Teraz jest Cz 28 mar, 2024 17:33


Spadek wydajności w grze na serwerze.

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

hiper

Kapral

Kapral

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Pn 21 maja, 2012 09:32
  • Lokalizacja: sc

PostN 10 cze, 2012 21:06

Nie pokręcony tylko coś się nieźle sypnęło, WHQL sterowniki czy coś w tym typie są może zbyt uniwersalne, paczka 202mb i do długiej listy kart i wersji, ale pal to, u mnie już działa i sprawy nie ma.

Inny temat: 3D monitor, poczytałem i zaciekawiło mnie pasywne 3D, bo nie trzeba do tego okularków migotek, co to po pewnym czasie nieźle męczą oczy, i trzeba albo ładować, albo baterie wymieniać, a pasywne to odwrócona polaryzacja (tj w kinach) więc przyjazna dla oka i bez prądu w okularach. Nie mniej czy 3D w armie jest do odpalenia? GTX560 jak by co ma 3D Vision, ale nic o armie nie wiem czy obsługuje czy nie.
BLA
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

PostN 10 cze, 2012 22:00

1. nie wiem co to jest "pasywne 3D"
2. Wooow 560 ma 3D? od ~6 lat wszystkie kart nVidia mają 3D vision
3. Testowałem ARMA w 3D i ARMA 3D nie ma. Po prostu. World of tanks wygląda zajebiście, w ARMA nie widać różnicy.

Żeby na monitorze 3D/120Hz mieć 3D trzeba kupić pakiet 3D Vision - nadajnik + okularki.
Rule #2: Double tap!
Offline
Avatar użytkownika

hiper

Kapral

Kapral

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Pn 21 maja, 2012 09:32
  • Lokalizacja: sc

PostPn 11 cze, 2012 08:52

Pasywne 3D to rzucanie obrazu spolaryzowanego dla jednego oka i odwrotnie spolaryzowanego dla drugiego oka, okulary mają filtr polaryzacyjny odchylony między sobą o jakieś 180* w efekcie dla pierwszego oka widać obraz A, a dla drugiego B i masz 3D. Nie ma tu migotania, jest komfortowo i te monitory są tańsze i mniej prądożerne i herce nie grają roli. Ponoć jakość obrazu nie powala jak w tych migających, ale i tak chwalą, chodzi jeszcze o zdrowie.

Taka sama technologia jest w multikinach 3D, gdzie są okularki bez baterii.

Będę wymieniał monitor, na rynku masa modeli, od razu bym brał 3D i myślę o pasywnym 3D (najzdrowsze), nie bardzo mam kogo podpytać, bo większość znajomych rzuciła się na tv i monitory 3D aktywne. Wtedy pasywne nie były tak popularne i tanie. Z kolei 3D aktywne po prostu mi nie odpowiada, nie dość że trzeba ładować, to po zdjęciu ma się dyskomfort różnej postaci.

PS - pasywny to chyba co druga piksela jest spolaryzowana, czyli obraz będzie w jakości ścięty o połowę, ale to jednak trzeba zobaczyć, na własne oczy. W recenzjach pisali że nie specjalnie widać tę utratę jakości, może dlatego że lewe i prawe oko dostaje inne piksele, czyli po pół HD i w głowie tworzy całe HD.

EDIT:
W FlightGear zrobiłem zrzut, jest 3D do aktywnego, na anaglify oraz pasywne na samym końcu:
Full obrazek
Podgląd:
Obrazek
BLA
Offline
Avatar użytkownika

Blackburn

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1437
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 11:36
  • Lokalizacja: Raz tu, raz tam...

PostPn 11 cze, 2012 13:19

3D to ściema mająca na celu polepszenie sprzedaży telewizorów i odgrzanych hitów z holywood.
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

PostPn 11 cze, 2012 14:00

@up
Zgadzam się całkowicie. :)
Offline
Avatar użytkownika

gremdek

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 428
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2006 15:02

PostPn 11 cze, 2012 14:23

hiper ale ci 3d nie zadziała jak masz jedno oko ciągle zasłonięte (patrz awatar).

polaryzacja jest przesunięta o 90 stopni pomiędzy kanałami (złam sobie okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją i pokręć szkiełkami, albo twój obecny monitor już daje obraz spolaryzowany więc nie łam tylko sobie pokręć całymi okularami).

po drugie pasywne nie pasywne, okulary i tak nosisz. po trzecie blackburn ma racje
:(
Offline
Avatar użytkownika

hiper

Kapral

Kapral

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Pn 21 maja, 2012 09:32
  • Lokalizacja: sc

PostWt 12 cze, 2012 09:17

Zasłonięte w zależności z której wiatr wieje, idealne do snajpowania :twisted:

Gtx560 odpalony na full speed, obraz miodzio.
Teraz "kontakt" eliminuję do kilku razy szybciej i sprawniej niż wcześniej, ale wraz ze wzrostem jakości obrazu, postacie wtopiły się w fakturę terenu. Jedynie ruch je zdradza. Gorzej jak trawka sobie faluje... ;) W tak wysokiej jakości ziarno/rozdzielczość tekstur skutecznie maskuje wroga.

Inna sprawa to postefekty, oraz wygładzanie krawędzi. Pięknie to wygląda, jak obraz w miarę "stoi", ale jak zaczynam gdzieś biec to obraz jest makabrycznie rozmyty. Autorzy strasznie przegięli, jak postać biegnie, to tak rozmazuje, że można wpieprzyć się na drzewo, bo go nie widać, już nie wspominając o zauważeniu czegokolwiek innego mniejszego.
Druga sprawa z tym związana - strasznie męczy oczy, bo ten mydełkowaty obraz gubi mi głębię, a oko nadal próbuje ostrzyć. Po zatrzymaniu się z zamazanego biegu, mija sekunda-dwie nim mi się oko przyzwyczai i rozróżni plany bliższe od dalszych. to jest nierealne, nie znam takiego efektu w rzeczywistości, takie "mydło" w dynamice dla oka występuje dopiero w okolicy 50km/h, tyle, że żołnierz nie biega z taką prędkością... Z kolei jak wyłączę bajery to arma o 50% brzydsza.
Czy ta opcja w grze to się nazywała bob (czy coś takiego) i się to niwelowało suwakiem?
W Acre to jest do ustawienia?

Quad 4x 2,4ghz jest na gniazdku LGA, rozgrzał się do 68*C czasem 69*C całkiem sporo, stockowy radiator przestaje dawać sobie rade, macie pomysły jakie chłodziwo upchać na proca? Trochę miejsca tam jest i jak nie będzie za szerokie to wejdzie bez konfliktu z zasilaczem.
BLA
Offline
Avatar użytkownika

Blackburn

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1437
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 11:36
  • Lokalizacja: Raz tu, raz tam...

PostWt 12 cze, 2012 09:29

hiper napisał(a):Pięknie to wygląda, jak obraz w miarę "stoi", ale jak zaczynam gdzieś biec to obraz jest makabrycznie rozmyty.


Ja miałem tak przy full ustawieniach i 5 fps :D

hiper napisał(a):W Acre to jest do ustawienia?


What?! W acre ustawiasz tylko i wyłącznie radio. ACRE odpowiada za pozycjonowanie dźwięku i symulację łączności radiowej. Tylko i wyłącznie za to.
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

PostWt 12 cze, 2012 09:39

Blackburn napisał(a):What?! W acre ustawiasz tylko i wyłącznie radio. ACRE odpowiada za pozycjonowanie dźwięku i symulację łączności radiowej. Tylko i wyłącznie za to.
Co już chyba ze dwa razy był tu pisane.
Rule #2: Double tap!
Offline
Avatar użytkownika

Blackburn

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1437
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 11:36
  • Lokalizacja: Raz tu, raz tam...

Offline
Avatar użytkownika

hiper

Kapral

Kapral

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Pn 21 maja, 2012 09:32
  • Lokalizacja: sc

PostWt 12 cze, 2012 10:14

Hmmm no to za słabo to jeszcze identyfikuje.
To JayArma2Lib co robi? jak chciałem sprawdzić w wiki, to "404".
BLA
Offline
Avatar użytkownika

Blackburn

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1437
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 11:36
  • Lokalizacja: Raz tu, raz tam...

PostWt 12 cze, 2012 11:05

Skoro jest częścią ACRE to dpowiada za działanie ACRE?
Offline
Avatar użytkownika

Artur

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 156
  • Dołączył(a): Wt 02 lis, 2010 12:19

PostWt 12 cze, 2012 13:03

70 stopni to nie tak źle na lga 775 i stockowym radiatorze. Jeżeli tanio chcesz mieć ciszę i wydajność to kup SilentiumPc Fortis, jeżeli nie chcesz wydawać kasy na to to kup pastę zalman-stg2 i nałóż ją na proca, może stara już nie wyrabia.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

hiper

Kapral

Kapral

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Pn 21 maja, 2012 09:32
  • Lokalizacja: sc

PostWt 12 cze, 2012 13:14

Jakieś dwa miesiące temu pasta wymieniona, bo stara nie przewodziła jak należy.
Teraz radiator nie wydala, całkiem gorący. Gtx560 + arma nieźle proca grzeją.

W planach nie określonych w kalendarzu mam wymianę płyty i proca, więc raczej nie chcę wiele inwestować w coolera, ten chyba wystarczy?
SilentiumPC SPARTAN HE923
BLA
Offline
Avatar użytkownika

Artur

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 156
  • Dołączył(a): Wt 02 lis, 2010 12:19

PostWt 12 cze, 2012 17:44

Dzisiaj coolery posiadają mocowania dla praktycznie każdej płyty głównej, a w przyszłości spartan może być jednak trochę słaby na podkręcanie. SilentiumPc fortis za 130zł i masz spokój z chłodzeniem proca na następne 2 podstawki ;)
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości