Teraz jest Pt 29 mar, 2024 13:22


Spadek wydajności w grze na serwerze.

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

hiper

Kapral

Kapral

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Pn 21 maja, 2012 09:32
  • Lokalizacja: sc

PostŚr 13 cze, 2012 08:47

Na tę chwilę zamówiłem jednak tego tańszego, bo już i tak do teraz przeinwestowałem ;) a parametry ma bardzo dobre, więc jak zbije temp nawet o te 10*C najmniej to już z głowy na miesiące rok/dwa.

Wczoraj testowałem na kolejnych misjach, tym razem z odpalonymi monitorami sprzętu, które pamiętają max. parametry, gram gram gram.... odpalam frapsa, wentylator procka zaczyna bardziej wyć, po 5 minutach grę wywaliło, patrze na słupki temp, a tu:
Core 1 82*C
Core 2 81*C
Core... itd.
Do czasu jak nie przyjdzie cooler na CPU, to nie pogram na obecnych "ładnych" ustawieniach, z frapsem w ogóle ;) bez frapsa po 20 minutach potrafi się zwiesić. Lepsza karta, wyższe ustawienia jakości i CPU nie wyrabia. Myślałem, że to działa inaczej i karta odciążą CPU.
BLA
Offline
Avatar użytkownika

Artur

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 156
  • Dołączył(a): Wt 02 lis, 2010 12:19

PostŚr 13 cze, 2012 18:57

Nie, po prostu ten quad jest troszkę za słaby na tą kartę, a karta nie poda całych swoich możliwości przy słabszym procku. To tak jak z np pentium 4, masz pentiuma 4 3ghz i dokładasz do niego radka 6850 z nadzieją, że bf3 pójdzie na wysokich. Nie pójdzie bo procek jest za słaby. Proponuję ci podkręcić proca albo już powoli zmieniać platformę na jakąś nowszą. i3 na lga 1155 można wyrwać w niezłych cenach a w grach spisuje się podobnie jak i5 z tego samego socketu.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

hiper

Kapral

Kapral

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Pn 21 maja, 2012 09:32
  • Lokalizacja: sc

PostCz 14 cze, 2012 10:13

Masz całkowitą rację co do relacji.
Testuje i testuje, monitoruję i zmieniam config i dalej testy i stale wychodzi to samo. Procesor CPU przeciążony, w armie ma strasznie dużo pracy i karta sobie czeka na dane z procka, a że te nie są tak szybko robione, to wyświetla mniej FPS.
W testach też wyszła zabawna sytuacja. Testuję na jakimś pustynnym mieście, ulice itp,
- gapie się z dachu na spory kawał miasta, nie ruszam głową i mam ok 31 FPS.
- w opcjach video zmieniłem obiekty na low i ten sam widok prawie 50 FPS.
- no to jeszcze teren na low i prawie 60 FPS.
Całkiem mnie to zaskoczyło, bo w żadnej grze czegoś takiego nie widział, zawsze rozbijało się o kartę grafiki, która miała problemy z teksturami i bajerami, a w armie jest to z goła inaczej i pierwszy raz mam z tym styczność (za co mi się obrywa).

Właśnie leży mi na biurku cooler, wpakuje go dziś na proca, ale nie wiem czy będzie sens kręcić quada, bo gdzie nie wyczytałem tam to samo: kręcenie quada spala bodajże końcówki mocy w płycie głównej. Płyty OC, które to wytrzymują swoje kosztują.

Nie wiem czy dobrze zauważyłem, ale spokój dopiero będzie z CPU gdzieś na poziomie 2x 3.6 GHZ ?
BLA
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

PostCz 14 cze, 2012 10:28

hiper napisał(a):Testuje i testuje, monitoruję i zmieniam config i dalej testy i stale wychodzi to samo.

Obrazek

hiper napisał(a):a w armie jest to z goła inaczej i pierwszy raz mam z tym styczność (za co mi się obrywa).
Od 3 czy 4 dni kilka osób Ci to powtarza, ale Ty wolisz mieć to w dupie. Jeśli tak, to po co w ogóle pytasz? Nie pytaj, męcz się testuj...
Rule #2: Double tap!
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostCz 14 cze, 2012 12:01

A mi dysk mieli strasznie na wszystkich konfigach i co ja mam teraz zrobić. Dopuki tego nie omine wylaczony jestem z grania bo rwie strasznie w czasie doczytu.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Artur

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 156
  • Dołączył(a): Wt 02 lis, 2010 12:19

PostCz 14 cze, 2012 14:15

hiper niekonieczne 2x3.6ghz bo nie o ghz się tu rozchodzi tylko o faktyczną moc proca, o której nie zawsze gigaherce świadczą. Jeżeli jesteś ciekaw jak to jest z procami i ich wydajnością to poczytaj jakieś fora (benchmark.pl) i testy procesorów, będziesz miał wgląd na całą sytuację.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostCz 14 cze, 2012 14:27

1x3.6 GHz wystarczy żeby przy 1440x900 grać w miare komfortowo to jest większość czasu powyżej 24 klatek czyli płynnie.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

PostPt 15 cze, 2012 08:33

Algrab napisał(a):A mi dysk mieli strasznie na wszystkich konfigach i co ja mam teraz zrobić. Dopuki tego nie omine wylaczony jestem z grania bo rwie strasznie w czasie doczytu.
Sprzwdź ilość wolnego miejsca na C:.
Zdefragmentuj C:, najlepiej przenosząc duże pliki (plik stronicowania) na koniec dysku.
Rule #2: Double tap!
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostPt 15 cze, 2012 11:17

Problem rozwiązany (chyba) do następnego razu. System zgłupiał z obsługą drugiego hdd (z Armą). Żonglerka: przegranie gry na dysk z systemem, uruchamianie jako samego w kompie itp itd
Obrazek
Poprzednia strona

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron