Teraz jest Pt 19 kwi, 2024 12:27


Spadek wydajności w grze na serwerze.

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Exe

Major

Major

  • Posty: 762
  • Dołączył(a): Pn 28 cze, 2010 18:35
  • Lokalizacja: Rzeszów

Spadek wydajności w grze na serwerze.

PostN 15 maja, 2011 12:22

Cześć. Mam trochę wkurzający problem, a mianowicie:

Gdy bawię się w edytorze, postawię sobie kilka lub kilkanaście jednostek, swoich i wroga, i na wzajem się naparzamy, fps mam na poziomie 20-35, ale gdy np.: wczoraj podczas pierwszej misji miałem maksymalnie 15 fps.

Grałem w rozdziałce 1280x1024 na średnich detalach i w 800x600 na bardzo niskich, i różnicy w komforcie gry nie było.

What the hell is this ?
Widocznie bug tak chciał.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostN 15 maja, 2011 13:24

U mnie jest chyba podobnie.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

psycho081

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 338
  • Dołączył(a): So 20 mar, 2010 19:18
  • Lokalizacja: Szczecin

PostN 15 maja, 2011 13:37

Nie martw sie Exe, u mnie jest tak samo. W edytorze pieknie 40 fps a nawet wiecej, misja - 15~25 fps ...
Offline

Ghost

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 387
  • Dołączył(a): So 03 paź, 2009 17:15

PostN 15 maja, 2011 13:57

A ja mam coś innego. W misji z BTR Szop twierdził w pewnym momencie, że jadę duuużo do przodu, a to było tylko 5m. Z kolei na "Przełęczy" to miałem... hmmm... wisiałem sobie ze zGubą za górką gdzie się strzelaliście, a po chwili byłem koło was rozbity na ziemi. Co mnie zabiło, bo nawet nie wiem? U mnie Mi-24 przeteleportował się PRZEZ wzniesienie
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostN 15 maja, 2011 14:11

Ja lagów praktycznie nie mam (no raz mi BTR przyladżył wczoraj, w dużej misji Jagera - piechota etc bez problemu, poza Blackiem który zawsze skakał)

Zabiła was strieła, o których to (widzieliśmy conajmniej 3 sztuki) próbowałem was poinformować przez radio od samego początku - zarówno na kanałach 1 i 2.


Nawet gdy przelatywaliście nad moją głową. Zero reakcji. Coś jest nie tak z ACRE?
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostN 15 maja, 2011 14:22

To wszystko wina ACR... procesora :E Gdy jest pusta mapa/mało jednostek, które w dodatku nic nie robią to FPS będzie wysoki, ale gdy dodamy do tego pkt trasy, sporo jednostek, skrypty i walkę to FPS poleci i to sporo.
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostN 15 maja, 2011 14:28

W tej samej misji u siebie - gdzie to MÓJ PROC jest obciążony AI miewam lepszy FPS niż na serwerze, gdzie AI czy skrypty obciążają serwer.


To samo kiedyś miałem u SiDa i długo zachodziłem w głowę o co biega. I nie doszłem, doszedłem, cokolwiek.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Blackburn

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1437
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 11:36
  • Lokalizacja: Raz tu, raz tam...

PostN 15 maja, 2011 15:39

A co może mieć FPS do obciążenia serwera? FPS zależy tylko od konfigu kompa. Jeżeli będzie więcej jednostek i zadań na jednej mapie to sprzęt ma więcej roboty co w konsekwencji skutkuje spadkiem fpsów. Przez obciążony server możesz mieć jedynie lagi, np sławnych skaczących pastuchów, ale nie spadek fpsów.
Zauważ, że kiedy wyłączysz połączenie internetowe, antywirusy i wszystkie programy w tle, to fps Ci skoczy o pare klatek, bo dostajesz trochę więcej zasobów. Wniosek- gra w sieci dodatkowo obciąża sprzęt (obsługa połączenia, antywirus i pewni pare rzeczy o których nie wiem) i ucina te kilka fpsów.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostN 15 maja, 2011 15:45

Nie potrafię tego wyjaśnić ale w jeśli w A2 FPS serwera mocno spadnie, Twój również poleci na pysk;
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Blackburn

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1437
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 11:36
  • Lokalizacja: Raz tu, raz tam...

PostN 15 maja, 2011 15:49

Chyba, że server ma automatyczny limit fps, bo innego wytłumaczenia nie widzę.
Offline
Avatar użytkownika

Cienki

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 179
  • Dołączył(a): Pt 12 lis, 2010 17:02
  • Lokalizacja: Wrocław

PostN 15 maja, 2011 19:04

U mnie jest podobnie, z tym, że FPS na poziomie 15-20 już bym przebolał,
ale jak co kilkanaście sekund mi cała gra się zawiesza, lub wyskakuje do pulpitu, lub co gorsza crash gry to mnie krew zalewa.
Naprawdę tracę ochotę na granie z tego powodu.
I tak mi się dzieje tylko na Czarnorusi. Jak gram w Domi na Takistanie to FPS mam 30-50. :co:
Dlatego preferuję granie na Takistanie, Everonie, czy innych lekkich mapach, a kręcę nosem jak słyszę Czarnoruś - wybaczcie :/
Exe napisał(a):Grałem w rozdziałce 1280x1024 na średnich detalach i w 800x600 na bardzo niskich, i różnicy w komforcie gry nie było.

I tu też mam podobnie - czy najwyższa dostępna rozdzielczość, czy 800x600 brak widocznej zmiany w FPS. :co:
Offline
Avatar użytkownika

Blackburn

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1437
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 11:36
  • Lokalizacja: Raz tu, raz tam...

PostN 15 maja, 2011 19:52

NIe jestem ekspertem, ale na logikę- jak server może wpływać na spadek fps? To tak jak z wyścigami samochodowymi, na słabym torze kazdy ma gorsze czasy, ale im lepszy samochód tym czas lepszy (zakładamy, że jedzie ten sam kierowca).
Offline
Avatar użytkownika

szOpman

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 404
  • Dołączył(a): Śr 23 cze, 2010 18:43
  • Lokalizacja: Kalisz

PostN 15 maja, 2011 20:17

Mi tam z nagrywającym frapsem leci raczej nie mniej niż 23fps (1280x1024 + ustawienia normalnie-nisko)... Co prawda na czarnorusi przy większych misjach jak Kak zwyczajna czy wczorajszy Prikaz muszę przestawać nagrywać i utrzymuje się na ok +13-15 no ale to akurat nie dziwota... A że fps u nas zależy od serwera to rzecz prawdziwa i potwierdzona... Ba, nawet jadąc samochodem który prowadzi człowiek mający chwilowy pokaz slajdów my też to mocno odczujemy...
Offline
Avatar użytkownika

Blackburn

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1437
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 11:36
  • Lokalizacja: Raz tu, raz tam...

PostN 15 maja, 2011 23:57

szOpman napisał(a):Ba, nawet jadąc samochodem który prowadzi człowiek mający chwilowy pokaz slajdów my też to mocno odczujemy...


To jest sztandarowy przykład lagów.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPn 16 maja, 2011 02:24

Wszystkim polecam drzewka od PROPER (są w temacie z addonami serwera) - mniej anomalii graficznych, brzydkich tekstur i stabilniejszy FPS.


No ale nie oszukujmy się. Czarnoruś to jest sprzętowy killer. Z każdym kolejnym paczem większy :(

Black - nie wiem jak. Nie potrafię tego wyjaśnić. Ale tak po prostu jest.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Następna strona

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron