Teraz jest N 28 kwi, 2024 12:14


Spadek wydajności w grze na serwerze.

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostWt 05 cze, 2012 16:07

Sprawa z kurzem jest bardzo prosta. Musi stać co najmniej 30cm wyżej od podłogi, a najlepiej na biurku.
Poza tym przedmuchanie wnętrza obudowy raz na miesiąc to i tak dobra praktyka. Kurzył się będzie zawsze, ale im wyżej od podłogi tym mniej intensywnie.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Cienki

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 179
  • Dołączył(a): Pt 12 lis, 2010 17:02
  • Lokalizacja: Wrocław

PostWt 05 cze, 2012 16:16

hiper napisał(a):Czy jak 8600GTS połącze w SLI z GTX560 to wzrośnie prędkość grafiki, czy różnica będzie żadna? (mam na myśli GTX560 będzie jeszcze szybsze?).
Próbował ktoś różne karty łączyć na SLI?
Mi się kiedyś, gdzieś obiło o oko, że Arma 2 nie obsługuje więcej jak 1 kartę graficzną, więc podobno nie ma co się bawić w SLI dla tej gry.
Ale oczywiście mogę się mylić, bo to było dawno i nieprawda :]
Offline
Avatar użytkownika

hiper

Kapral

Kapral

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Pn 21 maja, 2012 09:32
  • Lokalizacja: sc

PostŚr 06 cze, 2012 08:56

Po podkręceniu karty wyraźnie zwiększyła się płynność obrazu, ale temp też się podniosła i hałas, więc trzeba jednak iść w nówki bebechy.

Mieszałem wiele z pamięciami i czegoś tu zupełnie nie kumam...
Mam kości 3x 8500 kinstona, razem 3GB i pracują na płycie na 800mhz, śmieszne bo mogą szybciej, więc bios i zmiana na taktowanie razem z FSB czyli 1066 i co? i komp nie wstaje, reset (reset biosu) i od nowa kombinowanie i nadal to samo.
Płyta asus, i mam też inteligentne OC np do wyboru procentowo np podkręcenie wszystkie o 5 10 15 i 20%, też dupa.

Chyba pozostaje mi próbować OC z poziomu windy, to jest quad 2.4 x 4 rdzenie i powinien się dać podkręcić do 2.8, najwyżej się zagrzeje, ale wtedy pomyśli się o wydajniejszym chłodzeniu :)


http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ ... ifications

No kurde... po kij gdzieś pisali że po aktualizacji biosa można używać szybszej pamięci, skoro nie można, ale kicha...
BLA
Offline
Avatar użytkownika

Pyjter

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 314
  • Dołączył(a): Cz 01 mar, 2012 13:11
  • Lokalizacja: Mysłowice

PostŚr 06 cze, 2012 09:24

Ja jestem ogólnie komputerowym lajkonikiem ale niemasz czasem tak, że będą chodzić na wyższym FSB tylko jeśli będą włożone 2 kości ramu
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostŚr 06 cze, 2012 10:32

hiper napisał(a):Po podkręceniu karty wyraźnie zwiększyła się płynność obrazu, ale temp też się podniosła i hałas, więc trzeba jednak iść w nówki bebechy.

Mieszałem wiele z pamięciami i czegoś tu zupełnie nie kumam...
Mam kości 3x 8500 kinstona, razem 3GB i pracują na płycie na 800mhz, śmieszne bo mogą szybciej, więc bios i zmiana na taktowanie razem z FSB czyli 1066 i co? i komp nie wstaje, reset (reset biosu) i od nowa kombinowanie i nadal to samo.
Płyta asus, i mam też inteligentne OC np do wyboru procentowo np podkręcenie wszystkie o 5 10 15 i 20%, też dupa.

Chyba pozostaje mi próbować OC z poziomu windy, to jest quad 2.4 x 4 rdzenie i powinien się dać podkręcić do 2.8, najwyżej się zagrzeje, ale wtedy pomyśli się o wydajniejszym chłodzeniu :)


http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ ... ifications

No kurde... po kij gdzieś pisali że po aktualizacji biosa można używać szybszej pamięci, skoro nie można, ale kicha...

Nie wstaje bo szyna to pewnie nie wszystko. Sprawdź na jakim napięciu te pamięci robią te 1066MHz (pewnie 2.1 lub większe) i na jakich timingach.

A procesor na boxowym chłodzeniu spokojnie podkręca się do 3GHz, tylko tak jak wyżej prawdopodobnie trzeba zmienić coś więcej niż tylko szynę FSB.
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostŚr 06 cze, 2012 10:53

Nie no. Specyfikacja płyty podaje jak byk max 800 pamięc. Tyle.
Procesor swoje pamięci swoje.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

hiper

Kapral

Kapral

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Pn 21 maja, 2012 09:32
  • Lokalizacja: sc

PostŚr 06 cze, 2012 11:18

Dokładnie, zapora fizyczna i więcej jak 800 na tej płycie już nie za bangla (no może 850).
Ale po kolei. Dziś kupiłem:
Obrazek

Tu można coś o niej poczytać:
http://www.chip.pl/artykuly/recenzje/20 ... ce-gtx-560

Generalnie wersja jest fabrycznie podkręcona do 850mhz i można to łatwo dalej kręcić, ale nie wiem czy będzie taka potrzeba. Przyjdzie, odpalę na niej arme i się okaże czy już jest cacy, czy nie, jak nie to się uzbiera i wymieni płytę główną i procka na asusa i intela 7i.

Wczoraj miałem jazdę z łączem. Zasiadam do maszynki i mówię do mojej lubej, będę trenował więc wiesz "tylko ważne sprawy jak by co". Odpala się misja i nagle wtyka... TS siada, wszystko po kolei siada aż arma siadła. Wpadam na router a ten zajechany, kurde co jest?!
Patrzę, a moja miła na laptopie odpaliła masę stron "na raz" oczywiście fb i pudel na prowadzeniu, a dostała ode mnie pena z gsm aby sobie z tego ssała do woli, to nie... trzeba znowu zapomnieć że net to nie tylko wifi... Coś czuję że takie jaja będą do czasu jak kobieta nie zmieni przyzwyczajeń :lol2:
i to marudzenie... "długo jeszcze?" :neutral:
Tyyyyyle jest poradników na necie "nie przeszkadzaj facetowi przy jego odreagowywaniu na PC", tona powodów i kompilacji psychologicznych, ale nie....... po co, kobiety chcą być rozumiane, ale to działa tylko w jedną stronę - zwykle. jak one chcą seksu to jest to najważniejsze i nie ważne że wam się wtedy nie chce, albo macie inne sprawy na głowie, ich sprawy zawsze muszą być najważniejsze, możecie tłumaczyć do woli, że jak macie misje i jest ważna, bo już, to i tak przyjdzie i zapyta, a ta sukienka czy ta, bo nie wiem jaki kolor...... więc uważajcie i dobrze wychowajcie. Mi się udało na tyle, że jest tego marudzenia mniej (w porę to ukróciłem), ale tego nie da się wyeliminować.
BLA
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

PostŚr 06 cze, 2012 11:34

hiper napisał(a):Ale po kolei. Dziś kupiłem:
Obrazek
Rotfl. Podawanie informacji o sprzęcie komputerowym za pomocą zdjęcia, a ja myślałem, że takie numery to tylko na Kwejku.

Kupiłem komputer, czy jest dobry? Pociągnie ARMA 3? O taki:
Obrazek
Rule #2: Double tap!
Offline
Avatar użytkownika

hiper

Kapral

Kapral

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Pn 21 maja, 2012 09:32
  • Lokalizacja: sc

PostŚr 06 cze, 2012 11:42

Link pod zdjęciem i dla leniwych nazwa w linku
BLA
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

PostŚr 06 cze, 2012 11:46

Wiem, ja jestem dziwny i posypuję truskawki cukrem, ale dla mnie w rozmowie o sprzęcie podaje się nazwę i specyfikację sprzętu, a dla leniwych można dodać linka do zdjęcia. A nie na odwrót.
Rule #2: Double tap!
Offline
Avatar użytkownika

hiper

Kapral

Kapral

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Pn 21 maja, 2012 09:32
  • Lokalizacja: sc

PostŚr 06 cze, 2012 11:54

:comk2: :cmok1:
BLA
Offline
Avatar użytkownika

gremdek

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 428
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2006 15:02

PostŚr 06 cze, 2012 14:30

Foka napisał(a):Kupiłem komputer, czy jest dobry? Pociągnie ARMA 3? O taki:
Obrazek


miałem podobny, też czarny. arma2 ledwo zipała, nie polecam.
:(
Offline
Avatar użytkownika

Artur

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 156
  • Dołączył(a): Wt 02 lis, 2010 12:19

PostŚr 06 cze, 2012 23:16

Ogólnie z tym gtx 560 będzie ok. Ile za niego dałeś? Bo imho ten radek 6870 za 600zł byłby trochę wydajniejszy. I mogłeś wziąć gigusia, ponoć asus jakieś lewe chłodzenia robi ostatnio i jednym chodzi cichutko innym gorzej niż box na prockach amd.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

hiper

Kapral

Kapral

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Pn 21 maja, 2012 09:32
  • Lokalizacja: sc

PostCz 07 cze, 2012 12:06

Uparci jesteście na te radeony, dla mnie na tę chwilę radeon i ati nie istnieje i jeszcze sporo wody minie nim będę je uwzględniał jako w ogóle występujące w środowisku :twisted: jestem strasznie na nie cięty że nawet wole dołożyć i mieć ze stajni GeForce. Jest kilka wersji gtx560, wziąłem wersję pod kręcenie i ma fabrycznie ustawiony wyższy zegarek, będzie dobrze.
Na wczorajszej misji stary 8600GTS czasem tak mi przycinał, że nie mogłem trafić w wejście do domku ;) no ale cóż, 8600gts to jest kilka epok za obecnymi zabawkami.

Z netem też są jaja, ale już z nowym prowiderem ustalam jaki sprzęt kupić itp, więc teoretycznie w 1-2 tyg będę testował nowy net na nanobridge, zapierdziela prawie jak po światłowodzie, mimo że po radiu.
Jak z wami pykałem przez GSM to miałem pingi 70-90ms, więc na nano może być i 40-50ms, wyjdzie w praniu.
BLA
Offline
Avatar użytkownika

Artur

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 156
  • Dołączył(a): Wt 02 lis, 2010 12:19

PostCz 07 cze, 2012 13:13

Hyyym skoro wolisz płacić więcej za markę to bierz, ale jeżeli chodzi o karty do 800zł to króluje radeon.
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości