Teraz jest Wt 16 kwi, 2024 21:13


Spadek wydajności w grze na serwerze.

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Dudi

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): Wt 14 gru, 2010 22:54

PostCz 07 cze, 2012 16:36

Potwierdzam sam jestem posiadaczem Radeona HD6870 SOC ze stajni Gigabyte. Karta zasuwa jak szalona w FULLHD ze wszystkim na max i tylko procesor mi ją skutecznie spowalania :)
Offline
Avatar użytkownika

hiper

Kapral

Kapral

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Pn 21 maja, 2012 09:32
  • Lokalizacja: sc

PostPt 08 cze, 2012 23:11

Nie mowie że nie, ale na te chwilę GTX w łapie :-) już siedzi na PCI-E
tylko że jeszcze nie doszedłem do tego jak ją odpalić w viście sterowniki, bo po instalacji starych/oryginalnych/najnowszych itp nadal mam ten sam byk:



Obrazek


Grzebie w necie itp i chyba wychodzi na to że sterowniki generalnie się popieprzyły na całego, bo wcześniej był 8600GTS, a po wsadzeniu GTX560 wiele plików dla starej zostało, czyli śmieci w rejestrze pewnie też w cholerę i system ma spore problemy dojść to ładu "co w nim siedzi".
Albo coś robię źle, całe szczęście to nie kod 49, bo by oznaczał uszkodzenie :) a działa, bo chyba widać że pisze, tylko że leci samo "vga".
Dziwne że nVidia nie przećwiczyła takiej sytuacji, albo system do dupy...
BLA
Offline
Avatar użytkownika

Pyjter

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 314
  • Dołączył(a): Cz 01 mar, 2012 13:11
  • Lokalizacja: Mysłowice

PostPt 08 cze, 2012 23:30

Odinstalowujesz stare sterowniki, zmieniasz karty, DriverCleaner lub podobne, coś do czyszczenia rejestru i nowe stery, na XP w ten sposób nie miałem problemu z przesiadką na nowsze VGA
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

PostSo 09 cze, 2012 00:08

Acha, na sterowniki sprzed 5 lat, wbijasz kartę o 3 pokolenia nowszą i kurwisz na nVidię, że 5 lat temu tego nie przewidziała... Graty.

Ja zmieniałem na z 7600 na GTX460 i jakoś pykło bez problemów. Wywalasz stery, zmieniasz kartę, wrzucasz nowe stery.
Rule #2: Double tap!
Offline
Avatar użytkownika

Artur

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 156
  • Dołączył(a): Wt 02 lis, 2010 12:19

PostSo 09 cze, 2012 00:24

Dokładnie, teraz może być trochę burdel ze sterami i radziłbym ci reinstall systemu, przy okazji lepiej by było przejść na 7 a i wydajność by wzrosła :)
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

hiper

Kapral

Kapral

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Pn 21 maja, 2012 09:32
  • Lokalizacja: sc

PostSo 09 cze, 2012 22:42

Ale młyn się zrobił jak cholera :twisted:
Foka - mam do czynienia z wieloma programistami, potwierdzają regułę: nie myśleć dla dobra użytkownika, tylko zrobić swoje minimum i spadać do domu. Z takim podejściem powstaje masa aplikacji, gdzie później użytkownicy klną jak cholera... no i mi dziś też się to ich niemyślenie przytrafiło.
Odinstalowanie na starej karcie i zainstalowanie na nowej niestety nic nie dało, więc wymyśliłem że skoro mam partycję obok wolną, to na niej postawie system od nowa i sprawdzę czy błąd zniknie. Postawiłem system od nowa, błąd zniknął, sterowniki śmigają.......................... i system był taki cudowny że bez mojego pytania/pozwolenia po prostu w swoim wielkim ego mniemaniu podczas instalowania się wyczyścił mi do zera 1TB danych osobnego dysku z poprzednim systemem i armą i całą masą dopracowanych fajnych zabawek... Zdębiałem. Żeby się chociaż zapytał, samowolka jak cholera.

No nic, na tygodniu od nowa stawiam Armę, no ale już będzie na nowej grafice :-)
Na tę chwilę odpaliłem Q3A (bo pod ręką) i na full zamiata szybciej niż LCD ma odświeżanie :twisted: Spodziewajcie się mnie za kilka dni :-)
jeszcze jakiegoś testera do grafiki ściągnę, by wszystko wyregulować...
BLA
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

PostSo 09 cze, 2012 22:59

hiper napisał(a):Foka - mam do czynienia z wieloma programistami, potwierdzają regułę: nie myśleć dla dobra użytkownika, tylko zrobić swoje minimum i spadać do domu. Z takim podejściem powstaje masa aplikacji, gdzie później użytkownicy klną jak cholera... no i mi dziś też się to ich niemyślenie przytrafiło.
To ma się nijak do Twojego przypadku.
Jak programista miał przygotować swoją aplikację na sprzęt, który wtedy nie był nawet w planach?
Rule #2: Double tap!
Offline
Avatar użytkownika

hiper

Kapral

Kapral

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Pn 21 maja, 2012 09:32
  • Lokalizacja: sc

PostN 10 cze, 2012 11:43

Pytasz mnie o coś takiego jak:
"Skąd firma miała wiedzieć, że będzie produkować kolejne karty graficzne"
- przecież to oczywiste bo mieli to w strategii firmy.
Jak można nie przewidzieć że co parę lat użytkownik może zmieniać kartę grafiki, skoro od wielu lat już się to dzieje? :twisted: Ale co tu dużo gadać, jedna firma pomyśli, inna w ogóle, normalka.
BLA
Offline
Avatar użytkownika

Blackburn

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1437
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 11:36
  • Lokalizacja: Raz tu, raz tam...

PostN 10 cze, 2012 11:52

Zaraz, zaraz..... sugerujesz, że sterowniki wydane do karty kilka lat przed jej produkcją mają sprawiać, że karta będzie działała wydajnie? Może zadziała, ale nic poza tym.
Jakby miało być tak, jak mówisz, to nie bawili by się w wypuszczanie nowych wersji sterowników co parę miesięcy, tylko co kilka lat.
Offline

Exe

Major

Major

  • Posty: 762
  • Dołączył(a): Pn 28 cze, 2010 18:35
  • Lokalizacja: Rzeszów

PostN 10 cze, 2012 12:00

Narobili by sterowników na zapas 15 lat temu.
Widocznie bug tak chciał.
Offline
Avatar użytkownika

hiper

Kapral

Kapral

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Pn 21 maja, 2012 09:32
  • Lokalizacja: sc

PostN 10 cze, 2012 12:24

Dziwnie to zrozumieliście ;-)

Nie chodzi o sterowniki, tylko o sytuacje że ma się starą kartę, wkłada nową, instaluje się nowe sterowniki (te z płyty CD) i działa.
W moim przypadku NIE DZIAŁA, gdyż instalator nowych sterowników miał w dupie sprawdzenie starych sterowników i zrobienie odpowiedniego porządku. Patrzyłem na rejestr windowsa i po prostu dosztukował kolejne i w efekcie miałem wymieszane nowe i stare sterowniki od dwóch kart. Nie przewidzieli zwykłej wymiany karty graficznej..., w życiu wymieniałem wiele razy grafikę, ale pierwszy raz powstały takie komplikacje. Jak mam inne rozmaite programy lub urządzenia, to tam pomyśleli i z automatu sprawdzają co jest starego i albo deinstalacja, albo upgrade i jest cacy, a nvidii myśleć i robić się nie chciało, tylko jest "na pałę".
Gdybym wiedział jakie mają podejście do swoich starych sterowników, to inaczej bym się do tematu zabrał.
BLA
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostN 10 cze, 2012 13:34

Chcesz powiedzieć że zmieniając ati na ati, ati zatroszczyło się o usunięcie starych sterowników i zainstalowanie / zupgradaowanie do nowych?

Poza tym karta graficzna to nie drukarka, ba nawet nie karta sieciowa czy muzyczna. Urządzenie wideo będzie działać bez tych wymienionych dalej, odwrotnie nie bardzo :)

Twoje "luzackie" podejście do sprzętu komputerowego skończło się jak w postach wyżej. Skaszaniłeś sterowniki, cały system (w co nie wierze i nie sądzę że konieczna była reinstalacja) a następnie przy instalacji innego systemu skosiłeś dane z dysku
Gratulacje :neutral:
Mam tylko wielką nadzieję że w grze w Arma2 idzie Ci lepiej.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

hiper

Kapral

Kapral

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Pn 21 maja, 2012 09:32
  • Lokalizacja: sc

PostN 10 cze, 2012 16:08

Algrabie, bardzo nie ładnie przeinaczać słowa i podpisywać mnie pod tą rolę - specjalnie dla Ciebie mogę Ci ponownie napisać:
System >sam< sformatował 1TB, na który i tak nie był wgrywany, bo był wgrywany na inny dysk 300GB i tam miał swoją partycję. System >SAM< bez mojej wiedzy i zgody sformatował 1TB i to w chwili gdy bootowałem system z płyty.

Jedyna różnica między normalnym 1TB, a moim 1TB jest taka, że cała moja partycja 1TB była zakryptowana TrueCryptem. System Vista w swej radosnej twórczości jakiegoś dupka informatyka stwierdziła, że taki dysk należy formatować bez wiedzy/pytania/ingerencji użytkownika.
BLA
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

PostN 10 cze, 2012 16:16

Póki co 5 osób mówi Ci, że Twój sposób jest pokręcony, a Ty dalej obstajesz przy swoim.

Spróbuj uruchomić jakąś bardziej skomplikowaną aplikację z Win 3.1 na Siódemce i narzekaj na MS, że nie pomyślał o tym.
Rule #2: Double tap!
Offline

Exe

Major

Major

  • Posty: 762
  • Dołączył(a): Pn 28 cze, 2010 18:35
  • Lokalizacja: Rzeszów

PostN 10 cze, 2012 17:36

Foka napisał(a):Spróbuj uruchomić jakąś bardziej skomplikowaną aplikację z Win 3.1 na Siódemce i narzekaj na MS, że nie pomyślał o tym.

Tutorial obsługi myszki ? :D
Widocznie bug tak chciał.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron