Teraz jest Cz 18 kwi, 2024 15:48


Patch 1.60 - problemy

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Czesiek

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 409
  • Dołączył(a): Pn 05 lut, 2007 16:24
  • Lokalizacja: wawa

Patch 1.60 - problemy

PostSo 10 gru, 2011 12:03

Nie wiem gdzie to napisać bo nie ma wątku o patchu, a nie widzę, żeby inni mieli problemy. Ja kończę z armą przynajmniej do wyjścia patcha 1.61 bo na tym tracę 10 FPS i nic nie pomaga (dll, defragmentacja, przeładowanie itp). 1.57 był kiepski ale tan jeszcze większego dał kopa jak bis będzie tak pieprzyć sprawę to ja wychodzę.
Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 02:00 przez Czesiek, łącznie edytowano 1 raz
Wszystko słyszę i widzę, dlatego jestem głuchy i ślepy -.-
For Polisz Komiunity - realism is meter

http://www.facebook.com/pages/ACPL-Coop ... 2770904711
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostSo 10 gru, 2011 15:32

Spróbuj zainstalować i grać z beta-patch, jak nie pomoże, to parę innych pomysłów...

- Itan polecał wyłączyć akcelerację sprzętową PhysX w karcie (i jest to b. dobra rada)
- Antyaliasing i Anizo włączone, czy nie? (zarówno w grze, jak i ustawienia karty - rada - off)
- wyłącz AToC
- Próba obniżenia ustawień grafiki (don't ask why)
- Test każdego ustawienia parametru -exThreads= (0-7) i -cpuCount= (1-3, w zależności od ilości proców). Jeśli już ich używasz, to je usuń i sprawdź jak hula gra.
- Znalezienie "launchera" Army, który umożliwi Ci narzucenie priorytetu dla gry. Teoretycznie najlepszy efekt powinien dać najniższy. (testowo możesz spróbować odpalić grę i to samo zrobić jednorazowo w managarze zadań, w drzewku procesów)
- Danie na mszę za własną armę, odprawienie egzorcyzmu, wysadzenie budynku sejmu podczas obrad

Jeśli powyższe nie pomogą - no to jeśli mówisz że "dajesz se spokój", możesz zrobić taki oto ryzykowny ruch i spróbować zainstalować 1.60 RC 2.

A potem sprawdzić, czy serwer Cię wpuści i czy problem zniknął.


Na 30 osób problem z patchem ma 1-2 - myślę że to może nie być problem patcha\BISu ;)
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostSo 10 gru, 2011 16:23

So strange. Czesiu walcz i nie poddawaj sie, wklej tu nam też specyfikacje kompa. Na pewno coś wymyślimy i pomożemy :)
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Czesiek

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 409
  • Dołączył(a): Pn 05 lut, 2007 16:24
  • Lokalizacja: wawa

PostSo 10 gru, 2011 17:52

Mój komp:
procek- AMD FHENOM II 4x 925 czyli w sumie 2,81 Ghz,
Ram - 3GB 1333MHz tri Skill,
twardy- Seagate 3,5'' 1TB 7200 12 Sata II 32 mb,
grafika- ASUS EAH4650 na procesorze randerona HD4600 (cztli 1024 MB pamięci
rdzeń 600Mhz, pamięć 400MHz),
płyta główna- Gigabate 770TA- UD3

jak są potrzebne szczegółowsze dane dajcie znać.

ustawienia army:
Widoczność - 2000
Rozdzielczość - 1152x864

Tekstry - normalnie
Pamięć - b. wysoko
filtr - Niski
AA - wyłączone

Teren - nisko
Szczególy - nisko
cienie - normalnie
HDR - normalnie

bloom - wyłączony
Vsync - wyłączone

l. klatek na benchmarku 01 - to 25
(ustawienia są obniżone po patchu a liczba klatek jest mniejsza niż przed updatem, po za tym gdy za każdy poziom ustawienia pamięci karty uzyskuję 1 klatkę na plus).

Patch 1.60 RC2 w miarę uratował sytuacje nie jest źle, ale fajerwerki to też nie są.
Wszystko słyszę i widzę, dlatego jestem głuchy i ślepy -.-
For Polisz Komiunity - realism is meter

http://www.facebook.com/pages/ACPL-Coop ... 2770904711
Offline
Avatar użytkownika

Ptachu

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): Pn 21 mar, 2011 20:11

PostSo 10 gru, 2011 23:48

Mój komp:
procek- Intel Core 2 Duo @2.20 Ghz
Ram - 3GB
grafika- Nvidia GeForce 9800GT (cztli 1024 MB )
płyta główna- ASRocl ConRoe 1337-667

jak są potrzebne szczegółowsze dane dajcie znać.

ustawienia army:
Widoczność - 1600
Rozdzielczość - 1280x800
Rozdzielczość 3D - 1280x800

Tekstry - Niskie
Pamięć - normalnie
filtr - wyłączone
AA - wyłączone

Teren - b.nisko
Szczególy -b. nisko
cienie - wyłączone
HDR - normalnie

bloom - wyłączony
Vsync - wyłączone

l. klatek na benchmarku 01 - to 19


Przed paczem miałem 21 ale brak lagów i zacięć. Dokładam się do słów Czesia i też zaprzestaje grania.
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostN 11 gru, 2011 00:00

1.60 RC2 ma jeden mankament: jak na razie nie działa na nim JAL do ACRE.

EDIT:
Jaynus na forum BIS powiadomił, że udostępnił wersję dla RC2 pod tym linkiem
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostN 11 gru, 2011 04:45

Czesiu - zaprzyjaźnij się z Riva Tunerem. Potem możemy wejść na TS i powiem Ci co i gdzie pomieszać.

Poza tym zrobiłeś z tym AToC i PhysX? Obniż pamięć (to pamięć karty - nie kompa! b.wysoko jest przeznaczone tylko dla SLI!) koniecznie do "normalnie", jeśli nie pomoże, spróbuj wyłączyć anizo w grze. WSZYSCY (z problemami z 1.60) - wykonać i potwierdzić wykonanie wszystkich kroków wymienionych powyżej;

Ptachu - oprócz instalowania RC #2 (jest już JAL), otwórz panel sterowania Nvidii, Manage 3D Settings (zarządzaj ustawieniami 3D) i ustawiasz:

antyaliasing mode (antyaliasing) - force off (wymuś wyłączenie)
CUDA GPUs - odznacz swoją kartę
vertical sync (synchronizacja pionowa) - force off (wymuś wyłączenie)
ewentualnie anizotropic filtiering (filtrowanie anizo) - force off (wymuś wyłączenie)

i klikasz apply\zastosuj

Tak btw Ptachu to przypominam, że miałeś blue screeny i ponoć zasyfionego kompa, to ja na Twoim miejscu bym się nie dziwił że mi gra źle chodzi.

Wszyscy którzy się uskarżają na podobne przypadłości (freeze\skoki\kiepski performance) u nas na serwerze wykonajcie powyższe kroki i sprawdzcie czy nie ma poprawy. Poza tym wszystkim przypominam o doinstalowaniu do patcha wspomnianych w wątku addonowym .dll'ów (RC#2 powinien je już mieć) lub też instalacji samego RC #2 (jest już JAL dla niego, więc można; Algrab podał linka wyżej). Wszystkie te kroki powinny się przełożyć na poprawę aktualnego stanu.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostN 11 gru, 2011 05:33

Pany, robić backupy przede wszystkim. To sie opłaca. Stracisz 20 GB dysku, na korzyść dla swoich nerwów.
Skopiować prosze core gry gdzieś na dysk czyli wszystkie katalogi i pliki bez znaku "@" na początku. Potem można sobie mieć 1.59, RC1 i RC2 jednocześnie i w razie czego zrobić rollback do odpowiadającej wersji. Pytać mnie - i nie tylko mnie - co i jak jakby co to wytłumacze. Dla RC2 jest już działające ACRE (JAL) więc nie ma co sie szczypać!
:]
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Czesiek

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 409
  • Dołączył(a): Pn 05 lut, 2007 16:24
  • Lokalizacja: wawa

PostN 11 gru, 2011 14:01

Algrab napisał(a):Pany, robić backupy przede wszystkim. To sie opłaca. Stracisz 20 GB dysku, na korzyść dla swoich nerwów.
Skopiować prosze core gry gdzieś na dysk czyli wszystkie katalogi i pliki bez znaku "@" na początku. Potem można sobie mieć 1.59, RC1 i RC2 jednocześnie i w razie czego zrobić rollback do odpowiadającej wersji. Pytać mnie - i nie tylko mnie - co i jak jakby co to wytłumacze. Dla RC2 jest już działające ACRE (JAL) więc nie ma co sie szczypać!
:]


Hmmm to dobry pomysł w przyszłości to wykorzystam bo na razie jestem na RC2

Jon -> zwiększając pamięć w ustawieniach army ZYSKUJĘ a nie TRACĘ klatki, dzięki temu, że mam na max ustawione mam około 5 klatek więcej!!!!! TAK więcej tak mi działa karta, dziwne a jednak!

AToC nic nie pomógł tylko drzewa trochę dziwnie wyglądają jak na akwareli.

Obniżanie anizo (filtru) nic nie daje bo o ile w terenie czystym nic się nie dzieje to jak wchodzę do miasta lub lasu mam skoki. U mnie wygląda tak, że najpierw stoję potem mam przyśpieszenie grafy, potem stoję i tak w kółko.

A czy moja karta mam coś tam z PhysX związane to nie wiem bo nie znalazłem tych ustawień chyba, że to trzeba gdzieś w configach pogrzebać.

Na razie RC2 poprawił to i owo, ale dopiero podczas gry wyjdą wszystkie smaczki, puki co na domi działa i bieganie po mieście jest w miarę płynne.
Wszystko słyszę i widzę, dlatego jestem głuchy i ślepy -.-
For Polisz Komiunity - realism is meter

http://www.facebook.com/pages/ACPL-Coop ... 2770904711
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostN 11 gru, 2011 14:11

Jeszcze można jakoś tymi allokatorami pamięci mieszać. Na probe wogóle można ten cały katalog "dll" "niepokazać" Armie nazywając go np. "dlllllllllllllll". Może to coś zmieni - będzie w użyciu wtedy alokator windowsowy. No albo podpinać te kolejne alokatory - jest do tego parametr podany na BIF
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Ptachu

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): Pn 21 mar, 2011 20:11

PostN 11 gru, 2011 15:20

U mnie już nic nieda rady się zrobić ;-) Za słaby mam CPU.Ma już prawie 5 lat :twisted: Trzeba zmienić sprzęt i tyle.Zobacze jeszcze z RC 2 co to będzie.Kompa mam zasyfionego to fakt i to też jakaś przyczyna.
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostN 11 gru, 2011 16:18

Możesz wymienić na najmocniejszy procesor dostepny dla twojej płyty+ew. OC procesora
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Ptachu

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): Pn 21 mar, 2011 20:11

PostPn 12 gru, 2011 22:01

Nie opłaca się bo mam zasilacz z czarnej listy :cry: Wyjechane.O ile mi się nie odmieni zbierać na samochód to odszkodowanie pójdzie na kompa.
Offline
Avatar użytkownika

Mustang185

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1032
  • Dołączył(a): N 04 kwi, 2010 00:30
  • Lokalizacja: Jasło

PostPn 12 gru, 2011 22:10

Pieprz samochód. Ja mam i od dwóch tygodni stoi z wyładowanym aku, bo i tak go nie używam prawie nigdy ;p
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPn 12 gru, 2011 22:22

Samo utrzymanie samochodu trochę kosztuje Ptachu. Komp lepszy :)
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Następna strona

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron