Teraz jest Cz 28 mar, 2024 22:00


Operacja Odzysk - Kampania

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Artek3333

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 223
  • Dołączył(a): Śr 18 lip, 2007 19:17
  • Lokalizacja: Żywiec

Operacja Odzysk - Kampania

PostN 23 wrz, 2012 10:05

Operacja Odzysk

Obrazek


Po wojnie domowej w 2009r. w Czarnorusi powstało wiele partii politycznych. Jak, to w kraju demokratycznym, mandat uzyskała również organizacja Czerwona Gwiazda tworząc swoją partie. Po nowych wyborach prezydenckich i utworzeniu koalicji demokratycznej powstał bunt kilku partii napędzanych przez Czerwoną Gwiazdę. Po raz kolejny Czerwona gwiazda postanowiła zamiast dyplomacji użyć siły, mając znaczne poparcie wśród ludności pionu wschodniego. Bardzo szybko doszło do zamieszek i utworzyło się wiele grup walczących z rządem. Rosjanie natychmiast wysłali swoje wojska, aby zapobiec rozpowszechniania się chaosu, lecz walki nadal trwają i dopuszcza się zbrodni na ludności cywilnej. Prezydent Czarnorusi Bohdan Hawrylko zwraca się do Stanów Zjednoczonych o, jakąkolwiek pomoc w rozwiązaniu konfliktu. Po przeprowadzeniu rozeznania, USA w porozumieniu z Rosją przystępują do Operacji o kryptonimie Odzysk.

Pamiętajcie, że nie jestem Tom Clancy's aby fabuła była nie wiadoma jaka :]
Głównymi bohaterami kampanii jest grupa z jednostki Navy SEALs o kryptonimie Rekin. Grupa wraz z agentami CIA zostaje wysłana do Zagori celem przeprowadzenia rekonesansu sytuacji w kraju. W kampanii mamy możliwość wczuć się w role nie tylko, jako operator, Navy SEALs, ale również, jako członek oddziału Marines, tajnej sekcji snajperów, pilota bojowej maszyny z WOC, a nawet Rosyjskiego specnazu. W niektórych misjach mamy możliwość wyboru dodatkowych zadań, które mają wpływ na przebieg w kampanii. Kampania posiada 2 zakończenia w zależności od wyboru samego gracza. Kampania posiada dodatkowe podkłady muzyczne oraz dialogi, czyli Vocie, system plików bikb odpowiedzialne za tłumaczenie dialogów w języku polskim.

Dla leniwych Kampania instalka razem z addonami
http://www.sendspace.pl/file/ca09a408ba7dc93e04843da

Sama kampania
http://www.sendspace.com/file/js5lc0

Potrzebne Addony
http://www.armaholic.com/page.php?id=6471
http://www.armaholic.com/page.php?id=10001

Video


Screeny
http://www.mojalbum.com.pl/Album-8SDIMYZ3-Zdjęcia-z-kategorii-Inne.html

Sprawy techniczne:
Aby grać wymagana jest (Arma 2) wraz z dodatkiem (Arma 2 operation arrowhead) spatchowane do wersji 1.62. co razem daje (Arma2 combined operations) kampania wykorzystuje broń z dodatku PMC, który jest już w patchu.
Większość misji w kampanii jest długa i rozbudowana, czasem mogą pojawić się jakieś problemy w danej misji i utknąć, bo nie zaliczy się jakieś zadanie, itp. W razie problemów służę pomocą i proszę zadawać pytania na forum. Z góry przepraszam za niepoprawne dialogi w języku angielskim niektórych bohaterów, to najsłabsza strona mojego tworu. Nie wiem jak kampania zareaguje używając dodatkowych modów np. ACE.

Życzę miłej i jeśli to możliwe klimatycznej zabawy i liczę na jakiekolwiek opinie
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano N 24 mar, 2013 11:19 przez Artek3333, łącznie edytowano 3 razy
Offline
Avatar użytkownika

Pyjter

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 314
  • Dołączył(a): Cz 01 mar, 2012 13:11
  • Lokalizacja: Mysłowice

Re: Operacja Odzysk - Kampania

PostN 23 wrz, 2012 12:33

Chyba najdłuższe intro jakie widziałem, narazie jestem po jednym nieudanym podejściu pierwszej misji (obsada stacji przekaźnikowej bardzo czujna :), i tu chyba jest jeden mały babol bo w misji nazywasz to stacją radiolokacyjną, a to chyba nie to). Mam też problem z kodami radia - skradanie, powodują powrót do łodzi, ale to może poprzez granie na ACE, ASR Ai itp, ogólnie nie jest problematyczne. Bedę próbował dalej bo zapowiada się bardzo ciekawie :)
Offline
Avatar użytkownika

Artek3333

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 223
  • Dołączył(a): Śr 18 lip, 2007 19:17
  • Lokalizacja: Żywiec

Re: Operacja Odzysk - Kampania

PostN 23 wrz, 2012 16:15

Pyjter napisał(a):obsada stacji przekaźnikowej bardzo czujna

Coś chyba za głośno się skradałeś :wink:
Pyjter napisał(a): i tu chyba jest jeden mały babol bo w misji nazywasz to stacją radiolokacyjną, a to chyba nie to

Słuszna uwaga! Stacja radiolokacyjna to raczej radary.
pomimo nie uniknionych błędów, życzę dalszej zabawy, choć z modami może być różnie :lol:
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

Re: Operacja Odzysk - Kampania

PostN 23 wrz, 2012 16:42

Szczerze mówiąc to nie spodziewałem się, że jeszcze ktoś z polskiego community odważy się zrobić (i wydać) kampanię do 2ójki :) Szacun za wytrwałość i włożoną pracę, jak tylko będę miał na czym to chętnie zagram ;)
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

Re: Operacja Odzysk - Kampania

PostSo 29 wrz, 2012 14:52

Kurcze nie zaglądałem tutaj od czasu wprowadzenia zmian na stronie/forum, a tu niespodzianka. Nowa kampania :)
Jutro będe testował.
Ps: myślałem, że tylko mi się chciało robić kampanie w polskim community ;)
Offline

Tiger5_pl

Cywil

Cywil

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): Pt 26 sie, 2011 21:42
  • Lokalizacja: Zamość

Re: Operacja Odzysk - Kampania

PostCz 17 sty, 2013 22:47

Mam problem z misją Powrót Rekina, a dokładnie z celem Zniszcz sprzęt pancerny Czdkz w miejscowości Msta. Wezwałem artylerie i prawie wszystkie pojazdy zostały zniszczone(został wyświetlony hint zniszcz resztę czy coś w tym stylu), resztę pojazdów popieściłem z Rpg 7, a mimo wszystko zadanie nie zostało zaliczone, potem zobaczyłem w opisie zadania, że jest wzmianka o amunicji, więc zniszczyłem wszystkie ciężarówki z amunicją, a później nawet wszystkie pojazdy i dalej nic. Co dokładnie trzeba zrobić, aby zadanie zostało zaliczone?
Offline
Avatar użytkownika

Jasina

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 433
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2010 13:26
  • Lokalizacja: Inowrocław

Re: Operacja Odzysk - Kampania

PostPt 18 sty, 2013 10:03

Tiger5_pl napisał(a):Mam problem z misją Powrót Rekina, a dokładnie z celem Zniszcz sprzęt pancerny Czdkz w miejscowości Msta. Wezwałem artylerie i prawie wszystkie pojazdy zostały zniszczone(został wyświetlony hint zniszcz resztę czy coś w tym stylu), resztę pojazdów popieściłem z Rpg 7, a mimo wszystko zadanie nie zostało zaliczone, potem zobaczyłem w opisie zadania, że jest wzmianka o amunicji, więc zniszczyłem wszystkie ciężarówki z amunicją, a później nawet wszystkie pojazdy i dalej nic. Co dokładnie trzeba zrobić, aby zadanie zostało zaliczone?

Może jednak przegapiłeś jeszcze jakieś skrzynki z amunicją?
nick w grze: Jasina
kanał na YouTube: http://www.youtube.com/user/Jasina85
Offline

Tiger5_pl

Cywil

Cywil

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): Pt 26 sie, 2011 21:42
  • Lokalizacja: Zamość

Re: Operacja Odzysk - Kampania

PostPt 18 sty, 2013 10:55

Raczej nie, całą miejscowość przeszukałem i żadnej skrzynki nie znalazłem.
Offline
Avatar użytkownika

Artek3333

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 223
  • Dołączył(a): Śr 18 lip, 2007 19:17
  • Lokalizacja: Żywiec

Re: Operacja Odzysk - Kampania

PostPt 18 sty, 2013 12:34

A zniszczyłeś również beczki z paliwem w tym składzie? Nie tylko amunicje ale całe zasoby, więc paliwo też. :)
Offline

Tiger5_pl

Cywil

Cywil

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): Pt 26 sie, 2011 21:42
  • Lokalizacja: Zamość

Re: Operacja Odzysk - Kampania

PostPt 18 sty, 2013 17:13

Artek miałeś rację z tymi beczkami.
Ps. Dużo mi zostało jeszcze misji do końca kampanii?
Offline
Avatar użytkownika

Artek3333

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 223
  • Dołączył(a): Śr 18 lip, 2007 19:17
  • Lokalizacja: Żywiec

Re: Operacja Odzysk - Kampania

PostPt 18 sty, 2013 20:58

Jesteś gdzieś w połowie :D
Offline
Avatar użytkownika

Trela

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Pn 16 kwi, 2012 14:55

Re: Operacja Odzysk - Kampania

PostPn 04 lut, 2013 20:09

Wstyd się przyznać, ale dopiero dziś zauważyłem ten temat i samą kampanie. Właśnie biorę się za grę. Widzę dużą dbałość o szczegóły (animacje, użycie niestandardowych nakryć głowy z addonów). Jedyne, co mi się narazie nie podoba, to ilość błędów ortograficznych. Kwiatki takie jak "wierza, półkownik, najświerzsze" straszą :shock:
aka LostBeyondRetrieval tyle, że kilka dobrych lat później.
Offline
Avatar użytkownika

Pyjter

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 314
  • Dołączył(a): Cz 01 mar, 2012 13:11
  • Lokalizacja: Mysłowice

Re: Operacja Odzysk - Kampania

PostPn 04 lut, 2013 20:28

Ee tam czepiasz się, błędy nie stanowią o miodności :P , a tej nie brakuje :spoko: . Świetna jest misja na Mi-24, duży plus że nie trzeba stawiać czoła całej dywizji pancernej. Mnie nie pasowały tylko dwie rzeczy: w jednej misji wrogi śmigłowiec pojawiał się zbyt szybko, nie ma praktycznie szans żeby odskoczyć, a druga to to, że w ostatniej (chyba?) misji mam 5 FPS-ów :/ . Ogólnie to jest świetna i mająca fajny klimat kampania.
Offline
Avatar użytkownika

Artek3333

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 223
  • Dołączył(a): Śr 18 lip, 2007 19:17
  • Lokalizacja: Żywiec

Re: Operacja Odzysk - Kampania

PostWt 05 lut, 2013 12:43

Sorry za błędy :x . Zawsze się jakiś ort zakamufluje. :/ Odnośnie fpsó w misji, to często są spadki najczęściej na starcie. Potem jest płynnie. O ile wytrwaliście i was nie znudziło, to życzę dalszej zabawy. :wink:
Offline
Avatar użytkownika

Trela

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Pn 16 kwi, 2012 14:55

Re: Operacja Odzysk - Kampania

PostPn 04 mar, 2013 10:43

Nie przeszedłem jeszcze całości, bo naprawdę jest tego duuuużo, ale misje są naprawdę super :) Gram z CO SLX, wszystko działa.
Polecam każdamu.
aka LostBeyondRetrieval tyle, że kilka dobrych lat później.
Następna strona

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron