. Wszystko byłoby OK, gdyby nie to, że trafienie dokładnie w to miejsce (jakieś 2 mm "długości" przepustnicy; dokładnie tam, gdzie producent na skali umieścił 50%) wymagało chirurgicznej precyzji.
Podpiąłem joystick pod dawne 'Q' i 'Z'. Efekt nie jest zadowalający. Jest zdecydowanie lepiej niż na "analogowych" - mam więcej opcji kontroli nad prędkością wznoszenia, opadania, lecz ciągle mam uczucie "skokowości". O dziwo ta metoda doskonale sprawdza się w pojazdach. Można ładnie jechać równo 50 km/h, tak jak dowódca kazał, a utrzymanie tempa marszowego piechoty to już nie jest morderstwo 'Q'.

Mam wrażenie (potwierdzone jedynie własnymi obserwacjami), że silnik ArmA traktuje przepustnice nie jako płynną oś, ale jak zbiór przedziałów, w których "aplikuje" ściśle określoną ilość mocy.

Jon: My też je kochamy. Uwagi do administracji forum na PW, zgodnie z wpisem w regulaminie, który trzeba znać. Olewasz regulamin = dostajesz po łapach. To że ktoś jest nowy nie zwalnia go z lektury regulaminu. Tak jest wszędzie, gdzie szanuje się zasady\porządek - m.in. dzięki temu to forum po tylu latach (start w 2001) wciąż jest czytelne i nie jest po prostu byle śmieciowiskiem, jak kupa innych for rozsianych po internecie... bo przez lata regulamin był ostro egzekwowany przez kilka "pokoleń" ekipy.

Więc takie uwagi... już wiesz, prawda? No. To grzecznie mi się tu bawić.


Skoro wam wolno zmieniać kompletnie sens mojej wypowiedzi, to mi też. W końcu to mój post.
Ostatnio edytowano Cz 06 sty, 2011 18:08 przez laxentis, łącznie edytowano 8 razy
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

tsuki

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 491
  • Dołączył(a): Cz 21 sty, 2010 22:33
  • Lokalizacja: z Nienacka

PostPn 03 sty, 2011 13:07

Ustawcie sobie przepustnicę na analogową (domyślnie) i zwiększcie deadzone w opcjach army.

Opcje->sterowanie->kontroler-><nazwa joysticka>->przycisk konfiguruj (na dole)->oś z (chyba)-> suwak w lewo (chyba)
Obrazek

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron