Teraz jest Pt 29 mar, 2024 13:06


Zepsuta grafika na południu Zagorii

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Panterreich

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): N 12 cze, 2011 16:23
  • Lokalizacja: Giżycko

Zepsuta grafika na południu Zagorii

PostWt 28 cze, 2011 11:05

Witam.

Na wstępie chciałem przeprosić, gdyż jestem prawie pewien, że już gdzieś widziałem jak inny użytkownik opisywał taki sam problem, jednakże mimo usilnych prób nie potrafię teraz odnaleźć jego wypowiedzi.

Ale do rzeczy! Otóż ostatnio w Armie występuje u mnie taki dziwny bug, a mianowicie: od czasu do czasu na południu mapy "Czarnoruś" (i tylko na południu, w okolicach Czarnogorska, w Elektrozawodzku chyba już nie, ale nie jestem tego pewien) grafika się tak jakby "psuje", tzn. nagle gra zaczyna się horrendalnie zacinać, a na obrazie wyświetlają się jakby nieodczytane szare modele, tak jakby gra zaczęła "od-wczytywać" tekstury. Co najśmieszniejsze problem rozwiązuje minimalizacja gry i ponowny doń powrót. Po tym szybkim zabiegu wszystko wraca do normy. W trybie jednoosobowym nie sprawia to większych problemów, wszak wcisnąć dwa razy skrót klawiszowy alt + tab to nic trudnego ani czasochłonnego, problem jest jednak dość uciążliwy w trybie wieloosobowym, gdzie gra nie czeka na pojedynczych graczy, jej przebieg nie pauzuje się tak jak w "singleplayer" i cenne sekundy stracone na naprawianie buga mogą oznaczać śmierć mojego wirtualnego "ja".

Co może być tego przyczyną? Jak to naprawić? Z góry dziękuje za wszelkie oznaki zainteresowania moim problemem.

Pozdrawiam, Panterreich.
A ponadto uważam, że Unię Europejską w takiej formie, w jakiej dziś funkcjonuje należy bezwzględnie obalić.
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostWt 28 cze, 2011 12:18

Specyfikacja kompa.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Panterreich

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): N 12 cze, 2011 16:23
  • Lokalizacja: Giżycko

PostWt 28 cze, 2011 14:36

System: Microsoft Windows XP Professional
Procesor: AMD Athlon 64 Processor 3000+, 1.8 GHz
Pamięć: 2.5 GB RAM
Karta graficzna: ATI Radeon HD 4600 Series

O czymś zapomniałem?

A jeszcze jedno, bo zapomniałem napisać: problem pojawił się stosunkowo niedawno. Na początku tego nie miałem.
A ponadto uważam, że Unię Europejską w takiej formie, w jakiej dziś funkcjonuje należy bezwzględnie obalić.
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostWt 28 cze, 2011 15:37

Coś sie dzieje z wydajnośćią pamięci RAM chyba. Ogólnie masz tego obecnie za mało.
Masz O/C? Wylącz to.
Nie przegrzewa sie grafika? Przeczyść z kurzu, zmierz temp w stresie.
Spróbuj wyłączyć kompletnie plik wymiany (co sie wydaje absurdem) albo powiększ go bardziej.

Zwróć uwage że twoja VGA to zabytek, jeszcze większy niż mój (GF 8800 GT). Może po prostu sie skończyła, pożycz od kumpla inną, lepszą i sprawdź na niej.
Ostatnio edytowano Wt 28 cze, 2011 15:41 przez Algrab, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostWt 28 cze, 2011 15:38

spróbuj parametru -exThreads=0
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostWt 28 cze, 2011 15:42

a nie jest to czasem auto- wykrywane w ostatnim paczu?
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostWt 28 cze, 2011 15:47

Ni.

Pacz bodaj 1.56 wprowadził na stałe domyślną wartość 3 (wcześniej trzeba było samemu ją włączyć). Można jednak nadpisać tą wartość komendą (tak jak kiedyś domyślne 0).

-exThreads=0 to szybkie loadingi, minimum\zero mouse-laga i niestety sporo wolniejszy performance gry (jeżeli masz naprawdę mocny komp, to nic nie zmienia)
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Blackburn

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1437
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 11:36
  • Lokalizacja: Raz tu, raz tam...

PostWt 28 cze, 2011 16:08

Panterreich napisał(a):System: Microsoft Windows XP Professional
Procesor: AMD Athlon 64 Processor 3000+, 1.8 GHz
Pamięć: 2.5 GB RAM
Karta graficzna: ATI Radeon HD 4600 Series

O czymś zapomniałem?

A jeszcze jedno, bo zapomniałem napisać: problem pojawił się stosunkowo niedawno. Na początku tego nie miałem.


To na tym procesorze ArmA chodzi X.x
Kiedyś taki miałem, ale skończył się na Assassin's Creed, z 15 fps łapał razem z kartą.
Jak dla mnie to cały sprzęt nie wyrabia, a nie tylko sama karta.
Offline
Avatar użytkownika

Panterreich

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): N 12 cze, 2011 16:23
  • Lokalizacja: Giżycko

PostWt 28 cze, 2011 17:55

Dziękuję za pomoc. Teraz idę z pomocą Wujka Google przetłumaczyć to co powiedzieliście na język przeciętnego idioty (czyt. mnie).

spróbuj parametru -exThreads=0


Ok to jest gdzieś w configu? Jak to działa? Większa liczba = dłuższe ładowanie, lepszy performance i vice versa?

To na tym procesorze ArmA chodzi X.x
Kiedyś taki miałem, ale skończył się na Assassin's Creed, z 15 fps łapał razem z kartą.
Jak dla mnie to cały sprzęt nie wyrabia, a nie tylko sama karta.


Śmiga i to całkiem dobrze na średnich detalach. Tylko w misji "Psy Wojny" ("Dogs of War") musiałem obniżyć na najniższe, żeby nie dostać nerwicy.

Na prawdę mój sprzęt to aż taki zabytek? O procesorze to wiem, bo już nawet nie pamiętam ile on ma lat, RAM też dokupywałem już stosunkowo dawno, karta - też już byłby rok czy coś koło tego, ale mimo wszystko żyłem w złudzeniu, że mój sprzęt to jeszcze chociaż ledwo średniak...

Trzeba będzie chyba wsiąść młotek i zamordować porcelanowego prosiaka...
A ponadto uważam, że Unię Europejską w takiej formie, w jakiej dziś funkcjonuje należy bezwzględnie obalić.
Offline
Avatar użytkownika

wynarator

Kapral

Kapral

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Pn 26 kwi, 2010 21:22

PostWt 28 cze, 2011 18:12

Wynika to z dużego obciążenia pamięci karty graficznej teksturami - to są akurat rejony największych miast ;) Jedyne co może pomóc to zmniejszenie jakości tekstur, lub naciśnięcie CTRL + SHIFT + - (na numerycznej) i napisanie flush - to możesz zrobić zanim zbliżysz się do miasta (jest to komenda czyszcząca pamięć podręczną army). Z procesorem, OC itd. nie ma to nic wspólnego.

Pozdrawiam
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Panterreich

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): N 12 cze, 2011 16:23
  • Lokalizacja: Giżycko

PostWt 28 cze, 2011 18:25

wynarator napisał(a):Wynika to z dużego obciążenia pamięci karty graficznej teksturami - to są akurat rejony największych miast ;) Jedyne co może pomóc to zmniejszenie jakości tekstur, lub naciśnięcie CTRL + SHIFT + - (na numerycznej) i napisanie flush - to możesz zrobić zanim zbliżysz się do miasta (jest to komenda czyszcząca pamięć podręczną army). Z procesorem, OC itd. nie ma to nic wspólnego.

Pozdrawiam


Obniżenie jakości tekstur do najniższej nie pomogło, ale to chyba tylko świadczy o mojej karcie graficznej.
A ponadto uważam, że Unię Europejską w takiej formie, w jakiej dziś funkcjonuje należy bezwzględnie obalić.
Offline
Avatar użytkownika

Czesiek

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 409
  • Dołączył(a): Pn 05 lut, 2007 16:24
  • Lokalizacja: wawa

PostWt 28 cze, 2011 19:56

ja mam dosłownie taką kartę graficzną i mi nie występuje taki błąd, chyba że mam starego patcha. Według mnie to raczej reszta twojego sprzętu nienadążną, choć grafa sama w sobie nie jest mocna przyczyna może leżeć w procku, który akurat w tym miejscu może ci szwankować :|
Wszystko słyszę i widzę, dlatego jestem głuchy i ślepy -.-
For Polisz Komiunity - realism is meter

http://www.facebook.com/pages/ACPL-Coop ... 2770904711
Offline
Avatar użytkownika

Blackburn

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1437
  • Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010 11:36
  • Lokalizacja: Raz tu, raz tam...

PostŚr 29 cze, 2011 18:08

Panterreich napisał(a):
Na prawdę mój sprzęt to aż taki zabytek? O procesorze to wiem, bo już nawet nie pamiętam ile on ma lat, RAM też dokupywałem już stosunkowo dawno, karta - też już byłby rok czy coś koło tego, ale mimo wszystko żyłem w złudzeniu, że mój sprzęt to jeszcze chociaż ledwo średniak...

Trzeba będzie chyba wsiąść młotek i zamordować porcelanowego prosiaka...


Mój C2D E7400 to jest taki średniak w tym momencie, a Athlon 3000+ to już zabytek kolego :P
Offline
Avatar użytkownika

Panterreich

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): N 12 cze, 2011 16:23
  • Lokalizacja: Giżycko

PostŚr 29 cze, 2011 19:10

Blackburn napisał(a):
Panterreich napisał(a):Mój C2D E7400 to jest taki średniak w tym momencie, a Athlon 3000+ to już zabytek kolego :P


Przecież pisałem, że o procesorze wiem, że jest zabytkiem (być może nie wyraziłem się dostatecznie jasno). Chciałem raczej wiedzieć czy reszta sprzętu to AŻ TAKI zabytek.

Enihał, źródłem moich problemów jest najprawdopodobniej prekambryjski procesor. Dziękuję za pomoc.
A ponadto uważam, że Unię Europejską w takiej formie, w jakiej dziś funkcjonuje należy bezwzględnie obalić.

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron